Postup vyreseni duality FB skupin

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Jihocesky kraj

Josef.Spak
Předseda krajského sdružení
Profese: Programátor
Dal poděkování: 1645 poděkování
Dostal poděkování: 990 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Postup vyreseni duality FB skupin

Příspěvek od Josef.Spak »

Ohledně soukromé skupiny:
Jana.Kolarikova píše:
23 bře 2020, 13:28
Ahoj,
mluvila jsem dnes s Vaškem Urbanem i Vaškem Klecandou.
Vašek Urban nemá problém předat správcovství ve skupině Piráti-Jihočeský kraj (pod správu ji může vzít PKS a schvalovat pouze členy, popř. dlouhodobě aktivní příznivce).

Skupina Jihočeští Piráti se mi jeví jako nadbytečná.
Co se týče oslovování dobrovolníků a veřejnosti, jako vhodnější nástroj se mi jeví facebooková stránka.

Nevím, jaké k tomu chceme přijímat usnesení neb facebook není oficiální komunikační platforma Pirátů.

Návrh řešení: skupina Piráti - Jihočeský kraj přejde pod správu PKS, které zabezpečí safe-.space v této skupině (už na tom s Vaškem Urbanem pracuji)
EDIT: hotovo - správcem jsem já a Zuzka Kudláčková.
Ostatní skupiny a jejich členové nechť si žijí svým spokojeným životem, nemůžeme nikomu nic přikazovat OFFTOPIC(ačkoli za mě je ta druhá skupina nadbytečná asi jako ananas na pizze).
Děkuju moc. To asi odpovídá na následný dotaz
Vaclav.Klecanda píše:
23 bře 2020, 13:55
Prosim tedy o koncovku: KDO je gescne prislusny clen PKS, ktery by bude zodpovedny za prijimani clenu do skupiny tak, aby v ni nebyl nikdo jiny, nez clenove a nikdo jiny cleny skupiny prijimat nebude?
tedy o správu členství v soukromé skupině https://www.facebook.com/groups/385608704806311/ se bude starat @Jana.Kolarikova a @Zuzana.Kudlackova ?

Ještě bych chtěl vědět, jak se určí kdo tam má být a kdo ne. Z popisu od Jany to vypadá že posouzení zda je někdo "dlouhodobě aktivní příznivec" je zodpovědností správců skupiny (nyní tedy JK+ZK). Prosím o potvrzení. Děkuji :)

Ohledně dalšího postupu:

Zatím tu vidím dva hlasovatelné návrhy od Dana Leštiny. Vzhledem k předání práv správce soukromé skupiny (vyřešeno) si nejsem jistý, zda je v této věci nutné svolávat jednání KF. Jako předseda můžu svolat jednání kdykoli o čemkoli, ale chci tuto možnost využívat zodpovědně. Takže zahájím jednání tehdy, pokud to zajímá dost lidí. Zároveň, jednání má vždy probíhat o nějakém návrhu. Takže:

Pokud považujete za nutné v této věci svolávat jednání KF, prosím vyjádřete se v tom smyslu zde v tématu. Pokud se někdo ozve, upravím úvodní příspěvek, doplním do něj hlasovatelné návrhy a založím k nim anketu (tj. udělám z tohoto tématu členský podnět). Dál bychom pokračovali obvyklým způsobem (podle pravidel pro členské podněty a jednání KF). Nebo nijak, pokud svolání jednání nebude zapotřebí.

Zuzana.Kudlackova
Krajské předsednictvo
Profese: Chůva
Dal poděkování: 432 poděkování
Dostal poděkování: 365 poděkování

Příspěvek od Zuzana.Kudlackova »

Já si dovolím přednést svůj názor. Žádná fb skupina by neměla sloužit jakékoli oficiální komunikaci mezi členy a mezi jednotlivými týmy. Doufám, že nemusím vysvětlovat proč. Vůbec nechápu, proč bychom měli řešit nějaké formální postupy spravování soukromé neveřejné fb skupiny. Základním komunikačním nástrojem je pro nás dle stanov fórum a v něm pak soukromé zprávy. Dále Piráti disponují zulipem, který je, co do přehlednosti diskuze, daleko lepší než fb. Neobtěžují vás reklamy, můžete si nastavit sledované kanály.
Jak je uvedeno výše, PKS přijalo usnesení OFFTOPICPKS konstatuje, že soukromé fb skupiny nejsou oficiální komunikační platformy, a proto nemůže a hlavně nechce žádným způsobem omezovat a nařizovat způsob komunikace v těchto skupinách. Je vždy na jednotlivých MS a týmech, jaké komunikační prostředky zvolí. A zároveň konstatuje, že se vnitrostranická komunikace řídí zásadami týmové spolupráce.
Veřejná fb skupina je mediálním nástrojem (proto je ostatně pod naší fb stránkou). Lidé jsou zvyklí komunikovat se stranami na fb. Skupina je oproti poměrně statické fb stránce přístupnější a hlavně umožňuje přímou a osobní komunikaci. Upozornění tam samozřejmě dávat na naše jednání budeme, ne kvůli informování členů (těm chodí email z fóra a heliosu), ale kvůli tomu, abychom zviditelnili naší průběžnou činnost a umožňovali voličům "nahlédnout pod pokličku" a časem přesvědčili, že žádná poklička není (nebo velmi malá). Jako mediální nástroj by správcovství takové skupiny mělo patřit mediálnímu odboru (jeho vybraným dobrovolníkům) a členům PKS (nemusí to být všichni, stačí dva, třeba předseda a ten pověřen vedením MO, či administrativou).
Sice je hezké, že Vašek předal správcovství uzavřené skupiny, ale zajímalo by mě, kdo vyháže těch cca 40 lidí, co nejsou členi (a většinu jich ani neznám).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zuzana.Kudlackova za příspěvek:
Michaela.Skokanova
Zuzana Kudláčková- MS Českobudějovicko
"Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne."

Dan.Lestina
Republikový výbor
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 2232 poděkování
Dostal poděkování: 1968 poděkování

Příspěvek od Dan.Lestina »

Mno, mám chuť to navrhnout, ať toto změníme v členský podnět, protože je mi líto těch slov zde, které možná zase zmizí v propadlišti dějin. Ale vzhledem k tomu, že mě současný stav až tak netankuje a vlastně moje návrhy podporují kroky PKS, tak to asi dělat nebudu :-)

Jen bych to nerad řešil furt dokola, tak kdo má pocit, že současný stav je hodně nevyhovující, nechť to prosím navrhne řádně projednat dle Pepovy výzvy.
OFFTOPICObrázek(Kemel)

Jusuf.Traore
Člen KS Jihočeský kraj
Profese: Vedoucí odboru sociálních věcí a školstv
Dal poděkování: 136 poděkování
Dostal poděkování: 105 poděkování

Příspěvek od Jusuf.Traore »

Ahoj,

nemyslím, že je třeba o všem sáhodlouze debatovat a hlasovat, zvlášť v okamžiku,kdy máme všichni jistě hafo práce na jiných frontách... Jelikož jsem ale na KF přinesl tento podnět já, dovolím si také názor (skutečně jsem se ale domníval, že si to řekneme za 10 minut na KF)...

1) Janča oslovila Vencu, ten předal práva PKS a jsou definovaní odpovědní členové PKS - FAJN, VYŘEŠENO (navíc se nejedná o ofiko komunikační platformu)
2) Máme druhou veřejnou skupinu, která vznikla kvůli vyřešenému bohu 1). Nicméně Zuzka jako člen PKS ji vnímá jako důležitý nástroj pro komunikaci s veřejností, tak ať slouží tomuto účelu - FAJN, VYŘEŠENO
3) Máme na Fb ještě stránku, proti které nikdo neprotestuje a je v rukou (asi) PKS - FAJN, VYŘEŠENO

Teď stačí to všem sdělit na setkání, mailem nebo obojí...

Finito a jdeme domu :-) :-) :-)
Nezáleží na tom, kdo jsme, ale jak se k sobě chováme...

Vaclav.Klecanda
Člen KS Jihočeský kraj
Profese: programator
Dal poděkování: 233 poděkování
Dostal poděkování: 755 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vaclav.Klecanda »

Ahoj, finito neni.
Prestoze se nejedna o ofiko kom. kanaly, tak koordinatori (v nasem pripade Klara) jsou presvedcovani ze info maji davat vsude / kritizovani za to, ze nedavaji info vsude, nebo "ja to nevim, protoze jsem to nevidel na skupine na ktere jsem zvykly/a". Na druhou strany se ozyvaji hlasy, ze je informaci moc. Tak se prosim dohodneme a vytvorme jasny proces, jak info budeme distribuovat. O ten at se pak KoDoz oprou, kdyz se najde kriticky hlas. Po jasnem popisu procesu volam uz dlouho, ale zatim se v tom nic nedeje.

Nejasnost v tom, jak info distribuovat je pro mne duvodem toho, proc bychom to meli vyresit uz jednou provzdy a drzet se toho.

Pro mne je verejna skupina nadbytecna a pouze tristi sily a odvadi pozornost od nasi stranky.
Proto zadam to projednat na KF, at se k tomu nemusime stale vracet. Proto navrhuji:
1) PKS urci jednoho ze svych clenu jako spravce neverejne skupiny, ktery bude zodpovedny zato, ze v ni budou pouze clenove strany. Tento zaruci ten stav do xxx.
2) Odstraneni verejne skupiny pro nadbytecnost, protoze vse co umi skupina, umi i stranka.

Jusuf.Traore
Člen KS Jihočeský kraj
Profese: Vedoucí odboru sociálních věcí a školstv
Dal poděkování: 136 poděkování
Dostal poděkování: 105 poděkování

Příspěvek od Jusuf.Traore »

Vaclav.Klecanda píše:
30 bře 2020, 10:51
Ahoj, finito neni.
Prestoze se nejedna o ofiko kom. kanaly, tak koordinatori (v nasem pripade Klara) jsou presvedcovani ze info maji davat vsude / kritizovani za to, ze nedavaji info vsude, nebo "ja to nevim, protoze jsem to nevidel na skupine na ktere jsem zvykly/a". Na druhou strany se ozyvaji hlasy, ze je informaci moc. Tak se prosim dohodneme a vytvorme jasny proces, jak info budeme distribuovat. O ten at se pak KoDoz oprou, kdyz se najde kriticky hlas. Po jasnem popisu procesu volam uz dlouho, ale zatim se v tom nic nedeje.

Nejasnost v tom, jak info distribuovat je pro mne duvodem toho, proc bychom to meli vyresit uz jednou provzdy a drzet se toho.

Pro mne je verejna skupina nadbytecna a pouze tristi sily a odvadi pozornost od nasi stranky.
Proto zadam to projednat na KF, at se k tomu nemusime stale vracet. Proto navrhuji:
1) PKS urci jednoho ze svych clenu jako spravce neverejne skupiny, ktery bude zodpovedny zato, ze v ni budou pouze clenove strany. Tento zaruci ten stav do xxx.
2) Odstraneni verejne skupiny pro nadbytecnost, protoze vse co umi skupina, umi i stranka.
Ahoj,

s tím, že procesy v komunikaci jsou velice důležité, ne-li nejdůležitější, nelze, než souhlasit... Domníval jsem se ale, že jsou v zásadě nastaveny. Za sebe se vždy dozvím vše podstatné, co potřebuji, a to ať už mailem nebo na FB (na ZULIP jsem se přihlásil asi před týdnem). Nicméně pokud tedy nastaveny nejsou, tak proces komunikace nevyřešíš pouze nastavením FB skupin, ale komplexním pokynem, kde FB bude jen jedna z podoblastí...

Dvě skupiny jsem ale otevřel proto, že jsem myslel, že procesy jsou nastaveny a ty dvě skupiny mi tam haprovaly. Nicméně, pokud v tom opravdu jasno není, tak hurá do toho ;)
Nezáleží na tom, kdo jsme, ale jak se k sobě chováme...

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Jihočeský kraj“