Další anketa k jednání KF JčK 3/2019 - Zrušení MS JH

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Jihocesky kraj

Zamčeno

Souhlasím s prohlášením návrhu PKS JčK za ZÁSADNÍ ?

Anketa končí za 09 úno 2019, 17:43

ANO
9
53%
NE
7
41%
Zdržuji se - je mi to jedno
1
6%

Celkem hlasujících: 17 - Celkem hlasů: 17

Michal.Horak
Místní předsednictvo
Profese: IT (database & system administrator)
Dal poděkování: 222 poděkování
Dostal poděkování: 621 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Další anketa k jednání KF JčK 3/2019 - Zrušení MS JH

Příspěvek od Michal.Horak » 07 úno 2019, 17:43

V jednacím vlákně zde KF JčK 3/2019 - Zrušení MS Jindřichův Hradeccelkem podrobně vysvětluji, co to znamená prohlásit návrh za "zásadní" , takže zakládám další proceduální anketu , tentokráte ohledně prohlášení návrhu PKS JčK na zrušení MS J.Hradec za zásadní.
Hlasování potrvá 48 hodin tzn. 9.2.2019 17:45 a rozhodne prostá většina.
Po dobu hlasování je možno hlas změnit
Předseda Piráti Písecko

Josef.Spak
Krajské předsednictvo
Profese: Programátor
Dal poděkování: 1369 poděkování
Dostal poděkování: 786 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Další anketa k jednání KF JčK 3/2019 - Zrušení MS JH

Příspěvek od Josef.Spak » 08 úno 2019, 01:40

Jestli tahle anketa slouží pouze pro hledání podpory členů procedurálnímu návrhu, domnívám se, že by měla být časově neomezená a s viditelným výsledkem, aby šlo o návrhu dát hlasovat ve chvíli, kdy získal dostatečnou podporu. Tj sběr "palců" by neměl být omezen. a počet hlasů "NE" a "zdržuji se" není vůbec podstatný, protože záleží na tom, jestli návrh získá podporu v našem případě celkem 6 členů?

Jestli tedy postupujeme podle
https://wiki.pirati.cz/rules/or_zatys#iniciativa_clenu píše:9. Iniciativa členů
Vedoucí týmu je povinen zahájit jednání či dát hlasovat o návrhu či námitce, pokud takový návrh postupu podá skupina členů, která má aspoň počet členů podle jednacího řádu celostátního fóra. Tým je povinen danou věc skutečně projednat.
Nikde nevidím omezení pro sběr podpory na 48 hodin - nejedná se o hlasování. Navíc pokud se držíme zásad týmové spolupráce, nevidím důvod proč by mělo jít sběr podpory pro návrh přehlasovat.

Jestli jsem mimo tak mě prosím opravte.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Spak za příspěvek:
Jan.Novak

Michal.Horak
Místní předsednictvo
Profese: IT (database & system administrator)
Dal poděkování: 222 poděkování
Dostal poděkování: 621 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal.Horak » 08 úno 2019, 12:36

Omezení máš hned v záhlaví ankety "do 09 úno 2019, 17:43" a palcování vynechávám, jednak mi přijde neprůkazný a jednak prostě predikuju že bys tu podporu dostal a dávám tedy rovnou hlasovat. Jsme celkem tlačeni časem a opravdu na některé proceduální obstrukce není čas.
Pokud Tvému návrhu dá prostá většina ANO, tak prostě bude přijat a pokud NE , tak nebude, víc se v tom nemínim babrat.
Předseda Piráti Písecko

Josef.Spak
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Josef.Spak » 08 úno 2019, 13:30

Michal.Horak píše:
08 úno 2019, 12:36
Omezení máš hned v záhlaví ankety "do 09 úno 2019, 17:43" a palcování vynechávám, jednak mi přijde neprůkazný a jednak prostě predikuju že bys tu podporu dostal a dávám tedy rovnou hlasovat. Jsme celkem tlačeni časem a opravdu na některé proceduální obstrukce není čas.
Pokud Tvému návrhu dá prostá většina ANO, tak prostě bude přijat a pokud NE , tak nebude, víc se v tom nemínim babrat.
Já nechci dělat obstrukce (proč bych měl obstruovat vlastní návrhy?) - naopak se snažím ujistit, že je to všechno dobře vyhlášené, aby nedocházelo ke zpochybnění a opakování hlasování.

Pokud je toto vlákno procedurální hlasování:
  • Mohlo by se to prosím jmenovat jinak než anketa? Trochu to mate tím, že ankety jsou obvykle nezávazné, nechci aby to někoho mátlo. Název vlákna "další anketa" spíš vypadá že je to něco co můžu vesele ignorovat a kouknout se na to později. Z názvu podle mě není jasné, o co jde.
  • Nepřišla mi soukromá zpráva na fóru, tak nevím, jestli bylo toto hlasování řádně oznámeno. Prosím můžu se zeptat, jestli a jak bylo hlasování oznámeno?
https://wiki.pirati.cz/rules/or_zatys#jednani_korespondencni_formou píše:Hlasování je řádně oznámeno, pokud bylo rozesláno členům obvyklým způsobem (e-mailem) a pokud doba pro hlasování činila aspoň 48 hodin po oznámení. Pod časovým tlakem může hlasování skončit i dříve, je-li zřejmý jeho výsledek. Pokud netrvala rozprava aspoň 5 dnů, hlasuje se též o návrhu pokračovat v rozpravě.
Nemyslím si, že jsme pod nějakým velkým časovým tlakem, když do konce doby pro navrhování (17.2.) zbývá týden.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Spak za příspěvek:
Dan.Lestina

Jan.Novak
Kontrolní komise
Profese: Politolog, Historik
Dal poděkování: 1866 poděkování
Dostal poděkování: 1549 poděkování

Příspěvek od Jan.Novak » 08 úno 2019, 19:28

Určitě by se to nemělo jmenovat anketa, pokud je toto hlasování, které to rozsekne.
Určitě bych poprosil o rozeslání členské základně.

Josef.Spak
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Josef.Spak » 08 úno 2019, 23:18

@Michal.Horak @Martin.Kucera Pomůžete prosím?

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Jihočeský kraj“