KF JčK 12/2019 - Broušení na kraj 2020

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Jihocesky kraj

Zamčeno
Josef.Spak
Krajské předsednictvo
Profese: Programátor
Dal poděkování: 1369 poděkování
Dostal poděkování: 786 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF JčK 12/2019 - Broušení na kraj 2020

Příspěvek od Josef.Spak » 13 říj 2019, 22:55

Jusuf.Traore píše:
11 říj 2019, 18:53
1) KF JčK ukládá KP sestavit samostatnou Pirátskou kandidátku. Primární volby budou otevřeny i příznivcům Pirátů, kteří mohou být členy jiných politických subjektů. Na všechny kandidáty se vztahuje pravidlo primárních voleb, pokud nebude usnesením KF o předvolební spolupráci dáno jinak. Jakákoli smlouva o předvolební spolupráci podléhá schválení krajským fórem.
- myslím, že pokud bude schválena samostatná kandidátka s možností kandidatury i nečlenů v primárkách, neměla se dál řešit možnost přednosti na kandidátce kandidátů z jiných uskupení – to se pak nemusí schvalovat věta první.
nevidím kde se řeší nějaká přednost. Předvolební spolupráce nemusí být jen o společných místech na kandidátce, stačí trochu použít fantazii. Navíc se konstatuje, že KF "může všechno", což je pravda. Možná se to může zdát zbytečné, ale podle mě neškodí připomenout, že s definitivní platností rozhodují všichni členové společně, a ne nějaká vybraná skupina.
2) KF ukládá KP aktivně oslovovat politická hnutí v kraji a v obcích s nabídkami různých forem spolupráce. Pokud je to možné, KP vždy konzultuje se členy a příznivci aktivními v dané obci v případě lokálních uskupení.
- Myslím, že termín „politická hnutí“ není úplně správné (ale můžu se plést) resp. tím chci říct, že je rozdíl mezi politickým hnutím a sdružením nezávislých kandidátů a v našem případě půjde spíše o to druhé, myslím.
Tohle je asi věc terminologie nebo volby správných slov, ale myslím že se chápeme a není to potřeba rozebírat.
3) Program
- Já osobně s termíny programu souhlasím a upřímně bych ho klidně ještě šoupl o měsíc dopředu, ale nevím, zda bychom měli schvalovat hotový program od 1.2.2020, když možná až v březnu dostaneme z centrály noty, jak volit jednotlivé formulace v programu a jaká témata by se měla objevit.
Termíny uvedené v harmonogramu jsou nejzazší možné, dokdy krajské předsednictvo má povinnost to zařídit. Nic ale nebrání předsednictvu nebo členům danou věc pomocí podnětu spustit dříve, s dostatečným předstihem.
4) VoKo
- Bude jakkoli kontrolován počet hodin nebo se bude posuzovat jen výsledek?
- Pochopil jsem správně, že získáme-li 10 mandátů, dostane VoKo 400 000? Není to trochu moc? Chápu, že bude mít důležitou roli, ale hafo věcí (a řekl bych, že i víc než VoKo) oddělá čelo, KETy, PKS, dobrovolníci a ty dostanou prd.
- Navíc…to si věříme tak málo? Já třeba 8 mandátům věřím, i když by VoKo pracoval tak nějak „normálně“
- Myslim, že do motiváku by neměl psát vizi svého působení na pozici, jelikož dává i koncepci kampaně, která bude toto logicky obsahovat.
- Předpokládám že se budou kontrolovat průběžné výsledky a plnění úkolů, měření času je asi spíš orientační.
- Jo. Je to zdánlivě vysoká motivační odměna, ale když uvážíš, že roční státní příspěvek je 250 000 na 1 mandát krajského zastupitele, za špatný výsledek (5 a méně mandátů) je odměna nulová, a na druhé straně je to zastropované na jednom milionu za 15 a víc mandátů... prostě v tom tvém případě sice vyplatíme 400k odměnu, ale i po jejím odečtení budeme mít každý rok řádově miliony v rozpočtu navíc.
- Dobrá otázka. Ty počty vycházejí z výsledků parlamentních voleb. Pro krajské volby je typická nízká volební účast a účast lokálních uskupení, což spíš nahrává naší konkurenci. Proto je cca. 10% zvoleno jako základ, a odměna za výsledek se vyplácí až za šestý a další mandát.
- Já bych to nechal jak to je. Jedna věc jsou prvky kampaně jako takové, denní operativa je věc druhá. Osobně by mě zajímalo, kolik lidí do vize svého působení napíše něco ve smyslu "Nechám si vynadat po telefonu, nesesypu se z toho a zkusím to konstruktivně zúročit" a navíc toho budou osobnostně doopravdy schopní. Nebude to lehká práce.

Josef.Spak
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Josef.Spak » 14 říj 2019, 00:00

Dan.Lestina píše:
13 říj 2019, 04:53
Tak, konečně jsem si našel čas a otevřel ten předkládaný dokument.
Kam se prosím zase podělo, na čem jsme se +- domluvili zde...? https://docs.google.com/document/d/1Ruj ... _jgS0/edit#
Pokud tě to zajímá, mrkni na zápis z předsednictva a do historie komentářů v odpovídajícím dokumentu. Zkrátka, na základě této ankety, kde více členů preferovalo zřízení volebního štábu, byť si o ní můžu myslet cokoliv, jsme se v předsednictvu dohodli že do návrhu dáme zřízení volebního štábu, který bude otevřen všem a nebudeme muset vymýšlet další byrokracii okolo, kolik má být zástupců odkud atd.
Dan.Lestina píše:
Podle návrhu předsednictva totiž vše řídí předsednictvo. To prosím opravdu ne :?
Prosím otoč knoflík s paranoiou z jedenáctky zpátky na pětku nebo aspoň na desítku, ok? Bylo nebylo, Republikový výbor nám jednoho dne schválil Volební řád. V něm mimo jiné stojí §15a, §21:
Krajské předsednictvo organizuje volby na úrovni kraje. Za vedení volební kampaně je zodpovědné předsednictvo, které může k vedení volební kampaně zřídit podřízené týmy (štáb, výbor, nebo oboje).
No a přímo ze stanov dokonce plyne že předsednictvo m.j. shromažďuje návrhy na kandidáty do voleb a zabezpečuje jejich odbornou a politickou přípravu.
Dan.Lestina píše:
Musí mít velké slovo samotní kandidáti! A dokud nejsou, tak lidi předběžně zvolení je v tomto zastupovat. Musí mít velké slovo zástupci ze všech částí kraje, aby se zase na některé kouty systematicky nezapomínalo. A musí mít velké slovo MO.
Zamyslel ses nad tím, jak bys řešil střety zájmů čelních kandidátů při schvalování záměrů (§ 11 odst. 2 písm. a) pravidel hospodaření) a schvalování pracovního rozpočtu? Víš proč volební manažer nesmí kandidovat? V čem je problém, pokud volebního manažera někteří z kandidátů mohli budou úkolovat přímo? Nemusí jít o schválnost, stačí nedopatření nebo zaujatost. Já bych spíš očekával, že volební výbor je nutné zřídit právě v situaci, kdy někdo z předsednictva bude kandidovat a tyto střety zájmů při rozhodování o financích nepůjde řešit jinak.
Dan.Lestina píše:
Jak já jsem byl prozíravý...
Chápu, že se potřebuješ pochválit. K té prozíravosti:
Dan.Lestina píše:
02 srp 2019, 10:58
Nesouhlasim s tlakem na to, aby o krajských volbách, harmonogramu, programu atd. rozhodovalo pár jedinců z nového předsednictva. Měl by to být za tímto účelem zvolený tým, kde bude velká reprezentace lidí, který budou na čele a budou k tomu mít demokratickej mandát to tvrdit (volbu KF).
Organizovat krajské volby KF nemůže z povahy věci, od toho si volí akční předsednictvo. Ve věcech harmonogramu a programu: předsednictvo či výbor pouze navrhují. Rozhoduje přímo krajské fórum jako celek a nelze ho nahradit nějakým týmem, protože harmonogram je dnes dán ke schválení KF a předsednictvo se jím musí řídit. A program si předsednictvo neschválí, ani kdyby se na hlavu stavělo.

Začínám mít pocit, že si tu promítáš nějaké osobní antipatie, než aby šlo o věc. To může být rizikovým faktorem pro týmovou spolupráci v zastupitelském klubu, například. Já bych s těma spikleneckýma teoriema radši brzdil, ale samozřejmě máš právo říkat, co si myslíš. Díky za ten čas, který investuješ do připomínkování tak, abychom spěli ke kvalitnějším návrhům. Jaké to jsou, se rozhodne v hlasování.
Naposledy upravil(a) Josef.Spak dne 14 říj 2019, 09:29, celkem upraveno 1 x.
Důvod: překlep

Josef.Spak
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Josef.Spak » 14 říj 2019, 00:30

Hlasování založeno, akorát jsem zapomněl že je ještě pořád letní čas, takže začne 14. 10. 2019 01:00 a skončí 16. 10. 2019 01:59, výsledek tedy bude znám nejspíš ve středu 16.10. ráno.
Odkaz na hlasování: https://helios.pirati.cz/helios/electio ... 92b92/view

Dan.Lestina
Republikový výbor
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 1593 poděkování
Dostal poděkování: 1325 poděkování

Příspěvek od Dan.Lestina » 14 říj 2019, 13:07

fyi z RP/AO/RV:
Vojtech.Pikal píše:
14 říj 2019, 08:58
Tak, hlasování skončilo bez zásadních komplikací; viewtopic.php?p=642984#p642984
přijaté usnesení je následující:
Usnesení RV píše:Republikový výbor
a) souhlasí se stanoveným termínem 31.1. 2020 pro krajské volby 2020 pro zvolení lídra,
b) doporučuje krajským sdružením termín 15.12. 2019 pro krajské volby 2020 pro zvolení lídra,
c) doporučuje krajským sdružením termín 15.12. 2019 pro krajské volby 2020 pro zvolení dalších 4 čelních kandidátů,
d) doporučuje krajským sdružením termín 15.12. 2019 pro krajské volby 2020 pro uzavření koaliční smlouvy s parlamentními stranami.
Prosím @Kristina.Kubcova aby spravila RP o rozhodnutí a @Martin.Kucera tedy může vydat harmonogram s povinnými a doporučenými termíny.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dan.Lestina za příspěvek:
Josef.Spak
OFFTOPICObrázek(Kemel)

Dan.Lestina
Republikový výbor

Příspěvek od Dan.Lestina » 14 říj 2019, 13:36

"Pokud tě to zajímá, mrkni na zápis z předsednictva a do historie komentářů v odpovídajícím dokumentu."
Asi ani v jednom nevidím, co myslíš.
"Prosím otoč knoflík s paranoiou z jedenáctky zpátky na pětku nebo aspoň na desítku, ok?"
Ale piču, to neni paranoia, normální rozdělování kompetencí, kde tam vidíš furt nějakou paranoiu?
"Bylo nebylo, Republikový výbor nám jednoho dne schválil Volební řád. V něm mimo jiné stojí §15a, §21:
Krajské předsednictvo organizuje volby na úrovni kraje. Za vedení volební kampaně je zodpovědné předsednictvo, které může k vedení volební kampaně zřídit podřízené týmy (štáb, výbor, nebo oboje).
No a přímo ze stanov dokonce plyne že předsednictvo m.j. shromažďuje návrhy na kandidáty do voleb a zabezpečuje jejich odbornou a politickou přípravu."
Dyk jo, návrh je na téma, jak to má KP udělat.
"Zamyslel ses nad tím, jak bys řešil střety zájmů čelních kandidátů při schvalování záměrů (§ 11 odst. 2 písm. a) pravidel hospodaření) a schvalování pracovního rozpočtu? Víš proč volební manažer nesmí kandidovat?"
Jo, jo.
"Já bych spíš očekával, že volební výbor je nutné zřídit právě v situaci, kdy někdo z předsednictva bude kandidovat a tyto střety zájmů při rozhodování o financích nepůjde řešit jinak."
Však ano, o i tento princip jde.
"Začínám mít pocit, že si tu promítáš nějaké osobní antipatie, než aby šlo o věc. To může být rizikovým faktorem pro týmovou spolupráci v zastupitelském klubu, například. Já bych s těma spikleneckýma teoriema radši brzdil, ale samozřejmě máš právo říkat, co si myslíš."
Mýlíš se, a mrzí mě to, že to tak vnímáš. Opravdu nemám osobně problém vyjít téměř s kýmkoli. Holt jen často říkám, co si myslím právě bez ohledu na osobní sympatie a antipatie, a je mi jasné, že ne všichni to zvládají.
Co v tom trochu je, jsou zkušenosti s fungováním jednotlivých lidí a prevence opakování do budoucna.
Spiklenecké teorie v tom nejsou. Podávám alternativní návrh na rozdělení kompetencí, kde tam čteš něco o spiknutí?
Josef.Spak
OFFTOPICObrázek(Kemel)

Josef.Spak
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Josef.Spak » 14 říj 2019, 18:40

To je spíš dlouhodobá záležitost, kdy se se ti zdá, že tě někdo obchází, nebo záměrně vynechává z důležitých konverzací. Ale třeba máš pravdu a taky se mi to jenom zdá :D

Dan.Lestina
Republikový výbor

Příspěvek od Dan.Lestina » 14 říj 2019, 19:58

OFFTOPICNo a nebo se ti zdá, že se mi to zdá... :P
Josef.Spak
OFFTOPICObrázek(Kemel)

Josef.Spak
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Josef.Spak » 16 říj 2019, 14:32

Hlasování bylo ukončeno: https://helios.pirati.cz/helios/electio ... 92b92/view

Celkem hlasovalo 23 voličů.
Přijetí návrhu usnesení (pro návrh předsednictva) - 14 hlasů - 60,87%
Ukončení jednání bez přijetí usnesení (proti návrhu) - 2 - 8,67%
Prodloužení doby pro navrhování o 7 dní (pokračovat v rozpravě) - 10 - 43,48%
Byla vybrána jediná možnost v prvním kole - příjetí navrženého usnesení. Zamykám téma.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Spak za příspěvky (celkem 4):
Dan.Lestina, Zuzana.Kudlackova, Ludek.Blaha, Lukas.Mares

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Jihočeský kraj“