Rozbor konfliktní situace kolem primárek - anketa

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Jihočeský kraj, Krajsti predsedajici, KoKS Jihočeský kraj, Administrativa-KS Jihočeský kraj

Můj pohled na vzniklý konflikt nejlépe popisují tyto možnosti:

Anketa končí za 13 kvě 2017, 13:34

Souhlasím s provedenením volby, výsledek mě uspokojil a výsledek respektuji.
10
9%
Souhlasím s provedenením volby, výsledek mě neuspokojil ale výsledek respektuji.
6
5%
Nesouhlasím s provedením voleb a jeho výsledek odmítám respektovat.
0
Žádná hlasování
Výsledek volby ovlivní moji aktivitu ve volební kampani pozitivně.
1
1%
Výsledek volby ovlivní moji aktivitu ve volební kampani negativně.
1
1%
Výsledek volby mou aktivitu ve volbách neovlivní.
14
12%
Vyjádření Martina Brože po neúspěšné volbě mi přijde v pořádku.
3
3%
Vyjádření Martina Brože po neúspěšné volbě mi přijde již za hranou a přehnané.
15
13%
Vyjádření Martina Brože po neúspěšné volbě nepřikládám žádnou zvláštní váhu.
0
Žádná hlasování
Myslím si, že se zbytek kraje spiknul proti MS Písek.
3
3%
Nemyslím si, že se zbytek kraje spiknul proti MS Písek.
13
11%
Nemám na to názor.
1
1%
Názory Martina Brože mi jsou sympatické, souhlasím s nimi a chci aby dále kandidoval.
6
5%
Názory Martina Brože mi jsou sympatické, souhlasím s nimi, ale nechci aby dále kandidoval.
0
Žádná hlasování
Názory Martina Brože mi nejsou sympatické, ale chci aby dále kandidoval a podpořil krajskou kandidátku.
10
9%
Názory Martina Brože mi nejsou sympatické a nechci aby dále kandidoval.
3
3%
Předem jsem se s někým domlouval, jak budeme hlasovat.
1
1%
S nikým jsem se ohledně mé volby nedomlouval.
14
12%
Záležitost sleduji a myslím, že může vážně ovlivnit fungování kraje.
6
5%
Záležitost sleduji, ale nemyslím si, že to může vážně ovlivnit fungování kraje.
8
7%
Záležitost nesleduji, nepřikládám jí velkou váhu a je mi to fuk.
1
1%
Jiné - rozvedu v komentáři
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasujících: 20 - Celkem hlasů: 116

Uživatelský avatar
Vaclav.Urban
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 779
Registrován: 04 čer 2010, 11:34
Profese: redaktor, publicista a nakladatel
Bydliště: U Nádraží 783/II, 37701 Jindřichův Hradec
Dal poděkování: 555 poděkování
Dostal poděkování: 1152 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozbor konfliktní situace kolem primárek - anketa

Příspěvek od Vaclav.Urban »

Michal.Horak píše:Takže si opět shrneme , když se v krajských volbách nafouknul Vajgar a torpédoval ve svém regionu veškeré volební snahy, tak to bylo v pořádku a někteří členové si mohli oči vyplakat jaké je to neštěstí, že jsme v krajských volbách bez Vajgaru.
Michal
Co tu mlžíš? Minulé primárky jsme dohodou chtěli odblokovat volbu lídra. My jsme ji respektovali, vy jste dohodu porušili a dostali jste se na přední místa podvodem. Možná teď sklízíte plody své karmy. A nejsme žádnej Vajgar ale Jindřichův Hradec. A lítat po okrese s fotkou podvodníka na letáku se nám fakt nechtělo. Sorry jako. :D
"Snad nic není pro politiku, ale i pro život tak důležité jako poznávat lidi. Poznat ty pravé a povolané, ale také prokouknout ty nesprávné a neprávem se deroucí na veřejnost." TGM
Uživatelský avatar
Michal.Horak
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 922
Registrován: 29 říj 2013, 17:57
Profese: IT (database & system administrator)
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 257 poděkování
Dostal poděkování: 779 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozbor konfliktní situace kolem primárek - anketa

Příspěvek od Michal.Horak »

Vaclav.Urban píše:
Michal.Horak píše:Takže si opět shrneme , když se v krajských volbách nafouknul Vajgar a torpédoval ve svém regionu veškeré volební snahy, tak to bylo v pořádku a někteří členové si mohli oči vyplakat jaké je to neštěstí, že jsme v krajských volbách bez Vajgaru.
Michal
Co tu mlžíš? Minulé primárky jsme dohodou chtěli odblokovat volbu lídra. My jsme ji respektovali, vy jste dohodu porušili a dostali jste se na přední místa podvodem. Možná teď sklízíte plody své karmy. A nejsme žádnej Vajgar ale Jindřichův Hradec. A lítat po okrese s fotkou podvodníka na letáku se nám fakt nechtělo. Sorry jako. :D
Nad interpretací toho, co se tenkrát stalo, jsme tady strávili tolik času, že se do toho znova rozhodně pouštět nemíním , prostě jste to neustáli stejně jako s tím teď máme problém my. Jenže na rozdíl od Tebe já nikoho podvodníkem nenazývám a několikrát jsem zde deklaroval, že výsledky primárek respektuju, takže na rozdíl od vás ty volby bojkotovat nebudu!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Horak za příspěvky (celkem 2):
Ludek.Blaha, Ivo.Vlasaty
Předseda Piráti Písecko
Uživatelský avatar
Jiri.Princ
Příspěvky: 235
Registrován: 24 bře 2015, 12:07
Profese: Nepolitik, Obchodník
Dal poděkování: 70 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování

Re: Rozbor konfliktní situace kolem primárek - anketa

Příspěvek od Jiri.Princ »

Michal. Horák píše:
Nad interpretací toho, co se tenkrát stalo, jsme tady strávili tolik času, že se do toho znova rozhodně pouštět nemíním , prostě jste to neustáli stejně jako s tím teď máme problém my. Jenže na rozdíl od Tebe já nikoho podvodníkem nenazývám a několikrát jsem zde deklaroval, že výsledky primárek respektuju, takže na rozdíl od vás ty volby bojkotovat nebudu!

Bohužel, tahle situace je úplně jiná:
Hradec dohodu respektoval, volbu odblokoval a stejně dostal za uši.
A neznám důvod proč do nás pořád vandruješ.
Nezbylo nám nic jiného než se pokorně stáhnout (tak rozhodly volby).
Myslím, že Písku nyní chybí pokorná reflexe.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Princ za příspěvek:
Ludek.Blaha
Uživatelský avatar
Martin.Cryo.Broz
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 474
Registrován: 24 říj 2012, 08:50
Profese: OSVČ - Podnikatel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 383 poděkování
Dostal poděkování: 471 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozbor konfliktní situace kolem primárek - anketa

Příspěvek od Martin.Cryo.Broz »

Bohužel, tahle situace je úplně jiná: Hradec dohodu respektoval, volbu odblokoval a stejně dostal za uši. A neznám důvod proč do nás pořád vandruješ. Nezbylo nám nic jiného než se pokorně stáhnout (tak rozhodly volby). Myslím, že Písku nyní chybí pokorná reflexe.

Omlouvám se, ale ta situace je stejná, osobně jsem vašeho kandidáte podporoval dle toho jak jsme se dohodli. Stejně tak jsme vyzval všechny Písecké aby to udělali také tak. Narážíme na stejný problém jako ted, že očividně to někdo porušil a ani nevíme kdo. Nemohu říci kdo to byl, mohu mluvit jen za sebe. Ale začíná mě tohle prostě dosti štvát. Bylo by nejlepší to opravdu hlasovat veřejně aby se tohle nedělo. Nehledě na fakt že jsem také říkal OK tak já na to kašlu, a hned se tu rozjelo tohle.

Martin Brož - Cryoman (Zastupitel a radní s gescí pro životní prostředí v městě Písek) - Odchýlit se od norem znamená, že na to musíte mít. Než začnete být tvořivý, musíte být odvážní. Tvořivost je osud, ale odvaha je cestou.

Uživatelský avatar
Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1465
Registrován: 23 čer 2014, 00:11
Profese: strategický zkompetentňovatel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 1521 poděkování
Dostal poděkování: 1536 poděkování

Re: Rozbor konfliktní situace kolem primárek - anketa

Příspěvek od Ludek.Blaha »

Martin.Cryo.Broz píše:...ta situace je stejná, osobně jsem vašeho kandidáte podporoval dle toho jak jsme se dohodli.
Ona tu byla letos při volbě na čelní místa kandidátky nějaká dohoda? To mi tedy doopravdy uniklo.
To bych ji býval v zájmu celku akceptoval. Škoda...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ludek.Blaha za příspěvky (celkem 2):
Ivo.Vlasaty, Tomas.Durco

Aby člověk mohl hlásat pravdu z radnice nebo z parlamentu, musí se tam nejdřív prolhat...
Demokracie je výborná věc. Umožňuje občanům, aby si zcela svobodně zvolili... diktaturu!
Umělá inteligence nedosáhne nikdy až takové úrovně, aby dokázala napodobit myšlení pitomce.

Uživatelský avatar
Martin.Cryo.Broz
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 474
Registrován: 24 říj 2012, 08:50
Profese: OSVČ - Podnikatel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 383 poděkování
Dostal poděkování: 471 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozbor konfliktní situace kolem primárek - anketa

Příspěvek od Martin.Cryo.Broz »

Ludek.Blaha píše:
Martin.Cryo.Broz píše:...ta situace je stejná, osobně jsem vašeho kandidáte podporoval dle toho jak jsme se dohodli.
Ona tu byla letos při volbě na čelní místa kandidátky nějaká dohoda? To mi tedy doopravdy uniklo.
To bych ji býval v zájmu celku akceptoval. Škoda...
Už jsi fakt trapnej jak mě chytáš za každé slovo. Nejde tu dát taky lidi do ignorace jako na FB?

Martin Brož - Cryoman (Zastupitel a radní s gescí pro životní prostředí v městě Písek) - Odchýlit se od norem znamená, že na to musíte mít. Než začnete být tvořivý, musíte být odvážní. Tvořivost je osud, ale odvaha je cestou.

Uživatelský avatar
Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1465
Registrován: 23 čer 2014, 00:11
Profese: strategický zkompetentňovatel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 1521 poděkování
Dostal poděkování: 1536 poděkování

Re: Rozbor konfliktní situace kolem primárek - anketa

Příspěvek od Ludek.Blaha »

Martin.Cryo.Broz píše:Už jsi fakt trapnej jak mě chytáš za každé slovo.
Cože??? Normálně jsem se podivil.
Hodláš nás reprezentovat na nejvyšších úrovních samosprávy, tak se, prosím, vyjadřuj přesně a srozumitelně.

Aby člověk mohl hlásat pravdu z radnice nebo z parlamentu, musí se tam nejdřív prolhat...
Demokracie je výborná věc. Umožňuje občanům, aby si zcela svobodně zvolili... diktaturu!
Umělá inteligence nedosáhne nikdy až takové úrovně, aby dokázala napodobit myšlení pitomce.

Uživatelský avatar
Lukas.Kolarik
Příspěvky: 832
Registrován: 05 zář 2013, 21:08
Profese: OSVČ
Bydliště: Katovice
Dal poděkování: 225 poděkování
Dostal poděkování: 1112 poděkování

Re: Rozbor konfliktní situace kolem primárek - anketa

Příspěvek od Lukas.Kolarik »

Tak já myslím, že co mělo být řečeno, řečeno bylo a víc bych do toho nezabředával. Pokud ale má někdo touhu se v tom dále hnípat, proti gustu....

V anketě se vyjádřilo 19 lidí, to je celkem slušnej vzorek. Zkusím to trošku rozebrat. Z těch 19 členů 15 volby respektuje, u 14 to negativně neovlivní zapojení v kampani, 14 lidí označilo Martinův povolební výstup jako přehnaný, ale stejný počet chce aby Martin dále kandidoval. 13 lidí se s nikým nedomlouvalo a 12 to nevidí jako spiknutí. Takže abych to přeložil, střední hodnotou toho je člen, který se s nikým nedomlouval, myslí, že Martinovo vyjádření bylo více emotivní než mělo, ale mál dále kandidovat. Volbu respektuje a neovlivní to jeho učast v kampani. To je za mě good.

Dále durazně rozporuji, že bych se účastnil nějaké dohody. Myslím si, že žádná nebyla a pokud ano, nevěděl jsem o ní. O tom, že jsem Crya nechtěl poškodit svědčí i fakt, že jsem jej zařadil do volby o čelo kandidátky, přestože se do ní nepřihlásil. Pokud bych ho chtěl zaříznout, stačilo ho prostě rovnou do volby nezařadit a bylo by to "legislativně" naprosto v pořádku.

Dále si myslím, že to určitě není spor Písek vs Ostatní, ale konkrétní lidi vs konkrétní lidi. Bydliště či lokalita v tom vůbec nehraje roli. Náš velký problém je v tom, že jsme se stále ještě nenaučili hlasovat. Většina lidí hlasuje podle vlastních sympatii a ne podle skutečně odvedené práce či přínosu pro stranu jako takovou. Stává se tak, že se většinou hlasuje pro ty, kteří mají nejméně sporů.

Apeluji na všechny, aby svůj pohled na věc přehodnotili na základě toho co bylo napsáno nebo aby o svém pohledu alespoň přemýšleli. Aby než něco dále napíšou, si to po sobě přečetli a zhodnotili, zda je jejich příspěvek konstruktivní. Aby se oprostili od argumentů ad hominem a dále situaci neeskalovali. Diskuze a výměna názorů je sice důležitá, ale musí být vedena věcně, argumentačně správně a bez přehnaných emocí. Nyní je důležité se poučit z krizového vývoje a situaci zklidnit. Výsledky ankety v otázce možného ohrožení fungování kraje mě znepokojují.

Jsme doslova na jedné lodi a jde nám ( alespoň doufám ) o stejnou věc, odložme tedy prosím svoje pocity a záležitosti v osobní rovině, přijměme věci tak jak jsou a buďme racionální.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Kolarik za příspěvky (celkem 5):
Ludek.Blaha, Ivo.Vlasaty, Zbynek.Konvicka, Michal.Horak, Martin.Mareda
Nikdo není na světě úplně zbytečný, i ten největší hlupák slouží alespoň jako špatný příklad.
------------------------------------------

tel: 777279221, email: lukas.kolarik@pirati.cz, Profil
Uživatelský avatar
Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1465
Registrován: 23 čer 2014, 00:11
Profese: strategický zkompetentňovatel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 1521 poděkování
Dostal poděkování: 1536 poděkování

Re: Rozbor konfliktní situace kolem primárek - anketa

Příspěvek od Ludek.Blaha »

Tak jsme si to tak nějak vyjasnili, podle průběžného výstupu z ankety to nikoho až tak moc neovlivnilo, a nemá-li k tomu už nikdo nic, mohli bychom se pověnovat dosestavení kandidátky. Jestli se nepletu, máme tam zatím čtyři kandidáty z dvaadvaceti.
Kdoví, kdy ty volby budou, měli bychom být připraveni.
A pokud se na veřejnost neprovalí informace o tom, že je Pirátská strana celorepublikově postižena epidemií odstupování z kandidátky a vystupování ze strany, pak bychom vzhledem k vnitropolitické situaci mohli mít historickou šanci. Tedy, nerozpadneme-li se už v červnu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ludek.Blaha za příspěvek:
Dan.Lestina

Aby člověk mohl hlásat pravdu z radnice nebo z parlamentu, musí se tam nejdřív prolhat...
Demokracie je výborná věc. Umožňuje občanům, aby si zcela svobodně zvolili... diktaturu!
Umělá inteligence nedosáhne nikdy až takové úrovně, aby dokázala napodobit myšlení pitomce.

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Jihočeský kraj“