KF JčK 13/2019 - Volba předsednictva

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Jihočeský kraj, Krajsti predsedajici, KoKS Jihočeský kraj, Administrativa-KS Jihočeský kraj

Zamčeno
Uživatelský avatar
Lukas.Mares
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 254
Registrován: 09 srp 2017, 15:41
Profese: lékař
Dal poděkování: 168 poděkování
Dostal poděkování: 291 poděkování

Re: KF JčK 13/2019 - Volba předsednictva

Příspěvek od Lukas.Mares »

Ad Kolis:
1) Z nabídnutého seznamu preferuji "vedení a dohled nad KET", nejbližší je mi věcná politická agenda. Podle mě mají politici dělat především politiku, jinak nebude mít MO co prezentovat a KoDo bude prázdná schránka. Určitě mohu pomoct se správou administrativy a byrokracií, protože chápu, že to někdo dělat musí. Ale i zde se dá jistě optimalizovat a hledat systém. Provoz centra (předpokládám Čepice) je mi jako budějčákovi také blízký.

2) Osobně preferuji schůzky na živo. Pokud by měla probíhat ve všední den, tak nejdříve od 15:30, abych stíhal z práce. Jinak jsem spíš zastánce toho, že jednat se má až ve chvíli, kdy je o čem. Je tedy třeba mít funkční nástroj pro sběr agendy, předpokládám, že redmine funguje dobře.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Mares za příspěvek:
Ludek.Blaha
Uživatelský avatar
Jiri.Roubicek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 101
Registrován: 20 bře 2018, 14:59
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 25 poděkování
Dostal poděkování: 73 poděkování

Re: KF JčK 13/2019 - Volba předsednictva

Příspěvek od Jiri.Roubicek »

Ahoj jihočeští Piráti a Pirátky,

původně jsem neměl ani odvahu a z mého pohledu i trochu drzosti kandidovat do krajského předsednictva.

Po přátelském rozhovoru z Lukášem Marešem, jsem ale kandidaturu přijal a to z následujících důvodů:

- chtěl bych se za město Tábor angažovat v krajských volbách, jak na kandidátce, tak i v týmu, který bude krajské volby připravovat
- myslím si, že v kandidatuře do předsednictva kraje by měli být zastoupeny všechny okresní města
- nejsem vázaný žádnou časově náročnou funkcí (kromě předsedy MS Piráti Tábor)
- jsem OSVČ a tím pádem mám pružnou pracovní dobu a dostatek času se této agendě naplno věnovat
- mohu přinést do krajského předsednictva nový impulz, nápady a vize
- mé managerské a organizační schopnosti pomohli uspořádat pirátské CF 2019 v Táboře
- při komunálních volbách v Táboře v roce 2018 jsem pomáhal ke krásnému výsledku jako volební manager

Na základě těchto zkušenosti, bych rád kandidoval na místopředsedu PKS.

Předem moc děkuji za připadnou podporu.

Můj profil na wiki: https://wiki.pirati.cz/lide/jiri%20roubicek
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Roubicek za příspěvky (celkem 8):
Zuzana.Kudlackova, Jan.Hosek, Lukas.Mares, Ludek.Blaha, Jan.Novak, Jana.Kolarikova, Martin.Mareda, Josef.Soumar
Uživatelský avatar
Michal.Horak
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 922
Registrován: 29 říj 2013, 17:57
Profese: IT (database & system administrator)
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 257 poděkování
Dostal poděkování: 779 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF JčK 13/2019 - Volba předsednictva

Příspěvek od Michal.Horak »

Odpovědí pro Kolise:
ad 1) těžko říct, v minulém volebním období jsem měl na starosti "Administrativa a byro" a asi bych to dal znova, ale přijde mi na úrovni kraje nějaké rozdělování gescí mimo mísu, ne že by přímo museli všichni dělat všechno, ale tak nějak se prolínat, tak to určitě :D
ad 2) samozřejmě že preferuji osobní setkávání, protože osobní kontakt nemůže žádný technický prostředek nahradit.

A ještě dle výzvy k doplnění kandidatury doplňuji , že svou kandidaturu do PKS pojímám jako možnost kandidovat i na předsedu KS.
Předseda Piráti Písecko
Uživatelský avatar
Zuzana.Kudlackova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 655
Registrován: 12 říj 2016, 17:18
Profese: Chůva
Dal poděkování: 879 poděkování
Dostal poděkování: 596 poděkování

Re: KF JčK 13/2019 - Volba předsednictva

Příspěvek od Zuzana.Kudlackova »

Odpovědi na Kolisovo otázky:
1) nezříkám se žádné oblasti, vyjma technických systémů. To by měl dělat někdo, kdo tomu rozumí podstatně více, než já.
2) Osobní setkávání považuji za velmi důležité a rozhodně jsem pro. Mnohdy se tak zamezí komunikačnímu šumu.

K výzvě stejně jako Michal Horák uvádím, že kandidaturu do PKS neomezuji jen na místopředsednictví.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zuzana.Kudlackova za příspěvky (celkem 2):
Ludek.Blaha, Josef.Soumar
Zuzana Kudláčková- MS Českobudějovicko
"Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne."
Uživatelský avatar
Jana.Kolarikova
Personální odbor
Příspěvky: 1845
Registrován: 03 srp 2012, 13:52
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1798 poděkování
Dostal poděkování: 2748 poděkování

Re: KF JčK 13/2019 - Volba předsednictva

Příspěvek od Jana.Kolarikova »

Dan.Lestina píše: 31 srp 2019, 00:35 Snad příjemnější otázka pro skoro všechny kandidáty: chtěl bych se zeptat těch, kteří již působili v předsednictvu MS nebo KS, jestli by mohli shrnout a doložit několik svých úspěchů, kterých ve vnitřním fungování MS/KS svou činností z pozice místo-/předsedy dosáhli. A v čem jim to třeba naopak nešlo.
Ahoj,
jelikož jsem byla Pirátkou dřív, než to bylo cool, prošla jsem si spoustou funkcí (ne snad, že bych byla tak dobrá, ale dřív bylo lidí málo a funkcí hodně).
Poprvé jsem se stala 1. místopředsedkyní KS téměř jako nováček a moc jsem nevěděla, jak to uchopit. Nicméně hození do vody prostě funguje, proto jsem se naučila s Pirátskými systémy, nastudovala si stanovy a jednací řád a pustila se do práce. Od této doby jsem byla ku pomoci všem ostatním, kteří se v PKS třeba zrovna rozkoukávali, protože vím, že to není jen tak.

Mé úspěchy:
- zvládla jsem prezentovat stranu navenek, psala články a poskytovala rozhovory (občas jsem se snažila do nějakých medií i vloudit, protože si nás moc nevšímala)
- naučila jsem Michala Horáka vést rozpravy na fóru (tady jsem hrdá na sebe i na něj, dneska už to dělá líp než já)
- od dávné prehistorie pomáhám kraji s proplácením, doklady, spisovkami a podobnými legracemi, které nikoho nebaví
- uspořádala jsem nějaký větší počet úspěšných akcí
- dařilo se mi motivovat lidi
-dodržovala jsem termíny rozprav a hlasování, protože mám prostě ráda věci v pořádku
- kamer už se bojím jenom trochu :D

Mé neúspěchy:
- stagnace MS Strakonicko - od té doby, co jsme se odstěhovali, jsem spíše formálním členem, dennodenní problémy místních lidí se mne tolik nedotýkají atd. Na svou obranu však musím říct, že držíme aspoň Autumn night (velký charittivní koncert, jehož výtěžek jde vždy do jiného zařízení - letos půjde pravděpodobně do hospicu ve Strakonicích). Cílem je co nejdříve mS předat lidem, kteří jsou tam skutečně místně příslušní.
- Často dělám práci za jiné lidi, když ji neudělají a musí být prostě hotová (vím, že jsem měkká a taky si přeji, aby se to v novém PKS nedělo, protože všichni se tam nechají zvolit s vědomím, že budou něco dělat).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Kolarikova za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Snizek, Lukas.Mares

Jana Koláříková
https://www.facebook.com/JaninkaToofree
jana.kolarikova@pirati.cz
To, že nemůžeme změnit svět, neznamená, že bychom se o to neměli alespoň pokusit.

Uživatelský avatar
Jana.Kolarikova
Personální odbor
Příspěvky: 1845
Registrován: 03 srp 2012, 13:52
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1798 poděkování
Dostal poděkování: 2748 poděkování

Re: KF JčK 13/2019 - Volba předsednictva

Příspěvek od Jana.Kolarikova »

Lukas.Kolarik píše: 03 zář 2019, 16:16 Současné předsednictvo z toho vydestilovalo tyto gesce, které si mezi s sebou rozdělilo.

Vedení a kontrola MO
Vedení a kontrola KoDo
Vedení a dohled nad KET
Správa financí a rozpočtu
Administrativa kraje a byro
Technické systémy
Provoz centra
Komunikace mezi předsednictvem, krajem a centrem

1. V případě že uspějete ve volbě, které gesci byste se chtěli věnovat a proč.
2. Jste spíše pro pravidelné osobní scházení předsednictva nebo pro distanční jednání na internetu. Vadilo by vám pravidelné osobní jednání předsednictva jednou za 6 týdnů v ČB ve všední den?

Díky za odpovědi
Ahoj,
jednoznačně bych brala vedení a kontrolu lidských zdrojů (nevím, proč to dělit).
Dále bych brala administrativu kraje a byro, protože už to (dobrovolnicky) dělám, ačkoli nejsem v předsednictvu, mimo jiné jsem i krajský hospodář. Tam bych ale byla pro, aby to řešili dva lidi v případě, že jeden nebude zrovna k dispozici, tyto věci jsou občas dost urgentní.
Komunikaci mezi předsednictvem, krajem a centrem bych zvládla taky, protože s centrem komunikuji na denní bázi.

Nechci sestavovat rozpočet (mohu se na tom podílet, ale není to moje oblíbená činnost)
Moje technické znalosti končí markdownem (jsem takový semínko od ajťáka), takže to přenechám jiným.
Provoz centra by měl zajišťovat někdo, kdo to má pokud možno blízko.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Kolarikova za příspěvky (celkem 2):
Lukas.Mares, Josef.Soumar

Jana Koláříková
https://www.facebook.com/JaninkaToofree
jana.kolarikova@pirati.cz
To, že nemůžeme změnit svět, neznamená, že bychom se o to neměli alespoň pokusit.

Uživatelský avatar
Jana.Kolarikova
Personální odbor
Příspěvky: 1845
Registrován: 03 srp 2012, 13:52
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1798 poděkování
Dostal poděkování: 2748 poděkování

Re: KF JčK 13/2019 - Volba předsednictva

Příspěvek od Jana.Kolarikova »

Lukas.Kolarik píše: 03 zář 2019, 16:16 2. Jste spíše pro pravidelné osobní scházení předsednictva nebo pro distanční jednání na internetu. Vadilo by vám pravidelné osobní jednání předsednictva jednou za 6 týdnů v ČB ve všední den?

Díky za odpovědi
Jsem pro obojí.
Osobní setkání nic nenahraní, nicméně zejména v době voleb se může něco nahodile udát a bylo by fajn jednat i online.
Pravidelné osobní setkání je ok, nevím jestli všední den nelimituje pracující, volila bych asi doodle nebo prostě domluvu na čase a místě.

Jana Koláříková
https://www.facebook.com/JaninkaToofree
jana.kolarikova@pirati.cz
To, že nemůžeme změnit svět, neznamená, že bychom se o to neměli alespoň pokusit.

Uživatelský avatar
Veronika.Kovarova
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 203
Registrován: 20 črc 2018, 12:43
Profese: architekt, grafik
Bydliště: Volyně
Dal poděkování: 336 poděkování
Dostal poděkování: 269 poděkování

Re: KF JčK 13/2019 - Volba předsednictva

Příspěvek od Veronika.Kovarova »

Kandidaturu přijímám na místopředsedu
Tito uživatelé poděkovali autorovi Veronika.Kovarova za příspěvky (celkem 2):
Jana.Kolarikova, Zuzana.Kudlackova
Uživatelský avatar
Jana.Kolarikova
Personální odbor
Příspěvky: 1845
Registrován: 03 srp 2012, 13:52
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1798 poděkování
Dostal poděkování: 2748 poděkování

Re: KF JčK 13/2019 - Volba předsednictva

Příspěvek od Jana.Kolarikova »

Návrh postupu: Navrhuji zařazení Veroniky Kovářové do volby předsednictva KS i přes pozdní přihlášení.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Kolarikova za příspěvky (celkem 6):
Zuzana.Kudlackova, Lukas.Mares, Jan.Hosek, Josef.Spak, Ludek.Blaha, Jan.Novak

Jana Koláříková
https://www.facebook.com/JaninkaToofree
jana.kolarikova@pirati.cz
To, že nemůžeme změnit svět, neznamená, že bychom se o to neměli alespoň pokusit.

Uživatelský avatar
Jan.Novak
Republikový výbor
Příspěvky: 2444
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 4042 poděkování
Dostal poděkování: 2936 poděkování

Re: KF JčK 13/2019 - Volba předsednictva

Příspěvek od Jan.Novak »

Kdepak máme hlasování? :)

Člen RV za JčK
Předseda kontrolního výboru zastupitelstva Jihočeského kraje
Zastupitel města Týn nad Vltavou

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Jihočeský kraj“