Nominace Michala Horáka na lídra do kraje

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Jihocesky kraj

Odpovědět

Podporujete nominaci Michala Horáka na lídra do kraje?

Pro
13
48%
Proti
11
41%
Zdržuji se
3
11%

Celkem hlasujících: 27 - Celkem hlasů: 27

Jan.Hosek
Člen KS Jihočeský kraj
Profese: programátor
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 174 poděkování

Nominace Michala Horáka na lídra do kraje

Příspěvek od Jan.Hosek » 02 lis 2019, 19:34

Na podnět Martina Brože zakládám nominační vlákno.

Michal.Horak
Místní předsednictvo
Profese: IT (database & system administrator)
Dal poděkování: 222 poděkování
Dostal poděkování: 621 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Michala Horáka na lídra do kraje

Příspěvek od Michal.Horak » 12 lis 2019, 12:13

Protože jsem systémem nominačních vláken taky poněkud zmatený, tak nevím kam mám svůj souhlas s kandidaturou napsat, ale asi tady je to správné místo.
Takže kandidaturu na post lídra kandidátky do krajských voleb přijímám.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Horak za příspěvek:
Martin.Cryo.Broz
Předseda Piráti Písecko

Michal.Horak
Místní předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal.Horak » 12 lis 2019, 15:46

Kandidátská řeč:
jsem ve straně šest let, což mě sice neřadí mezi otce zakladatele, ale na druhé straně jsem už s Pirátama leccos zažil.
Dovolil bych si několik postřehů, první postřeh je, že na lídra kromě mě neaspiruje nikdo z těch, se kterými jsem byl na kandidátce před čtyřma lety, když jsme to do kraje zkoušeli posledně. O čem to svědčí? Že by služebně starší byli unaveni, vyhořelí nebo je uspokojuje práce v komunálu a nemají krajské ambice?
Postřeh druhý je o tom, že je mi jasné, že po mém vystoupení na KF v Písku to budu mít s podporou u řady členů těžké, ale já jsem podobné názory měl vždycky a vždycky se to o mně vědělo a přesto jsem pár let byl místopředsedou PKS a před čtyřmi lety lídrem kandidátky, Jenže to jsme byli asi opravdu ještě liberální stranou kde, pokud se nejednalo vyloženě o stěžejní volební pirátská témata, tak vládla tolerance k různorodým názorům. Nicméně já si dál stojím za tím, že pilíři pirátského programu má být legalizace, svoboda internetu a likvidace OSA a né se motat do revize výsledků druhé světové války a ještě přitom naskočit na vlnu primitivní až dětské rusofobie, kterou nám podstrčily jiné politické strany, aby odvedly pozornost od vlastní neschopnosti najít si důležitější témata.
Samozřejmě můžeme jít do voleb s černobílým viděním světa a tvrdě vyhraněnými názory na všechno a na všechny kolem nás s hlásáním jediné správné pravdy, ale pak počítejme s tradičními 11% max, protože větší část elektorátu takhle vyhraněná není.
Já vám nabízím zpět pluralitu názorů, toleranci k různorodosti vidění světa u každého jednotlivce, ale to vše samozřejmě při setrvání na základních principech strany.

Ještě odpověď na @Zbynek.Konvicka otázku, samozřejmě, že ano, pokud někdo aspiruje na lídra kandidátky musí být připraven převzít zodpovědnost v případě úspěchu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Horak za příspěvky (celkem 2):
Jan.Novak, Zbynek.Konvicka
Předseda Piráti Písecko

Josef.Spak
Krajské předsednictvo
Profese: Programátor
Dal poděkování: 1369 poděkování
Dostal poděkování: 786 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Josef.Spak » 12 lis 2019, 19:38

Zajímalo by mě, jaký je tvůj pohled na přeshraniční spolupráci kraje s Německem a Rakouskem, a jak do tvé vize liberální strany zapadá nedávný členský podnět: viewtopic.php?f=822&t=47504

Michal.Horak
Místní předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal.Horak » 12 lis 2019, 20:30

@Josef.Spak Já dokonce v rámci jihočeského svazu házené tuto spolupráci již dávno v oblasti sportu realizuji a vůbec s tím nemám problém.

Co se týče Tvého odkazu na můj podnět , tak jsi trošku nepochopil co jsem chtěl , mně jde o pluralitu uvnitř strany, jako ten podnět nebyl podán proto, že bych upíral kolegovi Lipavskému právo fandit sudeťákům, ale proto, že tento svůj názor presentoval jménem strany v médiích a to bylo v tu chvíli špatně, protože pokud to chtěl takto presentovat , tak když už by to nestihlo projít schvalovacím kolečkem celého CF tak alespoň předsednictvem a já bych si řekl OK jsem asi v menšině se svým pohledem a respektoval bych rozhodnutí stranického orgánu, ale nemůže jménem strany svévolně presentovat tak zásadní věc. Můj podnět ukázal, že opravdu můj názor je menšinový, ale to mělo proběhnout před zveřejněním a bylo by to OK.
Dovolil jsem si já presentovat svůj krajně negativní postoj vůči tomu, že pražská organizace šla do koalice z takovou zprofanovanou stranou jako je TOP09 jenom proto, aby měli primátora? Nikdy bych si to nedovolil bez schválení členskou základnou a když jsem byl místopředseda PKS , určitě bych v nějakých médiích prostor dostal, ale takhle se to přeci dělat nedá.
Mně v mém projevu šlo o pluralitu vnitrostranickou, když má někdo v nějaké jednotlivé záležitosti jiný názor než většinový proud ve straně, aby nebyl okamžitě dehonestován en bloc , myslím, že Honza Novák o tom už taky ví své.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Horak za příspěvek:
Josef.Spak
Předseda Piráti Písecko

Josef.Spak
Krajské předsednictvo
Profese: Programátor
Dal poděkování: 1369 poděkování
Dostal poděkování: 786 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Josef.Spak » 12 lis 2019, 21:57

Děkuju za rychlé a srozumitelné vysvětlení :)

Petr.Sousek
Místní předsednictvo
Profese: Manažer logistiky a nákupu
Dal poděkování: 38 poděkování
Dostal poděkování: 41 poděkování

Příspěvek od Petr.Sousek » 13 lis 2019, 09:30

Ahoj Michale, ač spolu občas sedíme u piva, tak se přesto zeptám tady. Jaké jsou podle tebe tři nejpalčivější problémy v JčK, které by mělo nové zastupitelstvo řešit, proč a jak bys dané problémy řešil ty, díky.
=Realita je jen iluze vytvořená nedostatkem alkoholu v krvi=

Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj
Profese: učitel
Dal poděkování: 1244 poděkování
Dostal poděkování: 1162 poděkování

Příspěvek od Ludek.Blaha » 14 lis 2019, 21:56

V nominačním vlákně Lukáše Mareše jsem se ptal Petra Souška, jestli se ve stejném duchu zeptá i kandidáta na lídra krajské kandidátky Michala Horáka.
Zůstalo bez odezvy. Jakkoli nechci být netrpělivý nad přiměřenou mez, zeptám se tedy téměř stejnými slovy sám:

"...rád bych se Michala zeptal, kterou funkci by po svém případném zvolení upřednostnil, zda funkci krajského zastupitele, nebo zastupitele PI?
Jaký je v tomhle případě jeho pohled na kumulaci funkcí a zda by byl schopen v případě zvolení zvládat obě funkce najednou + zaměstnání, nebo by se jedné zvolené funkce vzdal.
"
Aby člověk mohl hlásat pravdu z radnice nebo z parlamentu, musí se tam nejdřív prolhat...

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Jihočeský kraj“