KF JčK 13/2019 - Volba předsednictva

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Jihocesky kraj

Zamčeno
Dan.Lestina
Republikový výbor
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 1593 poděkování
Dostal poděkování: 1325 poděkování

Re: KF JčK 13/2019 - Volba předsednictva

Příspěvek od Dan.Lestina » 31 srp 2019, 23:32

@Josef.Spak
OFFTOPICTohle už je vcelku off topic, ptal jsem se hlavně na Lukášův vztah k tomu opatření a co s ním chtěl udělat, protože to je relevantní k volbě PKS. Jestli čtu jinotaj s ekologií správně, tak jsme se to nějak dozvěděli. Nechci tu z toho dělat detektivku, jde mi o posouzení názorů a přístupu kandidáta do PKS. Omlouvám se za OT v předchozím vysvětlujícím příspěvku, skrývám, stejně jako tohle.

Nebylo to přímo RP, kde jsem se ptal. Bylo mi řečeno, že byla reálně na stole varianta, která by strategii odporovala, a řešilo se, i s RP, jestli je vhodné udělat její změnu (podle všeho dle správného postupu, usnesením MF). To si z března nepamatuju.
OFFTOPICObrázek(Kemel)

Michal.Horak
Místní předsednictvo
Profese: IT (database & system administrator)
Dal poděkování: 222 poděkování
Dostal poděkování: 621 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal.Horak » 01 zář 2019, 18:01

Vážení spolupiráti,
dlouho předlouho jsem váhal s tím, jak se ke zde projednávané problematice postavit, nakonec jsem se rozhodl , že "čelem" :lol: :lol: :lol: :lol:
Původně jsem opravdu uvažoval, že kandidaturu do PKS odmítnu, koneckonců na různých místopředsednických funkcích (chvíli dokonce i jako předseda) se tam pohybuju už nějakou dobu. Nicméně po opravdu dlouhém přemítání jsem se rozhodl do PKS kandidovat. Asi bych měl v rámci své kandidátské řeči alespoň naznačit , co mě k tomuto rozhodnutí přimělo. Odpověď je jednoduchá a zní "broušení na krajské volby" neboť to, co tam někteří lidé předvádějí ve spojení s tím, že titíž se ucházejí o místo v PKS mě dohnalo ke kandidatuře, protože funkce v PKS je hlavně nezištnou prací pro Pirátskou stranu a né pro vlastní zviditelnění a takto jsem já vždy svou funkci v PKS vykonával a jsem ochoten ji tak vykonávat i do budoucna.
Samozřejmě se může objevit útok na mou osobu, že pod mým vedením minulé krajské volby nedopadly nějak slavně, rád bych upozornil, že jsem přesvědčen o opaku, tehdejších 3,5% procenta bylo pro neparlamentní stranu, která ještě zdaleka nebyla tak cool jako je dnes, skoro maximum. Já vám mohu slíbit, že se na kandidátku do krajských voleb cpát nebudu, ale mohu vám také zároveň slíbit, že pokud mě zvolíte do PKS , tak z pozice této funkce udělám vše proto, aby ta kandidátka byla kvalitní a hlavně férově sestavená podle všech pravidel, která jsme v Pirátské straně ctili a to i v dobách, kdy pirátská kandidátka do jakýchkoliv voleb nebyla tak cool jako je dnes.
Abych se tady nezaobíral pouze krajskýma volbama, i když je to samozřejmě téma číslo jedna, chci říci, že ohledně ostatních povinností člena PKS bych tak nějak fungoval jako doposud se zapracováním některých relevantních připomínek, které k mé práci v minulém volebním období byly. Toť ve stručnosti asi vše.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Horak za příspěvky (celkem 6):
Josef.Soumar, Zuzana.Kudlackova, Lukas.Mares, Josef.Spak, Jan.Novak, Zbynek.Konvicka
Předseda Piráti Písecko

Lukas.Mares
Krajské předsednictvo
Profese: lékař
Dal poděkování: 120 poděkování
Dostal poděkování: 171 poděkování

Příspěvek od Lukas.Mares » 01 zář 2019, 23:15

Dan.Lestina píše:
31 srp 2019, 00:35
Snad příjemnější otázka pro skoro všechny kandidáty: chtěl bych se zeptat těch, kteří již působili v předsednictvu MS nebo KS, jestli by mohli shrnout a doložit několik svých úspěchů, kterých ve vnitřním fungování MS/KS svou činností z pozice místo-/předsedy dosáhli. A v čem jim to třeba naopak nešlo.
Díky za dotaz. Také se mi na něj neodpovídá úplně snadno, protože v mém případě (místopředseda MS ČB) se pozice v předsednictvu prolíná s dalšími povinnostmi, zejména předsedou zastupitelského klubu a uvolněným zastupitelem. Většinu času trávím sběrem informací z různých sfér fungování města a řešením jeho agendy s cílem, abych generoval vlastní obsah, který se pak nebudeme muset stydět prezentovat. Z těch největších věcí stojí za zmínku hala, komparační analýza nákladů odpadového hospodářství (která, ač formálně shozená, věcně možná přinese úspěch - subjektivně došlo k výraznému poklesu podnětů občanů na přeplněné koše v ČB pomocí aplikace DejTip; ještě tomu dám chvíli čas a pak to zkusím kvantifikovat a prezentovat), webová stránka k prezentaci vznikajícího územního plánu města s pěkným dosahem na FB (ano, příspěvek byl placený) i reakcí veřejnosti. Další úspěch je procesní, povedlo se nám - i když s drobnými pižkami - docela dobře zorganizovat výběrová řízení na naše nominanty do dozorčích rad městských společností. Byli jsme MS, které bylo v článku hejtujícím Piráty zmíněno jako příklad města, kde proběhla VŘ tak jak mají.

Z tvrdých věcí, které se týkají čistě činnosti MS a na kterých jsem se podílel významnou měrou, bych asi uvedl přijetí pravidel pro komunikační platformy s důrazem na pirátská řešení - viz viewtopic.php?f=773&t=47675 a také proces medializace naší práce https://docs.google.com/document/d/1FXY ... sp=sharing , který byl vymyšlený a odhlasovaný, nicméně realizace pokulhávala. Na to konto pak na předchozí schůzce předsednictva MS ( https://codimd.pirati.cz/3aCeh801SwW50bntWC4Frg ) proběhla docela důkladná diskuze a budeme zkoušet nový model fungování. Za to, že tahle diskuze proběhla jistě patří velký díky Tobě, Dane, že do nás kopeš. A také Jardovi Hansalovi, který na poli medializace odvádí velké množství práce.

Jako další výzvu pro MS vnímám rozpohybování projektového řízení. Máme funkční redmine, ale platforma sama o sobě nestačí. Zamýšlel jsem se nad tím a jako největší brzdu vnímám absenci mikro-managementu. Měl by být určený člověk, který bude mít za úkol šťouchání do ostatních. Aby to ale mohl dělat, potřebuje, aby mu k tomu ostatní umožnili používat nějaké motivační nástroje. Pozitivní odměna je fajn, ale bez finančních prostředků se dají rozdávat tak maximálně čokoládové bombóny nebo červené tečky. Tohle je podle mě na hodně dlouhou debatu, která jistě nepatří sem a která může proběhnout např. na příštím jednání předsednictva MS, nebo místního fóra.

Děkuji za přečtení.
L
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Mares za příspěvek:
Josef.Spak

Lukas.Kolarik
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 200 poděkování
Dostal poděkování: 891 poděkování

Příspěvek od Lukas.Kolarik » 02 zář 2019, 17:49

Zítra končí doba pro navrhování kandidátů, tak jsem připravil malý update. Po té již nebude možné navrhnout žádného kandidáta nebo se přihlásit.
Kandidáti ani poté nemohou svou kandidaturu přijmout, prosím tedy kandidáty s podporou,kteří mají zájem kandidovat, aby se vyjádřili nejdéle do 3.9.2019 včetně. ( Kolářík, Špak, Hošek, Kovářová )

Prosím všechny kandidáty, aby upřesnili zda kandidují na předsedu nebo místopředsedu, ve svých kandidátských řečech to nemáte.

stav k 1.9.2019
Nominanti s podporou, kteří se zatím nevyjádřili
Lukáš Kolářík - navržení
Josef Špak - navržení
Jan Hošek - navržení
Veronika Kovářová - navržení
Nominanti s podporou, kteří kandidaturu odmítnuli
Martin Mareda - navržení - odmítnutí
Josef Soumar - navržení - odmítnutí
Navržení členové, kteří kandidaturu odmítnuli
Luděk Blaha - navržení - odmítnutí
Jan Říšský - navržení - odmítnutí
Barbora Chvalová - navržení - odmítnutí
Stanislav Podojil - navržení - odmítnutí
Jan Novák - navržení - odmítnutí
Martin Kákona - navržení
Navržení členové, kteří se zatím nevyjádřili
Petr Soušek - navržení
Václav Urban - navržení
Oldřich Máca - navržení
Nikdo není na světě úplně zbytečný, i ten největší hlupák slouží alespoň jako špatný příklad.
------------------------------------------
Předseda Jihočeského kraje.
Předseda MS Strakonicko.
tel: 777279221, email: lukas.kolarik@pirati.cz, Profil

Jan.Hosek
Člen KS Jihočeský kraj
Profese: programátor
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 174 poděkování

Příspěvek od Jan.Hosek » 02 zář 2019, 19:34

Přijímám
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hosek za příspěvky (celkem 2):
Zuzana.Kudlackova, Jan.Novak

Josef.Spak
Krajské předsednictvo
Profese: Programátor
Dal poděkování: 1369 poděkování
Dostal poděkování: 786 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Josef.Spak » 03 zář 2019, 06:43

Děkuju za vaši podporu, přijímám kandidaturu do krajského předsednictva. Zde je několik důvodů.

Poslední dobou jsem měl často připomínky k činnosti některých předsedů nebo místopředsedů, proto podle hesla "si to dělej sám, když seš tak chytrej" považuju za správné se přihlásit. Z mojí dosavadní činnosti místního předsedy Českobudějovicka doufám plyne, že dovedu inspirovat ostatní, udržovat příjemné týmové prostředí a opřít se do práce, když je třeba.
  • Znám technické systémy Pirátů, příležitostně spolupracuju s technickým odborem.
  • Orientuju se ve vnitrostranických předpisech a mám celkem dobrý přehled. Občas se taky spletu, jako kdokoli jiný.
  • Absolvoval jsem školení pro hospodáře, jsem schopný řešit proplácení a fungovat jako hospodář.
  • V předsednictvu budu podporovat hledání a zapojování dalších lidí do činnosti Pirátů.
Výraznější aktivita (nejen předsednictva) jistě zvýší šance Pirátů přinášet změny k lepšímu a udržovat dobrou praxi tam, kde je již zavedena. Pořadí priorit mám stále stejné:
  1. Prosadit program
  2. Uspět ve volbách, je-li to třeba
Jinak dlouhodobě zastávám názor, že řadové členy a příznivce, nezvolené dobrovolníky, nelze úkolovat bez jejich předchozího souhlasu. Ovšem pokud něco slíbím, tak to mám splnit, nebo dát hned vědět ostatním, aby si úkol mohli převzít. Podle mě je jedním ze smyslů politiky poskytování kvalitního servisu občanům. Pro vnitrostranické role to platí také. Jsem vám tedy k službám.

Bez ohledu na výsledek volby vám všem přeju slunce v duši, srdce na dlani a rozum v hrsti.

Můj aktualizovaný profil na wiki je zde: https://wiki.pirati.cz/lide/josef_spak
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Spak za příspěvky (celkem 6):
Jiri.Snizek, Jan.Novak, Zuzana.Kudlackova, Lukas.Mares, Martin.Mareda, Ludek.Blaha

Lukas.Kolarik
Poslanec Parlamentu ČR

Příspěvek od Lukas.Kolarik » 03 zář 2019, 16:07

Děkuji Pepovi za navržení a vyjádřenou podporu skupiny členů. Celkem dlouho jsem zvažoval, zda znovu do předsednictva kandidovat. Práce předsedy je časově náročná a skládá se z mnoha drobných úkolů, organizace, telefonů, příprav, mailů, jednání a rozhodnutí a vzhledem k mé agendě poslance ji stíhám jen těžko. Nevěnuji se jí tak, jak bych si sám přál. Také očekávám, že se teď v souvislosti s krajskými volbami agenda a množství úkolů předsednictva zvětší a já mám ještě projekt rodina, který v poslední době celkem stagnuje. Některé drobné úkoly už mě poslední dobou vyloženě deptají, protože mám v mém "bufferu práce" mnohem důležitější úkoly, kterým bych se měl věnovat. Na druhou stranu si ale myslím, že jsem svou činností byl krajskému sdružení k užitku. Můj rukopis je vložen do mnoha projektů, které jsme v poslední době dokončili nebo úspěšně probíhají. Jsem osoba nekonfliktní, spíše spojující a hledající co největší shodu. Ale také rázný, rozhodný a držící se svého názoru. Svými nápady, zkušenostmi a kontakty mohu přispět k dalšímu chodu krajského sdružení a pomoci k dosažení vytyčených cílů. Rozhodl jsem se tedy pro kompromis mezi těmito mými myšlenkovými pochody a nebudu v této volbě kandidovat na předsedu KS. Je čas, aby tuto pozici převzal někdo jiný, někdo kdo tuhle "káru" potáhne dál, bude mít chuť a čas to dělat naplno a bude na něm plná zodpovědnost. Když se podívám na seznam kandidátů, několik takových tam vidím. Rád bych ale, i kvůli kontinualitě činnosti předsednictva, pokračoval dál jako řadový člen tohoto orgánu, vzal si nějakou menší agendu a byl podporou pro nového předsedu. Přijímám tedy kandidaturu do PKS na pozici místopředsedy.

Omlouvám se, že takto na poslední chvíli, nicméně vzhledem k dlouhé době na rozmyšlenou a vystoupení na KF je na "grilování" dostatek času a příležitostí.

Když jsem si teď procházel své kandidátské řeči na předsedu KF z roku 2016 a 2017 přepadla mě až nostalgická nálada. Uvědomil jsem si, kolik vody už od té doby uběhlo, jak jsme se všichni od té doby osobnostně, profesně i politicky posunuli a co všechno se nám společnými silami povedlo.

Ve svých kandidátských řečech jsem ale také nalezl věci, ke kterým jsem se zavázal a získal díky nim mandát předsedy. Využiji tedy volbu nového předsednictva a pokusím se o nějaké to bilancování.

Co se tedy za ty tři roky stalo:
- otevřeli jsme krajské centrum čepice, které jsme po roce zabydlování podnajali pro provoz cafebaru - kromě různých pirátských zasedání v něm za půl roku od zahájení proběhly tyto akce
- vznikla koncepce mediální odboru, který byl založen a celkem obstojně funguje, takže pravidelně publikujeme články na webu a FB, kde nám kontinuálně přibývají nový followeři, je k dipozici všem MS a zastupitelům
- přesunuli jsme některé procesy fungování, management kraje a evidenci úkolů na redmine, každý tak může sledovat co se děje, včetně toho co řešilo a dořešilo PKS nebo mediální odbor
- založili jsme Místní sdružení v Táboře a avizované je v Soběslavi
- rozšířili jsme se do Českého Krumlova, máme tam nové členy, je v přípravě vznik nového MS, pravidelně tam sledujeme zastupitelstvo a komentujeme aktuální dění
- rozšířili jsem se do Prachatic, máme tam 2 nové členy, oba jsou členové zastupitelstva ovšem za jiné, lokální subjekty
- začali jsme se pravidelně setkávat na zasedáních krajského fóra několikrát ročně, reportujeme na nich z jednotlivých týmů
- potkáváme se často na různých neformální či kulturních akcích které pořádáme
- celkově se nám i díky tomu povedlo vylepšit mezilidské vztahy, kdy před třemi lety byla spousta osobních animozit mezi členy i mezi MS, naučili jsme se spolu fungovat
- schválili jsme koncepci KET, které se nám začínají rozjíždět a pracovat na svých tématech
- získali jsme poslance, místostarostu, dva radní a dalších 27 komunálních zastupitelů
- vyřešili jsme dlouhodobé problémy s MS JH, které nakonec bylo zrušeno a tím se situace stabilizovala
- rozrostli jsme se o téměř 40 členů na více než dvojnásobek
- a spoustu dalších drobných úspěchů a změn, na tři roky celkem slušný

Co bude dál a jaké výzvy čekají na nové předsednictvo:
- dořešení situace s Jindřichohradeckými zastupiteli a koaliční smlouvou
- nastavení KPI pro vedoucího mediálního odboru, posílení odboru a zautomatizovaní procesů, navázání dobrých vztahů s novináři
- vyřešení situace v Čepici - stížnosti sousedů na hluk a bordel, přidat kulturní akce nehudebního druhu, zajistit neustálou čistotu prostor a protihlukové opatření, případně stěhování
- zautomatizovat prezentaci výsledků našich zastupitelů a plnění volebních programů podobně jako to dělá poslanecký klub , zavést systém na vykazování činnosti uvolněných zastupitelů( redmine )
- rozběhnutí KET naplno, evidence jejich činnosti, obsazení kvalitním odborníky zvenčí
- představení strategie pro krajské volby, jejich odřízení, ustavení zastupitelského klubu a jeho podpora
- posilování členské základny a dokončení expanze do všech okresů (a ideálně ORP)
- a mnohé další, které se cestou objeví

Tuto bilanci prosím berte jako mojí kandidátskou řeč a případné dotazy milerád zodpovím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Kolarik za příspěvky (celkem 4):
Lukas.Mares, Ludek.Blaha, Josef.Soumar, Dan.Lestina
Nikdo není na světě úplně zbytečný, i ten největší hlupák slouží alespoň jako špatný příklad.
Předseda MS Strakonicko.

Lukas.Kolarik
Poslanec Parlamentu ČR

Příspěvek od Lukas.Kolarik » 03 zář 2019, 16:08

Vzhledem k mé účasti ve volbě nemohu dále předsedat, prosím některého ze současných místopředsedů, kteří mandát neobhajují, aby se toho ujali.

Předávám předsedání
Předseda MS Strakonicko.

Lukas.Kolarik
Poslanec Parlamentu ČR

Příspěvek od Lukas.Kolarik » 03 zář 2019, 16:16

A připojím hned dva dotazy na všechny kandidáty.

Činnost předsednictva je rozmanitá, mimo jiné řeší:
organizaci krajského sdružení směrem dovnitř, svolávání a předsedá jednání KF a jeho zasedání, navrhuje rozpočet a dohlíží na jeho čerpání a celkově hospodaření, organizuje primární volby,
naplňuje koncepci mediální odboru, naplňuje projektovou dokumentaci krajského centra, naplňuje koncepci KET a koordinuje jejich činnost, vede, úkoluje a hodnotí koordinátora a vedoucího MO, zodpovídá za krajskou administrativu a archiv, plní usnesení krajského fóra, moderuje krajské fórum, komunikuje s členskou základnou, organizuje neoficiální aktivity pirátů, komunikuje s ostatními krajskými sdruženími a centrálou, vystupuje za sdružení navenek, komunikuje s médii, provozuje a spravuje webové stránky kraje a další

Současné předsednictvo z toho vydestilovalo tyto gesce, které si mezi s sebou rozdělilo.

Vedení a kontrola MO
Vedení a kontrola KoDo
Vedení a dohled nad KET
Správa financí a rozpočtu
Administrativa kraje a byro
Technické systémy
Provoz centra
Komunikace mezi předsednictvem, krajem a centrem

1. V případě že uspějete ve volbě, které gesci byste se chtěli věnovat a proč.
2. Jste spíše pro pravidelné osobní scházení předsednictva nebo pro distanční jednání na internetu. Vadilo by vám pravidelné osobní jednání předsednictva jednou za 6 týdnů v ČB ve všední den?

Díky za odpovědi
Předseda MS Strakonicko.

Jan.Hosek
Člen KS Jihočeský kraj
Profese: programátor
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 174 poděkování

Příspěvek od Jan.Hosek » 03 zář 2019, 21:25

Ahoj jihočeští Piráti,

zde je moje kandidátská řeč na předsedu, případně místopředsedu krajského sdružení. Napsal jsem ji skoro před měsícem, před svým navržením, nechal uležet a teď jen trochu modifikoval.

Za dobu svého působení u Pirátů jsem neměl vážný úmysl být v předsednictvu MS či KS. Jednak protože jsem neviděl potřebu pro své působení a druhak protože jsem necítil potřebu ze strany sdružení. Teď s blížícími se krajskými volbami vidím, že KS mě potřebuje. :-)

Jak jsem řekl, nebyl jsem v žádné z těchto funkcí. Takže to z počátku pro mě určitě bude impuls pro nastudování spousty věcí související s funkcí. Věřím, že bych měl kam se obrátit pro radu. Beru to tak, že jeden člověk navíc s touto zkušeností se může vždycky hodit.

Jak už zaznělo, úkolem předsednictva bude dovést nás do krajských voleb a účasti v krajském zastupitelstvu. Byl jsem u 3 posledních volebních kampaní. Nejvíce zkušeností jsem nabral v komunální v ČB. Můžu přispět svojí zkušeností s online kampaní a koordinací dobrovolníků a členů (nejen) při rozdávání listů.

Paralelně s prací na volbách do kraje bych se chtěl zaměřit na pronikání do bílých míst mapy kraje, kontaktování a podporu našich příznivců a zájemců o členství.

Jako člen předsednictva bych se chtěl věnovat (pokud by na to nebyl nikdo vhodnější):
  • Fungování MO, protože vidím rezervy
  • Fungování KoDo, protože komunikace s dobrovolníky i členy je podle mě klíčová
  • Rozvoji Čepice, protože tam mám fyzicky blízko :-)
  • [vtip]Krajským delegacím do Číny[/vtip]
  • Jinak, co vyplyne ze situace.
Potom bych se chtěl zaměřit na:
  • Zmapování komunikačních kanálů k příznivcům/zájemcům o členství/dobrovolníkům a zefektivňovat jejich využívání
  • Pokud budu ten, kdo to má nejblíž, podporu krumlovských
  • Komunikaci s KS Vysočina, protože tam odsud pocházím (a budeme mít společný senátní obvod)
  • Příprava prvních 12 kandidátů na možné působení v zastupitelstvu kraje, organizace přípravných seminářů
  • Obecně organizovat více smysluplného vzdělávání členů a RegP
  • Zavedení krajské newsletter pro členy a příznivce (ve stylu současného celostátního)

Nabízím:
aktivitu, časovou flexibilitu, kritické myšlení, data driven přístup

Měřitelné cíle na příští 2 roky:
  • 12+ dobře fungujících krajských zastupitelů
  • rozšířit členskou základnu na 100+
  • založit 2+ nových MS
Dotazy:
  • Danův: co jsem dokázal v předsednictvu: Nic. Nebyl jsem.
  • Lukášův: 1) gesce: viz výše. 2) pravidelné setkávání v ČB: nevadilo by mi.
  • Vaškův: názor na debatu o Strakonicích: vyjadřoval jsem ho v debatě. Myslím, že to byla příležitost se tam posunout, i kdyby se nakonec kandidátka nestavěla. Ale usnulo to a teď by na to asi už čas nebyl.
Další dotazy se můžete ptát zde nebo na zasedání KF v Písku.

Děkuji za případnou podporu ve volbě.

Slib:
po volbě si aktualizuji profil https://lide.pirati.cz/personProfile/162/ :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hosek za příspěvky (celkem 4):
Dan.Lestina, Zuzana.Kudlackova, Lukas.Mares, Ludek.Blaha

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Jihočeský kraj“