KF KHK 6/2017 - Kandidát na Senátora - rozprava

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: KoKS Královéhradecký kraj, PKS Královéhradecký kraj, Krajsti predsedajici

Uživatelský avatar
Kamil.Kubica
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 369
Registrován: 25 dub 2016, 22:37
Profese: produkční, učitel, student práv
Dal poděkování: 171 poděkování
Dostal poděkování: 324 poděkování

Re: KF KHK 6/2017 - Kandidát na Senátora - rozprava

Příspěvek od Kamil.Kubica »

Roman.Kucera píše:Skvělé krytí! Aneb, jak zamaskovat popření demokratické volby pomocí vyvolání atmosféry strachu, spěchu a pocitu, že můžeme něco promeškat.

Jestli člověk, který se zabývá ČESKÝM JAZYKEM a výtvarnictvím, dokázal za dva dny sesmolit jeden zcela nesrozumitelný příspěvek na fóru, plný chyb, tak máme nesmírné štěstí, že se nerozhodl nám ještě něco namalovat.
Hledáš v tom nějaký konspirace, který nejsou. Pocit, že můžeme něco promeškat jsme měli sami, když jsme si nebyli jistí jestli je to 66 dnů před volbami nebo není. Když jsme zjistili že je to 44, tak je tu řádné hlasování, ale to už jsem Ti zde jednou psal. A místo těchto uřážek apod. si mohl navrhnout jiného kandidáta z daného volebního obvodu, což si neudělal. Chápu Tvé připomínky, ale můžou být vyjádřeny slušnou formou.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Kamil.Kubica za příspěvky (celkem 2):
Anna.Ungerova, Tomas.Unger
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF KHK 6/2017 - Kandidát na Senátora - rozprava

Příspěvek od Roman.Kucera »

Kamil.Kubica píše:když jsme si nebyli jistí jestli je to 66 dnů před volbami nebo není...
A kdyby to přece jen bylo 66 dní, tak co? Porušili byste stanovy a bylo by to v cajku? Pro tebe účel světí prostředky?

Můžeš mi zde uvést příklad, kde koho urážím? Jediné urážení, které jsem tu zaznamenal, že ignorování otázek. Otázek, na které každý kandidát vždy dokázal odpovědět. Obvykle do několika hodin. Protože věděl, že bez těch odpovědí má smůlu. Tohle je první příklad v historii Pirátů, kdy se uchazeč o místo neuchází, ale považuje normální dotaz člena za obtěžující, za něco, s čím nepočítal, za něco, co mu jeho kamarád slíbil, že se nebude vyskytovat.
Kdyby nebyla v den schůze přírodní katastrofa, položil bych kandidátovi stejné otázky i přímo do očí. Jako každému jinému kandidátovi. Zatím všichni obstáli.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Kamil.Kubica
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 369
Registrován: 25 dub 2016, 22:37
Profese: produkční, učitel, student práv
Dal poděkování: 171 poděkování
Dostal poděkování: 324 poděkování

Re: KF KHK 6/2017 - Kandidát na Senátora - rozprava

Příspěvek od Kamil.Kubica »

Nechci se s Tebou hádat o tom, jestli zde někoho urážíš nebo ne, dle mého píšeš dosti úročně již od Tvého prvního příspěvku. A vidím tu od tebe tyto otázky (snad jsem nějaké nepřehlédl):
Když se cítíte být povolán kandidovat za Piráty, proč jste neprojevil zájem o členství či příznivectví někdy dřív? Proč jste nám nepomohl v kampani?
Tu otázku chápu a doufám, že jí pan Dvorský jen přehlédl a rád doplní. Na mou přechozí otázku odpovděl.
Isa
Příznivec Pirátů – Královehradecký kraj
Příspěvky: 166
Registrován: 08 srp 2013, 15:41
Profese: spec. pedagog, psycholog
Dal poděkování: 604 poděkování
Dostal poděkování: 172 poděkování

Re: KF KHK 6/2017 - Kandidát na Senátora - rozprava

Příspěvek od Isa »

Karel.Ficenec píše: mohl bys ještě přidat odkaz abych se mohl do informovat, to ani nevím že nějaký p. Křížek v HK kandidoval

Káji, odkaz nepřidám, ale byla jsem u toho, tuším v Náchodě to bylo, místo si vybavuji matně, ale hospodu jako bychom tam byli včera... Zelení měli před tím svůj výbor a my jsme tam jeli grilovat... s panem Křelinou to bylo taktéž...
Stanislav.Stipl
Člen KS Královehradecký kraj
Příspěvky: 2067
Registrován: 04 úno 2012, 23:32
Profese: programátor
Dal poděkování: 1584 poděkování
Dostal poděkování: 3193 poděkování

Re: KF KHK 6/2017 - Kandidát na Senátora - rozprava

Příspěvek od Stanislav.Stipl »

Isa píše:
Karel.Ficenec píše: mohl bys ještě přidat odkaz abych se mohl do informovat, to ani nevím že nějaký p. Křížek v HK kandidoval

Káji, odkaz nepřidám, ale byla jsem u toho, tuším v Náchodě to bylo, místo si vybavuji matně, ale hospodu jako bychom tam byli včera... Zelení měli před tím svůj výbor a my jsme tam jeli grilovat... s panem Křelinou to bylo taktéž...
Odkazy namátkou takto:
post304583.html#p304583
post304598.html#p304598
kralovehradecky-kraj-f86/schuze-7-8-v-hk-t23799.html
krajske-forum-kralovehradecky-kraj-f409 ... 23948.html
krajske-forum-kralovehradecky-kraj-f409 ... 24031.html
krajske-forum-kralovehradecky-kraj-f409 ... 24184.html
krajske-forum-kralovehradecky-kraj-f409 ... 24254.html

test

jaroslav.dvorsky
Příznivec Pirátů – Královehradecký kraj
Příspěvky: 19
Registrován: 28 říj 2017, 22:24
Profese: učitel
Dal poděkování: 148 poděkování
Dostal poděkování: 63 poděkování

Re: KF KHK 6/2017 - Kandidát na Senátora - rozprava

Příspěvek od jaroslav.dvorsky »

Pavel.Bulicek píše:V současné době eviduji pouze jednoho přihlášeného kandidáta.

Ukončuji rozpravu a všichni členové sdružení v KH kraji budeme moci hlasovat o kandidátovi na senátora.
Osobně jsem považoval oficiální ukončení rozpravy P. Bulíčkem (3. 11.) za závazné, a tudíž její pokračování za přestoupení pokynu, či přinejmenším za nevhodné. Nemám vůbec problém s odpovědí na jakoukoliv otázku, jen jsem z učitelské praxe zvyklý vychovávat své studenty k takové konstruktivní diskuzi a smysluplnému dialogu, ve kterých je nezbytným předpokladem základní lidská úcta ke všem zúčastněným a slušné vystupování.(Je mnoho způsobů, jak neuctivě diskutujícímu studentovi ukázat, že přestoupil pravidla...) Byl jsem osloven, zda bych nechtěl kandidovat v doplňkových volbách na Trutnovsku, a to za Piráty. Má odpověď zněla ano, i když jsem pro ně v říjnu 2017 hlasoval vůbec poprvé. V okruhu přátel jsme takovou volbu vyhodnocovali jako nejsmysluplnější. Mně navíc byla velmi sympatická spodoba pirátského elánu, nezištné chuti pohnout věcmi (společností, jejím hodnotovým žebříčkem a mezilidskými vztahy) k lepšímu s mým osobním nadšením a očekáváním, které jsem měl jako jeden ze zakládajících (a zároveň člen výboru) OF na SOU v Malých Svatoňovicích. Jako jednu z prvních upoutávek jsme tehdy vyvěsili právě Pravidla dialogu (vzpomínám, jak jsem je doprovodil vlastním vymyšleným logem, než k nám po několika dnech dorazilo to oficiální z Prahy, i jak jsem pro okresní tisk formuloval naše programové priority, včetně požadavku na úplnou občanskou a uměleckou rehabilitaci Karla a Josefa Čapka, svatoňovických "pánů domácích").
Svou volbu Pirátů v říjnu 2017 jsem symbolicky naznačil v trutnovském předvolebním průzkumu a před začátkem voleb naplno na FB:
Jaroslav Dvorský
20 říjen v 5:11 ·
Právě abychom neztroskotali, zvolím dnes Piráty,,,
To se mi líbí
To se mi líbí
Super
Haha
Paráda
To mě mrzí
To mě štve
Komentář
Sdílet
25 Martin Jiránek, Jenda Veisser a 23 dalších
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF KHK 6/2017 - Kandidát na Senátora - rozprava

Příspěvek od Roman.Kucera »

Ukončit rozpravu bez zodpovězení otázek je samozřejmě chyba předsedajícího. Předsedající není učitel a my nejsme žáci a nezvonilo.

Mám další otázky.
Kolik peněz jste v případě kandidatury ochoten poskytnout na kampaň a kolik očekáváte od Pirátů?
Kolik času budete věnovat kampani?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvek:
jaroslav.dvorsky
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
jaroslav.dvorsky
Příznivec Pirátů – Královehradecký kraj
Příspěvky: 19
Registrován: 28 říj 2017, 22:24
Profese: učitel
Dal poděkování: 148 poděkování
Dostal poděkování: 63 poděkování

Re: KF KHK 6/2017 - Kandidát na Senátora - rozprava

Příspěvek od jaroslav.dvorsky »

Pěknou neděli,
děkuji za otázky a zde jsou mé odpovědi.
1. Do kampaně jsem ochoten/schopen sám vložit 10% částky, kterou poskytne PS
2. Rád věnuji všechen volný čas (tedy mimo dosavadní pracovní), což jsou u mne zejména oba víkendové dny, po 14. hodině pondělky a úterky (ty střídavě po 14./16.), případně středy a čtvrtky od 20. hodiny a určitě pátky po 17. hodině
JD
Tito uživatelé poděkovali autorovi jaroslav.dvorsky za příspěvek:
Mikulas.Ferjencik
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF KHK 6/2017 - Kandidát na Senátora - rozprava

Příspěvek od Roman.Kucera »

To není zrovna odpověď, podmiňovat to tím, kolik dá strana.
Když Kandidoval Pavel Křížek, řekl, že dá milion (on předem částku přesně nespecifikoval, ale naznačil a po volbách potvrdil), po Pirátech nic nechtěl.
Když jsem kandidoval já, dal jsem 100 tisíc + dva měsíce full time času a strana zaplatila jen kauci.

Pořád mi to připadá, že Jaroslave, vy tam vlastně ani moc nechcete. Naznačujete, že jste byl víceméně "ukecán" a berete to jako - když mi to strana zaplatí, tak já tam teda pǔjdu. S rizikem 10% finanční ztráty. To Vám za tu legraci asi stojí.

Během existence Pirátské strany jsme ve 129 senátních obvodech nepostavili svého kandidáta. Já bych k nim přidal i ten sto třicátý. Bude to lepší pro všechny zúčastněné strany.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Vit.Simral
Člen KS Praha
Příspěvky: 372
Registrován: 13 čer 2016, 12:41
Profese: Radní hl. m. Prahy
Dal poděkování: 446 poděkování
Dostal poděkování: 772 poděkování

Re: KF KHK 6/2017 - Kandidát na Senátora - rozprava

Příspěvek od Vit.Simral »

Roji, promiň, ale podle hlasování KF by nepostavení kandidáta bylo lepší pouze pro tebe, další zúčastněné strany mají názor patrně jiný.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Simral za příspěvky (celkem 2):
Kamil.Kubica, Tomas.Unger
Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Královéhradecký kraj“