Nominace Lukáše Mareše na krajského lídra

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Jihocesky kraj

Souhlasím s nominací Lukáše Mareše na lídra krajské kandidátky do voleb 2020

Ano
14
56%
Ne
9
36%
Zdržuji se
2
8%

Celkem hlasujících: 25 - Celkem hlasů: 25

Zuzana.Kudlackova
Krajské předsednictvo
Profese: Chůva
Dal poděkování: 336 poděkování
Dostal poděkování: 246 poděkování

Nominace Lukáše Mareše na krajského lídra

Příspěvek od Zuzana.Kudlackova » 08 lis 2019, 20:39

Po výslovném souhlasu zakládám nominační vlákno na krajského lídra do voleb 2020 pro Lukáše Mareše.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zuzana.Kudlackova za příspěvky (celkem 2):
Jan.Novak, Andrea.Protivinska
Zuzana Kudláčková- MS Českobudějovicko
"Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne."

Dan.Lestina
Republikový výbor
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 1620 poděkování
Dostal poděkování: 1338 poděkování

Re: Nominace Lukáše Mareše na krajského lídra

Příspěvek od Dan.Lestina » 08 lis 2019, 20:58

Já Lukáše nepodporuju, protože má až příliš často blbý nepirátský nápady, který se mu těžko vyvrací, a není to příliš týmový hráč. Což neni nemoc ani osobnostní vada, ale neni to na mého lídra kandidátky.
OFFTOPICObrázek(Kemel)

Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj
Profese: učitel
Dal poděkování: 1247 poděkování
Dostal poděkování: 1176 poděkování

Příspěvek od Ludek.Blaha » 08 lis 2019, 23:40

Dan.Lestina píše:
08 lis 2019, 20:58
Já Lukáše nepodporuju...
Tedy ne že by to měla být nějak zásadní věc, ale říkám si, co že se vymezuješ právě a jen v případě této nominace.
Dalo by se to vyložit i tak, že s ostaními nominacemi se ztotožňuješ?
Aby člověk mohl hlásat pravdu z radnice nebo z parlamentu, musí se tam nejdřív prolhat...

Dan.Lestina
Republikový výbor
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 1620 poděkování
Dostal poděkování: 1338 poděkování

Příspěvek od Dan.Lestina » 09 lis 2019, 00:11

OFFTOPICSpíš že tady už to mám beztak pošramocený, a mám asi v rámci KF nadprůměrné množství osobních zkušeností, které mohu takto nabídnout :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dan.Lestina za příspěvek:
Judita.Vedlova
OFFTOPICObrázek(Kemel)

Oldrich.Maca
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Profese: Daňový poradce
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 27 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oldrich.Maca » 09 lis 2019, 07:02

Ach jo

Jan.Novak
Kontrolní komise
Profese: Politolog, Historik
Dal poděkování: 1897 poděkování
Dostal poděkování: 1577 poděkování

Příspěvek od Jan.Novak » 11 lis 2019, 07:52

Já naopak Lukášovu kandidaturu podporuji, protože Lukáš má charisma (!), stále na sobě pracuje, má titul Mudr., opravdu rozumí jednomu z nejdůležitějších témat krajských voleb (zdravotnictví), má sebereflexi a když vymýšlí blbosti (viz Dan), tak s ním lze věci vyřešit. Věřím, že dokáže být "mluvící hlavou".
Vím, že jeho kandidatuře asi docela škodí, že Budějčáci teď vyhrávají kde co můžou. Nicméně v KS vidím dva nejvhodnější lídry do těchto krajských voleb - Lukáše a Pepu Soumara (který odmítl).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Novak za příspěvky (celkem 4):
Andrea.Protivinska, Zuzana.Kudlackova, Jusuf.Traore, Zbynek.Konvicka

Andrea.Protivinska
Člen KS Jihočeský kraj
Profese: V domácnosti
Dal poděkování: 136 poděkování
Dostal poděkování: 54 poděkování

Příspěvek od Andrea.Protivinska » 11 lis 2019, 14:58

Dan.Lestina píše:
08 lis 2019, 20:58
Já Lukáše nepodporuju, protože má až příliš často blbý nepirátský nápady, který se mu těžko vyvrací, a není to příliš týmový hráč. Což neni nemoc ani osobnostní vada, ale neni to na mého lídra kandidátky.
Ahoj, jaké nepirátske nápady myslíš, můžeš konkrétně? 🙂 (Nereju, jen mi uniká, co nepirátského Luky udělal).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrea.Protivinska za příspěvek:
Lukas.Mares
Počet vykřičníků je přímo úměrný vyšinutosti autora. ☺

Petr.Sousek
Místní předsednictvo
Profese: Manažer logistiky a nákupu
Dal poděkování: 38 poděkování
Dostal poděkování: 41 poděkování

Příspěvek od Petr.Sousek » 12 lis 2019, 12:30

Než "odevzdám" svůj hlas, rád bych se Lukáše zeptal, kterou funkci by po svém případném zvolení upřednostnil, zda funkci krajského zastupitele, nebo zastupitele ČB? Jaký je v tomhle případě jeho pohled na kumulaci funkcí a zda by byl schopen v případě zvolení zvládat obě funkce najednou + zaměstnání nebo by se jedné zvolené funkce vzdal, díky za odpověď.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Sousek za příspěvky (celkem 3):
Jan.Novak, Josef.Spak, Martin.Cryo.Broz
=Realita je jen iluze vytvořená nedostatkem alkoholu v krvi=

Lukas.Mares
Krajské předsednictvo
Profese: lékař
Dal poděkování: 120 poděkování
Dostal poděkování: 171 poděkování

Příspěvek od Lukas.Mares » 12 lis 2019, 14:34

Petr.Sousek píše:
12 lis 2019, 12:30
Než "odevzdám" svůj hlas, rád bych se Lukáše zeptal, kterou funkci by po svém případném zvolení upřednostnil, zda funkci krajského zastupitele, nebo zastupitele ČB? Jaký je v tomhle případě jeho pohled na kumulaci funkcí a zda by byl schopen v případě zvolení zvládat obě funkce najednou + zaměstnání nebo by se jedné zvolené funkce vzdal, díky za odpověď.
Ahoj,
díky za otázku. Zlehka jsem se nad tím zamýšlel a zatím jsem vymyslel následující:
Jsem lékař, jediný obor, kde si mě ostatní politici ani úředníci s čistým svědomím nemohou namazat na chleba je zdravotnictví. TO se na úrovni Českých Budějovic neřeší vůbec. Pro mě je tedy priorita kraj a zdravotnictví.
Za kumulaci funkcí považuji stav, kdy někdo zastává více uvolněných pozic. Pokud bych měl být uvolněný politik na krajské i městské úrovni (dokážu si představit scénáře, kdy by i tahle varianta mohla nastat) tak bych volil kraj.
Souběh funkce např. uvolněného zastupitele na kraji a neuvolněného na městě se dá velmi dobře zvládat za podmínky, kdy bude fungovat i zastupitelský klub města (který bych já z logiky věci poněkud odsouval stranou). V současné době podnikáme jako zastupitelský klub kroky k tomu, abychom zlepšili řízení práce klubu a věřím, že do voleb se nám to povede nastavit tak, abychom byli všichni velmi dobře zastupitelní.
Tvoje otázka se týká i případných náhradníků. V Budějovicích jsme už jednoho člověka měnili a další na pásce je podle mě člověk, který by byl v zastupitelstvu velmi platný a měl bych radost, kdyby tam byl, i třeba místo mě. (Je to @Jaroslav.Hansal ansal, pokud mám správné informace) Nicméně z jeho vyjádření je zatím cítit to, že by vzhledem ke svým mnoha dalším pracovním povinnostem nemohl zastupitelstvu věnovat tolik času, aby měl čisté svědomí.

Takže to shrnu - pokud bych měl možnost mít krajské úrovni uvolněnou funkci, tak jsem připraven opustit funkci zastupitele na městě ve chvíli, kdy náhradník bude připraven naskočit a budou nastavené procesy uvnitř klubu v použitelné podobě, abych mohl klub opustit s čistým svědomím.

Pokud bych měl být neuvolněný zastupitel na kraji, udělal bych stejnou úvahu jen s tím, že funkce na kraji nebude full-time. Ale zopakuji - jestli něčemu rozumím, tak je to zdravotnictví a to se na úrovni města neřeší.

A slučitelnost mojí profese s uvolněnou funkcí? Svou práci vnímám především jako práci, která je v suchu, teple a ne úplně špatně ohodnocená (i když hodinová mzda není nijak vysoká). Politiku vnímám jako nejlepší cestu posunout vývoj společnosti trochu víc dopředu. K medicíně se můžu vždycky vrátit a je to moje dobrá jistota.

Snad to jako odpověď stačí.
L
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Mares za příspěvky (celkem 2):
Jan.Novak, Petr.Sousek

Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj
Profese: učitel
Dal poděkování: 1247 poděkování
Dostal poděkování: 1176 poděkování

Příspěvek od Ludek.Blaha » 12 lis 2019, 17:02

Petr.Sousek píše:
12 lis 2019, 12:30
Rád bych se Petra zeptal, jestli se obdobně zeptá i Michala Horáka?
Aby člověk mohl hlásat pravdu z radnice nebo z parlamentu, musí se tam nejdřív prolhat...

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Jihočeský kraj“