KF JčK 11/2019 - Zasedání KF v Písku 8.9.2019

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Jihocesky kraj

Zamčeno
Jana.Curdova
Personální odbor
Profese: účetní
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 27 poděkování

KF JčK 11/2019 - Zasedání KF v Písku 8.9.2019

Příspěvek od Jana.Curdova » 23 črc 2019, 20:04

Vážené krajské fórum,

z pověření předsedy vyhlašuji zasedání KF JčK na 8.9.2019. v Písku od 11:00 hod.

Přesná adresa:

Hotel OtavArena
Burketova 303,
397 01 Písek
web: https://www.otavarena.cz/

Čas konání:

Vstup možný od 10:30 hod., schůze začíná v 11 hod.

Oběd:
Oběd -polévka a dva druhy jídla - 15x řízek s bramborem a 15x guláš s knedlem (formou bufetu) + případné vege jídlo k objednání v restauraci zvlášt není problém.
Pití se platí hned u baru. Oběd se bude hradit též u baru. Jelikož je oběd formou bufetu, bude se jeho cena rozpočítávat mezi zúčastněné KF. Pan majitel, chtěl obědy zaplatit dohromady, což není možné a tudíž jsme domluvili tuto variantu.

Cena: 150,-/osoba za polévku a hlavní jídlo

Registrace v Registračním formuláři

Návrh programu:

1. Přivítání,volba zapisovatele, schválení programu - 10 min. (11:00 - 11:10)
2. Představení zájemců o členství (zájemci) - 10 min. (11:10 -11:20)
3. Zpráva předsedy (Lukáš Kolářík) - 5 min. (11:20 - 11:25)
4. Kontrola splněných úkolů vyplývajících z rozhodnutí krajského fóra (Josef Špak) - 5 min. (11:25 - 11:30)
5. Ocenění zásluh za splněné úkoly (Josef Špak) - 5 min (11:30 - 11:35)
6. Představení kandidátů do PKS (Lukáš Kolářík) - 30 min (2 minuty řeč plus 8 minut dotazy) (11:35 - 12:05)
7. Představení mediálního plánu - pravidelného týdenního režimu pro mediální výstupy, práci s médii a naši prezentaci (Zbyněk Konvička MO) - 20 minut (12:05 - 12:25)
8. Politické dění v kraji - krajská agenda; zastupitelstvo, rada (krajský tým) - 30 min. (12:25 - 12:55)
9. Technologie senátních voleb - někdo, kdo tomu rozumí (Michal Horák) - 35 minut (12:55 - 13:30)

Oběd - 30 min (13:30 - 14:00)

10. Představení kandidátky do senátních voleb pro obvod č. 15 ( Veronika Jirková) - 30 min. (14:00 - 14:30)
11. KET - zprávy o průběhu setkání, volbě garantů, největších řešených tématech apod. (pověření iniciátoři nebo zvolení garanti, 1-5 min na každý KET) - 25 min. (14:30 - 14:55)
12. Reporty z regionů - 1 hod 30 min (14:55 - 16:25)
a)Report MS Písek - 5 min
b)Report Zastupitelský klub Písek - 5 min
c)Report MS Strakonicko - 5 min.
d)Report MS Tábor - 5 min.
e)Report Zastupitelský klub Tábor - 5 min
f)Report Zastupitelský klub Soběslav - 5 min
g)Report MS ČB - 5 min.
h)Report Zastupitelský klub ČB - 5 min.
i)Report Zastupitelský klub Týn nad Vltavou - 5 min.
j)Report Jindřichův Hradec - 5 min.
k)Report Zastupitelský klub Jindřichův Hradec - 5 min.
l)Reporty z dalších zastupitelstev ( pokud bude zájem ) - 5 min.
m)Report Republikový výbor - (Dan Leština) - 15 min.
n)Report Poslanecký klub - (Lukáš Kolářík) - 15 min.
12. Různé - 25 min (16:25 - 16:50)
Aktualizace plánu na další období,např. úkoly do příštího zasedání (neznámí) 5 min. - (16:50 - 16:55)
13. Závěr (16:55 - 17:00)

Projekce:
V salonku bude k dispozici televize s HDMI připojením na případné prezentace (bez kabelu a bez pc - musíme mít vlastní)

Prosba pro členstvo:
Přivezte mi, prosím, fyzicky všechny dokumenty, které Vám byly proplaceny, jsou v procesu proplácení nebo je budete chtít proplatit.

Zasedání je veřejné.

Děkuji Jana a Klárka
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Curdova za příspěvky (celkem 3):
Dan.Lestina, Josef.Spak, Josef.Soumar

Josef.Spak
Krajské předsednictvo
Profese: Programátor
Dal poděkování: 1370 poděkování
Dostal poděkování: 787 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF JčK 11/2019 - Zasedání KF v Písku 8.9.2019

Příspěvek od Josef.Spak » 30 črc 2019, 12:37

Jana.Curdova píše:
23 črc 2019, 20:04
z pověření předsedy vyhlašuji zasedání KF JčK na 8.9.2019. v Písku od 11:00 hod.
Návrh programu: https://pad.pirati.cz/p/KF_J%C4%8DK_v_P ... u_8.9.2019
Děkuji Jana a Klárka
Jaký je deadline pro návrhy bodů programu? Mohlo by to být něco jako týden předem, tj. do 1. 9. 2019 11:00? Nebo potřebujete ještě rezervu na včasné rozeslání pozvánky? @Jana.Curdova @Klara.Bidarova díky za upřesnění :)

Nasypal jsem tam základní kostru podle pravidel, odhad času prosím nechť doplní někdo z předsednictva kdo to organizuje, netroufám si to odhadnout s takto velkým předstihem.

Dan.Lestina
Republikový výbor
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 1603 poděkování
Dostal poděkování: 1337 poděkování

Příspěvek od Dan.Lestina » 30 črc 2019, 12:52

Podle čeho se vlastně řídíme...? JdŘ je v tomhle celkem přísný. https://wiki.pirati.cz/rules/jdr#zasedani
Jeho přiměřené dodržování by se mi líbilo a prosím o to a popsané zásady považuju to za slušnost, ale myslím, že jsme to dosud dělali trochu anarchističtěji, ne?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dan.Lestina za příspěvky (celkem 2):
Josef.Spak, Klara.Bidarova
OFFTOPICObrázek(Kemel)

Josef.Spak
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Josef.Spak » 30 črc 2019, 12:59

Dan.Lestina píše:
30 črc 2019, 12:52
Podle čeho se vlastně řídíme...? JdŘ je v tomhle celkem přísný. https://wiki.pirati.cz/rules/jdr#zasedani
Jeho přiměřené dodržování by se mi líbilo a prosím o to a popsané zásady považuju to za slušnost, ale myslím, že jsme to dosud dělali trochu anarchističtěji, ne?
Podle obecných zásad ze Stanov Pirátů a podle výchozího jednacího řádu pro oblastní fóra, tj. Zásady týmové spolupráce. V těchto mezích to pak řídí zvolený předsedající.

Někdy má smysl přiměřeně podle JdŘ CF postupovat, někdy ne. Jednací řád celostátního fóra není naším jednacím řádem, tím jsou zásady týmové spolupráce. Pokud máme schváleno něco jiného, nevím o tom.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Spak za příspěvek:
Klara.Bidarova

Klara.Bidarova
Koordinátor krajského sdružení
Dal poděkování: 79 poděkování
Dostal poděkování: 70 poděkování

Příspěvek od Klara.Bidarova » 30 črc 2019, 15:10

Josef.Spak píše:
30 črc 2019, 12:37
Jana.Curdova píše:
23 črc 2019, 20:04
Návrh programu: https://pad.pirati.cz/p/KF_J%C4%8DK_v_P ... u_8.9.2019
Děkuji Jana a Klárka
Jaký je deadline pro návrhy bodů programu? Mohlo by to být něco jako týden předem, tj. do 1. 9. 2019 11:00? Nebo potřebujete ještě rezervu na včasné rozeslání pozvánky? @Jana.Curdova @Klara.Bidarova díky za upřesnění :)

Nasypal jsem tam základní kostru podle pravidel, odhad času prosím nechť doplní někdo z předsednictva kdo to organizuje, netroufám si to odhadnout s takto velkým předstihem.
Ahoj Pepo, snažíme se dodržovat sestavení a rozeslání programu 10 dní před zasedáním, ale jak píše Dan, někdy v tom bylo více anarchie, než si představuji. Ono sestavení neznamená pouze, že navrhovatelé napíší body a organizátor seznam zkopíruje. Organizátor si musí rozdělit celkový čas zasedání, popřípadě zvážit váhu navrhovaných bodů (projednat) a nechat takto sestavený program schválit v našem případě předsedou JčK a opět ho popřípadě zeditovat atd., potom až se rozesílá. Tzn. za mě by navrhování bodů mohlo mít deadline 14 dní před konáním zasedání, aby se vše stihlo oznámit opravdu 10 dní předem. Základní kostra se dává do programu automaticky, ač není zapsána dopředu v padu. U nás se ale spíše jedná o:
3. Zpráva předsedy - 5 min. (11:20 - 11:25)

..jak se s Tvou navrhovanou kostrou popere následující program, uvidíme.
Za mě si myslím, že by se mělo zvážit celkové pojetí zasedání KF.. konkrétně trvání 6 hodin v kuse, ale to už jsem v úplně jiném hrníčku. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Klara.Bidarova za příspěvek:
Josef.Spak
Klára Bidařová
Koordinátorka pro Jihočeský kraj
tel: +420 770 199 948
e-mail: klara.bidarova@pirati.cz

Josef.Spak
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Josef.Spak » 30 črc 2019, 20:54

Klara.Bidarova píše:
30 črc 2019, 15:10
Ahoj Pepo, snažíme se dodržovat sestavení a rozeslání programu 10 dní před zasedáním, ale jak píše Dan, někdy v tom bylo více anarchie, než si představuji. Ono sestavení neznamená pouze, že navrhovatelé napíší body a organizátor seznam zkopíruje. Organizátor si musí rozdělit celkový čas zasedání, popřípadě zvážit váhu navrhovaných bodů (projednat) a nechat takto sestavený program schválit v našem případě předsedou JčK a opět ho popřípadě zeditovat atd., potom až se rozesílá. Tzn. za mě by navrhování bodů mohlo mít deadline 14 dní před konáním zasedání, aby se vše stihlo oznámit opravdu 10 dní předem. Základní kostra se dává do programu automaticky, ač není zapsána dopředu v padu. U nás se ale spíše jedná o:
3. Zpráva předsedy - 5 min. (11:20 - 11:25)

..jak se s Tvou navrhovanou kostrou popere následující program, uvidíme.
Za mě si myslím, že by se mělo zvážit celkové pojetí zasedání KF.. konkrétně trvání 6 hodin v kuse, ale to už jsem v úplně jiném hrníčku. :)
Díky za odpověď. Ta kostra není moje, já si ji nevymyslel, je to odtud, z našeho jednacího řádu: https://wiki.pirati.cz/rules/or_zatys#j ... a_zasedani bod 8.2
Omlouvám se jestli s tím zbytečně obtěžuju, asi je to spíš na někoho z PKS kdo řeší administrativu a předsedá, takže asi @Lukas.Kolarik nebo @Michal.Horak?

Pravidel bychom se měli buď držet, nebo si je změnit. Krom toho co už jsi napsala výše tedy navrhuju v souladu s platným jednacím řádem tyto body, které by tam dle mého názoru měly být automaticky:
  • kontrola splněných úkolů vyplývajících z rozhodnutí krajského fóra, pokud již nebyla vykonána (5 minut) - minimálně dvě rozhodnutí jsme měli
  • ocenění zásluh za splněné úkoly (5 minut) - ať je to taky trochu pozitivní
  • aktualizace plánu na další období (například úkoly do příštího zasedání) (5 minut) - alespoň určení člověka, který úkoly vyplývající ze zasedání nasype do redmine, bez čekání na ověření zápisu.
Pokud si předsedající nevezme tento návrh za svůj (v což doufám), předkladatel budu já.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Spak za příspěvky (celkem 3):
Judita.Vedlova, Klara.Bidarova, Josef.Soumar

Josef.Soumar
Místní předsednictvo
Profese: finančník, zastupitel
Dal poděkování: 261 poděkování
Dostal poděkování: 288 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Josef.Soumar » 05 srp 2019, 14:57

Předpokládám, že PKS vypíše nové volby v nejbližších dnech @Lukas.Kolarik @Michal.Horak @Vaclav.Klecanda @Simon.Kostadinov a v Písku buď již uvítáme předsednictvo kraje v novém složení, nebo, pokud během setkání bude volba stále probíhat, můžeme využít čas k představení kandidátů a jejich vizím nového předsednictva.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Soumar za příspěvek:
Klara.Bidarova
Josef Soumar, zastupitel města Písku

Klara.Bidarova
Koordinátor krajského sdružení
Dal poděkování: 79 poděkování
Dostal poděkování: 70 poděkování

Příspěvek od Klara.Bidarova » 23 srp 2019, 10:04

Ahoj, opět se musíme s Vaškem ze zasedání omluvit, tentokrát z rodinných důvodů.
Přeji plodné jednání a prosím, udělejte si zase nějakou pěknou společnou fotku, ať máme památku :)
- když budou fotky i z průběhu zasedání, bude to jen dobře.. připněte je k události a pošlete mi je na mail, prosím. :)
V Sobíku už snad budeme. Díky a pa
Klára Bidařová
Koordinátorka pro Jihočeský kraj
tel: +420 770 199 948
e-mail: klara.bidarova@pirati.cz

Dan.Lestina
Republikový výbor
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 1603 poděkování
Dostal poděkování: 1337 poděkování

Příspěvek od Dan.Lestina » 08 zář 2019, 10:45

jak jsme se domlouvali s přecedou, posílám zdravici z RV:

Přátelé-kamarádi,
Předem prosím, oddělujte, co říkám já jako své názory a co vám vyřizuju jako zástupce v RV. Říká se: "don't kill the messenger" :-) Při jednání pravidelně reflektuju vaše názory i když nejsou moje názory. Dodávejte mi prosím další podněty, nejlépe ve formě připraveného paragrafového znění změn předpisů.

Ze současného zasedání bych vás upozornil na:
1) Jak už jsem upozorňoval, na projednávání kodexu zastupitele - je to důležité třeba pro ty, kteří by chtěli mít zároveň funkce krajské a obecní, kteří chtějí zaměstnávat své blízké jako asistenty apod. viewtopic.php?p=634446#p634446
2) Existenci celostátního volebního výboru. Říkají, že to chtějí dělat dobře a spolupracovat se všemi kraji. Prozatím to vypadá, že jsou aktivní zejména ohledně senátních voleb, díky aktivnímu Lukášovi Wagenknechtovi. Shodli jsme se, že byla chyba, že nebyli pozvaní na naší dnešní schůzi. Příště prosím o nápravu. Členem je i nový stálý VoKo Pavel Štěpánek. Zapojme je!
3) To, že ohledně senátních voleb je MO a RP je ve shodě, že chce spíše hodně dotovat málo kandidátů, než naopak - já jsem navrhoval maximální transparentnost rozhodování o tom, koho tedy bude centrála podporovat a koho ne, a aby se proti rozhodnutí dalo včas a efektivně odvolat.
4) Abyste si každý budovali dobrou pověst u CF, abyste se mohli ucházet o celostátní funkce. Všude možně, včetně RV, máme velké personální deficity a nikdo jiný než my je nemůže zaplnit.

edit: 5) právě probírané rozpočtové určení státního příspěvku je velmi zajímavé pro to, kolik peněz v kraji máme!

Zdravím z velmi bizarního zasedání z Rožnova…
D
OFFTOPICObrázek(Kemel)

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Jihočeský kraj“