KF JčK 13/2019 - Volba předsednictva

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Jihocesky kraj

Zamčeno
Lukas.Mares
Krajské předsednictvo
Profese: lékař
Dal poděkování: 120 poděkování
Dostal poděkování: 171 poděkování

Re: KF JčK 13/2019 - Volba předsednictva

Příspěvek od Lukas.Mares » 29 srp 2019, 00:45

Zmínil jsem se některým zastupitelům, že existuje i varianta povolební strategii změnit. Další krok v procesu je formulace této změny. K tomu nikdy nedošlo, protože jsem to vyhodnotil tak, že změna povolební strategie není nutná. Co přesně znamená "podnikat kroky"? Ještě jednou, politiku (a ostatně celý svět) chápu jako kontinuum. Čím více možností člověk vnímá, tím lépe může vybrat tu nejlepší.

Dan.Lestina
Republikový výbor
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 1593 poděkování
Dostal poděkování: 1325 poděkování

Příspěvek od Dan.Lestina » 29 srp 2019, 00:59

Nezajimaji me definice slov, zajima me, jak jsi v teto veci postupoval. Jestli je to vse, diky za odpoved.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dan.Lestina za příspěvek:
Lukas.Mares
OFFTOPICObrázek(Kemel)

Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj
Profese: učitel
Dal poděkování: 1244 poděkování
Dostal poděkování: 1162 poděkování

Příspěvek od Ludek.Blaha » 29 srp 2019, 12:28

Dan.Lestina píše:
29 srp 2019, 00:36
Tak nevím, co má to vysvětlování znamenat.
Jestliže někdo rozvíjí konverzaci na veřejném fóru, pak nejspíš proto, aby ta konverzace veřejná byla.
Pokud se ale cítí obtěžován podle něj redundadními informacemi, kterými se ovšem nemusí podrobně zabývat, nechť se uchýlí do neveřejné úrovně komunikace, a nečechrá si tu peří poněkud machroidním peskováním druhého.
Aby člověk mohl hlásat pravdu z radnice nebo z parlamentu, musí se tam nejdřív prolhat...

Dan.Lestina
Republikový výbor

Příspěvek od Dan.Lestina » 29 srp 2019, 14:00

@Ludek.Blaha No ono to vysvetlovani zni, jako bych se nejak mylil, nebo rikal nejakou nepravdu. Pritom pisatel vi, ze povolebni strategii znam duverne. Ptal jsem se tedy, jak to je, protoze bych si nerad myslel neco spatne v teto sice ne prilis podstatne, ale drobne neprijemne otazce bez toho, aniz bych dotcenemu poskytl prostor k vyjadreni.
OFFTOPICObrázek(Kemel)

Martin.Kakona
Komunální zastupitel
Profese: Konstruktér počítačů a výzkumník
Dal poděkování: 54 poděkování
Dostal poděkování: 154 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Kakona » 30 srp 2019, 09:48

Lukas.Mares píše:
29 srp 2019, 00:15
Jak říkám, vše je kontinuum a vše se vyvíjí. I povolební strategie se dá usnesením místního fóra změnit, změní-li se situace, prostředí (viz ekologie).
Ano, ale povolebni strategie je neco, co by se melo menit minimalne, pokud mozno vubec. Je to mimo jine smlouva s volici.

P.S.: Jak se zmenila ekologie od doby pred volbami?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kakona za příspěvky (celkem 3):
Josef.Spak, Zbynek.Konvicka, Jana.Kolarikova

Jan.Hosek
Člen KS Jihočeský kraj
Profese: programátor
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 174 poděkování

Příspěvek od Jan.Hosek » 30 srp 2019, 10:42

Martin.Kakona píše:
30 srp 2019, 09:48
Ano, ale povolebni strategie je neco, co by se melo menit minimalne, pokud mozno vubec. Je to mimo jine smlouva s volici.

Souhlasím a když se mění, tak musíme být schopni tu změnu a její důvody obhájit před voliči. My se stále držíme původní povolební strategie a žádné revize momentálně nejsou na stole.
Dan.Lestina píše:
29 srp 2019, 00:36

Nebuď tajemnej. Mám to tedy brát jako "ano, podnikal"?
Naší povolební strategii samozřejmě znám, velmi dopodrobna jsem se jí při jejím vzniku zabýval, jak víš. Tak nevím, co má to vysvětlování znamenat. Zajímá mě, jestli jsi podnikal kroky k tomu, aby se tohle ustanovení změnilo.
Ve snaze zabránit nevratným škodám (zbourání haly) se vymýšlely různé věci a podnikaly různé kroky, ale nevím, že by byly podniknuty reálné kroky, ke změně povolební strategie.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hosek za příspěvky (celkem 2):
Dan.Lestina, Martin.Kakona

Lukas.Mares
Krajské předsednictvo
Profese: lékař
Dal poděkování: 120 poděkování
Dostal poděkování: 171 poděkování

Příspěvek od Lukas.Mares » 30 srp 2019, 15:16

Martin.Kakona píše:
30 srp 2019, 09:48
Prostředí se mění neustále, člověk neustále získává nové informace a zkušenosti. Na to se mi velmi těžko odpovídá, nicméně nestalo se nic tak významného, abychom to např. jako MS reflektovali např. změnou schválených strategických dokumentů.

Dan.Lestina
Republikový výbor

Příspěvek od Dan.Lestina » 31 srp 2019, 00:35

OFFTOPICJenom doplním, proč jsem se ptal, už jsem si vzpomněl, jak to dohledat:
Nedávno jsem náhodou objevil, že to tehdy řešilo RP a varovalo vyjednávací tým, aby strategii dodržoval: viewtopic.php?f=61&t=35129&start=90#p613276 - tak jsem se dotazoval, o co šlo, a odpovědi nesouhlasily s mou vzpomínkou na to, jak byla situace popisována PMS.

------------------

Snad příjemnější otázka pro skoro všechny kandidáty: chtěl bych se zeptat těch, kteří již působili v předsednictvu MS nebo KS, jestli by mohli shrnout a doložit několik svých úspěchů, kterých ve vnitřním fungování MS/KS svou činností z pozice místo-/předsedy dosáhli. A v čem jim to třeba naopak nešlo.
Naposledy upravil(a) Dan.Lestina dne 31 srp 2019, 23:35, celkem upraveno 2 x.
OFFTOPICObrázek(Kemel)

Zuzana.Kudlackova
Krajské předsednictvo
Profese: Chůva
Dal poděkování: 333 poděkování
Dostal poděkování: 246 poděkování

Příspěvek od Zuzana.Kudlackova » 31 srp 2019, 13:03

Dan.Lestina píše:
31 srp 2019, 00:35
Snad příjemnější otázka pro skoro všechny kandidáty: chtěl zeptat těch, kteří již působili v předsednictvu MS nebo KS, jestli by mohli shrnout a doložit několik svých úspěchů, kterých ve vnitřním fungování MS/KS svou činností z pozice místo-/předsedy dosáhli. A v čem jim to třeba naopak nešlo.
Já jsem byla předsedkyně v době komunálek do místních zastupitelstvech. Myslím, že se mi podařilo nastolit a udržet organizaci práce (samozřejmě s přispěním ostatních členů, bez nich by to nešlo.:)) a myslím, že dobrého volebního výsledku jsme dosáhli i díky práci tehdejšího předsednictva.. Byla jsem předsedkyní krátce ( půl roku) a v té době se naše MS úspěšně rozrostlo a získalo vliv na politiku v CB. Nikdy ale nešlo jen o moje výlučné zásluhy, vždycky to byla týmová práce.
Nešlo mi moc delegování úkolů, hodně věcí jsem se snažila udělat sama, byla jsem pak přetížená a tím pádem v komunikaci nepříjemná, ale delegování se učím a zlepšuji se. ;)
Zuzana Kudláčková- MS Českobudějovicko
"Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne."

Josef.Spak
Krajské předsednictvo
Profese: Programátor
Dal poděkování: 1369 poděkování
Dostal poděkování: 786 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Josef.Spak » 31 srp 2019, 14:40

Dan.Lestina píše:
31 srp 2019, 00:35
Nedávno jsem náhodou objevil, že to tehdy řešilo RP a varovalo vyjednávací tým, aby strategii dodržoval: viewtopic.php?f=61&t=35129&start=90#p613276 - tak jsem se dotazoval, o co šlo, a odpovědi nesouhlasily s mou vzpomínkou na to, jak byla situace popisována PMS.
Prosím mohl by ses konkrétněji vyjádřit, oč jde? Tj. jaká byla tvoje vzpomínka, jaká byla odpověď od RP na tvůj dotaz k odkazovanému zápisu, a v čem jsi našel rozdíl? Díky

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Jihočeský kraj“