Nominace Bohuslava Švehly na krajskou kandidátku

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Jihočeský kraj, Krajsti predsedajici, KoKS Jihočeský kraj, Administrativa-KS Jihočeský kraj

Odpovědět

Souhlasím s nominací Bohuslava Švehly na krajskou kandidátku

Ano
14
100%
Ne
0
Žádná hlasování
Zdržuji se
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasujících: 14 - Celkem hlasů: 14

Uživatelský avatar
Jan.Hosek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 453
Registrován: 18 lis 2016, 21:05
Profese: programátor
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 310 poděkování
Dostal poděkování: 499 poděkování

Nominace Bohuslava Švehly na krajskou kandidátku

Příspěvek od Jan.Hosek »

Prosím o podporu @Bohuslav.Svehla
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hosek za příspěvky (celkem 2):
Jusuf.Traore, Jan.Novak
Uživatelský avatar
Bohuslav.Svehla
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 472
Registrován: 26 zář 2018, 13:21
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 727 poděkování
Dostal poděkování: 727 poděkování

Re: Nominace Bohuslava Švehly na krajskou kandidátku

Příspěvek od Bohuslav.Svehla »

Ahoj pirátky a piráti,

nejprve mi dovolte, abych poděkoval Honzovi Hoškovi, že mne navrhl na kandidátku pro letošní krajské volby a umožnil mi vás touto cestou oslovit. Tipuji, že mě většina z vás nezná, proto přikládám odkaz na můj profil https://lide.pirati.cz/personProfile/762/.

Svoji nominaci vzhledem ke kvalitnímu obsazení na prvních 20 pozicích kandidátky a krátkému působení mezi Piráty vnímám jako symbolickou, ač duší a myslí jsem Pirát odjakživa.

Vzhledem ke svému profesnímu zaměření bych rád nabídl své služby a znalosti v oblasti dotační politiky, kterou Krajský úřad Jihočeského kraje (dále jen "kraj") provádí, jak z přenesené pozice (nejznámějším příkladem budiž kotlíkové dotace), tak i z pozice samotného poskytovatele. Na letošní rok pro druhou jmenovanou pozici vyčlenil kraj ze svého rozpočtu celkem 338 miliónů Kč, z nichž největší část (128 miliónů Kč) určil k rozdělení prostřednictvím Odboru školství, mládeže a tělovýchovy právě na podporu škol. Nutno podotknout, že kraj je zřizovatelem většiny středních škol a učilišť v rámci kraje, což si uvědomuje jen malá část Jihočechů. Není to škoda? Až daleko vzadu zůstávají oblasti životního prostředí, zemědělství a lesnictví (48 miliónů Kč), dopravy (41 miliónů Kč) a dalších. Otázkou tedy zůstává, nakolik je tato částka dostatečná a nakolik je vhodně rozložená mezi jednotlivé podpořené oblasti, příp. jaké nabízí možnosti pro reflexi právě probíhající pandemie COVID-19. Toto je třeba pečlivě zvažovat a patřičně reflektovat.

Za dobu, co jsem v dané oblasti působil jako řadový zaměstnanec kraje, mohu konstatovat, že některé procesy přidělování dotací lze realizovat transparentněji a pružněji. Není tedy žádoucí, aby tuto oblast vzali Piráti do vlastních rukou? Za mě jednoznačně. :idea:

Samozřejmě, že krajská dotační politika je mnohem širší a pestřejší, než jak jsem stručně uvedl výše a ani já sám ji neznám v plné šíři a hloubce. Nicméně jsem ochoten své síly dle daných možností a příležitostí věnovat právě této oblasti, jelikož jí vnímám jako velice potřebnou, ač často opomíjenou či branou jako samozřejmost.

Děkuji, že jste dočetli až sem a předem díky za vaší případnou podporu nebo i doplňující otázky a reakce. :)

Na jakékoliv shledání s vámi po odeznění současné krize se budu moc těšit
Bohouš Švehla
Tito uživatelé poděkovali autorovi Bohuslav.Svehla za příspěvky (celkem 3):
Zuzana.Kudlackova, Dan.Lestina, Jan.Novak
Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Jihočeský kraj“