Jihočeské střety zájmů

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Jihocesky kraj

Odpovědět
Jan.Novak
Kontrolní komise
Profese: Politolog, Historik
Dal poděkování: 1880 poděkování
Dostal poděkování: 1563 poděkování

Jihočeské střety zájmů

Příspěvek od Jan.Novak » 07 lis 2019, 10:34

V tomto pětičlenném předsednictvu nyní mají dva 2 hlasy manželé Koláříkovi a 1 hlas asistentka poslance Koláříka. Tudíž není nutné hlasovat a ani hlasovat nelze ve vedení kraje o ničem, vše je dopředu dáno.
Nebudu hodnotit autory článku, ani článek jako takový. To je nepodstatné. Prostě mi to po přečtení toho článku definitivně docvaklo.

Je to věc nad kterou bychom se opravdu měli zamyslet. Nikoho neobviňuji ze šolíchání, malých domů, nebo třeba nepotismu. Sám jsem svým hlasováním k výše zmíněnému stavu PkS přispěl. Taky nejsme v JčK jediní obdobné věci jsou i jinde. Otázka je jak se k tomu postavit, protože takováto provázanost vede:
k plození zlé krve
nespokojení na to budou (částečně právem) poukazovat
vždy to povede k tomu, že PkS bude hodně na jedné vlně OFFTOPIC(jasně nechceme ho mít rozhádané; osobně bych byl pro trochu větší názorové rozdíly, ale to už je můj názor)
vždycky se o tom bude "v zadu šuškat"
naprosto vždycky se tím podpoří se tím paranoia
neúspěšní kandidáti budou mít (možná) oprávněný pocit, že byli znevýhodněni

Ve finále to podle mě podporuje štěpení, frakcionalismus a nesoudržnost.
Tento příspěvek není výzvou k rezignaci, není snahou po pár týdnech rozjet diskuzi o změně PkS. Je to prostě něco co mi poslední dobou (zvláště v návaznosti na kauzy celostátního charakteru) dochází více a více.
Je to podnět nad čím bychom (alespoň podle mě) měli dlouhodobě přemýšlet. Ať Ti co využívají pasivní volební právo, tak ti co to aktivní.
Byl bych rád, kdyby na to přííště sami kandidující aktivně upozorňovali. To lze asi ošetřit nějakou naší vnitřní směrnicí, že kandidátská řeč bude obsahovat. "Kandiduje i moje manželka a asistentka, kteří tedy mohou být oprávněně ve střetu zájmů".

OFFTOPICA pak je tu ještě další rozměr, který do tohodle zamyšlení asi úplně nepatří, nicméně pokud tu máme vedoucí PO, která měsíčně odmaká třeba 220 hodin, má k tomu tři děti a my jí společně uděláme to, že jí ještě zvolíme do PkS, aby měla dalších x hodin měsíčně o "zábavu" postaráno, tak nám prostě vyhoří. Nebo nám "exploduje". Sami si přetěžujeme lidi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Novak za příspěvky (celkem 7):
Dan.Lestina, Dalibor.Zahora, Tomas.Guth.Jarkovsky, Tomas.Murnak, Viktor.Derka, Martin.Cryo.Broz, Jiri.Princ

Jan.Hosek
Člen KS Jihočeský kraj
Profese: programátor
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 174 poděkování

Re: Jihočeské střety zájmů

Příspěvek od Jan.Hosek » 07 lis 2019, 11:57

Přestože jsem samozřejmě kandidoval s úmyslem být zvolen a ve volbě místopředsedů jsem hlasoval jinak, než to dopadlo, tak s výsledkem zásadní problém nemám a žádnou zlou krev ani šuškání kolem sebe nevidím. Nevím jestli to nejsou zbytečné obavy. Kdyby se ukázalo, že nejsou, tak by to asi bylo na zamyšlení. Nemyslím si, že někomu pomohlo, že byl součástí nějakého klanu. Spíš naopak.

Pokud chceme, aby KF mělo větší možnost zohlednit nějakou vyváženost předsednictva, tak by bylo lepší místopředsedy volit postupně. Pak by bylo možné říct u volby 4. místopředsedy, že kandidát A je sice taky dobrej, ale z jeho skupiny už tam jsou 2, tak to prosím zohledněte ve své volbě.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hosek za příspěvek:
Pavel.Sramhauser

Jan.Novak
Kontrolní komise

Příspěvek od Jan.Novak » 07 lis 2019, 12:07

Neplodí to zlou krev, protože seš z jedný bandy, žejo. :) Nicméně k jádru pudla - dle mě (obecně, všichni lidi) mnoho věcí soudí podle toho jak by to brali oni sami, ale ne jak by to mohli brát jiní lidé.

Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj
Profese: učitel
Dal poděkování: 1245 poděkování
Dostal poděkování: 1164 poděkování

Příspěvek od Ludek.Blaha » 07 lis 2019, 12:20

Jan.Novak píše:
07 lis 2019, 10:34
Prostě mi to po přečtení toho článku definitivně docvaklo.
Ty jsi nevěděl, že jsou Kolaříkovi sezdáni, a kdo s kým spolupracuje?
Upravují předpisy nějakým způsobem způsobilost či nezpůsobilost někam kandidovat?
Kdo si kolik práce naloží, je jen jeho věc. Spíš bych uvítal konkrétní výhrady k té práci.
Otázkou také zůstává, jestli příbuzenské a pracovní vazby a závislosti neovlivňují nějakým způsobem i samo hlasování o čemkoli...
Uvedeš, prosím, také zdroj té informace?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ludek.Blaha za příspěvky (celkem 2):
Pavel.Sramhauser, Lukas.Mares
Aby člověk mohl hlásat pravdu z radnice nebo z parlamentu, musí se tam nejdřív prolhat...

Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj

Příspěvek od Ludek.Blaha » 07 lis 2019, 12:22

Jan.Novak píše:
07 lis 2019, 12:07
Neplodí to zlou krev, protože seš z jedný bandy
Něco mi uniklo?
Aby člověk mohl hlásat pravdu z radnice nebo z parlamentu, musí se tam nejdřív prolhat...

Jan.Novak
Kontrolní komise

Příspěvek od Jan.Novak » 07 lis 2019, 13:01

Duo Koláříků je zřejmý, tam jsem si to uvědomil a podle toho také volil. Ovšem u Zuzky mi to prostě nedošlo, respektive mi nedošlo "Hele, tohle asi fakt není úplně nejlepší vzhledem ke střetu zájmů", plus je tu ta část, že nevíš jak volby dopadnou (jinými slovy kdyby Kolis nebyl v PkS se Zuzkou neřeknu ani popel)
Neupravují, pravděpodobně ani nebudou, to ovšem není argument. Protože vymýšlet na všechno předpis je nesmysl. Tohle ani není hejt na výsledek voleb, současné PkS, nebo cokoliv jiného, je to poukázání k zamyšlení.
Jasně, ale je i věc ostatních jestli chtějí někomu tak naložit. Tuhle jsem přemýšlel kolik jsme za těch let viděl pracovitých nadšených Pirátů, kteří jsou už prostě pryč a přemýšlel jsem nad tím proč.
Jedna věc je hlasování, druhá je společné působení v exekutivě (pro jistotu opakuji, že netvrdím, že by se dělo něco nekalého).
Chceš zdroj informace, nebo autora(y) citátu? Oboje mi příjde nerelevantní. Spíše jsem ukázal jak to jde vynést na světlo s negativní konotací, kdy si člověk neznalý těch lidí může říct "WTF?" (a dle mě si to řekne oprávněně a sám bych si to řekl). Nicméně je to od Oldy Mácy a Jirky Prince https://jindrichohradecky.denik.cz/zpra ... 6is8OXM1kk
Myslím, že není žádné tajemství, že většina osazenstva MS ČB je názorově a pirátsko-ideologicky blízko k Janě a Kolisovi. Na čemž není nic špatného, spíše jsem chtěl říct "máme tu i jiné skupiny". : o)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Novak za příspěvek:
Jiri.Princ

Jan.Hosek
Člen KS Jihočeský kraj
Profese: programátor
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 174 poděkování

Příspěvek od Jan.Hosek » 07 lis 2019, 13:27

Ludek.Blaha píše:
07 lis 2019, 12:22
Jan.Novak píše:
07 lis 2019, 12:07
Neplodí to zlou krev, protože seš z jedný bandy
Něco mi uniklo?
Neuniklo. Nejsem s nikým z předsednictva v příbuzenském, pracovním ani jiném vztahu. (Krom toho co se všeobecně ví. Jsme ve stejné straně, v zastupitelském klubu.)
Jan.Novak píše:
07 lis 2019, 13:01
.... spíše jsem chtěl říct "máme tu i jiné skupiny". : o)
Psal jsem samozřejmě za sebe. Skupiny se samozřejmě musí ozvat sami za sebe.

Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj

Příspěvek od Ludek.Blaha » 07 lis 2019, 13:42

Jan.Hosek píše:
07 lis 2019, 13:27
Nejsem s nikým z předsednictva v příbuzenském, pracovním ani jiném vztahu.
Vypadá to, že časem se bez věrohodných důkazů neobejdeš.
Výpis z matriky, katastru nemovitostí, registru firem, dlužníků, vyjádření památkářů, sexuologické poradny... standardní postup.

Josef.Spak
Krajské předsednictvo
Profese: Programátor
Dal poděkování: 1370 poděkování
Dostal poděkování: 787 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Josef.Spak » 07 lis 2019, 14:59

Jan.Hosek píše:
07 lis 2019, 11:57
Přestože jsem samozřejmě kandidoval s úmyslem být zvolen a ve volbě místopředsedů jsem hlasoval jinak, než to dopadlo, tak s výsledkem zásadní problém nemám a žádnou zlou krev ani šuškání kolem sebe nevidím. Nevím jestli to nejsou zbytečné obavy. Kdyby se ukázalo, že nejsou, tak by to asi bylo na zamyšlení. Nemyslím si, že někomu pomohlo, že byl součástí nějakého klanu. Spíš naopak.

Pokud chceme, aby KF mělo větší možnost zohlednit nějakou vyváženost předsednictva, tak by bylo lepší místopředsedy volit postupně. Pak by bylo možné říct u volby 4. místopředsedy, že kandidát A je sice taky dobrej, ale z jeho skupiny už tam jsou 2, tak to prosím zohledněte ve své volbě.
Tento hlasovací systém pokud vím nebyl při tehdejší volbě předsednictva k dispozici. @Dan.Lestina je to tak?
Jan.Novak píše:
07 lis 2019, 10:34
V tomto pětičlenném předsednictvu nyní mají dva 2 hlasy manželé Koláříkovi a 1 hlas asistentka poslance Koláříka. Tudíž není nutné hlasovat a ani hlasovat nelze ve vedení kraje o ničem, vše je dopředu dáno.
Nebudu hodnotit autory článku, ani článek jako takový. To je nepodstatné. Prostě mi to po přečtení toho článku definitivně docvaklo.
Nebudu hodnotit autora příspěvku, ale poprosil bych ho, aby mi příště dal vědět rovnou, že ten blábol otiskli, a s odkazem na zdroj hned na úvod, abych to nemusel hledat po internetech. Děkuji ;)

Hlavní střet zájmů bych viděl jinde: 3 členové předsednictva jsou zastupiteli Č.Budějovic.
Dle mého dojmu by Zuzka Kudláčková s ukončením práce asistentky problém neměla, spíš by Kolis měl problém s hledáním nového spolehlivého asistenta :)

Jak určitě ví mnozí zastupitelé, střet zájmů sám o sobě není důvod k rezignaci nebo odvolání, pokud ten střet není zneužíván a je ho možné nějak kompenzovat.

Každopádně je pravda, že bdělost je na místě při kontrole libovolného předsednictva.

Jan.Novak
Kontrolní komise

Příspěvek od Jan.Novak » 07 lis 2019, 15:08

Pepo, já to tedy napíšu asi po osmé. Vůbec nejde o to kdo to napsal. Proto jsem to zcela úmyslně na začátku vypustil, abychom se tu netočili na něčem co pro tu podstatu není problém. Příště raději nebudu citovat a vymyslím si podobnou větičku sám. ;)

Odpověď na otázku pro Dana: je to tak.

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Jihočeský kraj“