KF JčK 6/2019 Odvolání krajského zástupce v RV - rozprava

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Jihocesky kraj

Zamčeno
Michal.Horak
Místní předsednictvo
Profese: IT (database & system administrator)
Dal poděkování: 222 poděkování
Dostal poděkování: 621 poděkování
Kontaktovat uživatele:

KF JčK 6/2019 Odvolání krajského zástupce v RV - rozprava

Příspěvek od Michal.Horak » 20 úno 2019, 17:01

Z pověření PKS zahajuji rozpravu k návrhu usnesení z podnětu člena.

takže navrhované usnesení :
Krajské fórum Jihočeského kraje odvolává svého zástupce Oldřicha Mácu z funkce člena republikového výboru.
Získaná podpora členů pro podnět zde Odvolání krajského zástupce v Republikovém výboru - návrh na svolání jednání KF
Rozprava potrvá do 6.3.2019 19:00 , pak bude následovat hlasování 7.3.2019 , čas na rozmyšlenou vynecháme vzhledem k zvyklostem.
Předseda Piráti Písecko

Zuzana.Kudlackova
Krajské předsednictvo
Profese: Chůva
Dal poděkování: 333 poděkování
Dostal poděkování: 246 poděkování

Re: KF JčK 6/2019 Odvolání krajského zástupce v RV - rozprava

Příspěvek od Zuzana.Kudlackova » 20 úno 2019, 17:09

Navrhuji prodloužit rozpravu, tak jak navrhoval Josef Špak ve výše zmíněném vláknu do 11. 3. Ze stejných důvodů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zuzana.Kudlackova za příspěvky (celkem 3):
Josef.Spak, Ludek.Blaha, Josef.Soumar
Zuzana Kudláčková- MS Českobudějovicko
"Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne."

Josef.Spak
Krajské předsednictvo
Profese: Programátor
Dal poděkování: 1366 poděkování
Dostal poděkování: 781 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Josef.Spak » 20 úno 2019, 18:08

Vážené krajské fórum,

dovolím si sem jako úvodní slovo zkopírovat odůvodnění návrhu na odvolání, s drobnými úpravami:
  1. V tématu, které slouží pro informování členů kraje o fungování republikového výboru, není za celý rok 2018 ani jeden příspěvek
  2. Usnesení krajského předsednictva na redmine:
    **Předsednictvo krajského sdružení

A)...bere na vědomí pravidelnou neúčast Oldřicha Máci na jednáních Republikového výboru,
    B)...vyzyvá Oldřicha Mácu ke zlepšení své práce a pravidelné účasti na jednáních RV, případně ke zvážení své rezignace**

Důvodová zpráva:
    Oldřich Máca je nominantem Jihočeského kraje v Republikovém výboru (RV), kam byl zvolen usnesením Krajského fóra Jihočeského kraje (KF JčK) dle čl.9 odstavec 2. Na základě impulsu od jednatelů RV a rezignace dalšího člena KS JčK Iva Vlasatého, vznikl audit aktivit našeho zástupce Oldřicha Mácy v RV. Ze získaných informací vyplývá, že se zástupce Máca zasedání osobně účastnil pouze v polovině případů a dle výpovědí pouze části a v rozpravě nevystupoval vůbec. Jednání na Pirátském fóru se v současné době také neúčastní a ani nehlasuje v řádně vyhlášených hlasováních. Z celkového počtu 72 jednání RV na Pirátském fóru nehlasoval Oldřich Máca ani jednou, nevystoupil ani v rozpravě. Reporty z činnosti RV Krajskému sdružení nepodává a nezjišťuje postoj KF JčK k jednotlivým tématům probíraným na platformě RV. V případě, že se daná situace nezlepší může dojít s ohledem na čl. 7 odstavec 4 stanov k návrhu KF JčK vyměnit zástupce v RV za jiného člena, aby bylo Krajské sdružení v tak důležitém orgánu strany, kterým RV bezesporu je, dostatečně a aktivně zastoupeno.
  3. Náš zástupce poškozuje svým chováním dobré jméno našeho kraje v rámci Pirátské strany
    Martin.Kucera píše:
    09 úno 2019, 10:49
    Takže JčK se pokusí získat rekord v nehlasování krajského zástupce na fóru? Za první rok ve funkci čistá nula.
  4. Považuje dle svých vlastních slov (ze 4. 2. 2018) účast a hlasování na jednáních republikového výboru za něco nepodstatného
  5. Z jednání o zrušení MS J.Hradec mimo jiné plyne, že buď nechápe základní principy fungování Pirátské strany, nebo se jimi odmítá řídit.
Není proto vhodné, aby tuto funkci dále vykonával. Nebo spíš nevykonával, vzhledem k jeho neúčasti.

Zatím jsme se dověděli v podstatě jen:
Oldrich.Maca píše:
19 úno 2019, 12:36
Celej rok jsem marodil dík
Takže by mě stejně jako Dana Leštinu zajímalo, jak to Olda plánuje dělat dál, pokud trpí nedostatkem času nebo nemocí tak vážnou, že znemožňuje seznámit se s materiály republikového výboru alespoň online a nemůže hlasovat ani elektronicky.
Dan.Lestina píše:
19 úno 2019, 17:25
Oldo, mě, a předpokládám, že i ostatní, by především zajímal nějaký přesvědčivý plán, jak to v příštích měsících zásadně zlepšit, nebo důvod, proč to v tom případě nehceš položit. Jestli nechceš.

I kdyby jsi byl nemocný hodně vážně, měli bychom zvolit někoho jiného, možná tím spíš.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Spak za příspěvky (celkem 3):
Ludek.Blaha, Zuzana.Kudlackova, Josef.Soumar

Josef.Spak
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Josef.Spak » 09 bře 2019, 22:42

Nu což, snaha byla. Uběhly víc než dva týdny a je ticho po pěšině. Na zasedání krajského fóra dnes v Českém Krumlově byl zařazen bod "report z republikového výboru", akorát ho tou dobou už neměl kdo prezentovat, protože @Oldrich.Maca a spol. hned po konci hlášení z Hradce vyrazili domů. Mrzí mě, že oficiálně nevíme nic.

Prosím mohl by nám Olda jako náš zástupce v RV něco napsat, třeba jestli tu práci chce dělat dál, jaký je jeho plán?

Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj
Profese: učitel
Dal poděkování: 1238 poděkování
Dostal poděkování: 1151 poděkování

Příspěvek od Ludek.Blaha » 09 bře 2019, 23:25

Josef.Spak píše:
09 bře 2019, 22:42
jestli tu práci chce dělat dál
Pokud by to mělo být tímto stylem, pak nechť pokračuje.
Budeme mít jistotu, že nic nepokazí...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ludek.Blaha za příspěvek:
Josef.Spak
Aby člověk mohl hlásat pravdu z radnice nebo z parlamentu, musí se tam nejdřív prolhat...

Oldrich.Maca
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Profese: Daňový poradce
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oldrich.Maca » 11 bře 2019, 07:28

Ahoj

A blaha kecá a kecá a nic neví tak kecej od toho je fórum zde si každý osel může psát co chce, klidně lež tak už to je. Ahoj a pište a lzete.:

Josef.Spak
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Josef.Spak » 11 bře 2019, 10:54

Oldrich.Maca píše:
11 bře 2019, 07:28
[...] od toho je fórum zde si každý osel může psát co chce, klidně lež tak už to je. Ahoj a pište a lzete.:
Challenge accepted. Výzva přijata.

Tedy napíšu:

Byl jsem na zasedání krajského fóra v sobotu v Krumlově. Olda poprosil o poukázání kde je předpis, který říká, že koaliční smlouva má být veřejná. :arrow: záznam zasedání v Č.K. 9.3.2019, čas +10:30 (-1:30:02)

Přijde mi trapné poučovat svého zástupce v republikovém výboru. Zejména o organizačním řádu. To je ten předpis, který má znát už 3 roky jako dlouholetý člen předsednictva místního sdružení, protože je pro něj přímo určen. Proč si připadám, že házíme hrách na stěnu? Podle mě je téměř neuvěřitelné, že musím Oldu dokola přesvědčovat o něčem (transparenci), co považuju u Pirátů za naprostou samozřejmost. Už vůbec žádost o to, aby mu někdo opakovaně našel takhle zásadní věc v regulích, mi přijde dost mimo.

A abych dostál druhé polovině výzvy, ještě přidám jednu moji vlastní lež. Lhát se sice nemá, ale když je to transparentně a na vyžádání, tak proč ne.
Chvilku jsem si na zasedání myslel, že si z nás Olda dělá srandu.
Je to lež, protože během zasedání mě to nenapadlo ani trochu. Teprve až teď o tom přemýšlím. Popravdě, vůbec mi do smíchu nebylo. Jak už jsem psal výše, je to spíš trapas. Ale šlo by o jediné příčetné vysvětlení nepříčetného chování: Možná si z nás Olda sofistikovaně utahuje?

Proč je to pro mě jediné příčetné vysvětlení v tomto jednání? Protože jiná vysvětlení, která mě napadají, už předpokládají nekalý úmysl nebo psychickou poruchu. A do takových spekulací se nechci pouštět.

Snad krajské fórum pochopí, proč jednáme o odvolání, a nikoli o převolbě. Jo, je to fakt tak špatné.
Naposledy upravil(a) Josef.Spak dne 11 bře 2019, 12:08, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Spak za příspěvky (celkem 3):
Josef.Soumar, Andrea.Protivinska, Tomas.Durco

Josef.Soumar
Místní předsednictvo
Profese: finančník, zastupitel
Dal poděkování: 261 poděkování
Dostal poděkování: 288 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Josef.Soumar » 11 bře 2019, 11:20

Oldrich.Maca píše:
11 bře 2019, 07:28
Ahoj

A blaha kecá a kecá a nic neví tak kecej od toho je fórum zde si každý osel může psát co chce, klidně lež tak už to je. Ahoj a pište a lzete.:
Ahoj,

už prosím dnes jednání uzavřeme. Předsednictvo JčK chtělo dát prostor Mácovi k nápravě svého jasného a zcela podloženého nepůsobení v RV. Následně z podnětu člena probíhalo nyní jednání, navíc v prodloužené lhůtě, a dostaneme opravdu férové a jasné vyjádření k jeho nečinnosti...

Děkujeme tedy za vyjádření, pane Máco, mě to v budoucím hlasování pomohlo se jasně rozhodnout ;) Prosím @Michal.Horak o uzavření a přípravu hlasování.

JS
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Soumar za příspěvky (celkem 3):
Josef.Spak, Dan.Lestina, Tomas.Durco
Josef Soumar, zastupitel města Písku

Michal.Horak
Místní předsednictvo
Profese: IT (database & system administrator)
Dal poděkování: 222 poděkování
Dostal poděkování: 621 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal.Horak » 11 bře 2019, 12:11

Takže prodloužená rozprava nám skončila a tudíž je možno spustit hlasování.
Hlasování spustěno zde:
KF JčK 7/2019 Odvolání krajského zástupce v RV - hlasování

Tímto je toto vlákno u konce a zamykám
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Horak za příspěvek:
Josef.Soumar
Předseda Piráti Písecko

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Jihočeský kraj“