KF JčK 11/2019 - Zneužívání postavení KP a porušování stranických předpisů v jihočeském kraji

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Jihocesky kraj

Uživatelský avatar
Lukas.Kolarik
Poslanec Parlamentu ČR
Příspěvky: 749
Registrován: 05 zář 2013, 21:08
Profese: OSVČ
Bydliště: Katovice
Dal poděkování: 204 poděkování
Dostal poděkování: 991 poděkování

KF JčK 11/2019 - Zneužívání postavení KP a porušování stranických předpisů v jihočeském kraji

Příspěvek od Lukas.Kolarik »

Vážené krajské fórum, svolávám jednání k bodu Zneužívání postavení KP a porušování stranických předpisů v jihočeském kraji, který byl přerušen na zasedání KF v Jindřichově Hradci a odročen na řádné jednání na fóru.

Navrhovatel je Jirka Princ - za "rozpuštění z J.Hradce"

Pro úplnost dávám informace ze zápisu
OFFTOPIC8. Zneužívání postavení KP a porušování stranických předpisů v jihočeském kraji (Jirka Princ) - za "rozpuštění z J.Hradce":[/b]

A/. Zveřejnění dokladů o dodržení pirátských předpisů koaličního postupu MS v Táboře v komunálních volbách.
B/. Zveřejnění dokladů o dodržení pirátských předpisů koaličního postupu MS v J.Hradci v minulých koaličních volbách. Smlouva a společná kandidátka se " Zelenými"
C/. Diskuse nad minulostí v dodržování pravidel MS v J.H. a KFJčK PS od 1.1. 2018 (všichni)
D/. Zneužívání postavení ve straně a nerespektování vnitrostranických pravidel, v souladu s již započatým postupem ve věci dožádání se shora jmenovaných ve věci jejich trestně právní odpovědnosti v soukromou - právním sporu. - 30 min (12:10 - 12:40)
Josef - je tristní vážit cestu zdaleka kvůli domácím, kteří navrhli několik bodů programu a poté tito odešli.
Zbyněk - je to celý neuctivé ke krajskému fóru
Ivo - navrhl jsem usnesení, který by jsme mohli tady probrat - bude na fóru strany
Josef Š. - to usnesení je pro mě velmi dlouhé a rád bych se nad ním zamyslel, odročit to na jednání online - já to všechno nepobírám co Ivo sepsal
-nechci řešit tento bod když tu navrhovatel není
Jirka MS Tábor- ta koaliční smlouva se podepsala v sobotu a v pondělí bylo ustavující zastupitelstvo...u nás bylo náročné sehnat všechny členy a MS aby to odsouhlasili.... v pátek se jednalo celý den aby se to v sobotu po dalších 3 hodinách mohlo podepsat....
Lukáš Kolářík - koaliční smlouva byla za Tábor schválená a není problém
Judita - já jsem k tomuto bodu chtěla mít slovo, Olda s Jiřím odešli a to mě mrzí a to všechno dokládá jak je to s nimi složitý. Je to padlé na hlavu...
Koaliční smlouva s zelenými je jako by nebyla a je to teď zbytečný vytahovat. Jestli to Olda neviděl a měl nějaký problém - mělo se to vyřešit už před 5 lety.
Dodržování providel tady v JH - řešíme situaci a ani s tím nejsou smíření a doporučuji jim terapii, protože s nimi se nelze domluvit. Moje trpělivost už dochází.
Debata je šílená,nepustí ke slovu a nechtějí slyšet nic jiného - porušují zásady pirátské strany a nechtějí to slyšet. Chci aby si to tu přečetli , aby věděli co chci říct.
Lukáš Mareš - ohledně Tábora by chtěl podpořit Jirku Roubíčka, často jde o hodiny a je důležité mít dokument "povolební strategie", která je schválený předem a podle něj se potřeba postupovat. V J.Hradci nebyla povolební strategie schválená a to je hlavní chyba.
p. Kopřiva - Ujednávací tým 4 pirátů - blázinec k té smlouvě bylo i v JH stejný; Máca a jeho manželka měli hlavní hlasy (on 2 a ona 1) a jednání probíhalo také o víkendu a hekticky

Josef Soumar - chci se v dalších lokalitách bavit o budoucnosti , systém je nastavený dobře a postavili jsme se k tomu čelem, chci se dál posunout do budoucnosti, chci aby do budoucna bylo v zápisech, že se JH daří a chceme to podporovat, kdyby se to stalo kdekoliv tak předsednictvo bude jednat všude stejně. V JH jsou dobří lidé a dobře to tu dělají a chci aby se jim dařilo a budeme je podporovat.
Michal - ke zneužití pravomocí PKS nedošlo a zhodnocení činnosti MS J.Hradce bylo správné, protože došlo k pochybení a porušení pravidel MS. Zrušení bylo legitimní a znění tohoto bodu je zavádějící.
Lukáš - předsednictvo nic nezrušilo, my jsme to předložilo Krajskému f)oru a to se usneslo 28 hlasy ke zrušení MS JH
Ivo - já věřím že se dá všechno vyřešit - při hlasování o povolební strategii jsme zkrátili lhůty, aby se všechno stihlo.
Michal - chci reagovat - těmto věcem se dá předejít povolební strategií, pokud mám říct svoji zkušenost tak jsem po prvních parlamentních volbách byl z toho zmatený, jak to zní nafoukaně, ale bylo to naprosto geniální na povolbní strategii záleží, MS by se mělo připravit povolební strategii.
Lukáš - měli jsme daný koleje a měli jsme klid na svoji práci, byly dané mantinely a to bylo perfektní
Ivo - schváleno předem a mít zmínku o povolební strategii
Hlasování o přerušení tohoto bodu: Přesouvá se na fórum ať se můžou vyjádřit všichni členové
Pro - 14
Proti- 1

Žádný návrh usnesení nebyl zatím přednesen.

Jednat budeme do 17.7.2019. Pokud budou vzneseny nějaké návrhy usnesení, závěrečné hlasování bude spuštěno 19.7.2019

Prosím navrhovatele o úvodní slovo a Iva Vlasatého o načtení jeho v rozpravě avizovovaného návrhu usnesení, pokud je o jeho načtění pořád zájem.
------------------------------------------------------------

Návrh usnesení A - Ivo Vlasatý
Návrh usnesení:
KF JčK
 1. Deklaruje, že pravidla schvalování koalic jsou analogická dle JdŘ CF §45 b), tzn. Uzavření koalice musí schválit krajské, respektive příslušné místní fórum.
 2. Považuje za nepřípustnou účast Pirátů v povolební koalici bez zveřejněné koaliční smlouvy.
 3. Vyzývá kohokoliv pochybujícího o přípustnosti dodatečného schválení povolební koalice, aby se obrátil na kontrolní orgány strany s žádostí o výklad nebo podnětem. Dokud případně RK nestanoví jinak, považuje koalici v Táboře za řádně uzavřenou.
 4. Zároveň stanovuje analogicky dle VŘ §3 2) o (před)volební spolupráci, že všechny budoucí povolební koalice budou předem oznámené a schválené příslušným oblastním fórem.
Důvodová zpráva:
Účelem bodu 1) je vyjasnění pravidel při postupu schvalování koalice. Dodatečné schválení koalice bude do budoucna zakázané, nicméně není důvod zpochybňovat výsledek jednání o koalici v Táboře, která probíhala transparentně a bylo o nich dostatečně informováno jak PKS, tak veřejnost skrze evidenci kontaktů. Pokud má někdo pochybnost o platnosti koalice, nechť se obrátí na kontrolní orgány strany. Bod 2) je srozumitelný bez dalších vysvětlení.
Alternativní návrh usnesení B - Ivo Vlasatý
Alternativní návrh usnesení:
KF JčK
 1. Deklaruje, že pravidla schvalování koalic jsou analogická dle JdŘ CF §45 b), tzn. Uzavření koalice musí schválit krajské, respektive příslušné místní fórum.
 2. Považuje za nepřípustnou účast Pirátů v povolební koalici bez zveřejněné koaliční smlouvy.
 3. Vyzývá kohokoliv pochybujícího o přípustnosti dodatečného schválení povolební koalice, aby se obrátil na kontrolní orgány strany s žádostí o výklad nebo podnětem. Dokud případně RK nestanoví jinak, považuje koalici v Táboře za řádně uzavřenou.
 4. Stanovuje do budoucna, že pokud jednání postupují na základě před volbami schválené a zveřejněné povolební strategie a je o nich řádně informováno v evidenci kontaktů, může být uzavření povolební koaliční spolupráce schváleno dodatečně, a to nejpozději 10 dnů po podpisu smlouvy.
Důvodová zpráva:
Návrh usnesení se liší v možnosti uzavřít povolební spolupráci dodatečně, pokud vyjednávání postupují dle platné povolební strategie a Pirátských standardů. V takovém případě dává 10 denní lhůtu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Kolarik za příspěvek:
Josef.Spak
Nikdo není na světě úplně zbytečný, i ten největší hlupák slouží alespoň jako špatný příklad.
------------------------------------------

tel: 777279221, email: lukas.kolarik@pirati.cz, Profil

Uživatelský avatar
Lukas.Mares
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 247
Registrován: 09 srp 2017, 15:41
Profese: lékař
Dal poděkování: 166 poděkování
Dostal poděkování: 278 poděkování

Re: KF JčK 11/2019 - Zneužívání postavení KP a porušování stranických předpisů v jihočeském kraji

Příspěvek od Lukas.Mares »

Ahoj, když už tady jednáme. Mohl by mi někdo říct, jak to bylo v JH s tou povolební strategií? (pokud je to mimo téma, tak se odsunu jinam). Díky za odpověď.

Uživatelský avatar
Josef.Spak
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1053
Registrován: 24 zář 2017, 23:50
Profese: Programátor
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 1719 poděkování
Dostal poděkování: 1043 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF JčK 11/2019 - Zneužívání postavení KP a porušování stranických předpisů v jihočeském kraji

Příspěvek od Josef.Spak »

Já jsem na to chtěl reagovat na schůzi, ale nakonec jsem si to rozmyslel, abych to neprotahoval. Takže k věci - povolební strategie v JH:

Jiří Princ ve své řeči k Václavu Urbanovi tvrdí, že povolební strategie existovala, protože si o ní povídali. Ale žádná nikde zveřejněná není.
Odkaz: viewtopic.php?f=408&t=45883&p=606837&hi ... AD#p606837
Jiri.Princ píše:
15 úno 2019, 17:05
pro V.Urbana :
[...]
Pokud bys na nějaké okolovolební schůze MS JH byl nějakým omylem účasten, byl bys s povolební strategií seznámen.
J.Princ
Další důvod, proč si myslím že jde o lež, je moje účast na únorové schůzi MS v Jindřichově Hradci. Oldřich Máca povolební strategii považoval za něco nežádoucího, neb by mu svazovala ruce při vyjednávání.
Odkaz zde: viewtopic.php?f=408&t=45883&p=604452&hi ... AD#p604452
Josef.Spak píše:
06 úno 2019, 04:02
Z pondělního setkání jsem pochopil, že dle Oldy je povolební strategie něco nežádoucího, co brání povolebním vyjednáváním.
I kdyby byla povolební strategie vymyšlená, bez včasného zveřejnění před volbami je k ničemu.

@Veronika.Jirkova @Judita.Vedlova máte nějaké info o tom, že se na schůzích v JH připravovala povolební strategie? Ne že by to něco změnilo, ale hodí se k dokreslení situace.
@Ivo.Vlasaty prosím dáš sem ten návrh usnesení ze schůze? Děkuji ;)
@Jiri.Princ Bude úvodní slovo? Jestli jo tak pardon, normálně bych se svým příspěvkem na něj počkal, ale vzhledem k časté ignoranci termínů a pravidel jsem si drze dovolil reagovat na Lukáše Mareše ihned, abych nevyčkával až do konce jednání.

Uživatelský avatar
Jiri.Princ
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 209
Registrován: 24 bře 2015, 12:07
Profese: Obchodník se zemědělskou technikou
Dal poděkování: 67 poděkování
Dostal poděkování: 69 poděkování

Re: KF JčK 11/2019 - Zneužívání postavení KP a porušování stranických předpisů v jihočeském kraji

Příspěvek od Jiri.Princ »

Ahoj piráti,
použiju tohle vlákno, ještě než se debata rozjede, abych reagoval na citaci MUDr. Kopřivy z nedělního zápisu:

Ahoj Jarku Kopřivo, reaguji tímto na tvůj níže citovaný podnět (viz zápis z KS v J.H. z neděle 30.6.)
"p. Kopřiva - Ujednávací tým 4 pirátů - blázinec k té smlouvě bylo i v JH stejný; Máca a jeho manželka měli hlavní hlasy (on 2 a ona 1) a jednání probíhalo také o víkendu a hekticky"
1. Volební štáb MS v JH byl zvolen před volbami – členové – Ing Máca (předseda MS), Dr. Lešetický (1.MP), Ing Princ (2.MP), Ing,Mácová (člen), právě proto, aby se mohl sejít z hodiny na hodinu, řešit věci, třeba i o víkendu a třeba i hekticky. Kdybys měl zájem o členství, mohl jsi požádat. Ale tobě šlo hlavně o tvou nezávislost.
2. Na tvém místě bych zcela určitě poslechl svůj pud sebezáchovy a moc neupozorňoval na „Máca a jeho manželka“, neboť to, co je ve všech organizacích hodnoceno jako střed zájmů, faul na demokracii, morální selhání či klientelismus, je u pirátů trpěno.
Jarku Ahoj J.Princ

Uživatelský avatar
Jiri.Princ
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 209
Registrován: 24 bře 2015, 12:07
Profese: Obchodník se zemědělskou technikou
Dal poděkování: 67 poděkování
Dostal poděkování: 69 poděkování

Re: KF JčK 11/2019 - Zneužívání postavení KP a porušování stranických předpisů v jihočeském kraji

Příspěvek od Jiri.Princ »

Ahoj Lukáši Mareši

posílám zápis ze schůze MS v JH, jehož jeden z bodů řešil odhlasování povolební strategie, česky: "zajíci se počínají až po honu"
Zdar J.Princ

Zápis z veřejné schůze MS Jindřichův Hradec ze 17.9.2018

Zápis ze zasedání (schůze) místního sdružení Pirátské strany Jindřichův Hradec,
konané 17.9. 2018 od 19:30 hodin v Restaurací u Vily, Šafaříkova 1073, 391 01 Sezimovo Ústí Přítomni členové - Ing. Máca (JH), dr. Lešetický (JH), Ing. Princ (JH), Ing. Mácová (JH),

Nepřítomni členové - Mgr. Urban (JH)
Přítomní hosté – Š. Adamcová
Předseda schůze – O.Máca (4-0-0)
Zápis ze schůze – J.Princ (4-0-0)
Kontrola zápisu – M.Mácová (4-0-0)
1. Zahájení schůze, schválení programu
2. Kontrola usnesení/úkolů z minulé schůze
3. Opakovaná volba předsednictva MS Jindřichův Hradec
(doporučení KP z 2.9.2018)
4. Opakovaná volba čela kandidátky – KV v J.Hradci
(doporučení KP z 2.9.2018)
5. Komunální volby 2018, reklama pirátů – visačky, plakáty, plochy
6. Účtování dokladů
7. Různé/diskuse
8. Usnesení
9. Závěr
Poznámka: není-li uvedeno jinak, je výsledek hlasování uváděn vždy v pořadí (hlasy pro – hlasy proti – zdrželi se hlasování).
Body jednání
Ad 1. Oldřich Máca zahájil v 19:40 jednání místního sdružení, program schůze byl doplněn:
Bod 5. Volba vyjednávacího týmu MS v J.Hradci - Máca
Bod 6. Povolební strategie – Mácová
Bod 7. Zajištění a organizace fotbalového turnaje 29.9.2018 – Princ
Bod 8. Správa facebooku „Piráti Jindřichův Hradec“- Máca
Bod 9. Ozelenění - vykvetlý most – Mácová
Bod 10 Schválení všech, již provedených nákupů KV 2018 - Mácová
Přečíslování bodů programu z důvodu jejich posunů – bod č 5 se stává bodem 11, 6-12, 7-13,
8-14, 9-15,
hlasování o programu schůze (4-0-0). U: Program schůze byl jednomyslně schválen.
Ad 2. Kontrola úkolů/usnesení z minulé schůze:
• „Ozelenění“ splnilo účel, ocenění , zájem stran občanů, akce pokračuje, (Mácová, Máca –
průběžné udržování – splněno)
• Focení na plakáty a do Pirátských novin (splněno Mácová)
• Reklama v místním periodiku – Žurnál (splněno Máca)
• Dotažení odevzdání dokladů k proplacení a vyinkasování vložených prostředků
za účelem splnění podmínky KP pro navýšení rozpočtu našeho MS (splněno Mácová)
• Sportovní den 29.9. – bude fotbalový turnaj + dětský den (všichni)

• Správa webu „Piráti Jindřichův Hradec“ a facebooku „Jindřichohradečtí piráti“
(splněno Lešetický)
• Správa facebooku „Piráti Jindřichův Hradec“ (Vedlová – splněno částečně)


Ad 3. Opakovaná volba předsednictva MS Jindřichův Hradec

Vzhledem ke skutečnosti, že 27.11. 2017 vypršel mandát stávajícímu předsednictvu MS v J.Hradci bylo přistoupeno k volbě nového, které proběhlo na veřejné členské schůzi 13. 03. 2018 od 18:00 hodin v kavárně Před pikolou za pikolou (Claudiusova 400, Jindřichův Hradec, 377 01).
Jelikož nebyla dodržena desetidenní lhůta mezi dnem vyvěšením pozvánky na tuto volební schůzi a dnem jejího konání byla volba předsednictva opakována.
• Na předsedu MS byl navržen Ing. Oldřich Máca, s kandidaturou souhlasil, výsledek tajného hlasování (3-0-1).
• Na post prvního místopředsedy MS navržen dr. Ondřej Lešetický, s kandidaturou souhlasil, výsledek tajného hlasování (3-0-1).
• Na post druhého místopředsedy MS navržen Ing. Jiří Princ, s kandidaturou souhlasil, výsledek hlasování (3-0-1).
U: Nové předsednictvo MS Jindřichův Hradec bylo zvoleno ve složení Máca (předseda MS), Lešetický (1. mp) a Princ (2. mp)

Ad 4. Opakovaná volba čela kandidátky Pirátské strany – Komunálky 2018 v J.Hradci

Ze stejného důvodu byla opakována volba čela kandidátky.
Špička kandidátky Pirátské strany pro Komunálky 2018 Jindřichův Hradec:
• Tajná volba č.1 kandidátky – navržena Miroslava Mácová, hlasování (3-0-1), schváleno.
• Tajná volba č.2 kandidátky – navržena Jana Burianová, hlasování (4-0-0), schváleno.
• Tajná volba č.3 kandidátky – navržen Oldřich Máca, hlasování (3-0-1), schváleno.
• Tajná volba č.4 kandidátky – navržen Jiří Princ, hlasování (3-0-1), schváleno.
• Tajná volba č.5 kandidátky – navržen Václav Urban, hlasování (4-0-0), schváleno.
Opakovaná volba kandidátky v tajném hlasování proběhla se shora uvedeným výsledkem

Ad 5. Volba vyjednávacího týmu MS v J.Hradci
• návrh O. Máci – sestavení týmu pro komunální volby v Jindřichově Hradci, který povede
povolební diskuse a bude vyjednávat a rozhodovat v případných koaličních či opozičních
jednáních - tým bude složen – M. Mácová, O.Máca, O.Lešetický, J. Princ (každý jeden hlas)
Při rovnosti rozhodne hlas předsedy MS, odhlasováno, schváleno poměrem hlasů 4-0-0.

Ad 6. Povolební strategie
• návrh M.Mácové - povolební strategie MS Pirátstva v J.Hradci bude vycházet ze zásad obsažených v předvolebním programu pirátské strany. Všichni členové budou dodržovat vytýčené mantinely pirátů čr. Při vyjednávání budou v závislosti na výsledku voleb a v souladu s programem dodržovat morální principy a zachovávat demokratický přístup k věci.
(schváleno 4-0-0)


Ad 7. Zajištění a organizace fotbalového turnaje 29.9.2018
• návrh Mácovi, Princ – fotbalový turnaj mezi 8 politickými stranami a uskupeními,
účastníky KV v J.Hradci + dětský den – konkretizace - předpoklad 21.9. restaurace JISKRA
Vyřešit kontraverzní medializaci s SNK.
schváleno 4-0-0.

Ad 8. Správa facebooku „Piráti Jindřichův Hradec“
• návrh O.Máci – O.Lešetický ustanoven na post správce facebooku
„Piráti Jindřichův Hradec“.
Facebook „Piráti Jindřichův Hradec má tímto 2 správce.
(3-0-1)

Ad 9. Ozelenění - vykvetlý most
• M.Mácová podala správu o postupné redukci truhlíků na mostě z důvodů zhoršujícího se
zdravotního stavu květin a končící vegetace.


Ad 10. Schválení všech, již provedených nákupů KV 2018 – Mácová
• Z důvodu nedodání slíbeného materiálu na „Ukliďme Česko“ centrálou, musely být operativně nakoupeny věci bez předchozího odhlasování členy.
(pytle, rukavice, buřty, chleba,……)
Čerpání dodatečně schváleno (4-0-0)

Ad 11. Komunální volby 2018, reklama pirátů – visačky, plakáty, plochy

• Pravomoc k nákupu visaček „Volte piráty“ do maximální výše ceny 5.000,-Kč
byla hlasováním (3-0-1) svěřena M.Mácové

• Pravomoc k objednání plakátů do maximální výše ceny 5.000,-Kč
byla hlasováním (3-0-1) svěřena M.Mácové

• Plochy k vylepení plakátů a vyvěšení vlajek – všichni členové

Ad 12. Účtování dokladů - Mácová
• I přes opakované snahy nebyly doposud vynaložené a proinvestované prostředky
členů MS Jindřichův Hradec ve výši několika desítek tisíc Kč proplaceny,
situaci je nutno řešit omezením výdajů na minimum (všichni členové)
schváleno 4-0-0

Ad 13. Různé/diskuse
• Zhodnotit na operativní tel. svolané schůzce jedno pivko v pátek rozsah
sportovního dne 29.9. vzhledem k nedostatku lidí a prostředků. Sezvat příznivce,
domluvit organizaci a materiální zajištění. (všichni)

Ad 14. Usnesení – MS se usneslo na shora zapsaných skutečnostech

Ad 15. Závěr – Předsedající O. Máca ukončil v 21,20 hod schůzi
V Sezimově Ústí 17.9. 2018
Zapsal: Princ, za správnost: Mácová.

Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Republikový výbor
Příspěvky: 2051
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice/Praha 4
Dal poděkování: 7742 poděkování
Dostal poděkování: 3302 poděkování

Re: KF JčK 11/2019 - Zneužívání postavení KP a porušování stranických předpisů v jihočeském kraji

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

Jelikož se odročilo jen hlasování, myslel jsem teda, že se krom nějaké lhůty pro alterntivní návrhy bude hlasovat ještě tenhle týden. Asi nám nemá co utéct, ale přesto bych chtěl požádat o zkrácení jednání o týden. Lhůtu, která je i tak dostatečně dlouhá, můžete využít k návrhům na úpravy usnesení k lepšímu.

Níže kopíruji návrh usnesení, prosím o vložení do úvodního příspěvku (zápis ze schůze bych klidně sroloval do OT). Oproti nárhu na schůzi jsem pro přehlednost rozdělil bod 3. usnesení na dva body. Zároveň si na základě diskuse dovoluji navrhnout i alternativní usnesení, které umožňuje schválit koalici dodatečně, pro zařazení palcujte.
Návrh usnesení:
KF JčK
 1. Deklaruje, že pravidla schvalování koalic jsou analogická dle JdŘ CF §45 b), tzn. Uzavření koalice musí schválit krajské, respektive příslušné místní fórum.
 2. Považuje za nepřípustnou účast Pirátů v povolební koalici bez zveřejněné koaliční smlouvy.
 3. Vyzývá kohokoliv pochybujícího o přípustnosti dodatečného schválení povolební koalice, aby se obrátil na kontrolní orgány strany s žádostí o výklad nebo podnětem. Dokud případně RK nestanoví jinak, považuje koalici v Táboře za řádně uzavřenou.
 4. Zároveň stanovuje analogicky dle VŘ §3 2) o (před)volební spolupráci, že všechny budoucí povolební koalice budou předem oznámené a schválené příslušným oblastním fórem.
Důvodová zpráva:
Účelem bodu 1) je vyjasnění pravidel při postupu schvalování koalice. Dodatečné schválení koalice bude do budoucna zakázané, nicméně není důvod zpochybňovat výsledek jednání o koalici v Táboře, která probíhala transparentně a bylo o nich dostatečně informováno jak PKS, tak veřejnost skrze evidenci kontaktů. Pokud má někdo pochybnost o platnosti koalice, nechť se obrátí na kontrolní orgány strany. Bod 2) je srozumitelný bez dalších vysvětlení.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vlasaty za příspěvky (celkem 5):
Josef.Spak, Lukas.Kolarik, Martin.Mareda, Zuzana.Kudlackova, Dan.Lestina
Ivo Vlasatý
ivojr@seznam.cz
člen RV
člen MS Českobudějovicko, host v MS Praha 4
792446700

Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Republikový výbor
Příspěvky: 2051
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice/Praha 4
Dal poděkování: 7742 poděkování
Dostal poděkování: 3302 poděkování

Re: KF JčK 11/2019 - Zneužívání postavení KP a porušování stranických předpisů v jihočeském kraji

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

Alternativní návrh usnesení:
KF JčK
 1. Deklaruje, že pravidla schvalování koalic jsou analogická dle JdŘ CF §45 b), tzn. Uzavření koalice musí schválit krajské, respektive příslušné místní fórum.
 2. Považuje za nepřípustnou účast Pirátů v povolební koalici bez zveřejněné koaliční smlouvy.
 3. Vyzývá kohokoliv pochybujícího o přípustnosti dodatečného schválení povolební koalice, aby se obrátil na kontrolní orgány strany s žádostí o výklad nebo podnětem. Dokud případně RK nestanoví jinak, považuje koalici v Táboře za řádně uzavřenou.
 4. Stanovuje do budoucna, že pokud jednání postupují na základě před volbami schválené a zveřejněné povolební strategie a je o nich řádně informováno v evidenci kontaktů, může být uzavření povolební koaliční spolupráce schváleno dodatečně, a to nejpozději 10 dnů po podpisu smlouvy.
Důvodová zpráva:
Návrh usnesení se liší v možnosti uzavřít povolební spolupráci dodatečně, pokud vyjednávání postupují dle platné povolební strategie a Pirátských standardů. V takovém případě dává 10 denní lhůtu.
Věřím, že v naprosté většině případů koalici schválit lze předem i v případě hektických vyjednávání, například za pomoci zkrácení lhůt jednání, nabízí se také možnost podepsat s koaličními stranami jen memorandum a koaliční smlouvu podepsat dodatečně. Proto apeluji, aby se z toho nestal standard. Dodatečné schvalování nese reputační riziko v případě odmítnutí koalice, a tím dostává pod tlak, aby potvrdila výsledek vyjednávání, i členskou základnu.

Pro zařazení do hlasování prosím podporu skupiny členů vyjádřenou palcováním. Sám zařazení návrhu podporuji také.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vlasaty za příspěvky (celkem 7):
Andrea.Protivinska, Lukas.Kolarik, Martin.Mareda, Josef.Spak, Veronika.Jirkova, Zuzana.Kudlackova, Judita.Vedlova
Ivo Vlasatý
ivojr@seznam.cz
člen RV
člen MS Českobudějovicko, host v MS Praha 4
792446700

Uživatelský avatar
Josef.Spak
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1053
Registrován: 24 zář 2017, 23:50
Profese: Programátor
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 1719 poděkování
Dostal poděkování: 1043 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF JčK 11/2019 - Zneužívání postavení KP a porušování stranických předpisů v jihočeském kraji

Příspěvek od Josef.Spak »

Jiri.Princ píše:
05 črc 2019, 17:59
neboť to, co je ve všech organizacích hodnoceno jako střed zájmů, faul na demokracii, morální selhání či klientelismus, je u pirátů trpěno.
Buď konkrétní, jinak je tvůj příspěvek bezpředmětný. Křik a mávání rukama není argument.
Jiri.Princ píše:
05 črc 2019, 18:20
Ad 6. Povolební strategie
• návrh M.Mácové - povolební strategie MS Pirátstva v J.Hradci bude vycházet ze zásad obsažených v předvolebním programu pirátské strany. Všichni členové budou dodržovat vytýčené mantinely pirátů čr. Při vyjednávání budou v závislosti na výsledku voleb a v souladu s programem dodržovat morální principy a zachovávat demokratický přístup k věci.
(schváleno 4-0-0)

Ad 15. Závěr – Předsedající O. Máca ukončil v 21,20 hod schůzi
V Sezimově Ústí 17.9. 2018
Zapsal: Princ, za správnost: Mácová.
Vy jste teda solidní klauni. To není žádná povolební strategie, ale obecnými floskulemi prošpikované deklaratorní usnesení o tom, že strategie "bude vycházet ze zásad v OFFTOPICcelostátním, jiný jste neměli programu Pirátů". S výše uvedeným jste si následně po volbách vytřeli zadek.

Víte vůbec, co to je povolební strategie? Příklady povolebních strategií najdete zde:
viewtopic.php?p=582557#p582557

A hle, měl ji i Tábor, a zveřejněnou před volbami.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Spak za příspěvek:
Ivo.Vlasaty

Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Republikový výbor
Příspěvky: 2051
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice/Praha 4
Dal poděkování: 7742 poděkování
Dostal poděkování: 3302 poděkování

Re: KF JčK 11/2019 - Zneužívání postavení KP a porušování stranických předpisů v jihočeském kraji

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

Jiri.Princ píše:
05 črc 2019, 18:20
Ad 6. Povolební strategie
• návrh M.Mácové - povolební strategie MS Pirátstva v J.Hradci bude vycházet ze zásad obsažených v předvolebním programu pirátské strany. Všichni členové budou dodržovat vytýčené mantinely pirátů čr. Při vyjednávání budou v závislosti na výsledku voleb a v souladu s programem dodržovat morální principy a zachovávat demokratický přístup k věci.
(schváleno 4-0-0)
Fajn, že jste se shodli, jak by měla povolební strategie v zaákladních mantinelech vypadat, škoda jen, že jste se tím neřídili. A teď, kde je ta povolební strategie?
Jiri.Princ píše:
05 črc 2019, 17:59
"p. Kopřiva - Ujednávací tým 4 pirátů - blázinec k té smlouvě bylo i v JH stejný; Máca a jeho manželka měli hlavní hlasy (on 2 a ona 1) a jednání probíhalo také o víkendu a hekticky"
1. Volební štáb MS v JH byl zvolen před volbami – členové – Ing Máca (předseda MS), Dr. Lešetický (1.MP), Ing Princ (2.MP), Ing,Mácová (člen), právě proto, aby se mohl sejít z hodiny na hodinu, řešit věci, třeba i o víkendu a třeba i hekticky. Kdybys měl zájem o členství, mohl jsi požádat. Ale tobě šlo hlavně o tvou nezávislost.
Chápu tedy jádro sdělení, že Olda Máca měl jen jeden hlas, nikoliv dva? V té osobní jízlivosti se v tom strašně snadno ztrácí. Volební štáb je v pořádku. Můžeš mě odkázat na nějaký záznam, kde jednal s ostatními stranami, z Evidence kontaktů, třeba?
Naprosto chápu, že někdo chtěl kandidovat jako nezávislý, když vidím, jak to u vás funguje. U nás se mimochodem s respektem chováme i těm, kdo za nás kandidovali jako nezávislí.
2. Na tvém místě bych zcela určitě poslechl svůj pud sebezáchovy a moc neupozorňoval na „Máca a jeho manželka“, neboť to, co je ve všech organizacích hodnoceno jako střed zájmů, faul na demokracii, morální selhání či klientelismus, je u pirátů trpěno.
V tom, že jsou členy strany a kandidují za ni partneři, žádný STŘET zájmů není. Ovšem pokud polovinu volebního štábu tvoří manželský pár, no, to už chce odvahu. A ještě na to takhle drze upozorňovat. Jsem rád, že si alespoň uvědomuješ, že je to selhání.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vlasaty za příspěvky (celkem 3):
Josef.Spak, Veronika.Jirkova, Andrea.Protivinska
Ivo Vlasatý
ivojr@seznam.cz
člen RV
člen MS Českobudějovicko, host v MS Praha 4
792446700

Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Republikový výbor
Příspěvky: 2051
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice/Praha 4
Dal poděkování: 7742 poděkování
Dostal poděkování: 3302 poděkování

Re: KF JčK 11/2019 - Zneužívání postavení KP a porušování stranických předpisů v jihočeském kraji

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

tohle moudro neznám, to je v Hradci lokální?
Jiri.Princ píše:
05 črc 2019, 18:20
"zajíci se počínají až po honu"
Ivo Vlasatý
ivojr@seznam.cz
člen RV
člen MS Českobudějovicko, host v MS Praha 4
792446700

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Jihočeský kraj“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti