OBHAJOBA č.1 MS J.Hradec proti usnesení KP o zrušení MS

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Jihocesky kraj

Zamčeno
Uživatelský avatar
Jiri.Princ
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 209
Registrován: 24 bře 2015, 12:07
Profese: Obchodník se zemědělskou technikou
Dal poděkování: 67 poděkování
Dostal poděkování: 69 poděkování

OBHAJOBA č.1 MS J.Hradec proti usnesení KP o zrušení MS

Příspěvek od Jiri.Princ »

Ahoj kamarádi,
normálně trávím u počítače tak 2 hod týdně a telefonuji tlačítkovou nokií 10 let starou.
Dneska jsem si musel vzít půl dne volno, protože za volantem to nedám.

Tak teda:
V sobotu 2.2. večer jsem na foru OMYLEM nalezl Lukášův zápis z PKS, vč. usnesení a důvodové zprávy, jehož obsahem jsem byl šokován. Jsem za naše sdružení připraven postupně odstavec po odstavci obhájit konání členů MS Jindřichův Hradec proti nařčením ve shora uvedených dokumentech, pokud mi k tomu dopřejete trochu času.

Na úvod - tímto usnesením:
1.byly porušeny vnitrostranické předpisy (zejména pak paragraf 21, odst.6 organizačního řádu)
citace
(6) Pravomoc rozhodovat o založení či zrušení místního sdružení, ukládání úkolů místnímu sdružení či změně základních náležitostí sdružení má příslušné krajské fórum. Dotčenému místnímu sdružení musí být při projednání návrhu na zrušení sdružení či změnu údajů o tomto sdružení v seznamu sdružení dána možnost se vyjádřit.
A to proto, že žádný z členů předsednictva ani dalších členů našeho MS nebyl informován o konání schůzky PKS, nebyl k němu pozván, aby se mohl hájit, a nebyl ani upozorněn, že proběhlo, a že z něho existuje zápis.
Považujeme tímto za doložené, že jsme nedostali „ při projednání“ žádnou šanci.
2. Nepřátelským a nevraživým stylem sepsaná žaloba (důvodová zpráva V.Urbana) již dopředu rozhodla o naší vině a zcela nepokrytě nabádá jak o návrhu hlasovat. Dopředu je jasné, kdo má být upálen.
(…od této doby začalo mít MS JH problémy s běžným fungováním….. četná porušení předpisů a stanov… situace se však nezlepšila…. nedodržuje jednací a volební řád, krajské zvyklosti, ani obecné principy…. vnitřní spory a osobní antipatie …. neefektivní činnost MS … nepřátelská atmosféra, která v MS panuje, je na překážku růstu a rozvoje Pirátů v JH. ……)
Jako členové MS v JH se zavazujeme v souladu s dodržováním základních právních principů
k tomu, že nebudeme uvádět podobné zavádějící formulace, ale vždy zejména fakta a důkazy.

Nyní ještě k prvnímu odstavci DS – citace:
„Předsednictvo Krajského sdružení ( dále jen KS ) již vyčerpalo všechny možnosti (telefonická domluva, usnesení) k rehabilitaci situace, avšak neúspěšně. Situace se spíše zhoršuje. Z těchto důvodů navrhuje Krajskému fóru v souladu s § 21 Organizačního řádu zrušení Místní sdružení Jindřichův Hradec.“

OBHAJOBA: jednu telefonickou domluvu (chybí datum, čas, jméno domlouvaného, rozsah a obsah domluvy) a poměrně velmi přátelskou zprávu s radou (shora zmiňované usnesení PKS) nepovažuje naše MS za vyčerpání všech možností na naší cestě ke zrušení. Naopak zpráva PKS mi přišla velmi přátelská, pozitivní, takže jsem za ni jak se patří slušně poděkoval.

Na základě výše uvedeného je zřejmé, že krajské předsednictvo porušilo ty nejzákladnější
principy jednání (§ 21,odst.6, organizačního řádu). Návrh usnesení je protiprávní. MS v J.H. proto navrhuje okamžité zrušení usnesení PKS ( bod č.6 programu schůze z 1.2.2019 – Situace v MS Jindřichův Hradec) a zahájení jednání v této věci.

Přílohy: “ již vyčerpalo všechny možnosti (telefonická domluva, usnesení) k rehabilitaci situace, avšak neúspěšně.“

Žádost o stanovisko krajského předsednicva
Odesláno: 01 zář 2018, 11:40
Od: Jiri.Princ
Příjemce: Lukas.Kolarik
Ahoj Lukáši,
poslední více než půlrok se v MS J.Hradec živím psaním a zapisováním.
Píšu zápisy ze schůzí, starám se o sezvání nás 4 členů, kteří na schůze chodíme.
Jelikož jsme všichni přezaměstnaní, s každým si dopředu provolám kdy a v kolik by mu to vyhovovalo.
Všechny pozvu znova emailem a nakonec vše zveřejním na foru.
Všem nám tento způsob vyhovuje a pravidlem je 100% účast.

Veškeré návštěvy ze spřátelených MS jsou vždy vítány, zejména jde-li o slušné, vzdělané a vychované piráty. Ti jsou pro nás přínosní. Ti navíc umí zvednout telefon, představit se, zavolat a požádat o svolení se schůze našeho MS zúčastnit.

Jelikož jsem zachytil nějaké čoudy, konané večer pod peřinou namísto přímého slova a pohledu do očí, žádám tě tímto o stanovisko krajského předsednictva.
O zprávu, co je za dobu mého působení v usneseních a odhlasovaných skutečnostech závadného či
chybného a jak je to nutno napravit.

Děkuji ti a tvým místopředsedům za odpověď.
prosím o zprávu do 6.9. 2018
S pozdravením J,Princ

Re: Žádost o stanovisko krajského předsednicva
Odesláno: 03 zář 2018, 18:54
Od: Lukas.Kolarik
Příjemce: Jiri.Princ
Ahoj Jirko

probrali jsme tvoji žádost na předsednictvu a zjistily nedostatky s přijali usnesení. viz zápis - viewtopic.php?f=304&t=43519
Zpravidla je problém v tom, že zasedání nesvoláváte dostatečně dopředu a není tak řádně oznámeno. Dá se svolat zasedání v kratším termínu, ale na něm se pak nesmí o ničem hlasovat.
Třeba převolba předsednictva, pokud by jí někdo napadl před kontrolní komisí, tak jí stoprocentně prohlásí za neplatnou. My to hlásit nebude, protože si kdyžtak svoláte další schůzi řádně a tam si to převolíte úplně stejně, takže to nemá cenu. Nemůžu ale ručit za to, že to nenapadne někdo jiný. To samé volba čela kandidátky.
V usnesení jsou také odkazy na dva důležité dokumenty - jednací řád a stanovy. Pokud budeš mít v JH na starost administrativu, bylo by dobré si je minimálně jednou přečíst. Pokud i přesto si nebudeš s něčím vědět rady, tak mi zavolej. Je lepší se dopředu zeptat než udělat zbytečně botu a komplikovat si život.
Co se týče "čoudů, konaných večer pod peřinou namísto přímého slova a pohledu do očí" , tak to se jedná o pravidelné setkání členů kraje, které probíhá každé úterý, na které chodí pravidelně pozvánka mailem a ze kterého jsou zápisy - https://pad.pirati.cz/p/J%C4%8DK_setk%C ... _na_mumble
Budu moc rád, když se bude zúčastňovat i někdo z JH a zapojí se, protože já o zapojení Hradce na krajské úrovni stojím.
Co se navýšení rozpočtu týče, tak jsme rozhodnutí odložili, protože jsme koukali na čerpání vašeho rozpočtu a ještě nemáte proplacený žádný doklad. Rozumím tomu tak, že jste ještě žádný peníze nečerpali? Dejte si to prosím dohromady, dodejte doklady, které máte Katce a ona zprocesuje proplacení.
Zeje vám to tam práznotou - https://wiki.pirati.cz/fo/hospodareni20 ... /221204150 , mrkni třeba na Písek - https://wiki.pirati.cz/fo/hospodareni20 ... /221201150

Díky a kdyby něco, jsem na telefonu.

Lukáš

Re: Žádost o stanovisko krajského předsednictva
Odesláno: 04 zář 2018, 07:03
Od: Jiri.Princ
Příjemce: Lukas.Kolarik
Lukáši,
děkuji za zprávu, zařídíme očištění předchozích rozhodnutí
JP

Trochu vydechnu a budu pokračovat zítra k odstavci č.2 důvodové zprávy, už tohle je pro mne (počítačovýho analfabeta) heroická věc.
Děkuji, s pozdravem za MS Jindřichově Hradci
Jirka Princ

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Jihočeský kraj“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti