KF 8/2018 podpora kandidátky Veselí nad Lužnicí

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Jihocesky kraj

Zlikar
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: makléř
Dal poděkování: 6 poděkování
Dostal poděkování: 12 poděkování

Re: KF 8/2018 podpora kandidátky Veselí nad Lužnicí

Příspěvek od Zlikar » 19 črc 2018, 22:13

Ještě upřesním na krajské schůzi v TŘEBONI JSEM BYL JÁ , v ODS a VV jsem nebyl. Kandidoval jsem před 4lety za nezavislé nestraníky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zlikar za příspěvky (celkem 2):
Dan.Lestina, Ivo.Vlasaty

Martin.Kakona
Komunální zastupitel
Profese: Konstruktér počítačů a výzkumník
Dal poděkování: 54 poděkování
Dostal poděkování: 154 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Kakona » 20 črc 2018, 00:31

Mame na ne nejaky kontakt?

Zlikar

Příspěvek od Zlikar » 20 črc 2018, 10:25

Dobrý den.
V diskusním fóru ohledně kandidátky do komunálních voleb ve Veselí n.Luž je několik věcí na které si nyní dovolím podrobněji odpovědět.
1. S kým bylo jednáno. První tel. kontakt byl mezi p. Hynkem a předsedkyní MS českobudějovicko Zuzanou Kudláškovou cca 15.června. Při tomto telefonickém hovoru došlo k prvním vzájemným informacím o připravované kandidátce ve Veselí a byl vznesen požadavek na jednání s předsedou krajského sdružení Pirátů Jihočeského kraje. Toto setkání následně zprostředkovávala jeho asistentka p. Křenková. S ohledem na časové možnosti p.L.Koláříka, došlo k tomuto jednání až v pondělí 9.7. v 15,15 hod. za účasti p. Koláříka, mé Z.Líkaře a p. P.Hynka. Na jednání byla věc projednána, předána ukázka volebního programu a došlo ze strany p.Koláříka k příslibu zahájení rozpravy na fóru.
2. Na krajském fóru v Třeboni – 24.6. jsem byl já Z.Líkař a bylo to na základě pozvání p.Kudláčkové sdělené při tel. hovoru p. P. Hynkovi.
3. Pan P. Hynek, který s mým pověřením jednání zahájil z důvodu jeho zkušenosti v komunální politice, byl opravdu dvě volební období starostou města za ODS . Je to člověk, který vždy dýchal pro město, hlavně v době povodní 2002 a 2006 a nikdy nebyl zatížen žádnou korupční, ani jinou kauzou. Pro svoji neúplatnost byl veselskou stavební lobby z úřadu vyštípán. Je to jeden z mála opozičních zastupitelů, který je však na každém jednání zastupitelstva slyšet a který upozorňuje na nepravosti v chodu města. Později opustil i ODS a do komunálních voleb již 2x vstupoval pod Sdružením nestraníků. Starostové a osobnosti pro Moravu - název uváděný zde na fóru je nesprávný a vznikl později. Petr Hynek na naší připravované kandidátce je jeho syn, jak jsem již krátce uvedl a ten je o nekalých a maskovaných praktikách ve městě velmi dobře. Tedy žádné riziko, ale pro nás
výhoda.
4. Je potřeba si uvědomit, že pokud chceme ve městech něco změnit, potlačit korupci, narušit praktiky tradičních stran, vidět jim pod pokličku, atd., je potřeba posílit opozici a mít dostatek mandátů v zastupitelstvu. Jinak jim budeme jen okopávat kotníky a pro smích. Proto jsme se ve Veselí rozhodli jít cestou 2 kandidátek, které mají perspektivu. Nestraníci pro své město a pokud nám dáte podporu, tak Piráti pro Veselí nad Lužnicí. Nic víc, nic míň, ale do budoucna pro nás hodně a hodně práce. Podle našeho mínění však jiný název, než Piráti pro Veselí n.L. bude mít negativní dopad, ohrozí volební výsledek opozice a přihraje hlasy opět tradičním stranám. Ale rozhodnutí je na vás. Děkujeme.

PS. kontakt. Z. Líkař 608880085
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zlikar za příspěvek:
Ivo.Vlasaty

Ivo.Vlasaty
Člen KS Jihočeský kraj
Dal poděkování: 7033 poděkování
Dostal poděkování: 2765 poděkování

Příspěvek od Ivo.Vlasaty » 20 črc 2018, 13:55

Děkuji za informace. Jak už jsme o tom mluvili ve středu ve Vrbenské Točně, neodvážil bych se v tuto chvíli propůjčit vám značku Pirátů a z diskuse s dalšími členy mám pocit, že to je většinový názor. Proto jsem navrhnul, abychom vám podání kandidátky zprostředkovali (jako sdružení politické strany a nezávislých kandidátů si můžete vybrat název kandidátky), ale značka Pirátů tam nikde nefigurovala. Pro to jsem ochotný hlasovat. Dál si to rozhodnou voliči, Veselí je přeci jen menší město, kde mají osobnosti větší váhu, než stranická příslušnost.
Naposledy upravil(a) Ivo.Vlasaty dne 20 črc 2018, 14:04, celkem upraveno 1 x.
Ivo Vlasatý
toho času řadový člen :)
ivojr@seznam.cz
733224619

Josef.Spak
Krajské předsednictvo
Profese: Programátor
Dal poděkování: 1369 poděkování
Dostal poděkování: 786 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Josef.Spak » 20 črc 2018, 13:59

OFFTOPICOmlouvám se za zpoždění, na čtvrtek jsem si toho nabral trochu moc a možná špatně určil priority. Takže k věci:

Ve středu 18.7.2018 jsme si já a Ivo Vlasatý asi hodinu povídali s panem Zdeňkem Líkařem (M&M Reality) v hospodě Vrbenská Točna. Všimnul jsem si, že pracuje v Budějovicích, tak jsem na něj sehnal telefon a týž den okolo poledne (tj. narychlo) jsem ho pozval na večerní neformální akci. Spolu s Ivem jsem vysvětloval vnitřní fungování Pirátů a podmínky kandidatury. Třeba že o podpoře nezávislé kandidátky hlasuje celý kraj a proto je potřeba před hlasováním udělat maximum pro sebeprezentaci.
Předal jsem vytištěné čtyři relevantní stránky z PDF manuálu pro komunální volby (tuším 5,6,13,17); k tomu ukázkové prohlášení kandidáta s demokratickým minimem na zadní straně, a dvoustránku s ilustrovanou organizační strukturou pirátů. Následný telefonát pana Hynka Zuzce Kudláčkové nám potvrdil, že to bylo a je potřeba, protože spoustu věcí děláme jinak než ostatní strany, a snadno tak dojde k nedorozuměním.

S Ivem jsme vysvětlili, že nemáme žádnou zvláštní pravomoc o věci rozhodnout, a sdělili jsme naše názory:

* schválení celé kandidátky s použitím značky Pirátů je možné, ale nejisté, možná i nepravděpodobné, protože nemáme info o kandidátech a toho času jsme nebyli obeznámeni s programem pro Veselí (byl nahrán do tématu s představením kandidátů ten den během odpoledne, po přečtení to vypadá lépe).
* Schválně jsem se ptal na věci jako jestli počítají s případnou prací v opozici, a jestli mají v plánu podporovat vnitřní demokracii u sebe mezi kandidáty a podporovateli, protože jsem měl dojem, že pro vedoucí firem, kterých mají na kandidátce víc, může být bližší jednoduché řízení shora, než přesvědčování a vysvětlování a náročnější diskuse jako u nás. Na oboje (připravenost na opoziční práci a demokratické principy) jsem dostal kladnou odpověď s upřímným dodatkem, že protože se neznáme, tak to taky Zdeňku Líkařovi nemusíme věřit.
* Zdůraznil jsem, že bychom rádi spolupracovali i v případě, že krajské fórum neschválí nominaci lídra nebo podporu kandidátky, protože je dobré si vyměnit znalosti a zkušenosti o místních poměrech ve Veselí z jedné, a Pirátský styl organizace a způsob prosazování programu z druhé strany. Ani jedno z toho se nedá koupit nebo schválit, dá se to jen vysvětlit nebo naučit.
* Ivo vymyslel, že jako třetí varianta kromě ANO a NE by mohla být kandidátka bez použití Pirátské značky, tj. pouze bychom umožnili kandidaturu nezávislé kandidátky, protože jsme neměli dostatek času se seznámit, vysvětlit všem fungování Pirátů a přesvědčit se, že je u nich dostatečná shoda s Pirátským programem. Rozhodnutí bude samozřejmě na Krajském fóru.

Prosím Iva Vlasatého a Zdeňka Líkaře aby mě opravili nebo doplnili pokud jsem něco zkreslil nebo vynechal.
Naposledy upravil(a) Josef.Spak dne 20 črc 2018, 14:15, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Spak za příspěvky (celkem 4):
Zuzana.Kudlackova, Ivo.Vlasaty, Zbynek.Konvicka, Dan.Lestina

Josef.Spak
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Josef.Spak » 20 črc 2018, 14:12

Zlikar píše:
20 črc 2018, 10:25
4. Je potřeba si uvědomit, že pokud chceme ve městech něco změnit, potlačit korupci, narušit praktiky tradičních stran, vidět jim pod pokličku, atd., je potřeba posílit opozici a mít dostatek mandátů v zastupitelstvu. Jinak jim budeme jen okopávat kotníky a pro smích. Proto jsme se ve Veselí rozhodli jít cestou 2 kandidátek, které mají perspektivu. Nestraníci pro své město a pokud nám dáte podporu, tak Piráti pro Veselí nad Lužnicí. Nic víc, nic míň, ale do budoucna pro nás hodně a hodně práce. Podle našeho mínění však jiný název, než Piráti pro Veselí n.L. bude mít negativní dopad, ohrozí volební výsledek opozice a přihraje hlasy opět tradičním stranám. Ale rozhodnutí je na vás. Děkujeme.
Chápu správně, že pokud by byly dvě nezávislé kandidátky bez pirátů v názvu jedné z nich, tak to pro vás postrádá smysl, protože jde hlavně o prostředek k cíli, kterým je lepší volební výsledek?

Jaký by byl programový rozdíl mezi nestranickou a pirátskou kandidátkou, pokud postavíte obě?

Jak by to fungovalo po volbách, pokud by obě získaly mandáty?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Spak za příspěvky (celkem 4):
Ivo.Vlasaty, Zlikar, Zbynek.Konvicka, Dan.Lestina

Josef.Spak
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Josef.Spak » 20 črc 2018, 18:30

Napadl mě název Korzáři pro Veselí.

Piráti to úplně nejsou ale chtěli by být. Nebo něco v tom smyslu. Mladým to nejspíš dojde, a kdo se zeptá tak se dozví jak to je.

Během následujících měsíců se pak dá zapracovat na tom, aby to bylo oficiální se značkou Piráti, snad jde i přejmenovat zastupitelský klub?

Asi se to dá srovnat s tím, kdybych chtěl novému známému půjčit svoje vyladěné auto. Sice má řidičák, a neplánuje s ním odjet na neohlášenou dovolenou v zámoří, ale když není zvyklý, že brzdy zabírají extra rychle, a místo šesté rychlosti je zpátečka, může to způsobit ostudu oběma.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Spak za příspěvek:
Zlikar

Zlikar

Příspěvek od Zlikar » 22 črc 2018, 20:39

Děkuji všem za Vaše příspěvky či nápady jak podpopřit náš záměr ve Veselí. Děkuji také všem ,kteří budou hlasovat. Při jednání v Českých Budějovicích ,bylo sděleno že značku ,,Piráti´´ na naší kandidátku spíše nepropůjčíte a bylo doporučeno že máme najít jiný název (díky za nápad Pepa Spak) pro naší kandidátku ,vzhledem k těmto skutečnostem, po projednání toho s kolegy. Kdy jsme konstatovali že s jiným názvem by jsme pouze rozmělnili výsledky, opozičních stran při komunálních volbách a tím záměr posílit opozici ve Veselí nad Lužnicí, by byl spíše opačného výsledku.
Ano jde o značku, těžko přesvědčovat , že nejsme prospěcháři!
S opoziční prací mají někteří naši kandidáti své zkušenosti,nejsou žádní zelenáči co se komunální politiky týče a z tohoto důvodu se do spolupráce bezhlavě nevrháme s vidinou nějakého osobního prospěchu.
Co se týče vzájemné spolupráce dvou stran po volbách, rozhodně s přihlédnutím k vašemu pirátskému programu, ke kterému nemáme výhrady a slučuje se s názory na fungování našeho města a jeho vedení, tak jak by mělo fungovat ,ale univerzální šablonu na jednotlivé situace rozhodně nemáme. Problémy svého města rozhodně nejvíce znají ti, kteří v něm žijí a aktivně se zajímají o vnitří dění. Závěry komisí, jednání, rady města, zastupitelstva, dozorčích rad a výstupy z nich. Naše kandidáty jsme vybírali tak, aby naše práce měla smysl. Pokud vás zajímají problémy ve Veselí n.L., můžete se podívat např. na www.veselskadrbna.cz, nebo www.veselsko.cz. Takové situace chceme řešit a z toho důvodu jsme Vás také oslovili.
Najednání v ČB tuším od Iva Vlasatého, padnul dotaz ohledně mého trvání na pozici lídra kanditky, ,,NE'' netrvám. Jedna z věcí na které musíme do budoucna zapracovat na omlazení kandidátky. Díky za Váš čas Z. Líkař
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zlikar za příspěvek:
Josef.Spak

Josef.Spak
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Josef.Spak » 22 črc 2018, 20:52

Alternativní návrh tedy nepřípadá v úvahu, navrhuji hlasovat o podpoře kandidátky s názvem "Piráti pro Veselí nad Lužnicí" s lídrem Zdeňkem Líkařem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Spak za příspěvky (celkem 2):
Zlikar, Zuzana.Kudlackova

Martin.Kakona
Komunální zastupitel
Profese: Konstruktér počítačů a výzkumník
Dal poděkování: 54 poděkování
Dostal poděkování: 154 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Kakona » 23 črc 2018, 00:26

V nedeli jsem se s panem Likarem sesel, abych si udelal nazor. Udelal na me dojem, ze to je "nastvany hospodsky". Hodne jsme diskutovali to, ze v minulosti pronajimal prostory pro hernu. Nyni jiz v tomto odvetvi nepodnika. Prostudoval jsem jejich volebni program a nevidim v nem problem, nenasel jsem rozpor s piratskym programem. To znamena, pokud na kandidatce budou pouze nestranici a zavazi se dodrzovat jejich volebni program, byl bych pro podporu ze strany Piratu. Vede me k tomu hlavne to, ze bychom meli podporovat obcanske iniciativy.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kakona za příspěvky (celkem 3):
Zuzana.Kudlackova, Zlikar, Josef.Spak

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Jihočeský kraj“