ZÁPISY ZE ZASEDÁNÍ KF JČK

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Jihočeský kraj, Krajsti predsedajici, KoKS Jihočeský kraj, Administrativa-KS Jihočeský kraj

Uživatelský avatar
Zuzana.Kudlackova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 655
Registrován: 12 říj 2016, 17:18
Profese: Chůva
Dal poděkování: 880 poděkování
Dostal poděkování: 596 poděkování

Re: ZÁPISY ZE ZASEDÁNÍ KF JČK

Příspěvek od Zuzana.Kudlackova »

Schůze KS JčK, Restaurace Beseda, Třeboň
15.12.2019 11:00

Přítomní: Členi: Lukáš Kolářík, Lukáš Mareš, Josef Špak, Zuzana Kudláčková, Jan Novák, Martin Kákona, Jan Hošek, Jiří Roubíček, Luděk Bláha, Jana Koláříková, Veronika Kovářová, Kamil Podzimek, Jan Lukavský, Michal Horák, Tomáš Guth Jarkovský, Václav Klecanda
Ostatní: Jana Čurdová, Vítězslav Lamač, Bohuslav Švehla, Lukáš Jílek, Klára Bidařová
Zelení: Edvard Sequens, Filip Holzer,
Hosté: Klára Kocmanová, Míša Vodová, Ivan Bartoš
Zapisovatel: Jana Čurdová, Klára Kocmanová, Jan Novák
Ověřovatel: Zuzka Kudláčková, Janča Koláříková
Jana Koláříková ověřila 17.12.
Zuzana Kudláčková ověřila 17. 12.
Program:
1. Přivítání,volba zapisovatele, schválení programu - 10 min. (11:00 - 11:10)
2. Představení zájemců o členství nebo registraci příznivce (zájemci) - 10 min. (11:10 -11:20)
5. Grilování kandidátů na lídra krajských voleb (Lukáš Kolářík) - 60 min. (11:20 - 12:20)
3. Zpráva předsedy (Josef Špak) - 5 min. (12:20 - 12:25)
4. Kontrola splněných úkolů vyplývajících z rozhodnutí krajského fóra (Josef Špak) - 5 min. (12:25 - 12:30)
9+6,. Představení volebního managera, pokud se stihne vybrat (PKS)
6. Brainstorming ke Krajským volbám (PKS) - 1hod. 15min. (12:30 - 13:45)


Oběd - 30 min (13:45 - 14:15)

7. Host (Kolis) - 10 min. (14:15 - 14:35)
8. Rozpočet 2020 (Kolis) - 15 min. (14:35 - 14:50)
9. Představení volebního managera, pokud se stihne vybrat (PKS)
BOD 9. JE SLOUČEN S BODEM 6.
10. Vzdělávání Pirátů (PKS) 10 min. (14:50 - 15:00)
11. Redmine - jeho užívání v praxi (PKS) 40 min. (14:50 - 15:30)
12. Dotazy na reporty z regionů - 10 min. (15:00 - 15:10)
13. Různé - 20 min (15:40 - 16:00)
a) Resumé roku 2019 : co se povedlo a nepovedlo u Pirátů (Andrea Protivínská)
14. Závěr (15:10 - 15:15) - Pozvání na večírek k Čertovi :)Weby

Změna programu:
Bod č.5 přesunout /představení Zelených na začátek programu (pevný bod v 11:30)- pro optickou většinou schváleno
vyřadit bod č. 11 (školení redmine může proběhnout na schůzi v lednu nebo v únoru) - optickou většinou schváleno
vyřadit bod č. 13 a) - Andrea P. není přítomná -optickou většinou schváleno
předřadit bod 9 k bodu 6 a spojit (představení volebního manažera přidat k brainstormingu) - optickou většinou schváleno
návrh nového uzavřeného bodu - report ze zastupitelstva - přidat do bodu č. 12. optickou většinou schváleno
schválení změněného programu: optickou většinou schváleno; schváleno

1) Představení zájemců o členství nebo registraci příznivce
Vítězslav Lamač, má vysokou školu, žil v cizině; momentálně žije v Třeboni; vystudoval rybářství, ale je manažer - měl na starosti spoustu lidí pod sebou na stavbě, vč. projekťáka; teď dělá personalistiku; na Pirátech se mu líbí, že i když se hádají, tak spolu mluví
rád by něco změnil v rámci JčK a především v Třeboni; Zná Čerta ; na fóru je registrovaný
20 let jsem nebyl u žádné stran, po dobu mé možnosti volit
Dotaz na Čerta, jestli se znají a jestli k tomu může něco říct
Čert: Dlouhodobě se známe od vidění, ale neznali jsme se dobře, takže vyprávět o něm nemůžu
V: Dlouho jsem byl v cizině a teď pendluju Třeboň/Praha
Honza N.: Co tě na Pirátech zajímá a co tě k nim přivádí?
V: Jak jsem říkal, hlavně to, že spolu mluvíte; nejste strana jednoho, podle kterého hlasujete; je to sice dohadování, ale vždy se dostanete ke shodě a to se mi na tom líbí; druhá věc je ta, že se mi líbí internetové věci - snažíte se domluvit, ale začínáte se tříštit v tom, že je tisíc různých platforem, věřím tomu, že se domluvíte; internet je důležitá věc, ne jenom schůzování a mávání rukama (jako jinde, kde o hlasování nepřemýšlí)

Se dvěma věcmi aktuálně nesouhlasím, ale jsou minoritní ; zrušil se Temelín a začaly se prosazovat Dukovany - podle mě je jádro nejdůležitější věc, která by se měla prosazovat;
Zelenější část Pirátů je pro nebo proti jádru?
Zelenější část je proti
Jana K.: Na jaké úrovni politiky by ses rád zapojil? Celostátní, lokální?
V: Celostát mě nezajímá, zajímá mě kraj a Třeboň. Rýpnu do vosího hnízda - letiště. Jsem Třeboňák a nejsem pro, aby kraj kupoval od Budějic ten podíl. My to pak budeme platit. Ať si to nechají.
Josef Špak: To je věc k dořešení na fóru.
Jana K. Jaké oblasti personalistiky se věnuješ?
V: Já dovážím sestřičky do Čech ze Slovenska.
Jana: Děláš headhunting?
V: Něco takového.
Honza N.: Četl jsi naše stanovy?
V: Nečetl.
HN: Až budeš podepisovat přihlášku, tak to udělej, protože tam budeš podepisovat, že souhlasíš s programovýma prioritama, měl bys to znát.
V: Četl jsem program, ale netušil jsem, že ve stanovách je něco jiného.
Josef Š.: Na wiki.pirati.cz to najdeš. Tam jsou důležité věci, za které by tě mohli třeba jako člena vyloučit. Jsou důležitější než program.
Jana K.: Máš rád v kafi cukr?
V: Miluju, ale třtinovej z Brazílie.
Kamil P.: Co by jsi chtěl v kraji změnit?
V: Dokonalosti se dosahuje maličkosti. Tady je tisíc věcí, co by chtěl změnit v rámci Třeboně. Cyklostezky, ulice, něco pro lidi. Tady se řeší lázně, ale mě nezajímají lázně. V rámci kraje se řeší věci, které by se měly řešit globálně. Mě zajímá to, aby to bylo integrované. Cyklostezky, doprava a všechno. Teď se v JmK stalo to, že se vyčlenili ze systému jízdenek - aby k takovým nesmyslům nedošlo i tady. Ministry dopravy jsme měli vždycky jenom z Moravy. Teď se dělá obchvat Kyjova, kde projedou dvě auta za týden. Tady se neprosazuje to, aby z Tábora vedla D3 do Prahy. Potřebujeme někoho, aby za to loboval.
Josef: Ještě někdo má dotazy, nebo můžeme přejít dál?

2) Představení zájemců o kandidaturu (11:38)
Filip Holzer:
Předseda JčK Zelených a zastupitel v Třeboni; nejprve představím představu o spolupráci a pak až nás.
Co se týče spolupráce, měli jsme schůzku s Lukášem Koláříkem, kde jsme si řekli, jak bychom mohli fungovat a shodli jsme se, nebyli větší třecí plochy
My jako Zelení chceme podpořit vaši kandidátku, protože jsme si programově a lidsky nejblíž
Na komunální úrovni spolupráce dobře funguje, myslím, že jste rádi za Sváťu, který je od nás (ale teď už je spíš s vámi); Sváťa pomáhal s komunálem u vás a zasvětil mě do té krajské úrovně; díky Pirátům jsme tady v Třeboni nejsilnější opozicí a funguje to dobře, při samostatných kandidátkách bychom akorát tříštili síly
V posledních krajských volbách jsme měli 2 % a vy asi 3,5 %;
Nemůžeme jít do koalice, to je jasné, bude to pirátská kandidátka a my ji podpoříme; jednáme i s jinými stranami, ale Piráti jsou pro nás priorita.
Piráti jsou pro nás s programem nejblíž. My nabízíme co se týká voleb, počet našich voličů, 2 mandáty, zkušenosti s kampaněmi, finannční prostředky. Budeme rádi za spolupráci, chceme 2 místa v prvních 15. (1-8 místo prvního a 8-15. druhého)
Chtěli bychom, aby jsme také byli vidět - logo atd.
Za podporu bychom také chtěli sdílení informací. Kraj má konzervativní voliče, když se kouknete zpátky, mají tu velkou podporu ODS, ČSSD apod. Pro vás by to bylo dobré v tom, že byste posílili.
Nevím, zda se máme představovat jako kandidáti, protože to je věc až dalšího jednání. Chci spíš otevřít tu debatu o tom, jestli jste pro, nebo proti, jsme otevření diskuzi.
Edvard
Jsme tu dva lidi za Zelený, kteří by chtěli na kandidátku, ale u nás to ještě není taky úplně dořešený. V lednu se to bude ještě řešit na konferenci. Už chápu vaše procedury, primárky, představení atd. Rád bych, abychom měli garantované jedno místo do té osmičky.
Josef: Děkuji za představení, máme bohužel omezenou časovou dotaci, takže případně dořešíme na fóru. KF schválilo primárky, takže se budete muset představit na fóru. Museli bychom přesvědčit KF, aby vám vyhradilo ta místa na kandidátce. Já si myslím, že je dobrý nápad, abyste se přihlásili do primárek, protože tam můžete uvést, proč se hlásíte, s jakou odborností do toho jdete atd.
Lukáš K.: Schůzka s Filipem opravdu proběhla, vše je v registru, můžete se podívat, jak to proběhlo. Bavili jsme se o tom že Zelení ještě nevědí, jak budou stavět kandidátku, já nemám problém s tím, abyste se přihlásili do primárek, ale pokud byste chtěli určité místo na kandidátce, tak by to muselo rozhodnout KF usnesením. Není to v kompetenci předsednictva, já osobně s tím problém nemám, pokud to bude usnesením KF. Máme nějaké pravidlo zastupitelského klubu, co se týče schvalování. Je na vás, jak se rozhodnete k tomu postavit.
Filip: Ve vaší strategii máte, že tedy KF může rozhodnout jinak, než primárkami - tím usnesením. My se rádi do primárek přihlásíme, projdeme grilováním atd., ale jsem realista a dokážu si představit, jak to dopadne. Na tu konferenci potřebuji přijít s něčím konkrétním od vás.
Josef: Musíte určit konkrétní návrh, jak by to mělo vypadat. V tu chvíli já nebo předsednictvo můžeme zahájit jednání.
Honza N.: Mám poznámku, že procenta ve volbách se nesčítají. Přineslo by nám to zhruba procento. Takže se chci zeptat, co by nám to v zásadě přineslo, protože já tam úplně nevidím, že by nám to pomohlo. Říkáš, že JčK jsou konzervativnější, co se týče voleb - s tím souhlasím, ale zajímá mě, co by nám to přineslo
Jsou tam i rozdíly v procentech, třeba 1% u ANo.
My máme z průzkumu 1-2 % voličů, nám to může ubrat voliče, ale není to zase tolik. Je to pirátská kandidátka, takže by Vám to určitě nemělo ublížit.
Programově jste nám nejblíž a chceme vás podpořit. Pořád to bude pirátská kandidátka. Když to funguje na komunální úrovni, nevím, proč by to nemohlo fungovat na té krajské. Když budeme kandidovat sami, tak voliči nevěří, že překročíme hranici 5 %. V parlamentních volbách by to hodilo vám, vy jste měli trochu více hlasů.
M. Kákona: Pokud by se měla otevřít více barevná kandidátka, měli bychom se nad tím zamyslet, Jak to máte s jadernou energetikou?
Edvard: S jadernou energetikou máme problém ne ideologický, ale praktický. Pokud se tomu chceme věnovat, pojďme se sejít v ČB v Čepice. Pokud budeme na pirátské kandidátce, budeme respektovat pirátský program. Všichni vědí, že Zelení nepodporují jádro, ale v krajských volbách to nebude téma.
Pojďme se přizpůsobit pirátské kandidátce a nezabrušujme do horkého tématu.
Jan Hošek:naše cesta přes primárky pro vás nemusí být problém. Vy můžete deklarovat, že chcete nějaké podmínky. Jednání o volbě čela už je zahájené, můžete tam navrhovat co chcete a bude na členech, co si tam schválí. My to tady stejně dnes nevyřešíme. Můžete tam navrhovat pomoc v kampani a budete respektovat pirátský program. Můžete klidně projít přes ty primárí volby, s tím, že tam deklarujete závazek do kampaně a povolební spolupráci.
Michal Horák:Mluvit o minulých volbách je zcestný. Dnes to není relevantní argument. Jihočeský region nejsou jenom ČB. Region Písecka budu prosazovat, mám ho totiž na starosti. Zelený v Písku moc nejsou voleni. Veškeré zapsané spolky, které se v Písku zabývají ekologií chodí k nám, ani nevím, jestli SZ v Písku existuje.Vždycky jsme trvali na čistě pirátské kandidátce, za Písecko tuto volby společné kandidátky nepodporujeme.
Lukáš K:
Chtěl jsem zareagovat na tu dvoubarevnou kandidátku - nic takového bychom nedomluvili. Byla by to pirátská kandidátka. Jádro není téma do krajských voleb, měli bychom se soustředit na ta témata, kde máme šanci s tím něco udělat.
Můžeme připravit nějaký návrh a KF se k tomu může vyjádřit, jestli je to pro ně ok nebo není. Možná to bude zbytečná práce. Ještě bychom měli zvážit, jestli nějaká drobná ztráta tímto spojením nebude vyvážená na programu - že by v rámci ekologie zelení deklarovali, že s tím souhlasí.
Na Prachaticku a Třeboňsku mají Zelení celkem slušný počet voličů. To by jsme neměli opomenout.
V.Lamač: V Třeboni jsou na prvním místě Zelení a naopak přibrali k sobě Piráty. To je třeba důležité podotknout, že všude je to jinak nastavené a to jádro může být pokaždé v jiném cíli.
Jana: Už bych to neřešila tady.
Lukáš K.: Dáme možnost všem vyjádřit se písemně na fóru.
Filip: Je mi jasný, že to nedořešíme dneska, ale jsem rád, že jste otevření jednání. Jen by mě zajímalo, kdybychom hlasovali teď jen tak pro srandu, jak by to dopadlo.
Jana K.: Nemám dostatečná vstupní data abych věděla, o čem mám hlasovat. Nic proti vám nemám, ale byla bych hloupá, kdybych teď hlasovala.
Josef : Deminimum; Lukáš K. navrhuje odročit tento bod k dojednání na pirátském fóru.
Pro: 13
Proti: 0
Zdržuje se : 2
Optickou většinou je schváleno odročení k řádnému jednání tohoto bodu na fórum.
Filip: Takže návrh mám dát na fórum?
Josef: Nebo můžeme dát do mailu a zkonzultovat.

3) Zpráva předsedy: (12:09)
Od poslední zprávy proběhly dvě zajímavé akce;
územní plánování v Přední Výtoni
založení MS Soběslav
Proběhla otevřená konference k Šumavě, ta byla velmi pozitivní. Máme z toho hodně materiálu a budu rád za takovéhle pokračování
Předsednictvo se schází 1x za 14 dní, mě zajímá, zda víte, kde najít zápisy z těchto jednání? (většina ano, nebo se stydí říct, že to neví)
Nechci to dále protahovat, budu k dipozici k dotazům
předává slovo Lukáši Koláříkovi:
Lukáš Kolářík: Jistě jste si všimli článků o střetu zájmů v JčK; nemyslím, že bychom tady tomu vládli, ale nechci nikomu dávat záminky, proto jsem se rozhodl k dnešnímu datu po tomto jednání rezignovat.
Jan Novák:
Já jsem k tomu hlavní článku chtěl říct, že ten redaktor je můj kamarád, řekl jsem mu že s LK s něčem nesouhlasím, ale nemyslím si že je to nějaký boss, který s nami manipuluje.
Já Michala znám, bavil jsem s ním o tom článku a určité věci jsem mu upřesňoval.
Náhradník za Lukáše Koláříka je Veronika Kovářová.
Luděk Bláha:
Kdo ti dovolil za nás s tím pisálkem komunikovat, aniž bys to někomu řekl, i když je to tvůj kamarád
Michal H.
Je zajímavé že pan redaktor zrovna oslavil Crya, je velmi podezřelé. Vím že k tomu směřujete, proč to neřekneš rovnou. Pan redaktor Lukáše nesnáší, tak si to teď vychutnal a ponížil naše řady.
Myslím, že ten článek nebyl tak dramatický, aby snížil naše preference v JčK.
Jan Novák: Já jsem nikoho nikam nenaváděl. Luďku ty jsi přečti články z Týna a nejsem nikde citovaný. Já jsem určitě nikoho nenaváděl, aby útočil na Lukáše. Já jsem ho odkázal na předsedkyni kontrolní komise. Stačí ti to takhle?

Jana k.Novináři si vždycky hledají co největší senzaci, takže Cryo byl jasná volba.
Jan N: Cryo to psal to na fóru, takže si to kdokoliv mohl přečíst.

4) Kontrola úkolů vyplývajících z rozhodnutí KF:
Lukáš K.:
Soběslav - splněné formální požadavky k založení místního sdružení. Oficiálně bylo MS Soběslav včera založeno. Administrativní věci si zařídí sami.
Josef: Běží volba lídra a čela krajské kandidátky. Probíhá jednání o nárocích na krajské zastupitele.
Dan Leština byl zvolen CF do RV. V nejbližší době vyhlásím jednání o volbě zástupce JčK do RV.
Chce k tomuto bodu někdo diskutovat? Nikoho nevidím, ukončuji tento bod.

5) Grilování kandidátů na lídra krajských voleb:
Lukáš K.: Tento bod jsem zařadil kvůli tomu, abychom se mohli naposled kandidátů ještě na něco zeptat naživo, jelikož došlo ke zkrácení lhůty.
Teď dám prostor kandidátům na lídra, zda o sobě chtějí něco říct, jinak bude prostor k diskuzi a na dotazy.
Václav: Technická - chci poprosit kandidáty, aby mluvili ke kameře, protože na streamu je to o ničem.
Josef:
Prosím kandidáty o přesunutí blíž. Představte se.
Jiří Roubíček: Tábor, 33 let, ženatý, dítě, osvč - penzion; SSS v Táboře, Bc. provozně ekonomická fakulta hnojárna, Pha. Nyní dodělává Mgr. - veřejná správa a reg rozvoj; předseda MS tábor, předseda fin výboru; DR Bytes v Táboře
Lukáš Mareš: Díky za podporu na fóru, viz řeč na fóru, lékař, radiolog v nemocnici, vlajková loď zdravotnictví, rozumí mu, ve zbytku bude spoléhat na další.
Honza Hošek: ČB, zastupitel, psal o sobě na fóru, viděl bych to týmově. čeká na dotazy, to hlavní řekl na fóru
Michal Horák: MS Písecko, vše na fóru, minulý lídr kandidátky, ví o čem to je. Všichni mě znáte.
Josef: otevírám rozpravu, prosím o případné dotazy.
V: Co je pro vás pro kraj priorita?
HH: Programově se nedá říct co. Moje osobní je transparence a věci kolem toho - pirátská klasika. Kandidát na hejtmana musí stát za celým programem
ROUBA: Za mě finance a investice, jsem členem finančního výboru v Táboře. Chtěl bych být součástí krajských financí a u sestavování rozpočtu.
MH: Kdo jste četl mojí řeč - vždy peníze, od toho se vše odvíjí, pokud je bordel v ROP, tak se od toho vše odvíjí, ty peníze z těch programů jdou do těhle oblastí. Penízky, penízky.
Jan Novák: Které téma je do krajských voleb je nejvíc k oslovení voličů?
J.Hošek: Já vidím velké téma Šumava a Letiště v ČB - Letiště je víc tématem kraje než NP Šumava, ale viděl bych to hodně na místní témata, měli bychom řešit třeba nadchod nad silnicí ...
Lukáš Mareš: Není jednoduché - doprava (nejen letiště; vodní doprava, dálnice), ne vše kraj ovlivní. Mnoho lze prolobovat, ekologie (Šumava, klimatické změny), zdravotnictví by se dalo zvednout - lidi ví, že je nedostatek, kraj to může zvedat, ale je to dobré do kampaně?
JIří Roubíček: Já souhlasím s kolegama, NP Šumava, další věcí Letiště v ČB - je to černá díra rozpočtu kraje, jsem zvědav jak se toho chopíme. Určitě je co dotovat
M.Horák: Vše bylo řečeno, jsem poslední. Na fóru mě napadli, že priorita je D3 a D4, tak to kraj nemůže ovlivnit - já si to nemyslím, samospráva má umět lobovat, silná je na to dost, je to přece ostuda! Jaká témata mimo regiony? Hlavně D3 a D4.
Luděk: Otázka z fóra
1) jaký největší úspěch v politice dokázali?
2) Jak jsi aktivní v Ketu

J.Hošek: odpověděl na fóru
M.Horák: jsem v zastupitel v Písku, byl jsem rok předseda JčK, 5 let místopředseda JčK,
Z Písku nebudu jezdit do ČB na schůze, nemám na to čas.
Měl jsem snahu rozjet KET sport, jak víte ze zápisu, že se potkáváme ve 2. Takže rozjezd se nepovedl.

Neodpověděl jen Michal Horák: Co je to politický úspěch? Že jsem zastupitel? Že jsem byl rok ve vedení kraje? Pět let místopředseda? Nevím co je politický úspěch?

Lukáš Kolářík: Kandidáti počítají i s tím, že by byli předsedy zastupitelského klubu? Jak ho chtějí vést? \Co si myslí o základních pravidlech hry (dokument, viz fórum)?
Michal Horák: Lídr nemusí být furer klubu, neuvažoval o ní, kdyby k tomu došlo, tak je připraven využít písecké expy v ZK. Sdílené neděle, transparance v informování (poslanci), mají to v Písku vychytaný, funguje to. Aplikace na kraj
Jiří Roubíček: Nevím jestli bych kandidoval, je to i o povolebním vyjednávání (koalice X opozice), šel by k tomu čelem, asi, kdyby to bylo žádáno. Máme být tým. Co ten dokument? Cajk, ale pár výhrad.
Lukáš Mareš: Respektuje zastupitelský klub a jeho volbu, zkušenosti ze stejné pozice v ČB, jde hodně o aktivitu zastupitelů. Musíme mít aktivní lidi! V ČB plánování práce v horizontu roku až tří, každý zastupitel má úkol na rok, který musí udělat a zmedializovat. S dokumentem nemá problém.
Honza Hošek: Lídr je přirozený kandidát na předsedu klubu, ale je to na těch ostatních, kdo v klubu bude a nebudu dotčen, pokud bude předseda klubu, neb kandidát na hejtmana někdo jiný, opo X koalice, jak by měl klub fungovat, máme expy opozičního klubu, něco funguje dobře, je před námi nějaká doba zkušenosti před krajem. Bude čas přemýšlet. Inspirace od PSP ČR.

Martin Kákona: Dálnice, nepřehledné; x -vláken. Luděk to tak udělal! V rámci KET doprava jsme řešili dálnice, je určitá nedůvěra v politiky u voličů, minulé krajské volby slibovali dálnici! SLibovali v krajských volbách státní stavbu. Je to tedy nosné téma? Jakým způsobem případně budete na stát tlačit? Budem podporovat výstavbu dálnice! Musíme říct konkrétně jak! Víme jak to furt všichni slibují. Jak se dá tlačit z pozice hejtmana?
Vašek (technická): Nahodit pořadí odpovědí.

Jiří Roubíček: Tohle téma je nosné. Měli bychom na to tlačit.
Michal Horák: Nevím, hejtmanem jsem nebyl. Jsem přesvědčen, že pozice hejtmana na to musí být dost silná, aby si to ve vládě zloboval.
Honza Hošek: Je to státní stavba, lze ovlivnit nepřímo, máme vyjednávání na vládu. Nechám si v tom poradit.
Lukáš Mareš: O tomhle problému se dlouhodobě mluví a nic se neděje. Je tam nějaký ředitel, Já si myslím, že to že se nic neděje je tedy z nějakého důvodu. Ředitel ŘSD, mluvil o bordelu (tři měsíce jen šéfík!)který před půl rokem rezignoval, je třeba zjistit ty konkrétní věci, proč to nefunguje, proč ta realizace trvá tak dlouho. Těch úrovní, jak se dá vytvářet tlak na investiční plán je několik. Pojmenovat problém.
Václav K: Co je důležité pro kandidáta v opozici a co má ?
Lukáš M: já bych apeloval na KF , s kým budeme vyjednávat po volbách, problematika vyjednávání, prosazování našeho programu. Byl bych dobrý opoziční zastupitel, protože mám zkušenosti z ČB. Byl bych i dobrý koaliční zastupitel, protože jsem schopen se domluvit a vyjednávat.,
Jan Hošek: Předem bychom měli vyjasnit požadavky, povolební strategii nebo podobně, který nám nezvýší šnaci, že budeme v koalici, ale že budeme moct prosazovat to, co chceme. Stejně jako Lukáš mám zkušenost z opozice, kde jsme nějaké větší nebo menší úspěchy měli. Měl jsem drobný politický úspěch, který jsem popsal na fóru. Nemyslím, že bychom nezvládli být v koalici.
Jiří R: Já zastávám podobný názor jako kolegové, já bych byl rád v koalici,kde budeme mít dané jasné mantinely. Na druhou strany když skončíme v opozici, tam si myslím, že se toho můžeme hodně naučit, nabrat zkušenosti, které na naší straně nejsou.
Václav K:Co můžeš nabídnout za své přednosti?
Jiří Roubíček: Komunikace, nebojím se říct věci jak jsou,dokážu se s lidma hodně bavit a dělat kompromisy.
Michal H: Já to vidím takhle, v žádném případě (jako jsem to nepřipustil v Písku)nechci, aby se Pirátská stran prodávala pod cenou. Koaliční potenciál je blížící se nule, takže varianta, že by Piráti byli vládnoucí strana je mizivá. Malý koaliční potenciál tam je, nechci dopustit aby se Pirátská strana prodávala pod cenou.
Co se týče opozice, tam si to dokážu představit mnohem reálněji. Při vládnutí v koalici je třeba zdůrazňovat transparenci.

Josef: máte někdo další dotaz?
Václav K. Lídr je závislý na tom ,jak funguje celý tým?
Lukáš:
Tým musí fungovat jako celek, pokud jeden vypadne je to ok, ale musí to zase zapadnout a fungovat dohromady.
Jan Hošek:
Zastupitelský klub musí fungovat jako tým. Lídr nemůže zaskočit za všechny.
Kamil Podzimek:
Četli jste už program rozvoje JčK na období 2021?
Jiří Roubíček:
Tento dokument se mi do ruky dostal, letmo jsem ho prolít, ale nestudoval jsem ho
Michal H: Mně se do ruky nedostal
Lukáš M:
Já ho připomínkoval, protože se mi dostal do ruky. Sám jsem zdravotnictví stihnul, pochybuju že moje připomínky byly efektivní, ale je to něco do budoucnosti...
Tomáš Jarkovský:
V Praze nastala situace, kdy se Piráti vzdali nějakých míst v radě za Pirátora. Kdybyste se dostali do takové situace, co byste dělali? Víc radních, nebo hejtmana?
Michal H: Těžce nesu Prahu, podle mě se Piráti prodali pod cenou, nepřistoupil bych na to.
Lukáš M: Není jednoduché, vždy je to něco za něco. Jsme snáz přehlasovatelní, za mě to udělali dobře, v kraji bych trval na tom, že budeme vyjednávat. v RM se nebojme upozornit na to, že jsme to v RM chtěli, ale byli jsme přehlasováni. Mě pražské řešení dává smysl.
Jiří R: Taky bych na to nepřistoupil
Jan Hošek: Celostátně je v Praze důležité, na kraji to tak důležité není, kdybychom měli někoho tak výrazného, kdybych měl být lídr já tak spíše víc míst v radě.
Kolis: Jste lídři, jdete do té volby, vede to, jaký je pro vás úspěch? Jaký výsledek?
Lukáš Mareš: Nad průměrem ostatních krajů, že budem lepší než jinde.
M.Horák: to už je politik tohle. :-)
Hošek: 16%
Roubíček: 20% reálně 15-16%
M.Horák: Jakékoliv procento přes 5 %, abychom měli zastupitele.
Luděk: Já mám dotaz na Michala Horáka, aby mohl reagovat a neměl pocit, že jsem ho opomenul
Michal Horák: Nemám potřebu reagovat.
Josef Š: Proč by Vás měl někdo volit?
Roubíček: Nejsem tak slabá osobnost, komunikativnost, rád mluvím s lidmi, baví mě horká část kampaně, dokážu se rychle učit, prioritní by byla týmovost, ten tým nás bude zvýhodnovat oproti ostatním pol stranám. Jeden tým, tak budeme silnější.
Horák: Abych nebyl poslední, těžko říct v této kvalitní konkurenci, proč bych měl být vybraný? Zkušenosti, nadhled, vše co jsem se za šest let naučil u Pirátů a co jsem se naučil v komunálu, v Písecku fungujeme druhé období, fungujeme dobře, mám tedy dobré a aplikovatelné expy.
Hošek: Vybírejte toho, co pomůže co nejlepšímu výsledku ve volbách, k tomu lídr je. Hlasování v prvním kole je o přípustnost. rozmyslete si, jestli dát někomu signál jestli je vůbec přitjalný.
Mareš: Díky za otevřenou, korektní a slušnou diskuzi, k volbě lídra i kandidátky, klíčový princip, že nmluvíme otevřeně a natvrdo, což je super. Jsem zaměstnaný v nemocnic (fulltime) jsem připraven si vybrat drtivou většinu dovolené (6 týdnů), díky za podporu.
Josef Špak:
Díky za konečné řeči, upřesním (...). Pokud druhým kolem projde víc, vybírá se podle počtu hlasů.
Josef Š. Končím tento bod a další v pořádí je

6)Představení krajského managera a brainstorming ke KV:
Zuzka: Vzhledem k tomu, že se jedná o strategickou část, navrhuji uzavřené jednání.
Kolis: protinávrh: Vzhledem k tomu, že se skládá ze dvou částí, tak jsem pro udělat to uzavřené jen v druhé části (brainstorming).
Dan Leština: protinávrh :Otevřené jednání, abych se stream neuzavíral.
Josef Š.: Návrh: brainstorming bude neveřejný.
Pro : 10
Proti: 0
Zdržel se: 2
Návrh byl přijat.
a)Výběr volebního managera:
Jana K: Výběrové řízení 3. kolo proběhlo ve čtvrtek
Přihlásilo se 7 lidí do prvního kola, komise byla ve složení Jana Koláříková, Josef Špak a Lukáš Mareš
3 postoupili do dalšího kola
Vyloučili jsem Zuzku, protože se hlásil její manžel a Lukáše Kolaříka kvůli tomu, že v komisi byla Jana K. za PO.
Byly úkoly z AC a ústní pohovor, vyhrál to zde přítomný Kudláček.
Kudláček: Začal jsem pracovat na plánu volební kampaně, kterou představím VŠ. Jsem markeťák dělám to víc, než dvacet let. Zaměřuji se na digitální marketing s ohledem na výkon, tyto prvky bych rád vnesl do kampaně.
Máš zkušenosti z volební kampaní?
Jana K: Nikdo z přihlášených neměl zkušenost s kampaní, je to velmi specifické.
Josef Š. Jsi příznivcem Pirátů?
Kudláček: Jsem dlouhodobým voličem, dva dny příznivec
Václav: Už jsi uživatel v našem úkolníčku redmine?
Jana K.: Je to dva dny, takže nepředpokládám, že by za dva dny už měl přístup do všech systémů.
p.Kudláček: Nejsem :)
Víťa L. Máš zkušenosti s online marketingem?
Kudláček: Ano , asi 10 let pro jednu společnost,Dělala jsem prezentaci na veletrhu
Zuzka: Chtěla bych nahlásit střet zájmů, jelikož Luboš je můj manžel. Chci to nahlásit i na fóru. Volební manažer je podřízen PKS, takže bych ráda deklarovala to, že se nebudu vyjadřovat ani hlasovat k odměňování volebního manažera. Také nebudu zasahovat, pokud dojde k rozporu mezi PKS a volebním manažerem. Tímto žádám předsedu, aby se k tomu otevřela rozprava a pokud to bude třeba, rezignuji na svůj post v předsednictvu.
Josef Š. založím anketu a můžeme na to začít rozpravu
Otázka na VM: Bylo výběrko náročné?
L. Kudláček: Výběrové řízení bylo naročný, ale hodnotím to pozitivně
Co tě zaujalo?
Kudláček: nemám s čím srovnávat, je to moje první příležitost
Václav: Já jen k výběru: na základě jaké tvé vlastnosti myslíš, žes to vyhrál?
Kudláček: Mám dlouholeté zkušenosti, motivaci - přihlásil jsem se proto, že je to pro mě výzva.
Jana: Celá komise vyhodnocovala úkoly společně, já je vymýšlela. Luboš umí výborně delegovat práci a následně si ověří, zda je plněna. Má skvělý time managment a nezapomíná na detaily.
Václav K: Může se stát že ten tým může být dost úzký, zda má tah i na tuto branku?
Jana: Je si vědom že jsme převážně dobrovolníci a bavili jsme se o volebním štábu.
Jiří R: Jak jsi na tom časově, jsi flexiblní, jak se k tomu budeš stavět? Horká fáze bude dost náročná.
Jsem živnostník, to si přizbůsobím
V.Lamač: VM bude schovanej nebo bude viděn?
Jana: Bude schovaný.
Co se týče střetu zájmů, vůbec nechápu, že to tu někdo řeší. Tady byli manželé zvoleni celým KF.
Jana: My to jako problém nevnímáme ale vidíme, že voliči by to tak vnímat mohli. Když jsme spolu byli chvilku v předsednictvu, byla jsem nejhlasitější opozice.
Ivan: Já se taky neshodnu s manželkou s více věcmi.
Máca si z toho dělá rodinou firmu, zrušíme mu místní sdružení a tak kope kolem Koláříků.
My jsme to řešili s Olgou a Fejrenčíkem. Nám je to celkem jedno, ale proč si vytvářet problémy, když pozic máme dost, ale proč si to dávat do vztahu,když nám to může někdo otlouct o hlavu. Pojďme tomu předejít a domluvit se, aby to bylo pro náš klid. Co jsem četl, tak ten Máca si to zprivatizoval.
Jan Novák:
Chtěl jsem k tomu říct, že toto téma jsem na fóru zvedl já a Ivan to teď shrnul. Chtěl bych zároveň poděkovat Kolisovi i Zuzce, že k tomu takhle přistupují.

Luděk B: Je rozdíl, když je v MS 6 lidí, kde se to dobře privatizuje, než v KS. Až budeme víc lidí, kteří budou schopní a ochotní pracovat v exponovaných funkcích, tak to bude jednodušší.
Ivan: Já jsem rád že si to dokážeme vyřešit v komunikaci (uvádí historku z minulosti).
Pojďme si to poskládat, aby se konflikty netvořily, ale zbytečně si vytvoříme vnitřní konflikt, nic proti tomu nemám, ale můžeme tomu předcházet. Pojďme si to předem vykomunikovat, když jsou rodinný příslušníci součástí politického angažmá.

Josef: Diskuze o obědě

Zuzka: Po obědě bude tedy pevný bod Ivan (bod 7.), pak se navrátíme k bodu 6.

7) Host Ivan Bartoš: (14:20)
Ivan Bartoš děkuje za pozvání a informuje o žádosti na nominaci na předsedu, kterou dal na fórum. V případě neúspěchu bude kandidovat na místopředsedu.
Krajské sdružení by mělo posílit svoje MO, hlavně v období voleb.Předsednictvo by mělo komunikovat s členskou základnou, podle Ivana komunikuje.
Předsednictvo krajů má dělat politiku a být v kontaktu s členskou základnou. Přelom mezi KV a senátníma volbama by měl být úspěšnější, měli bychom být připraveni a ne zaučovat naše zástupce až po volbě. Měli bychom být na to připraveni. U komunálních voleb to bylo právě špatně, školení zastupitelů začalo v rámci boje - za chodu.
Vysvětluje situaci za poslední roky, kdy se Piráti dostali do sněmovny a do komunální politiky a apeluje na zvýšení kompetence PKS v následujících letech, kdy nás čekají další volby.
Všechny kraje by měly mít exekutivní složky, které se 4x do roka potkají v rámci celostátu a krajský předseda by měl být schopen komunikovat politiku celého kraje (včetně problémů, říct si, kam se posouváme). Ne federativní uspořádání, ale podílení se. Vzdělávání členské základny by mělo probíhat i zábavnou formou. Naši příznivci, členové jsou 25letí mladí lidé a měli bychom je zaujmout.
Jsou dva pilíře, na které se musíme soustředit:
1. vnitrostranická kultura (mechanismy, jednoduchá pravidla pro PKS), jsme transparentní a měli bychom předcházet řešení problémů na fóru, některé problémy mohou být vyřešeny mnohem dříve než se provalí na fóru.
2. bude se volit KK, v souvislosti s tím - měli bychom vytvořit i pravidelný interní audit externím pracovníkem, který nemůže být nařče z toho, že někomu straní
Politici musí dělat politiku, ne operativu
Pokud bude zvolen, bude usilovat o pozici celostátního lídra ve sněmovních volbách.
Josef: Má někdo dotaz, nebo něco k doplnění?
Václav K.: Líbí se mi to interní know how a procesy. Pokud někdo chce udělat procesní mapy, tak to vítám. Jana to neměla jako prioritu...Já to považuju za prioritu proto, že až to bude nastavené, dám k dispozici odkaz, ať si to každý přečte.
Ivan: Chceme dělat unifikaci, jednu platformu, teď to má na starosti TO (má to v cílech na příští rok). Bude to komplexní projekt, ale musí to být sdělitelné.
Václav K: Mám dovětek - myslím si, že knowledge base je v rukách určitých lidí, státní správy jsou příkladem, učí se za pochodu a mají za cíl v tom udělat pořádek . Stálo by za zvážení, aby se najmul externí člověk, který má zkušenost a bude garantovat, že to bude pořádně.
Ivan: Jak rosteme, každé volby nám pošlou členy do exekutivy. Praha si staví svůj technický tým, svůj marketing. Znalost procesů musí být přenositelná.Měli bychom postavit agendu na základě procesů, což my takhle nemáme.
Lukáš M: Co si myslíš o kontrolní komisi, o jejím vývoji a tak?
Ivan: Já doufám, že se domluvíme - ten orgán nefunguje dobře, ale není to vina členů KK. Požádali jsme Lukáše Wagenknechta, aby popsal činnosti orgánu?
Vyčlenili jsme na to nějaké peníze, aby vznikl orgán, který bude schopný věci vyřešit. Chce to posílit v kompetencích a mít jasnou a transparentní metodiku, což pomůže vyřešit kvantitu. Proces práce s problémy ve straně bude aplikovatelný na všechny místní buňky a u komise by neměly končit věci, které by mělo vyřešit nejbližší politické vedení. KK by neměla řešit personální problémy a fungovat jako inkvizice.
Lukáš M: Jaký by byl vztah KK a toho autditora? Nemělo by tedy smysl mít jednoho člověka, který by se tomu věnoval fulltime?
Ivan: Full time job je mega ročně, strana nemá takové peníze. Nastavme procesy. Změny rozpočtového výhledy bereme ze salda. S tím hospodaříme. Měli bychom udělat kvalitativní změnu uvnitř strany, takže audity nebudou komplikované na realizace - podle prvního už uděláš další a u KK nebudou končit banality.
Josef: Děkuji, z časových důvodů poprosím další otázky kandidátovi pokládat na fóru v příslušném vláknu pro nominaci. Další na řadě je brainstorming ke krajským volbám.

6)Brainstorming ke kampani - uzavřené jednání.

8) Rozpočet 2020
Lukáš Kolařík: Sestavil jsem návrh rozpočtu (vysvětluje předloženou tabulku).
Josef: V krajském rozpočtu je položka pro propagaci. Místní sdružení má za úkol podpořit svůj zastupitelský klub - vypracovat odborný posudek atd.
Jan Novák: Děkuji za připravený rozpočet. Chtěl bych si vyjasnit položky. Na krajské volby máme položku 200k, je to na propagaci i na akce?
Lukáš: Jsou tam i další položky, ze kterých je možno čerpat do kampaně (až 700k celkem).
Josef: Je nějaká rozpočtová položka a ještě bude PKS nebo KF schvalovat záměr?
Jan Hošek: A co senátní volby, co máme v plánu? Mělo by se počítat s příspěvkem .
Lukáš K.: Je nějaké usnesení krajského fóra a historická zkušenost, ze které jsem při sestavování vycházel.
Václav: V kraji vysočina mají rozpočet o 4 položkách. Možná bychom si měli říct rozdíl mezi rozpočtovou položkou a záměrem.
diskuze o záměrech, o možných návrzích kampaně (nebylo by dobré zvážit, jaký máme reálný možný rozpočet na kampaň a nechat Luboše vymyslet kampaň podle toho?)
Václav: Kraj Vysočina si na volby půjčí i nějaké peníze z centrály. Bylo by dobré to taky zvážit.
Jana: Jsem proti půjčování. Nezapomínejte, že volby do PS jsme udělali za 160 tisíc a dobře, kampaň není jen o penězích.

9) vzdělávání u Pirátů
Lukáš Mareš rozeslal formulář k vyplnění (seminář OŽIVENÍ a pirátské komunikační systémy), vyplnilo pouze 7 lidí - apeluje na to, aby ostatní vyplnili, zda to má smysl. Pokud bude vědět, že lidé v kraji aktivně nemají zájem, bude to respektovat.
Jan Novák: Lítá nám spousta e-mailů, které sám člen neumí zpracovat. Možná by bylo dobré zamyslet se nad tím, jak ty věci komunikovat.
Lukáš M.: Time managment a prioritizace je zodpovědností každého z nás, je třeba se to naučit a souvisí to spolu.
Josef: Co jsem předsedou tak jsem se taky musel naučit používat v e-mailu všechny fce označování.
Zuzka: To, že někdo vstoupí do strany a začne fungovat v nějakém orgánu, začne mu hned chodit spousta informací a e-mailů. Kdo o to nestojí, nemá do orgánu vstupovat. Stěžovat si na to mi přijde hloupé. Jak jinak má získávat informace? Buďme rádi za to, že to máme k dispozici.
Josef: Pokud se přihlásí konstruktivní návrh, bude to přínos.
Jana: Souhlasím se Zuzkou, ale taky myslím, že bychom jako PKS s koordinátorkami měli konzultovat a posílat s nimi e-maily souhrnné, kde by bylo všechno.
Jan Novák: Souhlasím, ať to chodí pravidelně v souhrnu.
Lukáš K.: Informací není nikdy dost, komu to vadí, může si zaklikat spam filtr.
Josef: Skvělá výměna názorů.

10) Dotazy na reporty u regionů neveřejný bod
Zaslané reporty - https://mrak.pirati.cz/apps/files/?dir ... eid=474869

Josef Špak děkuje za plodnou diskuzi a zve všechny na večírek U Čerta.
Konec v 16:45

EDIT: Doplněn Václav Klecanda do přítomných, vložen odkaz na reporty
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zuzana.Kudlackova za příspěvek:
Jusuf.Traore
Zuzana Kudláčková- MS Českobudějovicko
"Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne."
Uživatelský avatar
Zuzana.Kudlackova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 655
Registrován: 12 říj 2016, 17:18
Profese: Chůva
Dal poděkování: 880 poděkování
Dostal poděkování: 596 poděkování

Re: ZÁPISY ZE ZASEDÁNÍ KF JČK

Příspěvek od Zuzana.Kudlackova »

Zasedání KF v Blatné 9. 2. 2020 13:00
Zapisuje: Lukáš Hypša, Jusuf Traore
Ověřili Jana Kolaříková, Veronika Kovářová
Přítomni: Josef Špak, Jan Novák, Jan Hošek, Lukáš Mareš, Veronika Kovářová, Pavla Váňová Černochová, Luděk Blaha, Veronika Mühlsteinová, Klára Bidařová, Zuzana Kudláčková, Jiří Roubíček, Martin Kákona, Stanislav Hranička, Edvard Sequens, Romana Klimešová, Filip Holzer, Miloš Bučinský, Lukáš Kolářík, Vítězslav Lamač, Lucie Korytářová, Petr Trampota, Petr Soušek, Lukáš Hypša, Kamil Podzimek, Václav Klecanda, Dan Leština, Jan Slavík, Jana Koláříková, Michal Šimek, Pavel Trajer, Ivo Vlasatý, Jusúf Traore, Tomáš Guth Jarkovský, Stanislav Kovář, Luboš Kudláček

Reporty předsedů MS, zastupitelských klubů a poslaneckého klubu pro KF Blatná 9.2.2020


Zahájení 13:07 - Josef Špak- 10 min
Uvítání předsedy kraje - Josef Špak - řídí schůzi

Návrh programu:
1. Zpráva předsedy (5 min. bez rozpravy) - Josef Špak - 13:10
2. Představení zájemců o členství nebo registraci příznivce (10 min.) - PKS - 13:15
3. Představení kandidátů na čelo + dotazy (120 min.) - PKS - 15:15
4. Zpráva z republikového výboru (5 min. bez rozpravy) - Jan Hošek - 15:20
5. Návrh pirátského programu do krajských voleb (90 min.) - Lukáš Mareš - 16:50
6. Návrh zadání povolební strategie (30 min.) - Lukáš Mareš, Júsuf Traore - 17:20
7. Různé + diskuze, např. dotazy k hlášením z regionů. (30 min.) - 17:50
konec v 18:00 nebo vyčerpáním programu

Schváleno optickou většinou


0) Schválení programu - 5 min
Schváleno optickou většinou

1) Zpráva předsedy (5 min. bez rozpravy) - Josef Špak - 13:15
- jsem rád, že se scházíme v hojném počtu
- jsem rád, že spolu spolupracujeme
- omlouvám se, že ne vše se daří, tak jak by mělo
- omluva MH. za jednání do senátu

2) Představení zájemců o členství nebo registraci příznivce (10 min.) - PKS - 13:18
- Pavla Váňová Černochová z Blatné - vedoucí muzea
- známa jako kulturní a občanská aktivitska, tři roky zachraňuje vilu Fiala, prohlášena za kulturní památku takže se to daří, stále o ni ale nemůžeme pečovat;
- sleduje zastupitelstva a aktivity města
- je třeba nabídnout iniciativu i aktivně, proto se hlásím k Pirátům
J. Kolaříková: Co Tě na Pirátech nejvíc zajímá? Kde by ses chtěla angažovat?
- Kultura, vzdělání (tam se angažuju dvacet let), vyšší ambici než komunální nemám, zapojuji se do KETů, i v Praze
- ráda předám informace o kultuře
- ráda se přidám do KETu kultura
D. Leština: Apel na KETy, kdo není vytížen komunální politikou ať přemýšlí od nějaké krajské funkci.
L. Kolařík: Přemýšlíš o vstupu jen kvůli Blatenským věcem? Chceš být v MS Strakonicko?
- v mezích mých možností se ráda budu podílet, ale zatím tomu moc nerozumím, chtěla bych být v MS Strakonicko
H. Novák: Četla jsi stanovy?
- asi před rokem, když jsem tu byla na kandidátce za Piráty pro Blatnou, tehdy se mi zdály v pohodě

3) Představení kandidátů na čelo + dotazy (120 min.) - PKS - 15:15
Z. Kudláčková: Máme 13 kandidátů, každý má dvě minuty na představení, Judita Vedlová byla prozatím vyřazena, Josef Soumar se omlouvá - představil se už na Foru, tam se ho případně zeptejte
a) Martin Kákona
- ze Soběslavi
- vystudoval elektro / počítače,
- pracuje na akademii věd
- od 2014 zastupitel v Soběslavi (přes 17%), v opozici
- předseda Jihočeské pobočky České astronomické společnosti

b) Petr Soušek
- 1. místopředseda MS Písecko
- v Písku mají Piráti silné postavení, proto jsem se rozhodl jít do krajských voleb
- na kraji nás nečeká nic lehkého a není jedno, kdo tam za Piráty bude

c) Filip Holzer
- předseda jihočeských a třeboňských Zelených
- arborista, muzikant
- od 2018 spolu s Pirátama zastupitel v Třeboni, jsme nejaktivnější opozice
- na komunále se angažuji od 2013
- na kraji je spousta politických dinosaurů
- měli bychom práci kraje přiblížit občanům

- 12. ledna jsme měli jako Zelení krajskou konferenci, Edvard Sequens tam byl zvolen jako lídr do participace na pirátské kandidátce

d) Honza Novák
- ve straně od 2010,
- byl jsem vedoucím PO v době poslaneckých voleb
- jsem třetím obdobím členem KK
- v TnV jsem radním a těžké přesvědčovat staré politiky
- v profesím životě jsem byl manažer v IoT
- chtěl bych se věnovat na kraji kontrole
- senátor Lukáš Wagenknecht přišel s nápadem vnitřního auditu v Pirátech, chtěl bych přinést kontrolu a analýzy do procesů
- chtěl bych být hlasem středně malých obcí, jelikož jsou na stát moc malé, na kraj moc velké

e) Lucie Korytářová
- jsem čerstvá, ale chtěl bych posílit tým
- máme na to vyhrát
- pracovala jsem ve vzdělávání v De, USA a ČR - tady v ZOO Hluboká
- vidím pod pokličku toho, jak kraj pracuje
je čas na to kraj uzdravit a to hloubkově, utíkají nám peníze například výběrovými řízeními, která jsou ušitá na míru pro kamarádíčky, jetu klientelismus
- dalším palčivým tématem je zdravotnictví, na to musíme dbát
- ráda bych pomohla s propagací a marketingem - tam máme největší prostor


f) Lukáš Kolářík
- poslanec za Piráty, posledních pět let pomáhám budovat krajské sdružení, donedávna jsem byl předseda KF
- já jsem nechtěl kandidovat, ale po rezignaci mám více prostoru
- mnoho lidí mi říkalo, že by bylo dobré, kdybych kandidoval
- myslím, že je dobré, aby kandidovali i zkušení politici, například ve sněmovně jsme díky pražským lépe zapadli do práce poslanců
- neaspiruji na uvolněnou funkci, spíše bych chtěl být oporou ostatním členům

g) Pavel Trajer
- z Velešína
- vyhráli jsme volby, máme 7 zastupitelů z 15, máme starostu, nemáme ale nic společného s Piráty
- jsem příznivec
- já neznám vás, vy neznáte mě, ale rád vás poznám
- zatím vypadáte jako super parta

h) Dan Leština
- na starosti KET životního prostředí a zároveň v zemědělství spolupracuji s centrálním
- jsem v Pirátském parlamentu - RV, dále v komisi pro ŽP v ČB
- psal jsem představení na forum
- chtěl bych ukázat, jak funguji ve svých funkcích - jsem velice funkční, jelikož ostatní moc nefungují
- často jsem bohužel jeden z nejaktivnějších lidí a mám přehled o dokumentech a informací, odkud kam putují

i) Honza Slavík
- z Jindřichova Hradce
- u Pirátů jsem čerstvě, mám vystudované právo na Karlově Univerzitě
- jsem zvyklý mluvit a řídit lidi
- v prosinci jsem skončil v Praze, takže mám teď mám více volného času, který bych rád někam nasměroval
- mám manželku a syna Barnabáše
- máme rodinnou firmu v oblasti cestovního ruchu
- orientuji se v právní oblasti, jsem schopný psát zápisy, v JH jsem v kontrolním výboru
- rád bych se účastnil schůzí Pirátů, ale ty v JH moc nefungují

j) Edvard Sequens
- z Borovan
- vážím si otevření kandidátky, v ČB jsme si tu spolupráci vyzkoušeli a je tam spoustu shod
- mezi Piráty a Zelenými je spoustu shod
- v Borovanech jsem v komisi, do zastupitelstva jsme se nedostali
- na krajské úrovni je mi blízké síťování
- rád pracuji v týmu, sólování mi není blízké, pracuji v Calla, kde se zaměřujeme na energetiku


k) Jirka Roubíček
- jsem z Tábora
- strojní střední v Táboře, bakalář na ekonomce, aktuálně studium magistra veřejné správy
- mám penzion v Táboře a mohu se věnovat naplno Pirátům
- předseda MS Tábor, člen finančního výboru a dozorčí rady Bytes, která se stará o bytový fond v Táboře
- na kraji bych se chtěl věnovat financím a hospodářství
- prosím o Vaše hlasy, abych

l) Honza Hošek
- ČB, kde jsem pomáhal Pirátům s posledními třemi kampaněmi (poslanecká, komunální, evropská)
- jsem zastupitel a člen finančního výboru
- nově zástupce v KR
- vystudovaná jaderka na ČVUT, programátor na volné noze
- mám rodinu a dceru
- původem z Vysočiny, tímto směrem bych rád navazoval mezikrajské vazby
- jsem schopen se věnovat IT, transparenci a financí

m) Verča Kovářová
- jsem architektka
- ve Volyni
- pořádám tam řemeslný workshop, kde zapojujeme děti a snažíme se zlepšit situaci řemeslníků
- po MD jsem se rozhodla, že budu studovat venkovský urbanismus
- pořádáme konference o participaci mládeže
- třetí kolo voleb jsem ve stavební komisi
- jsem Pirát od narození


Dotazy:

a) K. Podzimek: Co můžeš udělat pro to, abychom vyhráli ve volbách
L. Korytářová: Je důležité PR a propagace. Musíme zapracovat na tom, abychom šli cestami, která fungují - sociální sítě, videa, krátké reportáže. To lidi zajímá, tam jim to můžeme servírovat.

b) J. Roubíček: Zeptal bych se tří nejstarších Pirátů (Honza, Lukáš, Dan)? Jak naložíte se svýma funkcema, pokud se dostanete na kraj?
J. Novák: Místopředsedy MC ČB bych se vzdal, radní v TnV zůstanu
L. Kolařík: Nemám žádnou vnitrostranickou funkci, z veřejných jsem opoziční poslanec a ještě zastupitel v Katovicích, kde bych v případě zvolení do kraje rezignoval (náhradníka již mám zajištěného).
D. Leština: nové složení RV by mi mělo celkem uvolnit ruce, ale asi bych zůstal, ale zvážím to, místopředsedu MS ČB už jsem vzdal a rád se vzdám i garanta ŽP

c) D. Leština: Vzdal by ses svých funkcí u Pirátů?
J. Roubíček: Jsem schopnýj veškeré funkce v komunálu pustit a pracovat pouze pro kraj, tak by to mělo být u všech si myslím.

d) J. Kolaříková: Jak se díváš na genderovou vyrovnanost krajské kandidátky
M. Kákona: Já jsem chtěl být vždycky holčička. Žena je vždy přínosem do týmu, přinese do problému nový pohled. Byl bych pro to, aby tam bylo víc žen.
H. Novák: Mělo by tam být více žen, ve vyspělých zemích to bývá i 40%. Rád bych půl na půl, reálně nám tu ale kandidují dvě dámy. Mimochodem tatínek si hrozně přál holčičku, takže jsem na tom podobně jako Martin.
V. Kovářová: Piráti jsou mladá strana a dětná strana. Do dvou-tří období se to vyrovná.

e) Víťa: Plánují se i nezvolení kandidáti účastnit na kampani v případě nezvolení - tři služebně nejmladší?
Edvard Sequens: Pokud se tam nikdo od nás nedostane, budeme mít další konferenci, kde se dohodneme jak dál.
J. Slavík: První volby jsem si vyzkoušel v JH, kde jsem dělal kampaň na sociálních sítích. V případě nezvolení do čela bych se pokusil kandidovat na jiných místech. Nesmíme zapomínat na kontaktní kampaň.
P. Trajer: Ano, rád, jsem kreativní, byl druhý nejoblíbenější ve volbách (vykroužkován) a rád bych se podílel dál.

f) V. Klecanda: Prosím všechny, aby doplnili odpovědi na otázky na fóru. Přibude tam otázka, ne kterou je - Co jsi doposud udělal pro volby a jak se zapojíš v budoucnu?
Petr Soušek: Toto jsou už 5. volby, kterých jsem se účastnil. Budu se účastnit kampaní, tak jako v nich.
H. Hošek: Tvorbu programu pozoruju z povzdálí, ale účastním se aktivně volebního štábu a ujal jsem se koordinace rozdávání Pirátských listů. V Jindřichově Hradci se mi ještě nikdo neozval.
F. Holzer: Snažili jsme se o nějakou spolupráci na foru ale zatím nemáme jak rozhodnout jestli nám ta spolupráce dává smysl. Nemohu rozhodnout o nečem, čeho ještě nejsem součástí.

g) K. Podzimek: Co bys chtěl v oblasti IT na kraji změnit.
H. Hošek: To je na nějakou analýzu, kterou nemám. Například rozklikávací rozpočet je po technické i obsahové stránce špatný.

h) M. Bučinský: Bude skládat zastupitelství na městě? Máš problém se Zelenými na kandidátce?
M. Kákona: Žádný krajský zastupitel by neměl mít žádnou zastupitelskou funkci - nahoru i dolu. Obecně nejsem proti Zeleným, ale měli bychom mít jednobarevnou kandidátku.

ch) H. Novák: S tímhle máme zkušenosti v Praze. Koukal ses na to, jak to potom v jiných krajích funguje?
M. Kákona: Lidé, co se toho všeho neúčastní, jsou ideologicky jinde. Nemám problém se s nima dohadovat, ale prostě stejně jako každá strana máme ideologii.

i) D. Leština: CF odhlasovalo, jaké funkce se kumulovat mohou a nesmějí. Jaký na to máte názor - Honza, Lukáš, Pavel?
H. Hošek: Já jsem zastupitel v ČB a nemám v plánu se vzdát, ale jsem proti dvěma uvolněným funkcím.
L. Kolářík: Já bych považoval za problém dvě uvolněné funkce - to jsou dvě fulltime-ové funkce. Řadový zastupitel, kdy dělá něco navíc je v pohodě.
P. Trajer: Souhlasím s tím, co bylo řečeno. Souběh zastupitele krajského a městského mi nevadí.

j) L. Mareš: Pro Honzu Slavíka. V právu už se nepohybuješ, máš v plánu se tam vracet?
H. Slavík: na 2-3 roky mám v plánu dát dohromady chatový tábor.
L. Mareš: Pro Martina Kákonu. Jako KF jsme si schválili otevřenost kandidátky - ty s tím tedy nesouhlasíš a nebudeš ho respektovat svým odstoupením? Kdo s tím má ještě problém, že nechce poslouchat nadřízený orgán?
D. Leština: Umím si představit, že taková situace nastane.
M. Kákona: Samozřejmě každý zastupitel za Piráty musí dodržovat to, co strana chce. Proto rezignace je z mého pohledu krok, který zajístí, aby se tohle neporušilo.
L. Mareš: Pro Dana Leštinu: Co jsi udělal pro krajský program z pohledu KETu ŽP
D. Leština: S KETem jsme si v létě udělali nějakej brainstorming, v tu chvíli jsem začal řešit celostátní program.

k) Júsuf Traore: Jak vnímáte význam a důležitost kampaně? Jsou tam opravdu reálné a realizovatelné kroky? Dan, Lukáš, -.
L. Korytářová: Všechny ty body by měli být splnitelné. Psycholog v každé škole - nereálná věc. Výkonnostní audity - kam to ty organizace povede? Pak se například tlačí na návštěvnost na úkor kvality.
D. Leština: Program by měl být dvojí - rozsáhlý a krátký stručné - úderné letáčky pro lidi.
L. Kolařík: Je zásadní, aby program byl realizovatelný. Musí být reálný. Pro voliče není zas tak důležitý.

l) Host: Kovářová - centralizace stavebního úřadu?
V. Kovářová: Nynější systém jakž takž funguje. Lidé na venkově dokážou pochopit problematiku okolí. Přidala bych ale na každý okres ještě jeden územně plánovací úřad. Takže centralizace a přenášení kompetencí výš není rozumný.

m) H. Novák: Jak velká je u nepirátů šance, že se stanou členy?
F. Holzer: Neuvažuji o vstupu k Pirátům, věřím, že mám šanci něco společnosti říct. Pokud by naše strana stagnovala tak Piráti jsou pro mě nejbližší strana a nejspíš bych vstoupil, neměl bych s tím problém.
E. Sequens: Mám to dost podobně a z boje neutíkám, ale pokud by Zelení přestali existovat, tak by pro mě byli Piráti asi volba.
P. Trajer: Uvažoval jsem o tom, nic mě ale nenutí do toho jít.
H. Slavík: V případě zvolení do kraje bych o tom uvažoval.

p) H. Novák: Říkali jste, že se vám nelíbí kumulace funkcí.
J. Roubíček: Já nejsem striktní v kumulaci funkcí. Když to budeš zvládat, tak OK, ale pokud na to nebudeš mít dostatek času, tak by ses funkcí měl vzdát.
M. Kákona: Abych mohl kandidovat za Piráty, tak jsem odešel z práce, takže si nedokážu představit kumulaci.
D. Leština: Ideální situace by byla třeba 100 aktivních lidí v kraji. Tam ale nejsme a proto si tu hranici nemůžeme nastavit tak přísnou.

q) J. Roubíček: Zelení, jak se budou stavět ke kodexu kandidáta?
E. Sequens: Je trochu komplikovaný, některé věci se dají zestručnit, ale podepíšu to.
Holzer: Je to obsáhlý, ale se vším souhlasím.

r) Víťa: Lucko, představ si, že jsi zastupitelka z Budějc a máš prodat letiště kraji. Jak budeš postupovat? Když jsi zaujatá za obě strany. A Budějčáci?
L. Korytářová: Jak se dohodnem v rámci strany. Jde hlavně o to, aby se to vyřešilo. Momentálně ti neřeknu řešení.
H. Hošek: Složitá věc. Doufám, že to bude do té doby vyřešené. Jinak jsme ve střetu zájmů celé krajské sdružení.

s) Ivo Vlasatý: Na Edu a Filipa: Na kolik budou respektovat kodex a povolební strategii?
F. Holzer: Ctím kompromis, takže program budu respektovat. V Třeboni děláme povolební strategii také, to se mi zdá přirozené. Věřím, že na většině věcí se dohodneme.
E. Sequens: Budu hlasovat tak, jak se klub usnese. Na krajském programu se chci podílet, zatím tam nemám žádný problém.

t) Petr: Zeptám se Lucky, Veroniky a Honzy. Jakým způsobem si představují zaškolení? A jak se dívaj na kumulaci funkcí?
Petr Soušek: Nejvíc zkušeností se získá tím, že do toho půjdete. Ti kluci v Písku a jinde taky začínali na zelené louce. Kumulace je na každým, na jeho svědomí.
V. Kovářová: Občas si zapnu přenos zastupitelstva. Kumulace funkcí každý sám za sebe.
L. Korytářová: Je důležité, že do toho jdeme jako tým a já se budu ptát moudřejších a budu informace sbírat za chodu. Kumulaci beru, pokud to lidi stíhají.
H. Slavík: Kam přijdu tam nasávám zkušenosti. Vždycky se za tři schůze zorientuju, přebírám iniciativu a zorientuju se v problematice. Rád se přiučím.
E. Sequens: Je to na každém svědomí.

u) T. Jarkovský: Jak moc chtějí být ve vedení kraje?
L. Korytářová: Měli bychom být v kraji a je to důležité.
F. Holzer: Napoprvé bychom se neměli vrhnout do vedení. Ale je dobré být aktivní, etablovat se a v dalším období aspirovat na ty uvolněné funkce,
H. Hošek: Měli bychom tam být, ale dle povolební strategie. Pokud to nepůjde, měli bychom být konstruktivní opozicí.


Závěrečná řeč:
a) V. Kovářová: Protože krajina bude jedna z nejdůležitějších bodů v kraji, pro mě je to 6 let priorita číslo jedna.
b) H. Hošek: Hlasujte pro všechny, koho si dovedete představit jako krajské zastupitele.
c) J. Roubíček: Krajské agendě se snažím věnovat a chci se jí věnovat dále jako zastupitel.
d) E. Sequens: Volte mě, pokud chcete barevnou kandidátku a budu rád, pokud podpoříte spolupráci Pirátů a Zelených.
e) H. Slavík: Do těch voleb bych šel aktivně a naplno. Vedlě genderové vyváženosti je důležitá i oblastní vyváženost - jsem tu jediný za Jindřichův Hradec. Zároveň bohu naši odbornost doplnit o finance, cestovní ruch, sport.
f) D. Leština: Volte ty, které si dovedete představit a mě volte, jelikož již teď pracuji dobře.
g) Pavel T: Líbí se mi otevřená barevná kandidátka. Volte kohokoliv z 13ky, je to na vás.
h) L. Kolařík: Volte podle toho, jak to cítíte a já nabízím své zkušenosti a pomoc.
i) L. Korytářová: Chtěla bych pomoct, abychom byli vidět a slyšet. Zároveň bych chtěla být týmovým hráčem.
j) J. Novák: Děkuji, že jste přišli a líbila se mi diskuze. Znáte mě a i když jsem specifický mám zkušeností a mám, co nabídnout.
k) F. Holzer: Jsem součástí úspěšného projektu v Třeboni. Tu změnu, kterou máme možnost přinést bych chtěl být její součástí.
l) P. Soušek: Budu rád pokud mi dáte svůj hlas. Je důležitá lokální vyváženost a já jsem za Písek. Musíme to dát ale všichni dohromady a spolupracovat.
m) M. Kákona: Já politik už jsem, mimo jiné je mým úkolem ovlivňovat zastupitele kolem, ale vás ovlivňovat nechci.

Z. Kudláčková: Chyběl nám tu J. Soumar, na něj nezapomínejte.

Potlesk :-) :-) :-)

11.2. začne hlasování o přijatelnosti
14.2. bude hlasování o první polovině čela.
17.2. otevřu rozpravu pro nominaci do druhé části čela

Pauza 15:15 - 15:25

4) Zpráva z republikového výboru (5 min. bez rozpravy) - Jan Hošek - 15:35
H. Hošek: Zvolili jste si mě jako krajského zástupce, dále je z kraje v RV Dan Leština a Ivo Vlasatý. Máme web - http://rv.pirati.cz/- Vyhlásilo se Paro, do konce dubna lze navrhovat projekty. Také směřujeme k založení Pirátského institutu.
D. Leština: Krajský program - v pondělí máme kvůli tomu mumble. 21 priorit pro všechna sdružení. Ať už to bude závazné, nebo jen pro MO, podívejte se na to. Také je ale pořád možné schválení širokých mantinelů pro zastupitele. Další relevantní věc - dodejme RV včas kandidátku, když tam objeví chybu na poslední chvíli tak ho pod tlakem času vyhodí.
H. Novák: Jako KK jsme řešili vznik krajských kontrolních komisí, nyní ze stanov nelze ustanovit opravdovou KKK. Vypadá to spíše na mezi-krajové KK. Pro MS ČB je důležité, že Michal Marczin (za JmK) a Petr Sprignsfeld (předseda RK) připravují novelu, která umožní v rámci MS mít lokálně schvalované kandidáty (př.: Týn, ČB a Hluboká v jednom MS, samostatné primárky)
5) Návrh pirátského programu do krajských voleb (90 min.) - Lukáš Mareš - 15:40
L. Mareš: Byl PKS zvolen, abych řešil program. Program potřebujeme a budeme ho řešit právě teď bez ohledu na RV.
- dle mého má program dva účely a) politický - zastupitelé budou dle toho rozhodovat (jsou to mantinely) b) marketingová - dobře prodatelný
D. Leština: dlouhá zveřejněná
D. Leština: Dlouhá verze by měla být zveřejněna ale ne se marketingově propagovat.
J. Traore: Připomínky jsem psal. Musíme rozepisovat co, jak a proč uděláme, ať to pro lidi, co to náhodou otevřou, uvěřitelný. Ať tam nepíšem nesmysly a neuskutečnitelné věci. Souhlasím s dvěma verzemi - krátká úderná. A pak by měla být jedna lokální mutace, která se zaměřuje na problémy v lokalitách.
L. Mareš: Cílení na lokace je ale už na MO.
J. Traore: Tímto postupem se na tom neshodneme, proto jsem tam napsal alternativní plán postupu. A také si myslím, že bys to neměl vést ty.
L. Mareš: V programu by měly být hlavně naše teze, náš způsob přemýšlení. Podstatný pak bude plán v práce, kde napíšeme jaké konkrétní kroky budeme dělat. Aby to bylo pro voliče snadno kontrolovatelné. V dlouhém programu by neměly být konkrétní kroky ale obecné myšlenky.
I. Vlasatý: Podporuji rozdělení dlouhý-krátký. Lokální mutace je ale něco navíc co si každý musí zpracovat sám.
D. Leština: Marketing bychom tady řešit neměli. Řešme ty mantinely, jak to prodat řešme později. Ano, ten dokument je dlouhý a některé připomínky už byly zapracovány, hlasování ale rozhodne. Konsenzus je důležitý a postupujme podle řádu.
J. Traore: Když v širokém programu budeme mít napsáno "školního psychologa do každé školy", tak se nám každý vysměje.
V. Klecanda: Existují i programová prohlášení. Neměli bychom mít ambici dělat mantinely na všechno.
D. Leština: Hodně do obojího. Pak se budeme divit, co nám zastupitelé budou hlasovat. Investujme nyní energii do vytvoření programu. Jusufe, navrhni připomínky na změnu. Já pro to budu hlasovat.
I. Vlasatý: Já se asi nebudu muset tolik zapojovat. Bude se muset schválit to dlouhé a pak z toho vytáhnout to kratší.
Anon: Lidé v mé vesnici buď vůbec nevolí, nebo slyší na "budete to mít zadarmo".
H. Novák: Program je součást rozhodčího řádu. Při hlasování v rozporu je vnitřně stíhanej. Dále, připomínkoval jsem část o tom, že firmy majetkově spjaté s krajem...
V. Klecanda: Buď TOP UP nebo TOP DOWN myslím, že efektivnější je konstruovat program ze shora.
L. Kolařík: To, že někdo vezme někdo nějakou věc, to může být i přínos, ale musí to mít smysl. Nesmí to být vzdušné zámky.
D. Leština: Dělat program podle průzkumů takhle napřímo je cesta do pekla. Vede to nevyhnutelně k populismu, i když má člověk dobrý záměr. Tyhle věci jsou relevantní při prezentaci jednotlivým skupinám. Ale nelze udělat to, co udělalo předsednictvo, že se nejdřív zeptáme a pak tvoříme.
L. Kudláček: Nevím, co myslíte pod menším marketingovým programem, ale já jsem vzal program a rozsekal jsem ho na marketingový program.
I. Vlasatý: Připomínám postup před par volbama. Měli jsme program, věděli jsme co chceme. Udělali jsme si průzkum na co lidé slyší
L. Kolářík: Důležité je, aby program nešel proti sobě. Například energetika proti životnímu prostředí.
J. Roubíček: Potom, co bude hotovej program, by bylo dobré se zeptat každého šéfa obvodu.
L. Mareš: Program proti sobě půjde z principu. Program je uveden a pak mám nějaké pilíře, které představím.
V. Klecanda: Proces tu probíhal od poloviny prosince, nikdo se ho moc neúčastnil. Nyní do toho procesu nemůžeme moc přidávat, spíš ubírat. Filtrovat, konvergovat v té strategii.
D. Leština: Raději pozdě a pořádně než rychle a blbě.
L. Mareš: Ano, nikdy neseženeme psychology do každé školy. Ale je to nějaká naše priorita, kudy chceme jít. Že školství je pro nás priorita, než nasypat peníze do sportu. Dá se s tím pracovat, když je politická vůle.
D. Leština: Program by měl být zrealizovatelnej za předpokladu absolutní moci.
H. Hošek: Pokud bychom měli 30 zastupitelů, měli bychom být schopní program splnit celej. Potřebujeme to mít při dělání koalice, abychom mohli argumentovat partnerovi.
V. Klecanda: Nemusíme mít jízdní plán.
Michal: Dělali jsme program do poslaneckých voleb, chtěli jsme mít všechno zrealizovatelné do čtyř let. Pokud to bude trvat 8 let, tak to chceš mít v tom programu, s vědomím, že to teprv připravíš.

Lukáš Mareš představuje čtyři základní pilíře, viz program
a) Musí růst rychleji HDP. Podle rychlosti bohatnutí se odvíjí vše ostatní, vzdělávání populace, infrastruktura atd.
D. Leština: Možná, že google drive není úplně dobrý nástroj na tvorbu podobně delších dokumentů. Např. kvůli připomínkám.
b) Kraj by se měl rozvíjet plošně a respektovat rozvíjení kraje jako celku tam, kde je to potřeba. Větší projekty se pokoušet dávat i jinam než do Budějc.
c) Krajina - krajina se mění před očima a měli bychom tu změnu zpomalit nebo zastavit. (Dan nesouhlasí, není potřeba zastavit proces, jen některé změny posílit a jiné utlumit).
d) Čtvrtý pilíř je čistě pirátský, procesní stránka té otevřenosti. Ta sice voliče podle průzkumů tak moc nezajímá, ale pro fungování zbytku je velmi podstatné.
(Martin Kákona navrhuje další body.)
I. Vlasatý - navrhuji jinou formulaci
F. Holzer - i 4 pilíře jsou moc, možná bych je ztenčil, ale jinak jsou super. Je důležité, jak se to marketingově prodá.
D. Leština - připomínka je třeba zapracovat.
V. Klecanda - VOKO říkal, že marketingový program má mít 3 - 5 stran.
E. Sequens: Je tam řada dobrých bodů na rozšíření. Vymahatelnost se dá dát do otevřenosti. Naopak "příprava na klimatické změny" by tam měla být.
J. Traore: Je důležité mít dopředu přečtený program, jinak to tu nemá tolik význam. Ten program je dlouhý, strukturovaný a je tam hromada připomínek. Proto se pojďme bavit o procesu, proto jsem dal návrh na forum. Za dvě hodiny to nedáme dohromady.
M. Kákona: Já jsem do programu dal nějaký nástřel a byl bych rád, aby se k tomu vedla diskuze, když se to smrskne, tak to nepůjde.
Z. Kudláčková: Je třeba se smířit s tím, že se bude zajímat 5 - 6 lidí a nedávala každou připomínku do diskuze na fóru.
K. Podzimek: Program by měli dávat dohromady garanti.
D. Leština: Když má někdo odbornou připomínku, tak by měl kontaktovat garanta, aby dodal pravdivou verzi. Navrhuji, aby PKS nominovala někoho, kdo tomu bude rozumět u KETů, které nefungujou.
Veronika (RegP): Vypadla vám zdravotnictví a sociální péče. Dostupnost a kvalita je na Šumavě tristní. Zastupitelstvo na to má obrovský vliv.
M. Kákona: Hledal jsem důchodce, ale nikde to nebude.
L. Mareš: Zdravotnictví je tam zpracované, ale je to rozpadlé do těch dvou bodů - vize 21. století a decentralizace.
H. Novák: Poděkovat za ten velkej kus práce.
Z. Kudláčková: Před měsícem Lukáš všechny garanty oslovoval a prosil o podklady. To, co se děje, je proto, že mu nebyly dodány podklady.
L. Mareš: Pojďme udělat alternativní návrh.
D. Leština:
V. Klecanda: rozdělit na části a dát odborníkům a ty by za to ručili.
Michal (RegP): Ať se vše dělá tak jak má.
J. Traore: To, že se sejdou garanti už probíhalo dřív jak od listopadu. Dopadlo to tak, že jsme to řešili v pár lidech. Pokud to dnes ukončíme s tím, že to garanti dají dohromady, nedaj. Pojďme si rozdělit oblasti a dát si k nim lidi, o kterých víme, že to dotáhnou.
(Dan souhlasí)
V. Klecanda: Teď už by nikdo neměl dělat poznámky do toho dokumentu. Psát by se mělo garantovi.

Garanti:
Bezpečnost – Lukáš Kolářík – lukas.kolarik@pirati.cz
Bydlení – Zuzana Kudláčková – zuzana.kudlackova@pirati.cz
Cestovní ruch – Lucie Korytářová - lucie.korytar@gmail.com
Doprava – Michal Šimek - simemi@seznam.cz
Ekonomika pro 21. století – Jiří Roubíček – jiri.roubicek@pirati.cz
Informační technologie – Jan Hošek – jan.hosek@pirati.cz
Investice – Veronika Kovářová – veronika.kovarova@pirati.cz
Kultura – Jan Novák – jan.novak@pirati.cz
Otevřenost a participace – Ivo Vlasatý – ivo.vlasaty@pirati.cz
Procesy – Václav Klecanda – vaclav.klecanda@pirati.cz
Rozpočet – Jiří Roubíček – jiri.roubicek@pirati.cz
Rozvoj venkova - Veronika Kovářová - veronika.kovarova@pirati.cz
Sociální věci – Jusuf Traore - jussuf.traore@gmail.com
Sport – Jan Slavík – janslavik10@gmail.com
Transparentnost – Jan Hošek – jan.hosek@pirati.cz
Územní plánování – Veronika Kovářová – veronika.kovarova@pirati.cz
Vzdělávání – Jusuf Traore – jusuf.traore@pirati.cz
Zdravotnictví – Lukáš Mareš – lukas.mares@pirati.cz
Životní prostředí – Dan Leština – dan.lestina@pirati.cz


Pokud má někdo připomínku, ať se obrátí na zastřešujícího člověka. Cílem je to do konce měsíce dovést do nějaké podoby, kde budou body specifikované.

7) Návrh zadání povolební strategie (30 min.) - Lukáš Mareš - 17:20
Jednání se odhlasovalo uzavřené, pouze pro členy a RegP.

8) Různé + diskuze, např. dotazy k hlášením z regionů (30 min.) - 17:50

Konec v 18:00
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zuzana.Kudlackova za příspěvek:
Klara.Bidarova
Zuzana Kudláčková- MS Českobudějovicko
"Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne."
Uživatelský avatar
Zuzana.Kudlackova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 655
Registrován: 12 říj 2016, 17:18
Profese: Chůva
Dal poděkování: 880 poděkování
Dostal poděkování: 596 poděkování

Re: ZÁPISY ZE ZASEDÁNÍ KF JČK

Příspěvek od Zuzana.Kudlackova »

Online zasedání KF 22. 3. 2020 18:00
Přítomní: Honza Segeš, Radek Janošťák (Kaplice), Lucie Korytářová, Luboš Kudláček, Lukáš Krystl, Jusuf Traore, Jan Novák, Zbyňek Konvička, Jana Koláříková, Lukáš Kolářík, Tomáš G. Jarkovský, Josef Špak, Václav Klecanda, Dan Leština, Michal Horák, Veronika Kovářová, Petr Trampota, Zuzana Kudláčková, Kamil Podzimek, Tomáš Válek, Hozna Hošek, Michal Just
Zapíše: Zuzana Kudláčková
Ověří: Jana Koláříková


Odkazy:
Dan L. anketa k letišti viewtopic.php?f=90&t=51742
Dan L. zde se diskutuje mj. o organizaci celostátních a krajských týmů: viewtopic.php?f=632&t=51538
Jana K. Master KET tabulka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing
Honza Hošek: Online místnost Čepice: https://jitsi.pirati.cz/cepice
Diksuze k týmům: ( viewtopic.php?f=632&t=51538)

Návrh programu:
Lucie Korytářová: Bod aktuální situaci - úprava volebního programu. Návrhy reakce na situaci. JŠ: za bod 6.
Jana Koláříková - spojit s bodem 5 - souvisí to. Lucka: zní to dobře. JŠ: Ok proberem to tam.

1. Přivítání, volba zapisovatele, schválení programu - 5 min.
Schváleno optickou většinou, až na Honzu Hoška, který se zdržel.

2. Zpráva předsedy (Josef Špak) - 5 min. - Přeje nám hodně trpělivosti a optimismu a tak.:)

3. Face to face to Facebook - skutečná potřeba dvou facebookových skupin Jihočeských Pirátů (Júsuf) - 10 min.
Proč máme dvě skupiny? dabluje se diskuze
Zuzka K.: Jedna skupina je skupina založená V. Urbanem, je to jeho soukromá skupina. Chtěli jsme skupinu veřejnou a také "oficiální", proto vznikla nová skupina, která spadá pod PKS a mediální odbor.
Josef: PKS může oslovit Vaška se žádostí o přejmenování.
Vašek: Proč je Potřeba veřejná skupina? Ta situace je nešťastná. PKS doporučilo přehodit se do té nové, to se nestalo. Jedna by se měla zrušit a to ta nová. v tý starý je víc lidí.
Jan Novák: skupina se tváří jako stranická - vypadá oficíálně a Vašek na to nemá právo, Vašek by měl správu předat zvolenému vedení. tzn - domutit vaška aby to přejmenoval, nebo předal.
Dan leština: Nebyl bych tak striktní, ale vlastně souhlasím s honzou. Ten přesun proběhl z větší části. Nevadí, kdybychom tamtu opustili. jinak Veřejná skupina je od toho aby byla vidět. většinu věcí můžeme sdílet s veřejností. Je pak videt jak jednáme a přemýšlíme. Pracovní věci bez veřejnosti lze řešit na zulipu. v jiných krajích se ukazuje, že je to efektivní.
Jusuf: Pamatuju si tu genezi. Jsem si vědom, že padla výzva jdeme na nový. Ale stejně to dáváme na obě skupiny, což nutíme lidi, aby sledovali obě. Vaška asi nemůžem k ničemu nutit. Dávejme to jenom na jednu skupinu. Nemyslím sí. že je úplně ideální, že všechno by měli vidět všichni okolo. pro vnitřní skupinu může být fb skupina ideální. JŠ: kvli možnosti jednat bez veřejnosti máme zulip.
Jana Koláříková: Ta fb skupina slouží ke sdílení odkazů které se dějí jinde.Na co potřebujeme fb skupiny. jsou zybtečné dvě a myslím i jedna. Směřovala bych to na naše pirátské systémy.
Zbyněk Konvička: Já bych souhlasil s Honzou Novákem. To co jde od nás veřejně ven by mělo být z fóra a tak. měli by tam být výstupy a ne dohady. fb skupina jenom jedna a uzavřená.
Dan leština. : jusuf. fb skupinu nepovažuju za dobrý prac nástroj. Jsem neříkal, že máme řešit všechno otevřeně ( i když je to ideál), ale že většina toho co bylo v uzavřené fb skupině, můžeme mít veřejné.Diskuze nad možností jednotlivých příspěvků, aby byli veřejné.
Zuzka Kudláčková: . Veřejná skupina je především ke komunikaci s veřejností/voliči. .:D
Lucka Korytářová: veřejná skupina je opravdu důležitá pro kominkaci s veřejností.
Jan Novák: Mohli bychom se zamyslet nad časovýma dotacema. chtěl jsem se zeptat z čeho chcete vycházet?
Vašek: JN zneužil Technickou. Mělo by se hlasovat na fóru. a poďme od toho.
Honza Hošek Bod aktuální situaci - úprava volebního programu. Návrhy reakce na situaci.eřejná skupina je lepší, členové můžou na zulip. máme spoustu kanálů - k jedný události mi přijde spousta upozornění.
Dan Leština: navrhni usnesení, aby bylo s čím bude otevřeno jednání na fóru.
Zuzka: ohrazuji se proti tvrzení Vaška. PKS přijalo usnesení. ( viewtopic.php?p=662270#p662270 ) a doporučilo členům aby přešli do veřejné skupiny.

Diskuze bude dále pokračovat na fóru zde: viewtopic.php?f=408&t=51804&fbclid=IwAR ... pGoPbPsJR4

4. report z RV - Honza Hošek - 10 min
RV se měl sejít minulý týden, jednání proběhlo na mumble. Možná k tomu něco řekne Dan. Schválili jsme programový dokument jako doporučení, záměr na rozpočet kampaně a pirátský kemp
Dan: Společný program pro krajské volby byl schválen o jedeb hlas - 21 priorit jako povinnost pro všechny kraje. alternativa byla žádný společný program o jeden hlas míň. Pokud se má udělat ideový dokument strany, měl by dělat tým, který by byl veřejný svým složením a zápisy dostupné. Máte dodat návrhy k volebnímu programu 2021 příslušným resortním týmům. Probírali jsme vyhodnocování důvěryhodnosti.

5. okénko volebního manažera - 20 min
a) Přibližný harmonogram důležitých aktivit Jihočeských Pirátů do konce roku - dotaz na PKS (Júsuf)
- nebyl to dotaz ohledně kampaně a voleb
- Bude se řešit v bodě různé
b) Plán předvolebních akcí a aktuální info o kampani a o tom, co se děje
- velká tisková konference na XY. května - zatím se počítá že bude dál
- jedná se o variantách jako posuny termínů nebo voleb, ale zatím my počítáme s dodržováním a podle toho pracujeme
- do konce března chceme mít obsah pro pirátské listy
- máme claim : "Jde o kraj!" -> budou podvarianty jako "Jde o krajinu.", "Jde o zdraví.".. atd...
c) Bod aktuální situaci - úprava volebního programu. Návrhy reakce na situaci.
- Pracuje se na programu, má být do konce března, manažeři bodů by se k němu měli v následujících dnech vyjádřit, jednám ohledně toho s L. Marešem.
- Nejprve půjde k PKS, pak fóru.
Zbyněk: prosí o odkaz na složku
Luboš: je všechno vždy na disku v již sdílené složce. nicméně odlaz jsem poslal
Zbyňek: jaký města se hlásili s jakými daty? My jsme chtěli červen, ale je to vzhledem k situaci odloženo.
Luboš: 12, 9 - pozveme Ivana. ten den navazuje na Vysočinu (ti ho mají v pátek). během toho dne Ivan zavítá do celýho kraje do měst a skončí v ČB.
Jan Novák.: program se teda bude muset změnit vzhledem k situaci. ale ten proces by teď měl doběhnout. Volby mohou být odloženy a nevíme co jak bude.
Dá se to pak upravit.
Dan Leština: Bavil jsem se s ostatními Piráty a probírali jsme, že není dobrý nápad předávat z ruky do ruky nějakej papír. Chtěl jsem upozornit na to, že není dobrý tlačit na rozdej listů jakmile to bude možný. MSK dává listy k ledu. Jak jsou termíny? Kdy budou hotový? lze to posunout? nevím jak to funguje, můžeme být flexibilní?
Luboš. jsem v kontaktu s kraji, Našich 30 tisíc listů se neztratí je možno je využít i přes léto. Konec přípravy je polovina května. Pro vytvoření obsahu je ale na konec března. Aby se stihli grafický úpravy.
Vašek: jsou ve složce eventy?
Luboš: finální termín ještě ve složce není, ještě jsem to chtěl probrat zvlášť.
Vašek: uvítal bych tabulku.
Luboš: plán kontaktní kampani je ve složce. Termíny besed jsou tam. Chtěl jsem probrat na štábu v dubnu. Jsou to návrhy.
Veronika Kovářová: Na fóru rozjedu debatu o lavičkách.
Jana Koláříková: k listům: všichni snižujou na 30 - 40 tisíc.. jsme v souladu
Lucka Korytářová: je třeba si dát pozor na kontext. Počkala bych, protože pak by spíše dopadly na úrodnou půdu.
Luboš: ty termíny nejsou o našem rozhodnutí, je společný tisk. Základní témata budou aktuální stále.
Lucka: já si myslím, že nebudou. Lidi nebudou řešit krajinu. Budou řešit základní životní potřeby. Situace je tak specifická, že teď to vydat je ekonomický nesmysl. Nevíme jestli to vůbec budem moci rozdávat. Finance by mohli jít na jiné věci, třeba net kampaň.
DAN: mohlo by pomoci abychom se usnesli na apelu Pro MO odložit tisk ( dodání podkladů).
Luboš: odložení tisků je i odložení začátku kampaně.
JŠ: registruji návrh na dořešení na foru.
Vašek: články by měli být nadčasové. nicméně vrazit to do onlinu je smysluplnější
JŠ: Veronika založí vlákno na foru
Dan: můžeme připravit články na aktuální témata.
Luboš: každý se může podívat na složku na obsah listů. Snaha o nadčasovost tam je.
Michal Horák: Krátce připomínám kampaň online kontra osobní/ ve schránce je generační problém. Některý lidi na netu nejsou.
Dan Leština: upřesňuji. Vím že to je nadčasové, naopak navrhuji dát tam aktuálnost.
Luboš: mám tam jak jsme šili roušky, ale uvidíme.
Lukáš Krastl se prá na články v PDF.
Luboš: všechny články budou i online.
Dan: klidně i před. Je to jiná cílovka.
Jana Koláříková: Super by byla audio nahrávka listů. Někdo špatně vid nebo si to hcce pustit v autě, má to dobrý dosah.
Můžu to namluvit..:)


6. senátní kampaň (představení, potřeby) - Michal Horák - 10 min
Michal: Nebudu chodit kolem horký kaše. Moc jsem toho neudělal. neměl jsem dost prostoru. bylo to tu hustý. myslím že času je pořád dost.
Jsem v kontaktu s centrálním volebním štábem přes email. požadavek na kraj je stále stejný. a to ohlídání termínů na administrativu, abych nic neprošvihl. větší potřebu zatím nemám. kdyžtak se ozvu.
Diskuze nad protivníky v regionu. Poprosím vás, buďte ve střehu. co souvicí se senátníma volbama, dejte mi vědět. myslím, že ještě nazraje čas.
Jana Kol. MS strakonicko poskytne podporu, co to půjde.

7. Různé
* Požádat místní, jestli by se neujali rozdávání listů v Kaplici (Honza H., abych na to nezapoměl) - Výzva Proběhla - reagoval Radek Janošťák
přemýšlet, jak to udělat jinak? Zaslání lidem co nevyjdou, je tam aspoň křížovka. vymyslet rozdávání jinak ( s pirátskou lahvičkou desinfekce)
Jusuf: jsme v situaci, že nikdo neví co bude. není to jasný. Chtěl jsem požádat, abychom si řekli plán (přibližně) co se bude dít do konce roku.
Václav: Já chci otevřít volební program. Nelíbí se mi, jak se jednotlivý manažeři k tomu postavili, prostě chtěl bych podiskutovat o programu.
Zuzka: tabulka na wiki. https://wiki.pirati.cz/ao/terminy
Jan Novák: Plus bude rezignovat něco po volbách.
Jusuf: nešlo mi jen o volby pPKS. Ale o celkové směřování.
JŠ: Většinu úsili je na volby. jsem vstřícný návrhům.
Kamil: Jusuf myslel strategický plánování, ale vzhledem k situaci to asi není aktuální.
JŠ máš návrh? na ten program
Vašek: V Batný jsme si vytkli plán, že manažeři přijdou se svým zněním a to bude ve vlákně. Já jsem se na to na to kouknul a břibližně půlka věcí tam nebyla a teď najednou to je rozposlaný je toho víc.
Někdo to posral a dodal pozdě.
Zuzka a Vašek mají výměnu názorů.
Jan Novák: Vždyť to na fóru to je!
Veronika: Všechno proběhlo tak, jak mělo.
Dan: Někdy bych souhlasil s Vaškem. Ten proces nebyl úplně pružně komunikovaný. Apel na lepší komunikaci. Za druhý ukázat prstem, udělal bych to. Na druhou stranu si nemyslím, že v tom není zásadní problém
Luboš: Ten program připomínkují manageri bodů a Lukáš to pak předhodí dál.
Veronika. V draftu dva mi Válek připomínkoval. Tedy dalo se připomínkovat, je to živý dokument.
Dan: Luboši napsat pls do vlákna na fórum.
Luboš to tam napíšu.
JŠ: myslím, že to probíhá transparentně. Všechny verze jsou na fóru.
Vašek: jsme prostě časově ve skluzu. a o IT by mě zajímalo, jak to vznikalo.
Zuzka: upozornuji na jednání ohledně letiště.
Honza Hošek: Sešel se KET IT online bavili jsme se o tom. dali jsme si úkoly. vyřadili jsme vysokorychlostní internet, když to není reálnej problém. Jestli ti tam něco chybí tak se doplňovalo se to v draftu 2.
Vašek: tak jsem spokojen
Dan Leština: o letišti díky za zjišťovací anketu. Jenom bych chtěl upozornit, že zastánce nezvolené alternativy, že stále druhou variantu můžou navrhnout PN.
JŠ: Díky za připomenutí.

Lucka Korytářová: úpravy aktuální. Měli bychom využít KET. Měl by být státní expertní tým, který to řeší. My to tady v JČK nevyřešíme. koordinace by byla prospěšná.
Zuzka: Máme resortní týmy. A kety, garanti by spolu měli napříč krajema komunikovat.
Dan: Resortní týmy jsou jak které. Celý ten systém by se měl přizpůsobit a diskuze běží ( viewtopic.php?f=632&t=51538) Zabývá se tím RP a RV.
Zbynkovi odpovídám, že informace o koronaviru jsou v newsletteru.
Jana: Je to jak říká Zuzka, celostátní týmy by měly být rezortní týmy, ale moc to nefunguje. Existuje tabulka master KET kde jsou odkazy na lidi z jiných krajů, takže se dají oslovovat napřímo. PO bude pracovat na propojení KET a rezortních týmů.
Jestli existuje nějaká diskuze jako jsi zmiňoval, Dane, bylo by fajn to dát do newsletteru.
Vašek: nevidím důvod program upravovat. Program děláme na 4 roky ne, 4 měsíce.
Dan: Čekáme na data od Vojty a Matouše Vanči, až bude návrh, budu tlačit aby se to rozesílalo co nejvíce lidem. Zabývá se tím RV i RP.
Lucie: Nějak to samozřejmě zpracovávají rezortní týmy svrchu, ale já myslela jednání o krajských tématech s jinými krajskými KETY, nějaká celostátní koordinace nebo čistě jen expertní porada na celostátní úrovni. K programu: nemyslím si že, bude mít současná situace krátkodobé dopady. Tohle bude mít dlouhé následky. Kdybychom ted ukázali lidem náš program tak se nám vysmějou.
Zuzka: Rezortní tým sociál v tomhle funguje dobře. Program by měl zůstat stejný, ale spíše změnit priority a věnovat se bodům, které budou adresovat problémy vyvstávající z korony. Ale na to je čas. Myslím že je v pořádku mít v jarních listech program a v podzimních tyto priority
Vašek: Pakliže funguje dobře RT sociál ať sepíše proces a ostatní to okopírujou. vlákno na CF. RV. je třeba ten problém vyřešit.
Program je výsledek našeho světonázoru. a ten pandemie nezmění. změní se jen priority.
Dan: Lucko rozumím tvojí inicitavě. spoj se s ketama jakejma chceš a jdi do toho. V ŽP ta technická platforma byla vytvořena. Prosím formuluj to potřebu do vlákna, co jsem linkoval v chatu.
Prioritizace je důležitá otázka. v Programu se dá změnit, proškrtat náklady. Ŕádove spočítat, kolik stojí naše sliby. můžeme to snížit.
Vašku, stejná věc nezakládej nové vlákno, ale přispěj do stávajícího.
JŠ: to je dobrá připomínka od Vaška
Zbyněk: Vrátím se k otázce. za Písek nejsme v krizovém štábu. u nás to funguje všelijak. Sešli se před týdnem. od nás si vzali nápad: leták se základníma pravidlama. Je to teď všude. Je to náš dílčí úspěch. Roušky: spojili jsme se s výrobcem. a vyrábí nanoroušky. Dalo by se to doporučovat i vašim KŠ.
Zuzka: Já si myslím, že je špatně chtít někde šetřit a sekat výdaje, naopak v krizi je třeba do lidí pumpovat peníze. Samozřejmě to musí být smysluplný, tedy ne hladové zdi. Myslím že bude čas naopak investovat a podporovat.
Honza Hošek: Překvapilo mě jak to šlo dobře ta schůze v tomhle počtu. možná se nebudeme muset sjíždět, když i sem nám přišli místní. Poslal jsem odkaz do virtuální čepice.:)
JŠ: je to ke zvážení a můžeme se zamyslet.
Jusuf: Reakce na Zuzku: dá se stím souhlasit, ale myslím že Vencovi nešlo o osekávání výdajů, ale o to se zamyslet nad reálností našich programů.
Reakce na Zbyňka: já jsem v PT založil fb skupinu "prachatičáci si pomáhají" máme 1700 lidí, usili jsme přes 3500 roušek distrubuovali jsme do první linie. lidi to hodně kvitujou. když se tohle podaří je to super. Ve Vodńanech dělám to samé pus ještě organizuju dobrovolníky.
Mimo téma. Na Ket jsme se rozhodli nabísnout všem Pirátům / zastupitelům nabídnout dotazníkové vlákno na fóru, případně výjezd na MS.
Sociální RT nefunguje skvěle, Olga a její tým funguje dobře, ale ne všude fungujou KETY.
Vašek: Chci podpořit Zuzku, nechtěl jsem osekávat výdaje. Program je, abychom měli jak hlasovat. Neškrtat program že na něj nejsou peníze, rozhodně ne.
Dan: reakce na Zuzku: je to složitá ek. otázka. je to pravolevej spor. Rád bych to dal jako podnět našemu KETU finance. Jaká by měla být naše odpověď na pandemickou krizi a následně na ekonomickou.
Myslel jsem spíše přenastavení priorit. K Vaškovi. myslel jsem že program sestavujeme tak abychom v případě že budem v radě s tou gescí, tak toto budem dělat.
Jusufe, jestli mě slyšíš. pokud si myslíš, že tam je něco nesmyslného, tak zajisti, že se to doví garant, případně navrhni alternativní znění v jednání KF
Kolis: Chci reagovat na pumpování do lidí. Je potřeba mít co pumpovat RUD bude klesat. teď je potřeba sledovat krizovej štáb JČK. Kraj vymyslel, že zabaví výrobu a výrobky, naštěstí se to zarazilo, protože by to narušilo distribuci. Hlídat je, aby nedošlo k něčemu pokoutnému.
Poslanci mají také krizový štáb. je tam užší kruh lidí, za všechny. v Úterý bude zasedání směmovny, v legislativní nouzi se budou schvalovat,. bude se zasedat v polovině počtu s poměrným zastoupení.
Na Lucku: funguje to tak, že krajští garanti jsou navázaní na RT. myslím, že by to mohlo fungovat. tam kde kety jsou, tak tam informace tečou. JInak jsem kdyžtak k dispozici pro dotazy.
Honza Hošek: reakce na Vaška:Myslel jsem, že Program chceme mít realizovatelnej jako celek. Je jasný, že ve výsledku to bude seznam věcí, s kterýma půjdem do vyjednávání o koalici. Ale nemělo by tam být něco co nelze ufinancovat nebo je ve vzájemném rozporu. máme tam, že ve střednědobém horizontu chceme jet s vyrovnaným rozpočtem. Spíše v tomhle souhlasím se Zuzkou.

JŠ: já vám na závěr děkuji všem zapisovatelům. Děkuju lidem, kteří pracují na programu a pro Piráty a i těm, kteří dělají něco pro ostatní, Děkuji za spolupúráci. a končím dnešní jednání.
Konec: 20:30.
Zuzana Kudláčková- MS Českobudějovicko
"Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne."
Uživatelský avatar
Klara.Bidarova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 347
Registrován: 24 říj 2018, 11:35
Dal poděkování: 254 poděkování
Dostal poděkování: 237 poděkování

Re: ZÁPISY ZE ZASEDÁNÍ KF JČK

Příspěvek od Klara.Bidarova »

Online setkání KF JčK 17.5.2020

Návrh programu:
1) volba zapisovatelů, ověřovatelů, schválení programu (18:00-18:10)
2) okénko Ivana Bartoše/10 min (navrhovatel Jana K.) (18:10 - 18:20)
3) škrty v dotacích/10 min (navrhovatel Jan.N.) (18:20-18:30)
4) zprávy z PKS + dotazy/20 min (navrhovatel Jana K) (18:30-18:50)
5) zprávy z RV (Honza H., Dan L., Ivo V., 5 min) (18:50-18:55)
6) zprávy od VM/ 10min - (Luboš K., navrhovatel Jana K.) (18:55-19:05)
7) návrh nové koncepce zasedání krajského fóra + diskuze-brainstorming/ 20 min (navrhovatel Jana K.) (19:05-19:25)
8) zprávy o probíhajících primárkách/5 min (Zuzka K., navrhovatel Jana K.) (19:25-19:30)
9) pokud bude čas: krátké zprávy z MS, ZK a KET (á 3 min)
10) zájemci o členství
11) Různé

Přítomni: Jana Koláříková, Zuzana Kudláčková, Lukáš Mareš, Veronika Kovářová, Luboš Kudláček, Václav Klecanda, Jiří Roubíček, Kamil Podzimek, Nikola Mrázová, Klára Bidařová, Jan Novák, Lukáš Hypša, Jusuf Traore, Pavel Tůma, Petr Macháček, Ivan Bartoš, Martin Kákona, Jan Hošek, Dan Leština, Lucie Korytářová, Josef Špak, Lukáš Kolářík, Ruda Žák, Pavel Mládek, Michal Just, Tomáš Guth Jarkovský, Václav Urban, Petr, Kali, Martin
Omluven: Michal Horák (PKS)

Program: všichni pro
Zapisovatel: Júsuf Traore a Lukáš Hypša
Ověřovatel: Jana Koláříková, Veronika Kovářová
Všichni pro

2) okénko Ivana Bartoše
Ivan: Bude setkání SVÝTu.
Brzy spustíme celostátní síť mediátorů. Je možné se přihlásit nebo někoho doporučit, třeba Janě K.
Zahájení kampaně je odsunuto. Je připravován update pro krajské programy.
Přemýšlejte o nákupu outdooru na sněmovní volby, další strany už začínají.

Lukáš K: Jsem člen krizového štábu, takže komunikaci můžete mířit rovnou na mě.
Dan L: Některé ty zápisy nejsou moc přesné.
Ivan: Né všechno je dobré přepisovat do slova, třeba když to jdem následně vyjednávat.
Ivan: Jaké a kdy planujete aktivity a kdy bych se mohl připojit?
Luboš Kudláček(VoKo): V úterý to zjistím na poradě MO a v pátek to proberem na štábu. Předpokládá se půlka června, kdy bude i centrální zahájení
Jana K.: Na konci června plánujeme KF s osobní přítomností
Zuzka K.: 25. května otevíráme Čepici, uděláme k tomu nějakej event.
Ivan: Je plánována vlastní mutace pro Pirátské listy?
Luboš K.: Máme své články i grafika
Ivan: Jak jste na tom s merchem?
Luboš: Máme vlastní merch, máme na to vlastní grafiku i claim “Jde o kraj”.
Ivan: Zjistim stav merchů.

3)Škrty v dotacích
Honza N: Tento čtvrtek 21.5. proběhne ZK. očekává se výpadek 10% v rozpočtu. Rozhodlo se šetřit seškrtáním 10% plošně ve všech dotacích. Lukáš M. bude mít schůzku s Hrochem a zkusí mu objasnit naše stanoviska.
Dívejme se dopředu na to, co probírá rada. Všechno před zastupitelstvem jde nejdřív do rady, takže to můžem řešit s předstihem.

Lucie K: Záchranné stanice se seškrtaly až moc. Sice to není likvidační, ale není to fér s ohledem na sport. Enviromentální výchova se škrtá celá. Bojím se, že když se to zruší teď, tak se to v příštích letech bude těžce obnovovat.
Honza N: Je třeba tuto analýzu zapsat do dokumentu a probrat v rámci následného dokumentu.
Dan L: Návrh stanoviska jsem už psal, proberem to potom spolu.
Probíhá mírná slovní přestřelka mezi Danem L. a Janem N.
Zuzka K: V pátek jsem posílala celou tabulku s programem krajského zastupitelstva. Dotace totiž nejsou jediný bod.
Honza N: Na tu tabulku se podívejte všichni, kdokoli se chcete vyjádřit, udělejte tak.
Dan L: Jaké jsou deadliny pro zpracování připomínek k programu ZK?
Zuzka K: Ideálně do středečního rána, abychom stihli připravit mediální výstupy.
Honza N: DL na zpracování dotací byl dneska ve 12. Zbytek tabulky stačí do středy.
Dan L: Závěr - do středečního rána bude zpracována kompletní tabulka k programu ZK.
Honza H: Není třeba mít ke všemu názor. Stačí vzít ty důležité body.
Zuzka K: To asi není úplně jasné. Je třeba se věnovat všemu. Honzo N., pošli tabulku na ZK celému čelu v mailu.
Lukáš M: Hroch mi ještě ohledně schůzky neodpověděl, takže možná neproběhne.
Stačí poslat odkaz na tabulku, nemusíme to rozdělovat po bodech.
Zuzka K: Shrnutí: Do uterního večera bude vše hotovo.Po této schůzi bude workshop, do úterka večer vyplňme tabulku.

4) Zprávy z PKS + dotazy
Jana K: Rezignoval Pepa Š. z pozice předsedy, nově jsem se stala předsedkyní. Přibyl Michal Horák.
Na Zulipu se můžete ve vlákně Zprávy PKS dozvědět co děláme, můžete se také připojit na naši diskuzi, navrhnout bod, je to vše otevřené. Schůzky PKS jsou online každou druhou středu v měsíci.
Aktuálně pracujeme na vzdělávání čela a všech, kdo o to má zájem. Brzo se ozveme.
Také jsme udělali matici odpovědnosti JČK, do své záložky si pište co potřebujete.
Dál děláme harmonogram akcí do konce roku a další drobnosti.
Nejvíce se dozvíte, když budete chodit na naše setkání nebo se na nás obraťte.

Pepa Š: Jana je novou předsedkyní proto, že v září získala jako druhá největší počet hlasů. Je to skvělé předsednictvo.
Zuzka K: VÝZVA Ověřte si na lide.cz, že jste ověření. Napište kvůli tomu mě nebo někomu z předsednictva.
Jana K: Žádná otázka není blbá! Takže se opravdu ptejte.

5) Zprávy z RV
Honza H: Schvalovali jsme peníze, záměry. Pro nás je nejdůležitější položka pro centrální volební výbor - weby, FB kampaň.
Přehled zde:
viewtopic.php?f=578&t=52456
Potom záměry technického odboru, SW pro správu dárců.
Dále jsme schválili usnesení pro vytvoření PirInstitutu, právně ve formě zapsaného ústavu. Z našeho kraje jsme nominovali do zakládajícího týmu Jusufa.
Dan L: Na tvorbě stanov se může podílet kdokoliv. Na institut dostaneme státní příspěvek.
Honza H: 6. června budeme mít zasedání. Co ho udělat u nás? Dá se o tom napsat a tak.
6.6 je také akce v Ratmírově pro čelo.

6) zprávy od VM
Luboš K: Zítra a pozítří máme porady s MO. Z toho vyplyne, jak budeme zahajovat kampaň. Listy jsou před finální korekturou, 8 stran. Bude k tomu nějaká aplikace.
Teď je potřeba plánovat od zahájení až po volby - kam pojede Ivan, řešit zábory a lavičky.
Štáb bude v pátek od 19, bude se tak scházet každých 14 dní. Jednou týdně, v pátek, se schází mediální tým.
Dan L: MO chtěl něco nereálného v rámci aplikace. Jaká je teď situace?
Luboš K: Někdo přišel s návrhem, ale asi na to nebyl čas. Nyní víc nevím.
Více info se dozvíte na volebním štábu nebo od VoKa.

7) návrh nové koncepce zasedání krajského fóra + diskuze-brainstorming
Jana K: Na fóru je vlákno pro změnu KF. Schůze jsou dlouhé a úmorné. Řešili jsme možnosti změny. Možnost části, kde budeme všichni a následně spíše tématické skupinky a více volno.
Jusuf: Už jsem to psal na forum. Hodila by se forma Open Space - jsou definované určité oblasti, má to svá pravidla. Každý se dozví, co potřebuje, zároveň se lidé seznámí - mohla by to být dobrá cesta.Je to ozkoušené, nemuseli bychom vymýšlet nic nového.
Honza N: Spoustu věcí můžeme řešit online.
Zuzka K: Je nutné scházet se každý měsíc? Dám to na fórum.
Vašek K: Nenazývejme to schůze, to zní nudně. Z té digitalizace jsme jako Piráti postupně sešli. Tolik věcí nemusíme řešit face-to-face, na to si nechejme neformální, socializační chvíle.
Jana K: Schůze jsou nyní nastaveny ve frekvenci 1 KF/2 měsíce.
Verča K: Já bych nezkracovala frekvenci a příjde mi adekvátní.
Dan K: Nemusíme používat termín schůze - můžeme používat zasedání. Je důležíté setkání realizovat tak, aby byl prostor pro sociálizační aktivity. Také bychom měli udržet formát setkání online.
Luboš K: Být to jednou za čtvrt roku, bylo by to výjimečnější a byl by o to větší zájem.
Jana K: Schůze je naše interní pojmenování, na pozvánkách/plakátech je to zasedání krajského fora. Nová setkání by v sobě měla mít zahrnuta i teambuildingové aktivity.
Vašek K: Proč vlastně jezdíme na schůze? Pokud by byly schůze méně formální mohli bychom přilíkat více lidí.
Dan L: Pokud by bylo setkání méně často, bylo by možné to udělat i víkendově.
Verča K: Časté setkání je pro mě možnost, jak potkat lidi.
Lukáš M: Taky jezdím hlavně kvůli socializačnímu efektu. Jak to dělají jiné kraje?
Klára B: Četnost je v pohodě, ale problém je s programem. Po 5 hodinách už se asi málo kdo soustředí.
Honza H: Bylo by možné, aby se někdo zajel podívat na schůzi z jiných krajů.
Vašek K: Důležité je umět formulovat myšlenky v textu. Netlačme to teďka tady ze sebe, jednejme na foru.
Verča K: Bylo to zařazeno sem, jelikož na to na fóru nikdo nereagoval.
Dan L: Koncepce jsou různé.V Praze je to divný, předsedové tam něco vypráví, je to tam formálnější.
Honza N: Zažil jsem 4 nebo 5 cizích schůzí, všude je to podobně, jako u nás.
Jana K: Vyzývám všechny, aby se vyjádřili na fóru.

8) zprávy o probíhajících primárkách
Zuzka K: Čekala jsem větší a silnější reakce.Zbytek krajské kandidátky tedy sestaví předsednictvo, jednání o formě skončí dneska večer.
V tabulce budeme sbírat podněty od členů - typy na osobnosti, kde bude popis člověka, stav (souhlasí/nesouhlasí) a místo na kandidátce.
Jana K: Myslím, že vhodnější by bylo vlákno na fóru, kam by se psali již oslovení kandidáti.
Honza H: Zamyslete se nad tím, kdo by byl přínosný pro danou kandidátku, ne, aby byli jen do počtu.
Zuzka K: Koukala jsem, kolik máme členů, kteří jsou aktivní a mohou na kandidátku a máme jich dost.
Dan L: Je důležité, aby to byla přijatelná osobnost, u které nám nevadí, že se třeba i dostane do zastupitelstva.
Honza N: Voliči by měli vidět, že tam máme lidi, co už mají něco za sebou. Chtěl bych veřejně oslovit Vaška Klecandu a naše zastupitele, aby šli na kandidátku

9) Krátké zprávy z MS, ZK a KET
Lukáš M: Aktuálně máme zastupitelstvo. Chceme podporu pro podnikatele.
Vašek K: Uvažuje někdo o možnosti zasedání Online? Asi nechci reportovat, je to v redminu, získat představu lze tam.
Martin K: U nás online zastupitelstvo určitě nebude. Z posledního zast. máme výstup na FB. Prý tady bude 20ha průmyslová zona, tak se s tím snažíme něco dělat.
Honza N: U nás jsme podporu podnkatelů spustili jako první.
Honza H: Ministerstvo vnitra doporučovalo online schůze. Ale u nás si to neumim moc představit.
Vašek K: U nás podnikatelé nedokázali správně vyplnit žádosti o podporu.
Chystáme se také revidovat pravidla na granty. Žádosti budem elektronizovat.
Lukáš M: U nás se přemýšlí o elektronických žádostí, začne se u sociální oblasti. Pokud se to chytne, rozšíří se to na zbylé oblasti.
Dan L: O klasické dotace se žádá přes takový příšerný systém.

10) Představení zájemce o členství
Pavel Tůma: Jsem z ČB. Jsem IT. Zabývám se zvukem a pustil jsem se do vaření zmrzliny a tím se bavím. Rád dělám věci jinak.
Honza N: Ahoj, já jsem Honza :-). Budu si moci koupit zmrzlinu v Pirátském centru?
Pavel: Máme pobočku 25 metrů od Čepice.
Vašek K: Prodáváš slivovicovou zmrzlinu?
Pavel: No, to bylo v reportáři kluků z ČT. Vařili si vlastní zmrzlinu.
Jana K: Zmrzlina je dobrá a dostala jsem jí dokonce na dluh.
Zuzka K: Pavla známe a spoupracuje na kampaních.Pomáhal s roznosem pirListů, jeho zmrzlinu jsme použili v kampani.

11) Různé
Honza N: Upozorňuju, že po setkání bude jednání k dotacím.
Jirka R: Bude někdo za Piráty vystupovat na ZK?
Lukáš M: Před volbama se budeme scházet s různými lidmi, pišme to do evidence.
Honza N: Úředníky radši neevidujme, budme rádi, že se s námi baví.
Lucka K: Kanály jsou chaotické. Hodilo by se k tomu nějaké školení. Takhle utíká člověku hrozně moc informací.
Honza H: KZ bude tentokrát v Metropolu. Čelo by mělo už teďka evidovat kontakty. Už dřív jsem se nabízel, že udělám školení.
Vašek K: Je v tabulce úkolů, kdo bude hovořit na zastupitelstvu?
Honza N:Zatím jsme se nijak nedomluvili. Možná vydáme jen stanovisko. Spíš než nějaké školení nastavme lépe procesym, ať ta komunikace není roztříštěná.
Lukáš M: Efektivnější než školení bude asi lepší jít cestou buddy.
Júsuf: Je potřeba si kompletně říct, jak bude naše komunikace fungovat.
Honza H: Asi to není úplně přínosné z hlediska publicity, ale je dobré si to možná vyzkoušet.
Lucka K: Původně jsem navrhovala, že pokud by nikdo jiný nechtěl, tak bych byla ochotná. Nerozmyslela jsem si to.
Lukáš H: Nebylo by rozumnější realizovat školení spíš prostřednictvím video návodů?
Venca K: Domníval jsem se, že se formulují jednotlivé role čela. Chybí mi tah na branku ohledně nastavení vnitřní komunikace.
Honza N: Bude o čem mluvit. Ty dotace v sociální oblasti jsou nesmyslné. Proti škrtům v SS bychom se měli vyhradit.
Klára Bidařová
Koordinátorka pro Jihočeský kraj
tel: +420 770 199 948
e-mail: klara.bidarova@pirati.cz
nikola.mrazova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 57
Registrován: 22 dub 2020, 11:52
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 57 poděkování

Re: ZÁPISY ZE ZASEDÁNÍ KF JČK

Příspěvek od nikola.mrazova »

KF Týn nad Vltavou 28.6.2020

Přítomní: Andrea Protivínská, Lukáš Mareš, Jana Kolaříková, Lukáš Kolařík, Mikuláš Peksa, Honza Novák, Lukáš Hypša, Bohouš Švehla, Martin Kákona, Michal Horák, Veroniká Kovářová, Honza Hošek, Júsuf Traore, Jirka Roubíček, Štěpán Brich, Ruda Žák (RegP), Tomáš Válek, Ágnes Němečková, Václav Klecanda, Jarda Hansal,Nikola Mrázová, Judita Vedlová (Jitsi), T. G. Jarkovský (Jitsi), Dan Leština (Jitsi), Pepa Špak (Jitsi)…kdo dál?
Hosté: Milan Svoboda, Veronika Nováková,
Omluveni: (Kdo?)

Přivítání, schválení programu, formality * - 10 min.
Předsedá: Jana Kolaříková, později Veronika Kovářová
Ověřovatel: Veronika Kovářová(ověřeno 30.6.), Ruda Žák (ověřeno 30.6.)
Zapisuje: Lukáš Hypša, Tomáš Válek
Vše schváleno optickou většinou

Úkol pro Janu K: Vytvořit na fóru zahájení jednání o předsedovi zastupitelského klubu.

Představení zájemců o členství nebo registraci příznivce (zájemci) - 10 min.
Představení nové KoKS Nikoly Mrázové.
Představuje se Ruda Žák:
Od 2018 dělá v ČB dobrovolníka. Vede KET doprava. Občas píše do PirListů. 10.11. se chce stát členem, takže chce být dneska pogrilován.
Studuje gymnázium Jírovcova.
Jusuf: Pokud by vzniklo MS v Prachaticích, přestoupil bys z MSČB?
Rudua: Ne, v ČB jsem zvyklý a celkově k nim mám blíže než k PT.
Honza Novák: Co legalizace?
Ruda: Jsem pro. Máme třeba legální alkohol. Tak, jak je to nastavené teď, to nefunguje.
Co OSA?
Ruda: Je to zločinecká organizace. Ovšem základní práva pro umělce by měly být zachovány.Osobně nemám rád, když mi někdo vezme fotku bez dovolení.
Lukáš Mareš: Jednou ses s náma rozkmotřil…
Ruda: Nakupilo se víc věcí, se kterými jsem nesouhlasil - návšteva ruské ambasády, a tak. Do budoucna to nemusíte znovu očekávat.
Představuje se Milan Svoboda: Je z Brlohu. Hlásí se k MS Českobudějovicku.
Na foru je skoro od počátku. Štvou ho poměry v ČR a absence právního státu.
Lukáš M: Čim jsi profesně? S čim nám můžeš pomoct?
Milan: 30 let jsem se věnuval stavařině. Věnuji se veteránům. Je dle svých slov nyní mimo systém.
?: Jaký je tvů názor na stejnopohlavní manželství?
Milan: Je mi to tak nějak jedno. Jde o každého věc.

Představuje se Veronika Nováková:
Situace během koronaviru mě nakopla, rozhodla jsem se vstoupit do strany.
Je z Týna nad Vltavou - mamka Honzy Nováka. Hlásí se do MS Českobudějovicko.
Lukáš Mareš: Čim nám můžete přispět odborně?
Veronika: Byla jsem hodně v zahraničí. Teď studuji germanistiku. Znalost historie. Mohla bych pomáhat v této oblasti.

Zpráva předsedy (Jana Koláříková) - 5 min.
-od tohoto bodu předsedá Veronika Kovářová-
Jana je několik měsíců nově předsedkyní.
Máme 2 nové členy.Michala Justa z Prachatic a Bohouše Švehlu z Českých Budějovic.
Během koronakrize jsme toho spoustu udělali a pomáhali. Díky!
Děkuje jmenovitě CB, Soběslavi a dalším.
PKS se schází jednou za 14 dní na Jitsi, je to veřejné. Občas se schází i osobně. Naposledy v Písku.
V PKS jsme si také vytvořili matici odpovědnosti, kde jsou zahrnuty i koordinátorky.
Nyní se velmi zabíváme programem. Kandidátku jsme už předali do RV.
Na foru přibyla uzavřená sekce, kde se řeší třeba povolební strategie. viewforum.php?f=1448&sid=b6b89506ffa250 ... f25a379720
Další akce mimo schůzi je Ratmírov v polovině července. Dračí lodě nedáme, je málo lidí.
Předsednictvo má mandát do voleb, poté složíme účty a navolí se nové PKS.
Jusuf: Kolik lidí je potřeba? Klára: 20 a máme jen 8 zatím. Původně se hlásilo 19. Každopádně bude náhradní program.

Zpráva z RV (Honza Hošek)
Honza: RV má volební dohled - prohlédnou si kandidátku, program.
Některé vnitřní dokumenty nejsou dobře schválené, takže je budeme revidovat.
Agnes: Řešíte nějak etiku při hlasování? Narážím na SMSky primátora.
HH: Nějak se to řešilo, ale ne moc intenzivně.
Agnes: Měl by vzniknout etický kodex o postupech při hlasování.
Michal Horák: Přes poštu v PARO jsem v minulosti kvůli neznalosti naspamoval všechny PKS, na základě toho jsem měl vyřazený projekt z hlasování. Prostě je potřeba zakázat rozesílání agitačních zpráv během voleb.
Jana: S Ivanem spouštíme projekt na zlepšení interní komunikace, měl by vzniknout nový orgán, kde by měli být dva lidi z každého kraje.
Mikuláš Pexa: Je složité říct, co je za čáru. Že člověka veřejně podpořím, že se s ním vyfotím na FB?
HH: Myslím, že etický kodex není špatný nápad. Je to návod.
Honza N: Není v pohodě posílat vybraným lidem SMSky. Pokud se na tom domluvíme, třeba skrz koordinátora neutrální SMSkou, to je v pohodě.
Mikuláš Peksa: Určitě by se neměla databáze telefoních čísel zneužívat. Mohou být ovšem využity právě k připomenutí důležitého hlasování ze strany koordinátorek.
Tomáš: Občas koordinátorky posílají redundantní zprávy a SMSky, i když třeba už člověk hlasoval.
Judita: Někteří nehlasují záměrně, lidé na to mají právo.

Dan: upozorňuju ještě na revizi odborné sekce - KETů, resortních týmů, je k tomu vlákno na fóru:
viewtopic.php?p=704796#p704796
připravuje se program do sněmovny 2021, zde:
viewtopic.php?f=1446&t=52720
a revize vnitrostranických pravidel je šance pro všechny, kteří nadávají, jak jsou nepřehledný a přebobtnalý, tam to můžeme vyřešit

Infobod ke krajskému programu (Lukáš Mareš) 15 min
Lukáš M: Program neprošel. Budeme se snažit schválit ho postupně. Podle členské ankety je problém hlavně ve dvou bodech - dopravě a sportu.
Nyní v dopravě s jednotlivými stranami vytvoříme finální návrh dopravy a tu dáme k hlasování.
Ve sportu je naplánováno vytvořit dvě verze a dát je k hlasování, která vyhraje.
Jirka R: Spolupracoval jsem na programu s Honzou Slavíkem a Františkem Kopřivou. Chceme doplnit jeden bod, spolupracujeme s Lubošem. Musí se formálně upravit do čitelné podoby.
Michal H.:Žádné zákopy nejsou, ale vyjádřil jsem se posledně tvrdě, protože si stojím za svou verzí.
Nemám kám couvnout.
Jirka: Do středy večer dopracuju připomínky s F. Kopřivou.
Lukáš: Pak to dopracujeme s Lubošem a dáme hlasovat.

5.2 - komise
Jan Novák: Máme komise rady kraje. Komise - dávají se politické nominace. Jsou tam potřeba lidi rychle, je kapacitní problém to zorganizovat. Dále problém se střetem zájmů. Zbytečně se tím zablokujeme a přijdeme o kvalitní lidi pro střet zájmů a komplikovanost práce.
Ruda Ž: U komisí bych vybral nějakého schopného příznivce nebo třeba KETaře, který tomu rozumí. Až poté, když by se nenašel, výběrko.
Lukáš: Časový press nemůže být hledisko. Budeme tam 4 roky, čas si najdeme. Ať to třeba schválíme až na 3. zasedání. VŘ znamená větší možnost více odborníků. Kritérium i tak bude souznění s pirátským programem.
Honza N: Může to být ale i poptávkové řízení. Kdo bude reálně v zastupitelstvu a nebude chtít být v žádné komisi?
Jana K: Udělala bych nejdřív poptávkové řízení a až pak výběrové řízení.
Michal H: Nesouhlasím s Lukášem ohledně časového pressu. Pokud na začátku nikoho nepošleš na první zasedání komise, ztratíš vliv. Navíc nejde o důležitý problém. Dá se to řešit předvýběrem.
Kamil Pozdimek: Předvýběrové řízení se dá udělat už teď.
Zuzka K: Myslete na to, že pokud budem v koalici, budeme mít třeba i 2 členy v komisi. Navíc komise není jenom odborná - v opozici se dá pomocí ní politicky tlačit.
Tomáš Jarkovský: Jestli máme energii udělat předvýběrko teď, pojďme na to.
Dan L: Dá se to udělat i provizorně někým na začátek a pak ho dovybrat. Musíme se ale zeptat, zda je o politiky nebo experty. Myslí si, že komise jsou spíš o politice a vytváření politických stanovisek, už se zde pracuje s hotovými expertizami.
Martin: Já myslím, že ale potřebujeme odborníky. Nesmíme se nechat tlačit časem.
Jana: Udělali bychom otevřené poptávkové řízení i pro veřejnost a tím uděláme předvýběr. Člověk by se ale měl zapojit do KETů a vnitrostranické diskuze.
Vašek: Dořešme to na foru, dodržme program a v 1 pojďme jíst.
TO DO Jana chce založit vlákno na foru o debatě ohledně VŘ na foru, kde se to bude probírat.

Plánované akce a zapojení dobrovolníků - (Klára B., Nikola M.) - 15 min
Klára: Máme zvolenou celou kandidátku - všichni kandidáti si udělejte medailonky, je to povinnost kandidáta. Dál je potřeba si podepsat prohlášení kandidáta. Odkazujte nové lidi na nalodění. Primárně nám chodí z nalodění, dále z prezenční listiny. Na referenci, ale ty převádíme také na nalodění. Fb je problematický. Z webu JČK také, je zde naloďovací tlačítko.
Zde na KF je málo času někomu něco vysvětlit, pobavit se. Takže budem dělat akci “krajem s Piráty”. Potřebujeme lokální podporu. Jde o neformální setkání na vytvoření podhoubí pro nové členy. Nikča se stará o nalodění.
Nikča: Spoustu lidí nám sice dá email, ale už se neprobojujou do nalodění do registračního formuláře, nechtějí se zaregistrovat na forum. Méně jak 10% lidí tím propadne. Lidi nejsou schopni se nalodit, nestačí na to technicky. Chceme na každý okres Buddyho, který bude aktivně s tímto pomáhat a bude mentorovat toho nováčka.
Klára: Postup je moc složitý, ale ukáže se vůle. Nemůžem vědět, že někomu něco nejde - lidé se na nás musí obrátit sami.
Nikča: Nově budem zavádět ten telefonický krok. Chceme vytvářet “nástěnkáře” a aby se tvořil obsah.
Lukáš: Jsem proti, musí se o to někdo starat, jinak je to hnusný. Posílejme hromadný emaily. Důchodci nečtou nástěnky.
Většina přítomných: ČTOU nástěnky.
Verča: Bude to dělat, kdo chce, bude to pěkný.
Agnes: Mám úkol pro Lukáš - jak přilákat starší voliče?
Martin: Kontakty se nepředávají MS.
Klára: Předávají. Každý z 3 uchazečů o členství dostali svého buddyho.

Definice primárních komunikačních kanálů/tedy těch, v rámci nichž se povede oficiální komunikace mezi JčK Piráty, a to včetně účelu kanálů ostatních (Júsuf) - 20 min.

Jusuf: Existují mnohé problémy s interní komunikací, příliš kanálů, vždy někdo něco nepostihne. Měli bychom si stanovit pravidla komunikace. Pojďme se domluvit na primárních kanálech.
Andrea: Měli bychom používat stranické systmy. Zulip neumím, ale tohle by mě naučilo.
Jana: Fb není kanál, je to navíc a je to hodně selektovaný. Doporučuju Zulip (máte tam místnosti podle témat.) Potom forum - pokud zvládnete oboje, máte vyhráno.
Tomáš: Pojďme si tu dneska něco odhlasovat, ať to neodkládáme dál.
Ruda: Zulip mi moc nevyhovuje.
Honza: Vše nakonec propadne do mailu, jestli ne je třeba zkontrolovat nastavení notifikací emailem. Jinak kdo chce, tak to zvládne i když toho čím dál víc přibývá.
Petr Trampota: Byl bych pro celostranické zjednodušení. Po nalodění by měl být člověk vpuštěn do všech systémů.
Mikuláš: Je lepší udělat celostranický rozhodnutí pro neztracení interoperability mezi krajemi a obecně.
Agnes: Vedení to ví, ale každý má jiný názor, ale nevede to ke shodě.
Honza N: Vše oficiální a důležité musí být na pirástkém foru. Můžete si tam nastavit odebírání emailů. Mnoho lidí - koordinátorky, buddies - vám s tim pomohou.
Jusuf: Často ale slyším a čtu, že lidé něco něvědi - nečetli, a tak.
Jana K: Z druhé strany, co bychom neměli. Němeli bychom se spoléhat na FB. Také neni dobré posílat email v kopii a odpovídat hromadně - SPAM.
Dan L: Když bude dobrý návrh tak o tom můžete přesvědčit RV. Prosadit to v RV nebývá moc velký problém.
Agnes: Udělejme školení na komunikační systémy. Bez účasti Vaška Klecandy - je to expert a moc přeskakuje.
Kamil: Neustále řešíme problémy komunikace - pojďme udělat jednoduchý manuál.
Verča K si to bere na starost.
Andy: Neměli bychom nikoho vylučovat z debaty.
Agnes: nejde o osobní útok, ale o praktickou stránku věci.

Nová podoba krajských setkání - (PKS, Júsuf, Václav Kl). - 20 min
Jusuf: Chci to probrat tady, ne na foru.
Jana K: Známe problém, chceme to vést méně únavně. Dopoledne se jedná, odpoledne budou workshopy.
Honza N: Pro dnešek jsem záměrně vybral takové přátelské prostředí, takle nějak bych si to představoval.
Jusuf: Chtěl bych vám představit OpenSpace - je to několik místností s různými workshopy. Je to volné, nemá to začátek a konec. Lidé obchází, dozvím se spoustu věcí.
Vašek: Takhle, jak to popsal Jusuf je to ale hodně neproduktivní a kecací část. Pokud se chceme něco dozvědět, tak to není cesta.
Lukáš K: Spoustu věcí se taky ale nedozvíš - když jseš někde, nevíš zbytek.
Kamil: Pro mě je důležitý pevně ohraničené rámce, preferuju frontální přednes, který je jasně strukturovaný.
Jusuf: Openspace vznikl z konferencí - jde o efektivní komunikace v zákulisí, kuloáry, bary, kuřácké pauzy a pod. Díky OpenSpace se můžem lépe poznat a neformálně pokecat.
Dan L: Ne jako náhrašku. Udělejme to jako takový experiment na doplnění.
Lukáš K: Musíme reportovat i naši práci nahoru a navenek, neděláme reporty týmů a zastupitelstev.
Jana: Kdo nedá report, jakoby nic nedělá, je to za každé MS třeba předat a vypracovat.
Lukáš M: Můžeme udělat prvních pár bodů pro všechny, pak openspace a poté představení výsledků debaty opět pro všechny.
Veronika: Každý program schůze se vytváří nanovo, můžeme jednou dělat odpoledne open space, jednou workshopy.

ad europarlament: stanovisko k euru se řeší zejm. zde: viewtopic.php?f=248&t=52605&p=703844#p703844

Usnesení čelních kandidátů:
Čelo se usnáší na pověření Veroniky Kovářové na zpracování tabulky na následující krajské zastupitelstvo.
Koordinátorka pro Jihočeský kraj
tel: +420 778 111 459
e-mail: nikola.mrazova@pirati.cz
Uživatelský avatar
Veronika.Kovarova
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 203
Registrován: 20 črc 2018, 12:43
Profese: architekt, grafik
Bydliště: Volyně
Dal poděkování: 336 poděkování
Dostal poděkování: 269 poděkování

ZÁPIS ZE ZASEDÁNÍ KF JČK 6.9.2020

Příspěvek od Veronika.Kovarova »

Zasedání v Milevsku 6.9.2020
Přítomní: Zuzana Kudláčková, Klára Bidařová, Andrea Protivínská, Václav Klecanda, Nikola Mrázová, Jiří Borovka, Bohuslav Švehla, Veronika Kovářová, Zbyněk Konvička, Petr Trampota, Josef Luxenburg, Josef Soumar, Tomáš Posekaný, Luboš Kudláček, Ivo Vlasatý, Veronika Nováková, David Rybák, Jan Blažek, Milan Svoboda, Tomáš Guth Jarkovský, Lukáš Mareš, Jan Novák, Simon Kostadinov, Jiří Roubíček, Dan Leština, Lucie Korytářová, Jan Hošek
PŮVODNÍ NÁVRH PROGRAMU

1) Přivítání, schválení programu, formality * - 10 min. (11:00-11:10)
*kontrola prezenční listiny, součet členů a příznivců, volba zapisovatelů a ověřovatelů
2) Představení zájemců o členství nebo registraci příznivce (zájemci) - 15 min. (11:10-11:25)
3) Zpráva předsedy (Jana Koláříková) - 5 min. (11:25-11:30) - Jana napíše, někdo přečte
4) Sladění povolební strategie vs. programu vs. Nároků na zastupitele, především v otázce výběrových řízení do komisí rady, výborů a různých dalších podobných orgánů (Dan Leština) - 20 min. (11:30-11:50)
5) Zpráva z RV (Jan Hošek) - 5 min. (11:50-11:55)
6) Činnosti Václava Urbana + jednání ohledně koalice v Týně (Honza Novák) - 20 min.(11:55-12:15)
7) Oslovování veřejnosti (Jan Blažek) - 15 min. (12:15-12:30)
8) Infobod - jak běží kampaň, co je potřeba, rozdělení úkolů (Luboše Kudláček) - 15 min. (12:30-12:45)
9) Činnost KoKS - novinky, na čem pracujeme (Klára B., Nikola M.) - 5 minut (12:45-12:50)
10) Info o analýze (uzavřený bod, Tomáš Guth Jarkovský) - 10 min. (12:50-13:00)

13:00-14:00 obědová pauza, tmelení kolektivu

Odpolední program (workshopy):

a) 14:00 - 14:30
administrativa pro PMS (Zuzana Kudláčková)
b) 14:30 - 14:50
práce s nováčky (Lukáš Mareš, Klára Bidařová, Nikola Mrázová)
c) 15:00 - 15:50
mediální trénink, otázky na tělo, vyjadřování (Lukáš Kolářík, Verča Kovářová)
d) 16:00 - 17:00
povolební vyjednávání (Lukáš Kolářík, Honza Novák)


Nový schválený program po úpravách:

1) Přivítání, schválení programu, formality * - 10 min. (11:00-11:10)
*kontrola prezenční listiny, součet členů a příznivců, volba zapisovatelů a ověřovatelů
2) Činnost KoKS - novinky, na čem pracujeme (Klára B., Nikola M.) - 5 minut
3) Představení zájemců o členství nebo registraci příznivce (zájemci) - 15 min.
4) Zpráva předsedy (Jana Koláříková) - 5 min. - Jana napíše, někdo přečte
5) Zpráva z RV (Jan Hošek) - 5 min.
6) Oslovování veřejnosti (Jan Blažek) - 15 min.

7) Sladění povolební strategie vs. programu vs. Nároků na zastupitele, především v otázce výběrových řízení do komisí rady, výborů a různých dalších podobných orgánů (Dan Leština) + Infobod - jak běží kampaň, co je potřeba, rozdělení úkolů (Luboše Kudláček) + Info o analýze (uzavřený bod, Tomáš Guth Jarkovský) - 45 minut

13:00-14:00 obědová pauza, tmelení kolektivu

Odpolední program (workshopy):

a) 14:00 - 14:30
administrativa pro PMS (Zuzana Kudláčková)
b) 14:30 - 14:50
práce s nováčky (Lukáš Mareš, Klára Bidařová, Nikola Mrázová)
c) 15:00 - 15:50
mediální trénink, otázky na tělo, vyjadřování (Lukáš Kolářík, Verča Kovářová)
d) 16:00 - 17:00
povolební vyjednávání (Lukáš Kolářík, Honza Novák)

## Zápis ##

1) Přivítání, schválení programu, formality * - 10 min.
Zapisovatel: TGJ
Ověřovatel: Veronika Kovářová
Program: schválen navržený program výše

2) Činnost KoKS - novinky, na čem pracujeme (Klára B., Nikola M.) - 5 minut

- V tuto dobu řešíme hlavně krajské volby
- Až skončí volby, bude zaměření na kontakt s příznivci a dobrovolníky -> dávat návrhy koordinátorům, kdyby někdo měl
- Předsednictvo vyjadřuje vděk koordinátorkám

3) Představení zájemců o členství nebo registraci příznivce (zájemci)- 15 min.

Jiří Borovka: Z ČB, baví mě pirátská ideologie, je potřeba popohnat konzervativní způsob politiky a využít potenciál našich daní. Pracuju jako specialista zákaznického centra telefonního operátora.
Máš příbuznost s těmi Borovkovými?
- Nemám příbuzenský vztah s TĚMI Borovkovými, se kterými máte spory.

Je něco s čím nesouhlasíš z pirátské politiky?
- S většinou věcí souhlasím, ale s legalizací spíše ne

Máme expertní týmy. Kde by ses chtěl nebo mohl u Pirátů realizovat?
- v tuto chvíli jsem to moc nesledoval, ale asi hlavně dopravu nebo administrativu

Četl jsi stanovy?
- ne

Poznámka Honzy Hoška: Jirka tu není jako zájemce o členství, není tu aby byl grilován.

Jan Blažek: Já jsem asi hlavně kvůli bodu 7, tj Oslovování veřejnosti. Rád se představím až tam.

Lenka Kozlová: Nejsem na schůzi protože mě strašně bolí koleno, jinak bych hodně ráda přijela. Mám zájem přestoupit ze Sčk do Jčk. Hlavní důvod je že atmosféra v Sčk je nepříjemná, a jinak mám k Jčk blízko i geograficky a teď mi přijde že i pirátsky. Jsem pirátka od roku 2012, za tu dobu jsem vystřídala spoustu funkcí a voleb a teď jsem poslankyně. Zatím se mi chce asi být jen členka KS. Deklaruju, že nechci nikam kandidovat, ani vnitrostranicky ani do veřejných funkcí.
Co se stalo v Sčk?
- stalo se to tam pro mě méně příjemné, nelíbí se mi aktuální atmosféra a směřování Sčk
Čeho se máme vyvarovat aby ti u nás bylo příjemně?
- skřípavá komunikace, dělení na skupiny

4) Zpráva předsedy (Jana Koláříková) - 5 min.
- https://docs.google.com/document/d/1p3t ... YDRdmWC2xo


5) Zpráva z RV (Jan Hošek) - 5 min.
- 19.9 bude v Praze zasedání RV a po něm SVýT
- RV v tuto chvíli řeší Stanovisko k euru
- Schválili jsme vyhlášku PO k výběrovým řízením (Je to soubor best practice, ke kterým by měli lidé směřovat)
- Schválili jsme předpis o interním auditu
- Schvalujeme pravidelně věci ke krajským volbám, programy a povolební strategie
- Prošla celostátním fórem schválení záměru k analytickým pracím ke koalice se STANem

6) Oslovování veřejnosti (Jan Blažek) - 15 min.
- Poděkování J. Kolaříkové že mě sem přizvala.
- Jsem volič pirátů, a předtím jsem nikdy volič nebyl. Volím piráty od roku 2011, protože jste začali něco dělat.
- Program jsem četl před rokem, a se vším souhlasím. Do té doby jsem to ani nepotřeboval, jen mi stačil váš přístup a postup.
- Vy jste oslovili mě, a já chci oslovit vás. Se všemi lidmi jsem vždy vycházel, nechci nic než pracovat a být klidný a užívat si života. Víc nepotřebuju. Slyšel jsem že máte nějaké potyčky. Proč jako? Je to potřeba?
- Máte problémy mezi sebou. 40% lidí nevolí a nebude když máte potyčky mezi sebou. Nikdy mi žádná politická strana nikdy nepomohla, a přijde mi že já můžu pomoci docela dost. 20 let působím mezi lidma, ať už v teplárně nebo na stavbách. Protože nelžu a nekradu, tak vás jednoho dne odvolají a nemáte šanci.
- Lidem nikdo nepomáhá, politika jim nepomáhá. Je potřeba, aby viděli, že je jim možné pomoci.

7) Sladění povolební strategie vs. programu vs. Nároků na zastupitele, především v otázce výběrových řízení do komisí rady, výborů a různých dalších podobných orgánů (Dan Leština) + Infobod - jak běží kampaň, co je potřeba, rozdělení úkolů (Luboš Kudláček) + Info o analýze (uzavřený bod, Tomáš Guth Jarkovský) - 45 minut

- Infobod o kampani
- před měsíci jsme se sešli na volebním štábu a řekli jsme si co zvládneme a zvládli jsme to!
- Teď je potřeba jedna věc. Je potřeba rozdat 80 000 listů. Kdo má volnou ruku a hodinu času. Bežte rozdávat.
- *probíhá debata k rozdávání listů do schránek*
- Jiří Roubíček navrhuje výrazně více stavět stany, otevírat petiční místa, a mít rollupy a polepy. Měli bychom být trochu více ambiciózní a draví. před každou debatou ve městě 2-3 hodiny rozdávat listy a mít tam stan jako centrální místo na lokaci.
- *probíhá debata k petičnímu stánku vs. chození s listama*
- Sladění povolební strategie vs. program vs. kodex zastupitele
- Na interní části fóra se vede diskuze o obsazování výborů a komisí. Týká se to našeho dokumentu základních nároků na zastupitele a pravidel hry. Je tam napsané obsazování expertů do komisí, proti politickým trafikantům, a že jsme pro dosazování nezávislých lidí do kontrolních orgánů proti střetu zájmů.
- Dokážeme si slíbit, že zastupitelé nepůjdou do komisí a výborů? Dokážeme si slíbit, že uděláme výběrka na všechna tato místa?
- Jan Novák je pro to, aby v komisích byly nějací naši zastupitelé, protože je také potřeba aby měli mzdy a tedy čas to rozumně řešit. Také je potřeba, aby tam byl zastupitel, aby předával informace.
- Josef Soumar říká, že zejména předsedové jsou cenou komoditou při vyjednávání, takže je divný tam trvat na nezávislých lidech. Ve výborech to navíc musí být zastupitel.
- Dan Leština připomíná, že v pravidlech hry je asi stránka a půl k tomu jakým způsobem budeme obsazovat tyto komise. Když nás na tom někdo bude chtít nachytat, nachytá. Podle mě také vlastně nemáme kapacity to naplnit jen z nás.
- Honza Hošek souhlasí s tím, že je potřeba aby naši zastupitelé měli co jíst a pít, ale vnímá přidanou hodnotu v tom co nejvíce lidem předat ty zkušenosti a namočit je do toho.
- Josef Soumar prosí, abychom zkontrolovali jednací řád, protože má pocit, že předsedové komisí a výborů mají právo výstupů na zastupitelstvu, takže je to něco, co pro nás může mít velkou váhu. Je také otázka tříštění a kumulace informací, jestli se více vyplatí velký tým přesedů, nebo několik kumulantů kteří budou výrazně snadněji komunikovat a předávat info.
- Dan říká, souhlasí s tím, že je dobré dávat zkušenosti co nejvíce lidem. Dává ale také důležitost tomu, abychom si opravdu řekli, jestli chceme v komisích politiky nebo odborníky. Požadavky na výběrka spíše splníme, ale je potřeba to fakt mít rozhodnutý, jak to chceme a jak s tím chceme nakládat.
- Zuzka říká, že když budeme v koalici, tak si opravdu můžeme používat komise jako odborné komise.
- Lukáš říká, že komise má být poradní expertní orgán, takže tam musí být expert, ne politik. I když to výběrko bude mít velkou váhu na souznění s piráty, vždycky se tam přihlásí nějací nový lidé a bude to lepší.
- Úkol: Dan zkontroluje jednací řád ohledně toho práva na (?přednostní?) právo vystupovat na zastupitelstvu
- Úkol: PKS napíše Danovi k zahájení jednání k úpravě dokumentů



edit:
report z Tábora:
Zatímco většina lidí byla v módu odpočinku a dovolených, táborští Piráti nelenili.
08.07.2020 uspořádali besedu s názvem Jak si zachovat zuby? Mýty a fakta o ústní hygieně s předními mladými táborskými zubaři.
https://www.facebook.com/events/581330165852585/
22.08.2020 akce rozdávání PL s táborskými piráty, kde jsme ve čtyřech lidech rozdávali PL po celém starém a novém městě.
https://www.facebook.com/events/2668623893378985/
29.07.2020 proběhlo letní uvolněné zasedání MS Piráti Tábor. Zde se řešil roznos PL, zábor laviček, Tapice, rozpočet MS a zastávky pirátského autobusu.
https://www.facebook.com/events/612460209686001/
18.08.2020 beseda na téma První pomoc + základy laické resuscitace s našimi předními záchranáři v Táboře
https://www.facebook.com/events/285467432551628/
20.08.2020 jsme rozvozili lavičky po Táboře
https://www.facebook.com/piratitabor/ph ... 665303470/
26.08.2020 jsme nově odstartovali projekt s názvem Setkání s místostarostou spojené s klasickou zastupitelskou středou
https://www.facebook.com/events/1024702707968901/
Vše co děláme a budeme dělat naleznete na
https://www.facebook.com/piratitabor
--
Jiří Roubíček

Report MS Soběslav (červenec, srpen 2020)
V Soběslavi se přes léto nejvíce zabýváme průmyslovou zónou, ve které jsou dva z našich zastupitelů členy Petičního výboru proti průmyslové zóně. Tento záměr neprošel prvním krokem procesu EIA a petičnímu výboru se podařilo získat více než 2100 podpisů lidí, kteří se záměrem nesouhlasí. Téma rovněž chceme otevřít na příštím zasedání ZM, které se uskuteční na konci září.

Stále bojujeme s vydáváním článků v měsíčníku Hláska. Článek našeho zastupitele Martina Kákony, kterým oznamoval občanům zveřejněný záměr průmyslové zóny a nebyl v červnu otištěn, vyšel až v září včetně doplňující informace.

V rámci příprav na volby jsme roznesli cca 2500 letního vydání Pirátských listů. Vyrobili jsme rovněž 15 laviček, z nichž 1 je umístěna u Kulturního domu ve Veselí nad Lužnicí, 1 na Veselských pískovnách a další dvě jsme plánovali umístit v Soběslavi. Tam jsme bohužel narazili, město s umístěním nesouhlasí, protože ve městě už je dostatek laviček a vzhled není vhodný pro městskou památkovou zónu. Celkem 11 laviček bylo odvezeno volebním manažerem na vzdálenější místa po kraji. 20. července proběhla hromadná výroba laviček, které se zúčastnilo celkem 9 pirátů.

V rámci předvolební kampaně proběhnou na území našeho MS dvě předvolební akce:
pirátský autobus v Soběslavi - akce již proběhla, účast lidí byla nízká, příliš se nepovedl výběr místa
pirátský autobus ve Veselí nad Lužnicí s účastí Ivana Bartoše, který přislíbil účast

Bylo ukončeno členství a funkce místopředsedy MS Pavla Mládka. V září proběhne volba nového místopředsedy místního sdružení Soběslav.
--
Miloš Bučinský
EDIT: Doplnění přítomných a pár gram. chyb.
Uživatelský avatar
Jiri.Princ
Příspěvky: 235
Registrován: 24 bře 2015, 12:07
Profese: Nepolitik, Obchodník
Dal poděkování: 70 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování

Příspěvek od Jiri.Princ »

Veroniko Kovářová,
prosím o zveřejnění prezentační listiny (jména účastníků) z Milevské schůze,
které by asi mělo být součástí zápisu.
dále prosím o info, proč byly z původního programu hlasováním vyjmuty 3 body jednání
díky JP
Uživatelský avatar
Dan.Lestina
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2674
Registrován: 01 zář 2013, 22:18
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 3687 poděkování
Dostal poděkování: 3788 poděkování

Re: ZÁPISY ZE ZASEDÁNÍ KF JČK

Příspěvek od Dan.Lestina »

Změny programu byly řádně odhlasovány, není to tam výslovně uvedeno, ale bylo to tak.
Za seznam přítomných bych se též přimlouval.

Nerad se hlásím k nějakým proudům, ale i proto rozhodně podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Zuzana.Kudlackova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 655
Registrován: 12 říj 2016, 17:18
Profese: Chůva
Dal poděkování: 880 poděkování
Dostal poděkování: 596 poděkování

Re: ZÁPISY ZE ZASEDÁNÍ KF JČK

Příspěvek od Zuzana.Kudlackova »

Přítomní doplněni. Vyřadit bod 3 jsem navrhla já ( za PKS), jelikož Václav nebyl přítomný.
Zuzana Kudláčková- MS Českobudějovicko
"Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne."
Uživatelský avatar
Jiri.Princ
Příspěvky: 235
Registrován: 24 bře 2015, 12:07
Profese: Nepolitik, Obchodník
Dal poděkování: 70 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování

Re: ZÁPISY ZE ZASEDÁNÍ KF JČK

Příspěvek od Jiri.Princ »

Díky, JP
Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Jihočeský kraj“