KF KHK 9/2019-Krajské volby 2020

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Kralovehradecky kraj

Odpovědět
Stanislav.Stipl
Zástupce vedoucího odboru
Profese: programátor
Dal poděkování: 1289 poděkování
Dostal poděkování: 2547 poděkování

Re: KF KHK 9/2019-Krajské volby 2020

Příspěvek od Stanislav.Stipl » 28 srp 2019, 01:11

Jan.Hoder píše:
27 srp 2019, 15:45
Ahoj, Pavlův návrh se mi přeci jen zdá trochu lepší i s ohledem na větší transparentnost při sestavování kandidátky.
Ahoj, já tam tedy větší transparentnost nevidím. Návrh spojuje dvě různé úpravy oproti výchozímu stavu:

A) Volba čela po jednotlivých místech.

Pirátská strategie, kterou schválil Republikový výbor, stanovuje na straně 20 (Administrativní odbor) v bodě 4 následující směr:
Racionalizace rozsahu rozhodování členské základny na všech úrovních, aby členové nebyli přehlcení vnitrostranickým hlasováním.
Uvedený postup znamená navýšení počtu hlasování členské základny v tomto jednání na několikanásobek a jde tedy jednoznačně proti směru stanovenému ve strategii.

Navíc tento postup směřuje k taktizování při sestavování čela kandidátní listiny (když bude na 2. místě X, pak by měl být na 3. místě Y) a nedomnívám se, že by bylo vhodné jej v těchto volbách na úrovni krajského sdružení využít. Volba v jednom bloku naopak umožňuje, aby volič zcela svobodně dal hlas jednotlivým kandidátům podle svého nejlepšího přesvědčení.

Nezaznamenal jsem, že by se v některém jiném kraji nebo na celostátní úrovni volilo v některých z minulých nebo nadcházejících primárkách po jednotlivých místech. Pokud o takových případech víte, dejte prosím vědět.

B) Volba bloku 10. - 20 místa.

Proti tomu nic nemám, považuji to za vhodnější, než výchozí postup.

Celkově jsem ale proti Pavlovu návrhu postupu.
Naposledy upravil(a) Stanislav.Stipl dne 28 srp 2019, 01:19, celkem upraveno 1 x.

Stanislav.Stipl
Zástupce vedoucího odboru
Profese: programátor
Dal poděkování: 1289 poděkování
Dostal poděkování: 2547 poděkování

Příspěvek od Stanislav.Stipl » 28 srp 2019, 01:16

Zkusím tedy dát vlastní "kompromisní" návrh, který by rozdělil čelní místa na dvě menší skupiny. Prosím o případnou podporu palci.
1) volba lídra
2) 2. až 5. místo skupinová volba
3) 6. až 9. místo skupinová volba
4) 10. až 20. místo skupinová volba
5) 21. až 50. místo skupinová volba
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stanislav.Stipl za příspěvky (celkem 7):
Pavel.Vrbicky, Petr.Polacek, Jan.Hoder, Adam.Valenta, Karel.Ficenec, Libuse.Verisova, Tomas.Unger

Pavel.Vrbicky
Krajské předsednictvo
Profese: technicko obch. poradce - strojírenství
Dal poděkování: 171 poděkování
Dostal poděkování: 150 poděkování

Příspěvek od Pavel.Vrbicky » 28 srp 2019, 06:38

Stanislav.Stipl píše:
28 srp 2019, 01:16
Zkusím tedy dát vlastní "kompromisní" návrh, který by rozdělil čelní místa na dvě menší skupiny. Prosím o případnou podporu palci.
1) volba lídra
Na tom se Stando shodneme a nemám s tím problém. Stahuji svůj původní návrh a podporuji tento tvůj.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Vrbicky za příspěvky (celkem 4):
Stanislav.Stipl, Petr.Polacek, Jan.Hoder, Arnost.Stepanek

Adam.Valenta
Krajské předsednictvo
Profese: analytik, webdesigner
Dal poděkování: 40 poděkování
Dostal poděkování: 61 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adam.Valenta » 28 srp 2019, 20:32

Stanislav.Stipl píše:
1) volba lídra
S tímto návrhem jsem v pohodě i já.

Arnost.Stepanek
Krajské předsednictvo
Profese: Kouč, podporovatel
Dal poděkování: 40 poděkování
Dostal poděkování: 67 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arnost.Stepanek » 28 srp 2019, 20:33

Stanislav.Stipl píše:
1) volba lídra
I já s tím takto souhlasím a stahuji svůj minulý návrh
Arnošt Štěpánek
"Dobrý hráč hraje tam, kde je puk právě teď. Výborný hráč hraje tam, kde puk bude za chvíli"
Wayne Gretzky

Pavel.Vrbicky
Krajské předsednictvo
Profese: technicko obch. poradce - strojírenství
Dal poděkování: 171 poděkování
Dostal poděkování: 150 poděkování

Příspěvek od Pavel.Vrbicky » 02 zář 2019, 17:38

Vážené Pirátky, vážení Piráti,

předkládám vám svou kandidaturu do Krajských voleb 2020 a kandiduji na druhé až padesáté místo, podle toho, kam mě svým hlasem pošlete.

Na Kraji se chci věnovat stejným dvěma oblastem, kterým se věnuji z pozice komunálního zastupitele v Hradci Králové:

V sociální oblasti mě zajímá bezdomovectví a způsob jak vrátit bezdomovce zpět do společnosti. S tím nutně souvisí sociální dostupné bydlení a dostupné bydlení pro všechny. Bydlení vnímám jako základní potřebu a právo člověka (Hausing first).

V oblasti Životního prostředí se snažím bojovat s klimatickou změnou, tedy ochlazení velkých měst a zádrž vody v krajině. V tomto tématu chci dál spolupracovat s Jirkou Malíkem a jeho spolkem Živá voda (model Zdoňov)

Děkuji, že mi svým hlasem pomůžete pokračovat v této práci.

Pavel
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Vrbicky za příspěvky (celkem 3):
Ales.Dohnal, Lubomir.Spacek, Petr.Jirman

Libuse.Verisova
Koordinátor krajského sdružení
Profese: Technik
Dal poděkování: 101 poděkování
Dostal poděkování: 184 poděkování

Příspěvek od Libuse.Verisova » 02 zář 2019, 17:51

OK, registruji kandidáty : Arnošt Štěpánek, Jaroslav Dvorský a Pavel Vrbický a jejich kandidatury a profily umisťuji do úvodního příspěvku
Tito uživatelé poděkovali autorovi Libuse.Verisova za příspěvek:
Pavel.Vrbicky
Líba Věříšová
Nemůžu změnit směr větru, ale můžu nastavit plachty tak, abych vždy doplul, kam chci.
Jimmy Dean

Petr.Polacek
Místní předsednictvo
Profese: OSVČ, pedagog
Dal poděkování: 33 poděkování
Dostal poděkování: 44 poděkování

Příspěvek od Petr.Polacek » 02 zář 2019, 18:30

Přátelé, kamarádi,
rád bych se na Vás obrátil v žádosti o podporu mé kandidatury do "čela" kandidátky pro krajské volby 2020. Jak jste mě již mohli poznat osobně v rámci nejrůznějších činností pro naše krajské sdružení (komunální volby, eurovolby, pirátský autobus, krajské předsednictvo, pirátské listy, "pirátská chata" v Krkonoších a nyní nejnověji pozice "mediální a PR spojky) jsem ve svých činnostech velmi svědomitý. Piráti se mi stali doslova životním stylem, posláním a nyní vlastně také prací. Energie a chuť měnit politickou kulturu v České republice je patrná na každém setkání, schůzi, besedě či poradě. A tato energie mě naprosto pohltila.
Ve své minulosti jsem se jak profesně, tak i soukromě věnoval a neustále věnuji kultuře, kulturnímu dění, volnočasovým aktivitám, sportu, turistice a cestovnímu ruchu. A některým z těchto oblastí bych se rád věnoval i v rámci kraje a své zkušenosti a kontakty zúročil.
Jak mě znáte, dokážu být velmi pečlivým a pracovitým pomocníkem. Dokážu se na věci podívat z různých úhlů pohledu, umím poradit, dokážu být kritický. Je na mě spolehnutí, mé slovo vždy platí. Proto bych velmi rád "kryl" záda lídrovi naší krajské kandidátky a byl mu tzv. "pravou rukou". Cítím, že právě to je pro mě ta správná role. V případě Vaší podpory se kromě již zmíněných oblastí zájmu zaměřím také na naše krajské fungování. Akce jako bylo naše společné setkání v pivovaru v Potštejně a na chatě v Krkonoších je nezbytné neustále opakovat. Je třeba, abychom se znali i neformálně. Neboť máme-li spolu "dělat" politiku, musíme spolu vycházet na prvním místě hlavně lidsky a kamarádsky. Moc si vážím toho, jak dokážeme držet pohromadě a jedním z mých cílů tedy i do budoucna bude stmelovat nás dále dohromady.
Věřím, že pokud následující volební kampaně pečlivě připravíme a také odpracujeme, dokážeme v krajských volbách opravdu uspět a získat mimojiné pro Hradec Králové prvního pirátského senátora.
Jsem připraven tuto výzvu přijmout a rád bych se primárně ucházel právě o 2. místo na krajské kandidátní listině (případně pak 2.-5.).
Děkuji Vám za Váš čas mému vzkazu věnovaný a jsem připraven Vám odpovídat na jakékoliv všetečné otázky.
Přeji Vám hezký den, Petr Poláček.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Polacek za příspěvky (celkem 2):
Jan.Hoder, Petr.Jirman

Libuse.Verisova

Příspěvek od Libuse.Verisova » 03 zář 2019, 13:27

I já stahuji svůj návrh a podpořím návrh Standy
Líba Věříšová
Nemůžu změnit směr větru, ale můžu nastavit plachty tak, abych vždy doplul, kam chci.
Jimmy Dean

Libuse.Verisova

Příspěvek od Libuse.Verisova » 03 zář 2019, 13:28

Z výše uvedené diskuse jsem zaznamenala, že bylo podáno několik různých návrhů postupu týkajících se způsobu volby čela. Pak ale byly ale staženy ( stažen byl návrh Pavla Vr.; Adama, Arnošta, Líby,) a zůstal jen Standův.

Ptám se tedy, zda je někdo proti poslednímu Stadovu návrhu postupu volby?
1) volba lídra
Líba Věříšová
Jimmy Dean

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Královéhradecký kraj“