KF JčK 21/2019 Krajská kandidátka - volba lídra

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Jihočeský kraj, Krajsti predsedajici, KoKS Jihočeský kraj, Administrativa-KS Jihočeský kraj

Zamčeno
Uživatelský avatar
Jan.Novak
Republikový výbor
Příspěvky: 2444
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 4042 poděkování
Dostal poděkování: 2936 poděkování

Re: KF JčK 21/2019 Krajská kandidátka - volba lídra

Příspěvek od Jan.Novak »

Ludek.Blaha píše: 08 lis 2019, 23:34 Pokud se lidi ptají, byť netransparentně, pak by to mohlo znamenat, že nominace jsou převážně činěny se souhlasem nominovaného. To by bylo ovšem skvělé.
Pak je tu ještě otázka, jestli si všichni, kteří souhlasí se svojí nominací na lídra, uvědomují, že kandidují na hejtmana jihočeského kraje. Na hejt-ma-na!
No, například v roce 2014 v Praze dělal lídra pirátské kandidátky Jakub Michálek, kandidátem na primátora byl Václav Fořtík, tuším, že na 16. místě. Někdo by mohl tvrdit, že to byly sice volby komunální, ale já si tvrdě stojím za tím, že hejtman a primátor hl. města Prahy jsou velmi podobné funkce. Ať již pravomocemi, či rozpočtově.

Takže lídr nemusí být kandidát na hejtmana.
Zároveň bych chtěl dodat, že jsme kraj kde dělal hejtmana takový milý pán, jmenuje se Zimola. Jít do koalice na kraji hned v prvním volebním období je podle mě špatně. Měli bychom se nejdřív naučit v opozic a až pak zkoušet vládnout. Škoda, že zrovna Tobě - jako našemu krajskýmu vrchnímu poradci - chybí reálná zkušenost z toho jak to pak probíhá.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Novak za příspěvek:
Josef.Spak

Člen RV za JčK
Předseda kontrolního výboru zastupitelstva Jihočeského kraje
Zastupitel města Týn nad Vltavou

Uživatelský avatar
Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1465
Registrován: 23 čer 2014, 00:11
Profese: strategický zkompetentňovatel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 1521 poděkování
Dostal poděkování: 1536 poděkování

Re: KF JčK 21/2019 Krajská kandidátka - volba lídra

Příspěvek od Ludek.Blaha »

Jan.Novak píše: 10 lis 2019, 20:32 například v roce 2014 v Praze dělal lídra pirátské kandidátky Jakub Michálek
No vidíš... už jsem skoro zapomněl. Tak Fořtík byl primátor...
Teď ale budou volby v roce 2020, Praha je Praha a Jakub Michálek je Jakub Michálek.
V každém případě děkuji za jmenování do funkce krajského vrchního poradce. Ani jsem si nevšiml, že volba už proběhla.
Ale fakt jsem si myslel, že se jde na vítězství. Zřejmě máš ale jiné plány. To voliči ocení. Volte nás, chceme být v opozici!!!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ludek.Blaha za příspěvek:
Josef.Spak

Aby člověk mohl hlásat pravdu z radnice nebo z parlamentu, musí se tam nejdřív prolhat...
Demokracie je výborná věc. Umožňuje občanům, aby si zcela svobodně zvolili... diktaturu!
Umělá inteligence nedosáhne nikdy až takové úrovně, aby dokázala napodobit myšlení pitomce.

Uživatelský avatar
Jan.Novak
Republikový výbor
Příspěvky: 2444
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 4042 poděkování
Dostal poděkování: 2936 poděkování

Re: KF JčK 21/2019 Krajská kandidátka - volba lídra

Příspěvek od Jan.Novak »

Můžeme to dělat, tak aby jsme voličům naslibovali modré z nebe, nebo tak abychom se za čtyři roky nemuseli stydět.

Člen RV za JčK
Předseda kontrolního výboru zastupitelstva Jihočeského kraje
Zastupitel města Týn nad Vltavou

Uživatelský avatar
Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1465
Registrován: 23 čer 2014, 00:11
Profese: strategický zkompetentňovatel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 1521 poděkování
Dostal poděkování: 1536 poděkování

Re: KF JčK 21/2019 Krajská kandidátka - volba lídra

Příspěvek od Ludek.Blaha »

Jsi přesvědčený, že bez lhaní se nedají volby vyhrát?
Tak to Tě vítám v klubu. Zatím tomu vše nasvědčuje.
Snad přichází doba, kdy by se to zlomit mohlo... a mělo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ludek.Blaha za příspěvek:
Josef.Soumar

Aby člověk mohl hlásat pravdu z radnice nebo z parlamentu, musí se tam nejdřív prolhat...
Demokracie je výborná věc. Umožňuje občanům, aby si zcela svobodně zvolili... diktaturu!
Umělá inteligence nedosáhne nikdy až takové úrovně, aby dokázala napodobit myšlení pitomce.

Uživatelský avatar
Martin.Cryo.Broz
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 474
Registrován: 24 říj 2012, 08:50
Profese: OSVČ - Podnikatel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 383 poděkování
Dostal poděkování: 471 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF JčK 21/2019 Krajská kandidátka - volba lídra

Příspěvek od Martin.Cryo.Broz »

Děkuji za nominaci ale nechci. Rád bych si nejdříve prošel celé kolečko zastupitel - radní - místostarosta a atd... Tedy nechci se rvát někam o čem nic nevím, a mám pocit že tam ani zatím nepatřím. Na to toho vím ještě moc málo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Cryo.Broz za příspěvky (celkem 5):
Judita.Vedlova, Jan.Novak, Jusuf.Traore, Zbynek.Konvicka, Ivo.Vlasaty

Martin Brož - Cryoman (Zastupitel a radní s gescí pro životní prostředí v městě Písek) - Odchýlit se od norem znamená, že na to musíte mít. Než začnete být tvořivý, musíte být odvážní. Tvořivost je osud, ale odvaha je cestou.

Uživatelský avatar
Zbynek.Konvicka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 147
Registrován: 13 říj 2016, 00:14
Profese: novinář
Dal poděkování: 478 poděkování
Dostal poděkování: 280 poděkování

Re: KF JčK 21/2019 Krajská kandidátka - volba lídra

Příspěvek od Zbynek.Konvicka »

Píši to sem radši, pro všechny nominované Michala Horáka, Júsufa Traore, Lukáše Mareše i Jirku Roubíčka bych měl jednu zásadní otázku, kterou bych rád položil všem potencionálně navrženým lidem na lídra...neb mi to přijde důležité.

tedy @Michal.Horak a @Jiri.Roubicek a @Jusuf.Traore a @Lukas.Mares

Dovedete si představit v případě úspěšné nominace na pozici lídra do krajských voleb tu skutečnost, že to sebou nese i očekávání v případě úspěchu Pirátů aspirovat na hejtmana kraje?

Děkuji za odpověď....
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zbynek.Konvicka za příspěvky (celkem 2):
Jusuf.Traore, Jiri.Roubicek
"Co tě nezabije, to tě posílí!"
Uživatelský avatar
Michal.Horak
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 922
Registrován: 29 říj 2013, 17:57
Profese: IT (database & system administrator)
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 257 poděkování
Dostal poděkování: 779 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF JčK 21/2019 Krajská kandidátka - volba lídra

Příspěvek od Michal.Horak »

Předseda Piráti Písecko
Uživatelský avatar
Jusuf.Traore
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 246
Registrován: 27 říj 2015, 23:58
Profese: Vedoucí odboru sociálních věcí a školstv
Bydliště: Prachatice
Dal poděkování: 285 poděkování
Dostal poděkování: 307 poděkování

Re: KF JčK 21/2019 Krajská kandidátka - volba lídra

Příspěvek od Jusuf.Traore »

Zbynek.Konvicka píše: 12 lis 2019, 12:05 Píši to sem radši, pro všechny nominované Michala Horáka, Júsufa Traore, Lukáše Mareše i Jirku Roubíčka bych měl jednu zásadní otázku, kterou bych rád položil všem potencionálně navrženým lidem na lídra...neb mi to přijde důležité.

tedy @Michal.Horak a @Jiri.Roubicek a @Jusuf.Traore a @Lukas.Mares

Dovedete si představit v případě úspěšné nominace na pozici lídra do krajských voleb tu skutečnost, že to sebou nese i očekávání v případě úspěchu Pirátů aspirovat na hejtmana kraje?

Děkuji za odpověď....
Ahoj,
Zbyněk položil zcela logickou a jednoduchou otázku: „Dokážete si představit sebe jakožto aspiranta na hejtmana“? Má odpověď je ještě o kousek jednodušší: „Ano, dokážu“…

Já mám ale celkem velkou představivost, takže otázka možná měla znít: „Zvládnete nyní zastávat post hejtmana“? a moje odpověď je ještě o kousek jednodušší: „Nikoli, ale… “

…jsem kluk, který vyrůstal v době, kdy černé dítko nepatřilo mezi ikony naší společenské normy a skutečnost, že jsem dostal do vínku morbidní obezitu, mé postavení nijak zásadně nezlepšovala. Výsledkem bylo, že zhruba do mých 9 let, kdo měl trochu zlosti, šel si bouchnout do hnědýho Pepy (Júsuf = Pepa), a to dost často včetně pedagogů, bohužel i police nebo mého otčíma, který si liboval v típání cigaret o moje ruce.

I když jsem byl trochu větší, silnější a hlavně jsem si dokázal sám zjednat pořádek, moc se nezměnilo, jelikož moje matka nebyla „matka roku“ (řekněme, že neměla čas) a výchova má vlastní i mých sester byla často na mě… Když se k tomu všemu na gymplu přidalo experimentování s marihuanou… a pár dalšími věcmi (zhruba 4leté) a já nedal ve čtvrťáku dohromady logickou větu, přičemž jsem se omylem dozvěděl, že já a jedna spolužačka nesmíme projít, řekl jsem si „Mám na to…“.

Když jsme s Kamilem Podzimkem v roce 2005 rozjížděli prevenci na školách a všichni nám říkali, že to co děláme je blbost, protože panovalo přesvědčení, že stačí říct, neberte drogy, drogy jsou špatný, řekl jsem si „Mám na to…“.

V situaci, kdy jsme se snažili s kolegy posunout práci s dětmi a rodinami a všichni nám házeli klacky pod nohy, řekl jsem si „Mám na to…“ a podařilo se nám s kolegy vytvořit postupně organizaci, které jsem měl čest být 6 let ředitelem a která byla v roce 2011 jedinou organizací, která nabízela takto komplexní služby pro rodiny s dětmi. (Jednalo se o Portus Prachatice, kdy portus znamená přístav a měl to být bezpečný přístav pro rodiny a děti.)
Dnes již 5 let zastávám post vedoucího odboru sociálních věcí, zdravotnictví a školství v rámci samosprávy i státní správy a na krajském úřadě se pohybuji velmi často, přičemž mám mezi úředníky i několik kamarádů či známých. Mimo to zajišťuji spoustu jiných aktivit např. systém a administraci dotací, předvánoční večeře pro seniory, dětské tábory a asi vše, co Vás napadne, co souvisí s lidmi.

Také jezdím po celé ČR lektorovat různá témata, zejména týkající se komunikace a spolupráce, podílím se na tvorbě koncepčních dokumentů na lokální i krajské úrovni a od roku 2009 se aktivně věnuji komunální politice
Mezi tím jsem vystudoval VOŠ sociální, speciální pedagogiku na UK a pedagogiku volného času na JU.
Toto vše nepíši, abych si stěžoval, jelikož dnes a denně vidím osudy dětí, které to také nemají v životě lehké nebo abych Vás oblažoval tím, co mám za sebou, ale chtěl jsem ukázat, co dokáže zvládnout i malé černé týrané dítě.
Pepa ve svém příspěvku na FB uváděl, že si dokáže představit dva kandidáty. I já jsem vnímal dvě osoby, které by byly ideálními kandidáty, přičemž jedním z nich byl on… A právě proto jsem po dotazu od Luďka dlouho zvažoval, zda do toho jít, či nikoli…

Nyní se vrátím k původní otázce, kterou jsem si, po Zbyňkovo výkopu, vlastně položil sám, přičemž jsem si vědom faktu, že poodhalit roušku poznání všech činností hejtmana se mi daří jen v omezené míře. Čili: „zvládneš nyní zastávat post hejtmana“ a moje odpověď zní: „Nikoli, ale máme na to… “
Nezáleží na tom, kdo jsme, ale jak se k sobě chováme...
Uživatelský avatar
Zbynek.Konvicka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 147
Registrován: 13 říj 2016, 00:14
Profese: novinář
Dal poděkování: 478 poděkování
Dostal poděkování: 280 poděkování

Re: KF JčK 21/2019 Krajská kandidátka - volba lídra

Příspěvek od Zbynek.Konvicka »

díky moc Júsufe za tvou velmi obsáhlou, upřímnou a zdravě sebevědomou odpověď, asi takovou jakou bych očekával a jsem za ni rád od aspiranta na lídra či potencionálního hejtmana. Velmi se mi líbí tvoje aktivity v sociální oblasti, nejen jako bývalému sociálnímu pracovníkovi, který se v druhé polovině 90-tek pohyboval ve stejné branži jako ty - tedy v prevenci sociálně-patologických jevů - jak se tomu tehdy říkalo..., stejně jako tvoje úžasná práce pro KET v sociální oblasti. Cítím, že jsi velmi nabitý aktivitou, energií a chutí se do věcí pokládat a zlepšovat je... to je i má představa tahouna voleb...tedy lídra atd... díky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zbynek.Konvicka za příspěvek:
Jusuf.Traore
"Co tě nezabije, to tě posílí!"
Uživatelský avatar
Jiri.Roubicek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 101
Registrován: 20 bře 2018, 14:59
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 25 poděkování
Dostal poděkování: 73 poděkování

Re: KF JčK 21/2019 Krajská kandidátka - volba lídra

Příspěvek od Jiri.Roubicek »

Zbynek.Konvicka píše: 12 lis 2019, 12:05 Píši to sem radši, pro všechny nominované Michala Horáka, Júsufa Traore, Lukáše Mareše i Jirku Roubíčka bych měl jednu zásadní otázku, kterou bych rád položil všem potencionálně navrženým lidem na lídra...neb mi to přijde důležité.

tedy @Michal.Horak a @Jiri.Roubicek a @Jusuf.Traore a @Lukas.Mares

Dovedete si představit v případě úspěšné nominace na pozici lídra do krajských voleb tu skutečnost, že to sebou nese i očekávání v případě úspěchu Pirátů aspirovat na hejtmana kraje?

Děkuji za odpověď....
Děkuji za položenou otázku.

ANO, takovou možnost si uvědomuji. Proto se také pilně věnuji krajské agendě a důkladně ji studuji.

V roce 2019 jsem se zúčastnil většiny krajských zastupitelstev a snažím se do všech témat a problematiky dostat a pochopit je.

Naše obrovská nevýhoda je, že jsme neměli doposud žádného krajského zastupitele a této agendě se dlouhodobě nikdo nevěnoval.

Proto se snažím tuto skutečnost napravit.

Měli bychom být tým a budu velice rád, když se všichni začneme zapojovat a hlouběji studovat složitou problematiku kraje. ;-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Roubicek za příspěvky (celkem 5):
Jusuf.Traore, Zbynek.Konvicka, Veronika.Kovarova, Ivo.Vlasaty, Marthas.Kucera
Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Jihočeský kraj“