Členský podnět: vypovězení koalice v Jindřichově hradci

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Jihocesky kraj

Zamčeno

Projednat navržené usnesení ke koalici v Jindřichově Hradci

PRO
18
90%
PROTI
1
5%
zdržuji se
1
5%

Celkem hlasujících: 20 - Celkem hlasů: 20

Josef.Spak
Krajské předsednictvo
Profese: Programátor
Dal poděkování: 1369 poděkování
Dostal poděkování: 786 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Členský podnět: vypovězení koalice v Jindřichově hradci

Příspěvek od Josef.Spak » 31 črc 2019, 23:04

Dan.Lestina píše:
31 črc 2019, 20:18
Já bych rád, abychom počkali na vyjádření paní Burianové. Navrhuji 48 hodin od doby, kdy se prokazatelně dozví, že na to má 48 hodin.
Tak jí prosím pošli soukromou zprávu na fóru (její doručení se dá prokázat přes AO/TO) a následně na zaslání soukromé zprávy ještě upozorni. Já se do toho přímo nepouštím, postatně jsem paní Burianové položil dotaz ke koaliční smlouvě už na KF v J.Hradci a zdálo se mi, že odpovídá vyhýbavě a s nevelkým zájmem o věc. Takže buď je problém v jejím postoji k realitě, nebo je problém v tom, že jsem se ptal já (jestli si za to můžu sám, je pro získání stanoviska irelevantní).

Kdyžtak můžeme prodloužit hlavní jednání ale tady bych to už moc neprotahoval.
Ivo.Vlasaty píše:
31 črc 2019, 19:48
Teď teda složitější otázky, protože mi to Pepa svým návrhem neusnadnil, ale rozhodně mi dal podněty k zamyšlení. Rád bych mu vyšel vstříc a svůj návrh drobně upravím, ale v jím navrženém znění ho za svůj vzít nechci, moje představa o smyslu tohoto usnesení mířila o trochu jiným směrem. Jsem proto rád, že se mu podařilo nasbírat pod svůj návrh podporu ještě před zahájením referenda. KF už věřím ukázalo, že je kompetentní vybírat i z více možností :)[/ot]
Díky, chápu že hlavní smysl je distancovat se od smlouvy. Pozměňující nebo alternativní návrhy zřídkakdy něco usnadní, ale hodí se :)
Nechci tady posuzovat kroky zastupitelky a radní Jany Burianové, která byla jako nezávislá zvolena na kandidátce Pirátů. Možná by byl vhodný tak ostrý a nepodmíněný distanc, jak navrhuje Pepa, já bych tím ale nechtěl odpoutávat pozornost od problému, který v prvé řadě řeším já, a to je účast Pirátů na koalici za principiálně nepřijatelných podmínek. Nemyslím si, že mám já nebo krajské fórum jako celek dostatek informací o působení paní Burianové. Nechci ani řešit to, zda koalice existuje de iure a jestli je koaliční smlouva platná nebo ne, to mi myslím nepřísluší. Prakticky v koalici jsme. Pokud bude usnesení v kterékoliv verzi schváleno, oficiálně tím řekneme, že součástí koalice nejsme (bez ohledu na to, zda jsme byli nebo ne), a to je pro mě zásadní zásadní.
Já se do činnosti radní v JH taky nechci montovat, protože nemám dosatečně všestranný přehled. Vlastně mě taky překvapilo že je řeč o konkrétních lidech vůbec, jinak bych se té třetí části (o konkrétních lidech) ani nedotkl a nic k tomu nenavrhoval. Ale když už, tak nadělit podle zásluh a v tom je tvoje nová úprava návrhu velmi dobrá.
Tomu, že by paní Burianová v případě vypovězení koalice odešla z rady spíše nevěřím, a tím by byla věc uzavřená. Pokud by však funkci složila, je jen na ni, panu zastupiteli Kopřivovi a Pirátském týmu, který se jej snaží podporovat, zda a jak bude vypadat spolupráce ve zbytku volebního období. S ohledem na selhání strany a demokratických procesů a z toho vyplývající nejednotnost (faktickou neexistenci) zastupitelského klubu oba považuji za skutečně nezávislé zastupitele. Je jen na jejich dobré vůli, zda budou spolupracovat s Pirátskou stranou. Na základě Juditina úsudku mám dojem, že u pana Kopřivy taková vůle je, a že bych jím chtěl být reprezentován. Paní Burianové jsou dle toho, co jsem slyšel, Pirátské ideály spíše lhostejné, ale nechci předem vylučovat, že se to může změnit.
Vidím to podobně.

@Ivo.Vlasaty Moc se mi líbí, jak jsi to upravil, tvůj návrh podporuju a stahuju ten svůj. Prosím nech to projednat normálně bez referenda, zas tak moc s tím nechvátáme. Chtěl bych na hlavní jednání zařadit alternativní návrh. Liší se jenom v jednom slově a jednom písmenku. Asi chápu že dle názvu tématu možná budeš trvat na "vypovězení".
Krajské fórum Jihočeského kraje deklaruje, že povolební koalice s účastí nezávislé zastupitelky zvolené za Piráty v JIindřichově Hradci nerespektuje stanovy a principy Pirátské strany. To se nezměnilo ani po vytrvalé snaze dojednat nápravu. KF JčK proto za Pirátskou stranu vypovídápovažuje za neplatnou účast v koalici a distancuje se od všech kroků zastupitelky Jany Burianové za dobu působení v pozici radní, od jejího politického působení obecně pak, pokud se pozice radní města Jindřichova Hradce nevzdá. Bezpodmínečně se krajské fórum distancuje od Oldřicha Mácy a jeho netransparentního jednání při dojednávání koalice i poté.

Ivo.Vlasaty
Člen KS Jihočeský kraj
Dal poděkování: 7033 poděkování
Dostal poděkování: 2765 poděkování

Příspěvek od Ivo.Vlasaty » 01 srp 2019, 01:52

Dan.Lestina píše:
Já bych rád, abychom počkali na vyjádření paní Burianové. Navrhuji 48 hodin od doby, kdy se prokazatelně dozví, že na to má 48 hodin.
Beru to tak, že není jasná shoda, jestli mám jednání vyvolat už dnes, takže to odkládám do půlnoci z pátka na sobotu. Jen z toho důvodu, aby se případně mohla vyjádřit paní radní. Do té doby máte čas mě přesvědčit, pokud k tomu má být řádná rozprava a ne jen referendum, k tomu zatím důvod nevidím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vlasaty za příspěvek:
Josef.Spak
Ivo Vlasatý
toho času řadový člen :)
ivojr@seznam.cz
733224619

Dan.Lestina
Republikový výbor
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 1593 poděkování
Dostal poděkování: 1325 poděkování

Příspěvek od Dan.Lestina » 01 srp 2019, 02:13

Ivo.Vlasaty píše:
01 srp 2019, 01:52
Dan.Lestina píše:
Beru to tak, že není jasná shoda, jestli mám jednání vyvolat už dnes, takže to odkládám do půlnoci z pátka na sobotu. Jen z toho důvodu, aby se případně mohla vyjádřit paní radní. Do té doby máte čas mě přesvědčit, pokud k tomu má být řádná rozprava a ne jen referendum, k tomu zatím důvod nevidím.
(Navrhoval jsem pak počkat na tu schůzku, která má proběhnout někdy příští týden. Jestli nechceš, rozumim, ale vypadá to, jako bys to jen přehlédl.)
Judita.Vedlova píše:
31 črc 2019, 22:17
Jana Burianová se dnes ozvala Verče, a je domluvená osobní schůzka, příští týden v 18:00 na Jiskře. Na schůzku půjdu já s Verčou. Zároveň bych chtěla požádat KP JčK, aby k nám vyslalo svého zástupce, který se schůzky zúčastnění s námi. @Lukas.Kolarik můžeš to nějak zařídit?
Dan.Lestina píše:
31 črc 2019, 22:20
V tom pripade navrhuju odlozit doruceni podnetu az po teto schuzce a primlouvam se za vyslani zastupce PKS na ni.
@Judita.Vedlova, dej prosím vědět, který den to má být.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dan.Lestina za příspěvek:
Josef.Spak
OFFTOPICObrázek(Kemel)

Judita.Vedlova
Člen KS Jihočeský kraj
Profese: Sociální pracovnice
Dal poděkování: 109 poděkování
Dostal poděkování: 84 poděkování

Příspěvek od Judita.Vedlova » 01 srp 2019, 08:12

Sorry, eror, dlouhý den...

Den schůzky je čtvrtek...

Jiri.Princ
Člen KS Jihočeský kraj
Profese: Obchodník se zemědělskou technikou
Dal poděkování: 57 poděkování
Dostal poděkování: 67 poděkování

Příspěvek od Jiri.Princ » 01 srp 2019, 11:44

Ahoj Judito,

Prosím zanech hloupých keců a domněnek a uváděj fakty a důkazy.
Nemohla jsi být přijata v době jako Jana Burianová, jelikož jsme čekali jak situace v Hradci dopadne.
Věděli jsme totiž o Urbanových a tvých aktivitách směřujících proti práci MS v JH. Pro volby jsi ty i V.Urban neučinili vůbec nic.
To nebyl náš problém, že ti v minulosti z důvodu neuhrazení členského příspěvku bylo ukončeno členství ve straně, ani to co prohlásil jeden ze členů PKS – „To jste si pomohli s neřízenou
střelou Vedlovou“

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 20593 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 01 srp 2019, 12:19

Jiri.Princ píše:
31 črc 2019, 12:39
- PhDr. Jana Burianová byla na schůzi MS JH dne 8.6.2018 zvolena na naši kandidátku do komunálních voleb.
Aniž by byla členkou či regp, kteroužto podmínku stanoví Volební řád.
- Jihočeská krajská koordinátorka Mgr. Hůlková mne týden předtím, na mou prosbu o její zaregistrování za příznivce ujistila, že její registraci do té doby sama provede.
A jak by to asi tak udělala? K zaevidování registrovaného příznivce je potřeba:
- mít založený účet na fóru (což koordinátor za nikoho udělat nemůže; a paní Burianová má účet až od prosince 2018, tedy půl roku po zvolení na kandidátku)
- vstoupit na fóru do příslušné RegP skupiny (což taky koordinátor za nikoho udělat nemůže).
Místní předsednictvo by tento postup mělo znát a pokud ho nezná, má se zeptat AO.
- Jelikož tímto pro předsednictvo MS v JH byla její registrace krajem provedena, byla PhDr.Burianová na schůzi 23.11.2019 přijata za členku Pirátské strany.
A její vyplněná přihláška (kterou vám musela předat, neboť tak praví stanovy) je momentálně kde?
Martine Kučero, jelikož naše MS bylo již před čtvrtrokem potrestáno a rozpuštěno, navrhuji, jelikož po nás jsi okamžitě vyrazil jako chrt, abys teď šel chvilku věšet hlavu a šoupat nohama do Tábora, neboť tam objevíte kupu přestupků a porušení pravidel skrývaných a netrestaných. Jenomže pro Tábor se KPS a KF rozhodlo účelově pozměňovat platné celorepublikové předpisy, aby ty průšvihy zpětně legalizovali. Tady se nikdo trestat nebude a nemůže, protože MS TA tehdy neexistovalo, vše řešilo KPS.
Máš smůlu, metoda "oni zase bijí černochy" na mě neplatí. Tento podnět se týká JH, nikoli Tábora. Navíc PKS a KF žádné celorepublikové předpisy pozměňovat nemůže (pookud tvrdíš že tak činí, drž se své výzvy a uváděj důkazy).
Pokud budeš nadále někomu vytýkat porušení předpisů, uváděj zároveň důkazy (viz. volba předsednictva v J.Hradci) a ověř si okolnosti (viz stanovisko k MUDr. Kopřivovi).
Pokud někomu vytýkám porušení předpisů AFAIK vždy napíšu, o jaký předpis jde, často i s konkrétní citací.
A ohledně pana Kopřivy jsem omyl uznal, jestli sis nevšiml.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 5):
Judita.Vedlova, Tomas.Durco, Ludek.Blaha, Josef.Spak, Ivo.Vlasaty
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Judita.Vedlova
Člen KS Jihočeský kraj

Příspěvek od Judita.Vedlova » 01 srp 2019, 13:15

@Jiri.Princ
Jiri.Princ píše:
01 srp 2019, 11:44
uváděj fakta a důkazy.
  • bývá dobrým zvykem zájemce o členství ve straně představení na fóru, což se stalo až 7. února 2019
to je fakt: viewtopic.php?f=435&t=45981
jinak se domnívám, že zbytek faktů ti byl vysvětlen v příspěvku @Martin.Kucera
Jiri.Princ píše:
Věděli jsme totiž o Urbanových a tvých aktivitách směřujících proti práci MS v JH.
WTF? Zase nějaký paranoidní humor? Já se bavím, ale ty ze sebe teď děláš osla. Ano, jde to ještě hlouběji než jsem si myslela.
O jakých mých aktivitách proti práci MS v JH mluvíš? Buď v tuto chvíli od té dobroty a svá tvrzení dokládej. Jinak raději mlč.
Ale i tak se tu obhájím: Za sebe tedy prohlašuji, tady, veřejně, že jsem proti práci MS v JH, nepodnikala žádné kroky do ledna 2019. V lednu jsem obdržela telefonát s dotazem na stav v JH. V něm jsem velmi otevřeně mluvila o tom, jak situaci vidím. Zmínila jsem rozpolcenost členů MS, mluvila jsem o tom, jak se dá s kým jednat, jak to na mě jako na RegP působí. Mluvila jsem o tom, že hledám stále cestu, jak se zapojit a zlepšit nejen vztahy, ale i efektivitu práce. Chceš-li informace doplnit, zeptej se @Zuzana.Kudlackova.
A ani potom jsem neměla v plánu vyvíjet aktivity proti práci MS v JH. Dokonce ani po jeho zrušení, jsem nepřestala být aktivní. Snažila jsem se do "svobodné" situace přinést svěží vítr a být nadále aktivní. Dlouhou dobu jsem věřila, že můžeme společně pracovat. Snažila jsem se najít nějaké východisko z daného stavu, ale kde není vůle, nemá cenu se snažit. A v červnu jste to zařízli už úplně. To jsem pochopila, že už nemá cenu, do toho investovat čas a energii. A začala jsem hledat cestu, jak to půjde dělat líp bez vás. Pořád mě to vnitřně mrzí, protože jsme mohli dát dohromady celkem početný tým. Njn třeba v příštím životě.
Vlastně mám pocit, že vaší asi 5 členné skupince vyhovuje tento stav, kdy můžete fňukat, hledat viníky. Pořád mi ve všech vašich (a vím, že to tak nějak píšeš za všechny, už jsem pochopila způsob fungování vaší buňky) chybí jakákoliv sebereflexe. U tak dospělých a moudrých lidí je to až zarážející. Kdyby jste alespoň uznali, že jste někde udělali chybu, tak by časem mnohé mohlo být odpuštěno. Ale takto si jen kopete svůj hrob.
Jiri.Princ píše:
Pro volby jsi ty i V.Urban neučinili vůbec nic.
Ale tuhle větu jsi nechtěl napsat, že ne. To mě šálí zrak, či co.... Vážně mi tu píšeš, že jsem pro komunální volby v JH v roce 2018 neudělala vůbec nic ?? :lol: :lol: :lol:
Hele jo, máme neshody, ale tohle jsem si fakt nezasloužila. Jen tak ve zkratce mé aktivity v kampani: organizace ukliďme česko, roznos propagačních materiálů, i ten fotbalovej turnaj byl inspirován mou myšlenkou, zařízené ozvučení v hale, správa fb stránky. Pokud je toto vůbec nic, tak teda nevím, chápu sázení a zalévání truhlíků na mostě to není...

Zbytek raději bez komentáře....
Tito uživatelé poděkovali autorovi Judita.Vedlova za příspěvky (celkem 3):
Ludek.Blaha, Tomas.Durco, Ivo.Vlasaty

Lukas.Kolarik
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 200 poděkování
Dostal poděkování: 891 poděkování

Příspěvek od Lukas.Kolarik » 01 srp 2019, 23:24

Dan.Lestina píše:
01 srp 2019, 02:13

Jana Burianová se dnes ozvala Verče, a je domluvená osobní schůzka, příští týden v 18:00 na Jiskře. Na schůzku půjdu já s Verčou. Zároveň bych chtěla požádat KP JčK, aby k nám vyslalo svého zástupce, který se schůzky zúčastnění s námi. @Lukas.Kolarik můžeš to nějak zařídit?

Ve čtvrtek v 18:00 bych asi mohl.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Kolarik za příspěvky (celkem 2):
Veronika.Jirkova, Ivo.Vlasaty
Nikdo není na světě úplně zbytečný, i ten největší hlupák slouží alespoň jako špatný příklad.
------------------------------------------
Předseda Jihočeského kraje.
Předseda MS Strakonicko.
tel: 777279221, email: lukas.kolarik@pirati.cz, Profil

Judita.Vedlova
Člen KS Jihočeský kraj

Příspěvek od Judita.Vedlova » 02 srp 2019, 00:46

Lukas.Kolarik píše:
01 srp 2019, 23:24
Dan.Lestina píše:
01 srp 2019, 02:13

Ve čtvrtek v 18:00 bych asi mohl.
prosím, potvrdíš nám to do neděle?

Ivo.Vlasaty
Člen KS Jihočeský kraj
Dal poděkování: 7033 poděkování
Dostal poděkování: 2765 poděkování

Příspěvek od Ivo.Vlasaty » 04 srp 2019, 18:10

Jen jsem vás chtěl informovat, že podnět jsem včera odeslal PKS, čekáme už jen na předsedajícího, až vyhlásí jednání ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vlasaty za příspěvky (celkem 4):
Judita.Vedlova, Josef.Spak, Tomas.Durco, Zuzana.Kudlackova
Ivo Vlasatý
toho času řadový člen :)
ivojr@seznam.cz
733224619

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Jihočeský kraj“