KF JčK 10/2019 - Zasedání KF v Jindřichově Hradci 30.6.2019

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Jihocesky kraj

Lukas.Mares
Krajské předsednictvo
Profese: lékař
Dal poděkování: 116 poděkování
Dostal poděkování: 170 poděkování

Re: KF JčK 10/2019 - Zasedání KF v Jindřichově Hradci 30.6.2019

Příspěvek od Lukas.Mares » 22 čer 2019, 22:49

Dan.Lestina píše:
22 čer 2019, 02:10
Lukasi, mne se to nelibi, ze sis to takhle rozplanoval a cekas, ze te budeme poslouchat. Pojal bych to v rade bodu jinak, coz predpokladam vis. Komentare se mi tam nechce psat, tahle forma rozhodovani a planovani mi prijde nedemokraticka.
Prosim predsednictvo, aby normalne urcilo postup nebo tym, ktery ho urci.

Jinak zaradit bod na jednani samozrejme muzes navrhnout. Ma-li se jednat o tomhle dokumentu, budu proti, pokud mi umoznite vzdaleny pristup.
Naopak bod "Priprava na krajske volby" nebo tak neco bych podporil.
Dane, tenhle dokument má sloužit jako výkop. Moje představa byla, že by ho mělo po řádné diskuzi a připomínkování schválit předsednictvo kraje a následně začít realizovat.
Nechci po KF, aby něco schvalovalo. Chci ale, aby se tam téma krajských voleb otevřelo, protože teď je podle mě ideální čas. A k programu jsem se bohužel dostal až včera a doufal jsem, že se bude moc ještě změnit. Navrhnu na jednání KF, aby byl ten bod zařazenej.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Mares za příspěvky (celkem 2):
Josef.Spak, Ivo.Vlasaty

Dan.Lestina
Republikový výbor
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 1564 poděkování
Dostal poděkování: 1311 poděkování

Příspěvek od Dan.Lestina » 22 čer 2019, 22:53

jakej bod?

a mne se nelibi, ze sis to takhle vykopl, kam jsi chtel.
OFFTOPICObrázek(Kemel)

Lukas.Mares
Krajské předsednictvo

Příspěvek od Lukas.Mares » 22 čer 2019, 23:04

Chtěl bych, abychom se na KF bavili o tom, že na podzim příštího roku budou krajský volby a jaký kroky je třeba udělat, abychom je zvládli co nejlíp.

Co jsem si vykopl kam jsem chtěl? Já to nechápu.

Josef.Spak
Krajské předsednictvo
Profese: Programátor
Dal poděkování: 1366 poděkování
Dostal poděkování: 781 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Josef.Spak » 23 čer 2019, 03:39

Lukas.Mares píše:
22 čer 2019, 00:43
Podle mě by velká část schůze měla být věnována přípravě na krajské volby 2020. Nezdá se to, ale klepou na dveře a je nejvyšší čas to řešit.
K tomuto tématu jsem vytvořil nějakou základní kostru, jak bychom se podle mě mohli dohrabat k nějakému výsledku. https://docs.google.com/document/d/1hyJ ... sp=sharing
Děkuiju, že jsi to téma zvedl.

Přijde mi, že ve navrženém dokumentu hrozně moc věcí visí na manažerovi (nebo na jiné konkrétní osobě). Ať z něj není zázračný jednorožec, který se volbami obratem promění v obětního beránka, na kterého se svedou všechny chyby. Zavádíš pojem "krajský manažer voleb" což se dost plete s termínem "volební manažer" (člověk co má na starosti kampaň dle volebního řádu). Za organizaci voleb primárně zodpovídá krajské předsednictvo. Zvažme taky nějakou zastupitelnost pro případ nečekané události, např. ten nebo onen manažer onemocní, něco se mu stane, a podobně. Měl by mít alespoň zástupce, který ho kontroluje a v nutných případech za něj zaskočí.

Prosím mrkni se ještě, co na to říká volební řád: https://wiki.pirati.cz/rules/vr
§12 - §15 Volební program
§15 a, b, c Volební kampaň
§21 Krajské volby

§5 Harmonogram je evidentně psaný pro volby do PSP. @Dan.Lestina myslíš že by to mělo být napsané trochu obecněji, nebo přejmenovat na "harmonogram voleb do sněmovny"?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Spak za příspěvky (celkem 2):
Lukas.Mares, Ivo.Vlasaty

Lukas.Mares
Krajské předsednictvo

Příspěvek od Lukas.Mares » 24 čer 2019, 11:05

Josef.Spak píše:
23 čer 2019, 03:39
Lukas.Mares píše:
22 čer 2019, 00:43
Podle mě by velká část schůze měla být věnována přípravě na krajské volby 2020. Nezdá se to, ale klepou na dveře a je nejvyšší čas to řešit.
K tomuto tématu jsem vytvořil nějakou základní kostru, jak bychom se podle mě mohli dohrabat k nějakému výsledku. https://docs.google.com/document/d/1hyJ ... sp=sharing
Děkuiju, že jsi to téma zvedl.
A já děkuji za odkaz na tento vnitrostranický dokument. Můj návrh se od něho po organizační stránce nijak zásadně neodlišuje, spíš bych ho charakterizoval jako "provádění předpis". Po čem voláš Ty (zastupitelnost) řeší "volební štáb" což nijak nerozporuji. Samozřejmě volební štáb musí být složen ze skupiny akčních lidí, kteří to mají jako prioritu. Z podstaty věci (zejm. lidská lenost a snaha schovat se za kolektivní orgán) si myslím, že je snazší sehnat 1 člověka (manažer voleb), který bude akční a bude mít tah na bránu, než shánět takových lidí 5 (tedy celý štáb). Namyslel jsem to tak, že manažer se bude zodpovídat předsednictvu (které by mělo být náležitě akční), ale klíďo píďo tam může být vmezeřen ještě volební štáb.

Jen bych nerad, aby se volební manažer neutopil v nečinnosti členů štábu. To vnímám jako reálně riziko.

A ještě jednou, nemám problém s ustanovením štábu, pokud v něm budou sedět lidé, kteří ví proč tam jsou a mají to jako prioritu. Je to na krajském předsednictvu, aby učinilo nějaké kroky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Mares za příspěvek:
Josef.Spak

Josef.Spak
Krajské předsednictvo
Profese: Programátor
Dal poděkování: 1366 poděkování
Dostal poděkování: 781 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Josef.Spak » 26 čer 2019, 10:59

Lukas.Mares píše:
24 čer 2019, 11:05
Samozřejmě volební štáb musí být složen ze skupiny akčních lidí, kteří to mají jako prioritu. Z podstaty věci (zejm. lidská lenost a snaha schovat se za kolektivní orgán) si myslím, že je snazší sehnat 1 člověka (manažer voleb), který bude akční a bude mít tah na bránu, než shánět takových lidí 5 (tedy celý štáb). Namyslel jsem to tak, že manažer se bude zodpovídat předsednictvu (které by mělo být náležitě akční), ale klíďo píďo tam může být vmezeřen ještě volební štáb.

Jen bych nerad, aby se volební manažer neutopil v nečinnosti členů štábu. To vnímám jako reálně riziko.

A ještě jednou, nemám problém s ustanovením štábu, pokud v něm budou sedět lidé, kteří ví proč tam jsou a mají to jako prioritu. Je to na krajském předsednictvu, aby učinilo nějaké kroky.
Akčností předsednictva si nejsem úplně jistý. Pokud vím, tak Kolis má docela dost funkcí - předseda MS, předseda KS, poslanec - a času má pomálu, podobně jako Václav, který je místostarostou v Týně. Pokud si vzpomínám tak Simon je značně zaneprázdněn svým zaměstnáním. Nemám žádné novější informace.

Klidně by mohl stačit tříčlenný štáb: volební manažer, záložní volební manažer, člen předsednictva kraje (třeba @Josef.Soumar by mohl mít čas?). Volební manažer tím nepřichází o žádnou samostatnost, zodpovědnost nebo pravomoc, nýbrž:
  • má s kým se poradit, pokud to potřebuje
  • má za sebou kontrolu 1-2 párů očí, která mu pomůže včas opravit chyby
  • může si dovolit vážně onemocnět, aniž by to narušilo kampaň
Máš pravdu, že je to na předsednictvu, nicméně předsednictvo to může dostat za úkol od krajského sdružení :)

Vaclav.Urban
Místní předsednictvo
Profese: redaktor, publicista a nakladatel
Dal poděkování: 509 poděkování
Dostal poděkování: 1083 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vaclav.Urban » 26 čer 2019, 21:17

Připomínám, že nejde jen o přípravu na krajské volby, ale ve stejném termínu také o dva senátorské volební obvody. Strakonice v naší režii a obvod J. Hradec-Pelhřimov, kde se budeme muset domluvit s Vysočinou.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Urban za příspěvky (celkem 3):
Judita.Vedlova, Dan.Lestina, Josef.Spak

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Jihočeský kraj“