Členský podnět: vypovězení koalice v Jindřichově hradci

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Jihocesky kraj

Zamčeno

Projednat navržené usnesení ke koalici v Jindřichově Hradci

PRO
18
90%
PROTI
1
5%
zdržuji se
1
5%

Celkem hlasujících: 20 - Celkem hlasů: 20

Jiri.Princ
Člen KS Jihočeský kraj
Profese: Obchodník se zemědělskou technikou
Dal poděkování: 57 poděkování
Dostal poděkování: 67 poděkování

Re: Členský podnět: vypovězení koalice v Jindřichově hradci

Příspěvek od Jiri.Princ » 31 črc 2019, 12:39

Ahoj Martine Kučero,

- PhDr. Jana Burianová byla na schůzi MS JH dne 8.6.2018 zvolena na naši kandidátku do komunálních voleb.
- Jihočeská krajská koordinátorka Mgr. Hůlková mne týden předtím, na mou prosbu o její zaregistrování za příznivce ujistila, že její registraci do té doby sama provede.
- Jelikož tímto pro předsednictvo MS v JH byla její registrace krajem provedena, byla PhDr.Burianová na schůzi 23.11.2019 přijata za členku Pirátské strany.

Martine Kučero, jelikož naše MS bylo již před čtvrtrokem potrestáno a rozpuštěno,
navrhuji, jelikož po nás jsi okamžitě vyrazil jako chrt, abys teď šel chvilku věšet hlavu a šoupat nohama do Tábora, neboť tam objevíte
kupu přestupků a porušení pravidel skrývaných a netrestaných. Jenomže pro Tábor se KPS a KF rozhodlo účelově pozměňovat platné celorepublikové předpisy,
aby ty průšvihy zpětně legalizovali. Tady se nikdo trestat nebude a nemůže, protože MS TA tehdy neexistovalo, vše řešilo KPS.
Pokud budeš nadále někomu vytýkat porušení předpisů, uváděj zároveň důkazy (viz. volba předsednictva v J.Hradci) a ověř si okolnosti (viz stanovisko k MUDr. Kopřivovi).
J.Princ

Tomas.Durco
Člen KS Jihočeský kraj
Profese: projektant
Dal poděkování: 245 poděkování
Dostal poděkování: 33 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas.Durco » 31 črc 2019, 13:12

Jirko můžeš prosím zajistit, aby byla k dispozici koaliční smlouva v J. Hradci? Popíráte úplně pirátskou myšlenku pro transparentnost. Přestaň poukazovat zde na chyby jiných a zaměť si před vlastním prahem. Pokud máš s kýmkoliv problém (Tábor, Č.B. a jiné) založ si na to podnět. Furt dokola tohleto
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Durco za příspěvky (celkem 2):
Ludek.Blaha, Josef.Spak

Ivo.Vlasaty
Člen KS Jihočeský kraj
Dal poděkování: 7033 poděkování
Dostal poděkování: 2765 poděkování

Příspěvek od Ivo.Vlasaty » 31 črc 2019, 19:10

Ljuba.Polakova píše:
27 črc 2019, 21:29
Nesmysl. Běží podnět o vypovězení koalice a současně je podaná stížnost, kde je návrh výroku rozhodčího nálezu, který by se nemohl naplnit.
RK může výrok přizpůsobit dle svého úsudku přiměřeně situaci.

Jirkovi Princovi bych jen chtěl sdělit, že stejně jako jsem to já založil členský podnět předpisově podle Jednacího řádu, tak i povolební strategii jsem na základě předchozích strategií a diskusí v komunálním týmu připravil já a nijak se za to nestydím. MS ji schválio a zatím mi nikdo ze zastupitelů nevyčítal, že kvůli tomu nejsou v koalici. Byť práci mají i bez toho, a narozdíl od JH si ji umí obhájit aprezentovat se s ní na veřejnosti.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vlasaty za příspěvek:
Josef.Spak
Ivo Vlasatý
toho času řadový člen :)
ivojr@seznam.cz
733224619

Ivo.Vlasaty
Člen KS Jihočeský kraj
Dal poděkování: 7033 poděkování
Dostal poděkování: 2765 poděkování

Příspěvek od Ivo.Vlasaty » 31 črc 2019, 19:48

Teď teda složitější otázky, protože mi to Pepa svým návrhem neusnadnil, ale rozhodně mi dal podněty k zamyšlení. Rád bych mu vyšel vstříc a svůj návrh drobně upravím, ale v jím navrženém znění ho za svůj vzít nechci, moje představa o smyslu tohoto usnesení mířila o trochu jiným směrem.OFFTOPIC Jsem proto rád, že se mu podařilo nasbírat pod svůj návrh podporu ještě před zahájením referenda. KF už věřím ukázalo, že je kompetentní vybírat i z více možností :)

Nechci tady posuzovat kroky zastupitelky a radní Jany Burianové, která byla jako nezávislá zvolena na kandidátce Pirátů. Možná by byl vhodný tak ostrý a nepodmíněný distanc, jak navrhuje Pepa, já bych tím ale nechtěl odpoutávat pozornost od problému, který v prvé řadě řeším já, a to je účast Pirátů na koalici za principiálně nepřijatelných podmínek. Nemyslím si, že mám já nebo krajské fórum jako celek dostatek informací o působení paní Burianové. Nechci ani řešit to, zda koalice existuje de iure a jestli je koaliční smlouva platná nebo ne, to mi myslím nepřísluší. Prakticky v koalici jsme. Pokud bude usnesení v kterékoliv verzi schváleno, oficiálně tím řekneme, že součástí koalice nejsme (bez ohledu na to, zda jsme byli nebo ne), a to je pro mě zásadní zásadní.

Tomu, že by paní Burianová v případě vypovězení koalice odešla z rady spíše nevěřím, a tím by byla věc uzavřená. Pokud by však funkci složila, je jen na ni, panu zastupiteli Kopřivovi a Pirátském týmu, který se jej snaží podporovat, zda a jak bude vypadat spolupráce ve zbytku volebního období. S ohledem na selhání strany a demokratických procesů a z toho vyplývající nejednotnost (faktickou neexistenci) zastupitelského klubu oba považuji za skutečně nezávislé zastupitele. Je jen na jejich dobré vůli, zda budou spolupracovat s Pirátskou stranou. Na základě Juditina úsudku mám dojem, že u pana Kopřivy taková vůle je, a že bych jím chtěl být reprezentován. Paní Burianové jsou dle toho, co jsem slyšel, Pirátské ideály spíše lhostejné, ale nechci předem vylučovat, že se to může změnit.

Pepa má pravdu, že Olda Máca sehrál v dění a vyjednávání takovou roli, a že má většina přítomných takový přehled o vývoji dění, aby to dokázala posoudit, že mi dává smysl, abychom k tomu prostřednictvím usnesení zaujali nějaký postoj.

Když si to shrnu, své usnesení upravuji do této podoby:
Krajské fórum Jihočeského kraje deklaruje, že povolební koalice s účastí nezávislé zastupitelky zvolené za Piráty v Jindřichově Hradci nerespektuje stanovy a principy Pirátské strany. To se nezměnilo ani po vytrvalé snaze dojednat nápravu. KF JčK proto za Pirátskou stranu účast v koalici prohlašuje za neplatnou a distancuje se od všech kroků zastupitelky Jany Burianové za dobu působení v pozici radní; od jejího politického působení obecně pak, pokud se pozice radní města Jindřichova Hradce nevzdá. Bezpodmínečně se krajské fórum distancuje od Oldřicha Mácy a jeho netransparentního jednání při dojednávání koalice i poté.
Pokud nebudou proti úpravě oprávněné námitky, v této podobě jej před dnešní půlnocí doručím k vyhlášení referenda.
Naposledy upravil(a) Ivo.Vlasaty dne 01 srp 2019, 01:55, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vlasaty za příspěvky (celkem 2):
Josef.Spak, Ludek.Blaha
Ivo Vlasatý
toho času řadový člen :)
ivojr@seznam.cz
733224619

Dan.Lestina
Republikový výbor
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 1593 poděkování
Dostal poděkování: 1325 poděkování

Příspěvek od Dan.Lestina » 31 črc 2019, 20:18

Já bych rád, abychom počkali na vyjádření paní Burianové. Navrhuji 48 hodin od doby, kdy se prokazatelně dozví, že na to má 48 hodin.
edit: viz níže.
Naposledy upravil(a) Dan.Lestina dne 01 srp 2019, 02:06, celkem upraveno 1 x.
OFFTOPICObrázek(Kemel)

Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj
Profese: učitel
Dal poděkování: 1244 poděkování
Dostal poděkování: 1162 poděkování

Příspěvek od Ludek.Blaha » 31 črc 2019, 21:15

Ivo.Vlasaty píše:
31 črc 2019, 19:48
KF JčK proto za Pirátskou stranu vypovídá účast v koalici...
Nejsem si jist, jestli to tu už zaznělo, ale pořád mi vrtá hlavou, jak lze vypovědět něco, co zřejmě vůbec neexistuje.
A nebo už se zjevila ta koaliční smlouva?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ludek.Blaha za příspěvek:
Josef.Spak
Aby člověk mohl hlásat pravdu z radnice nebo z parlamentu, musí se tam nejdřív prolhat...

Judita.Vedlova
Člen KS Jihočeský kraj
Profese: Sociální pracovnice
Dal poděkování: 109 poděkování
Dostal poděkování: 84 poděkování

Příspěvek od Judita.Vedlova » 31 črc 2019, 22:17

Dan.Lestina píše:
31 črc 2019, 20:18
Já bych rád, abychom počkali na vyjádření paní Burianové. Navrhuji 48 hodin od doby, kdy se prokazatelně dozví, že na to má 48 hodin.
Jana Burianová se dnes ozvala Verče, a je domluvená osobní schůzka, příští týden v 18:00 na Jiskře. Na schůzku půjdu já s Verčou. Zároveň bych chtěla požádat KP JčK, aby k nám vyslalo svého zástupce, který se schůzky zúčastnění s námi. @Lukas.Kolarik můžeš to nějak zařídit?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Judita.Vedlova za příspěvky (celkem 2):
Ludek.Blaha, Zuzana.Kudlackova

Dan.Lestina
Republikový výbor
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 1593 poděkování
Dostal poděkování: 1325 poděkování

Příspěvek od Dan.Lestina » 31 črc 2019, 22:20

V tom pripade navrhuju odlozit doruceni podnetu az po teto schuzce a primlouvam se za vyslani zastupce PKS na ni.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dan.Lestina za příspěvky (celkem 2):
Judita.Vedlova, Zuzana.Kudlackova
OFFTOPICObrázek(Kemel)

Judita.Vedlova
Člen KS Jihočeský kraj
Profese: Sociální pracovnice
Dal poděkování: 109 poděkování
Dostal poděkování: 84 poděkování

Příspěvek od Judita.Vedlova » 31 črc 2019, 22:44

Jiri.Princ píše:
31 črc 2019, 12:39
- PhDr. Jana Burianová byla na schůzi MS JH dne 8.6.2018 zvolena na naši kandidátku do komunálních voleb.
- Jihočeská krajská koordinátorka Mgr. Hůlková mne týden předtím, na mou prosbu o její zaregistrování za příznivce ujistila, že její registraci do té doby sama provede.
- Jelikož tímto pro předsednictvo MS v JH byla její registrace krajem provedena, byla PhDr.Burianová na schůzi 23.11.2019 přijata za členku Pirátské

This is joke? Opravdu toto myslíš vážně, nebo jsi se stal tady na fórum trollem? Jsem zvědavá, jak hluboko můžete ještě klesnout... Neuvěřitelné ...
Asi ti i odpustím to, že jsi mě v tomto vlákně obvinil z něčeho, co 1.) nedává smysl a 2.) není pravda.
Ale tenhle komentář ti nedám zadarmo.

1.) Nevytahovala bych tu, jak byli voleni a zařizováni kandidáti do komunálek. Pokud nevíš proč, poptej se manželů Mácových.
2.)že jste si neověřili, že koordinátorka udělala, co měla, je váš problém. To byla vaše zodpovědnost.
3.) Opravdu? Vyplnila si všechny potřebné věci? Odevzdala přihlášku, kterou jste předali dál? Zaplatila členský příspěvek?
4.) A mě a Verču jste nepřijali, abychom vám do toho moc nekecaly?
Pravda může mít mnoho podob, ale fakta jsou fakta...

Josef.Spak
Krajské předsednictvo
Profese: Programátor
Dal poděkování: 1369 poděkování
Dostal poděkování: 786 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Josef.Spak » 31 črc 2019, 22:45

Dan.Lestina píše:
31 črc 2019, 22:20
V tom pripade navrhuju odlozit doruceni podnetu az po teto schuzce a primlouvam se za vyslani zastupce PKS na ni.
Nebo bychom to mohli odbrzdit tím, že paní radní vyřešíme odděleně, a v usnesení se nechá jen distanc od smlouvy a od Oldy. Osobně jsem pro doručení podnětu ale bez žádosti o referendum, abychom to mohli na jednání ještě upravit/opravit.

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Jihočeský kraj“