Rozbor konfliktní situace kolem primárek - anketa

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Jihocesky kraj

Můj pohled na vzniklý konflikt nejlépe popisují tyto možnosti:

Anketa končí za 13 kvě 2017, 13:34

Souhlasím s provedenením volby, výsledek mě uspokojil a výsledek respektuji.
10
9%
Souhlasím s provedenením volby, výsledek mě neuspokojil ale výsledek respektuji.
6
5%
Nesouhlasím s provedením voleb a jeho výsledek odmítám respektovat.
0
Žádná hlasování
Výsledek volby ovlivní moji aktivitu ve volební kampani pozitivně.
1
1%
Výsledek volby ovlivní moji aktivitu ve volební kampani negativně.
1
1%
Výsledek volby mou aktivitu ve volbách neovlivní.
14
12%
Vyjádření Martina Brože po neúspěšné volbě mi přijde v pořádku.
3
3%
Vyjádření Martina Brože po neúspěšné volbě mi přijde již za hranou a přehnané.
15
13%
Vyjádření Martina Brože po neúspěšné volbě nepřikládám žádnou zvláštní váhu.
0
Žádná hlasování
Myslím si, že se zbytek kraje spiknul proti MS Písek.
3
3%
Nemyslím si, že se zbytek kraje spiknul proti MS Písek.
13
11%
Nemám na to názor.
1
1%
Názory Martina Brože mi jsou sympatické, souhlasím s nimi a chci aby dále kandidoval.
6
5%
Názory Martina Brože mi jsou sympatické, souhlasím s nimi, ale nechci aby dále kandidoval.
0
Žádná hlasování
Názory Martina Brože mi nejsou sympatické, ale chci aby dále kandidoval a podpořil krajskou kandidátku.
10
9%
Názory Martina Brože mi nejsou sympatické a nechci aby dále kandidoval.
3
3%
Předem jsem se s někým domlouval, jak budeme hlasovat.
1
1%
S nikým jsem se ohledně mé volby nedomlouval.
14
12%
Záležitost sleduji a myslím, že může vážně ovlivnit fungování kraje.
6
5%
Záležitost sleduji, ale nemyslím si, že to může vážně ovlivnit fungování kraje.
8
7%
Záležitost nesleduji, nepřikládám jí velkou váhu a je mi to fuk.
1
1%
Jiné - rozvedu v komentáři
0
Žádná hlasování

Celkem hlasujících: 20 - Celkem hlasů: 116

Lukas.Kolarik
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 195 poděkování
Dostal poděkování: 786 poděkování

Rozbor konfliktní situace kolem primárek - anketa

Příspěvek od Lukas.Kolarik » 08 kvě 2017, 13:34

Založil jsem tuto anketu, abych nějak objektivně zjistil, jaká je nálada v krajském sdružení a jak se jeho členové staví k aktuálnímu konfliktu po nezvolení Martina Brože na první čtyři pozice na kandidátce.

Aby došlo k opravdu svobodnému vyjádření názoru je to formou ankety, protože ta je tajná. Hlas je možné v průběhu měnit. Rovněž tak je možno zde k tématu diskutovat, je to vhodnější prostor než na jednání KF.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Kolarik za příspěvky (celkem 4):
Jan.Novak, Marthas.Kucera, Zbynek.Konvicka, Ludek.Blaha
Nikdo není na světě úplně zbytečný, i ten největší hlupák slouží alespoň jako špatný příklad.
------------------------------------------
Předseda Jihočeského kraje.
Předseda MS Strakonicko.
tel: 777279221, email: lukas.kolarik@pirati.cz, Profil

Tomas.Durco
Člen KS Jihočeský kraj
Profese: projektant
Dal poděkování: 205 poděkování
Dostal poděkování: 32 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozbor konfliktní situace kolem primárek - anketa

Příspěvek od Tomas.Durco » 08 kvě 2017, 14:12

Takže pokud se někomu něco nelíbí, že neprojde hlasování tak jak chce daný člověk, tak z toho budeme dělat kovbojku? :shock:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Durco za příspěvek:
Jan.Novak

Barbora.Chvalova
Člen KS Jihočeský kraj
Profese: stundetka IT a žurnalistiky
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 13 poděkování

Příspěvek od Barbora.Chvalova » 08 kvě 2017, 14:16

Já myslím, že tohle je přilévání benzínu do ohně a dopadne to úplně stejně, jak to dopadlo včera, ne-li hůř. Na celou anketu bych se vykašlala a případné problémy a názory, ať se nechají třeba na čtvrtek a lidi je řeknou osobně, ne se schovávají za TAJNOU anketu. Takhle by se akorát všichni uklidnili a ve čtvrtek by se to vyřešilo lidsky, tímhle se to akorát všechno zhoršuje ještě jednou. :|
Tito uživatelé poděkovali autorovi Barbora.Chvalova za příspěvky (celkem 2):
Martin.Cryo.Broz, Tomas.Durco

Lukas.Kolarik
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 195 poděkování
Dostal poděkování: 786 poděkování

Příspěvek od Lukas.Kolarik » 08 kvě 2017, 15:50

Barbora.Chvalova píše:Já myslím, že tohle je přilévání benzínu do ohně a dopadne to úplně stejně, jak to dopadlo včera, ne-li hůř. Na celou anketu bych se vykašlala a případné problémy a názory, ať se nechají třeba na čtvrtek a lidi je řeknou osobně, ne se schovávají za TAJNOU anketu. Takhle by se akorát všichni uklidnili a ve čtvrtek by se to vyřešilo lidsky, tímhle se to akorát všechno zhoršuje ještě jednou. :|
KF má skoro 40 členů, ve čtvrtek tipuju účast tak 8 lidi. Vyjádřit se mají právo všichni. Proto anketa. Nevím co chcete ve čtvrtek řešit, podle mě není co. Vše proběhlo v pořádku, nic nebylo porušeno a buď se Cryo vzpamatuje z toho, že většina ho nechce vidět uplně na špičce kandidátky, ale těsně pod ní, z toho, že mu nedali hlas lidi z jeho MS ( nebo nehlasovali ), provede nějakou sebereflexi a přihlásí se do volby nebo bude dál uražený a myslet si, že je to spiknutí, že jen on má pravdu a ostatní to nechtějí udělat podle něj, že nebude startovat z pátého místa a do volby se nepřihlásí. Jako nemůžou bejt všichni spokojený, je to politika. Tato anketa namá sloužit jako přilévání oleje, natož benzínu do ohně, ale čistě jako přehled aktuální nálady a pohledu členů krajského sdružení. To je pro mne jako předsedu to nejdůležitější, pocity jednotlivce jsou samozřejmě taky důležité, ale oproti názoru hejna, je třeba je trošku upozadit.

Osobně jsem to napsal jasně. Cryo udělal v Písku kus práce, ne vždy s ním souhlasím, ale s kým ano, že jo. Můj hlas dostal, rád ho uvidím na kandidátce a pracovat na kampani, ale pokud nebude chtít, přemlouvat ho nebudu, nejsme ve školce. Míč je teď na jeho straně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Kolarik za příspěvky (celkem 6):
Zbynek.Konvicka, Jana.Kolarikova, Ivo.Vlasaty, Tomas.Durco, Ludek.Blaha, Jan.Novak
Nikdo není na světě úplně zbytečný, i ten největší hlupák slouží alespoň jako špatný příklad.
------------------------------------------
Předseda Jihočeského kraje.
Předseda MS Strakonicko.
tel: 777279221, email: lukas.kolarik@pirati.cz, Profil

Zbynek.Konvicka
Vedoucí krajského odboru
Profese: novinář
Dal poděkování: 301 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování

Příspěvek od Zbynek.Konvicka » 08 kvě 2017, 16:06

ahoj všichni,

pokouším se rozumět tomu, že si chce Kolis jako předseda zmapovat situaci a náladu Pirátstva v kraji nyní on-line, i když se více přimlouvám k tomu si tyto věci vyříkávat osobně, na druhou stranu se nás nikdy zpravidla nesejde více než 20 ze 40 lidí ... ve čtvrtek 11. května na to asi moc prostor nebude, pokud chceme využít času a zkušeností Štěpána Štrébla, a 21. v Prachaticích nás snad dorazí víc, ale pokud tam budou nějací zájemci o spolupráci z Prachaticka, tak si nemyslím, že by bylo nejvhodnější tam řešit tuhle záležitost... neb bychom vypadali jako parta, která se nedokáže domluvit a ctít základní věci demokratických voleb...

to, že jsem stále za to, aby v první pětce byl aspoň jeden Písečák, po vysvětlení Jany a Kolise, že ač členové MS Strakonicko, mají trvalé bydliště nyní v Písku, je situace trochu jiná, leč si myslím, že někdo z trojky Martin Brož, Michal horák či Pepa Soumar by na té pětce býti měl (vzhledem k úspěšným hlasům v krajských volbách).... je to zase ale na volbě a chuti dotyčných do této volby jít...a preferencích všech lidí v kraji pro jednotlivé kandidáty hlasovat, samozřejmě pokud bude na pátém místě kdokoliv jiný z jiného okresu a vzejde z řádné dovolby, ok, musíme to ctít, jde mi spíše o proporční zastoupení na kandidátce napříč okresy...

těžko si lze představit zrušit předchozí volby na čelo kandidátky, nebo si měnit místa jako v koňském handlu... ctil bych názor toho, jak rozhodně většina...
"Co tě nezabije, to tě posílí!"

Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj
Profese: učitel
Dal poděkování: 1106 poděkování
Dostal poděkování: 1038 poděkování

Příspěvek od Ludek.Blaha » 08 kvě 2017, 18:12

Barbora.Chvalova píše:Já myslím, že tohle je přilévání benzínu do ohně
Jaképak přilévání. Net má tu výhodu, že nechce-li se člověk spálit, pak může brouzdat někde jinde, a nebo si dát sprchu.
Ne každý má možnost, popřípadě i chuť někam cestovat, ale proč mu nedat příležitost se k věcem vyjadřovat.
A kdo se vyjadřovat nechce, nechť se nevyjadřuje.
Komu vadí, že je v některých případech to vyjádření anonymní, může svoje stanovisko zveřejnit. Tady přece není vůbec žádný problém.
Skutečnost, že při volbě na čelní místa nehlasovali všichni, kteří hlasovat mohli, popřípadě i měli, je zřejmá. Prosté součty, první třída.
Pokud někdo z výsledku volby dovozuje nějaké spiknutí, nechť se ztrapňuje i nadále.
Pokud někdo na základě výsledku volby nazře, že systém je vadný, něchť navrhne pro příště změnu.
Pokud někdo neumí prohrávat, nechť nehraje, a nebo cvrnká kuličky s drobotí.
Pokud je někomu někde těsno, nechť zamává křídly, a rozletí se k blankytným výšinám.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ludek.Blaha za příspěvky (celkem 3):
Ivo.Vlasaty, Jana.Kolarikova, Jiri.Princ
Aby člověk mohl hlásat pravdu z radnice nebo z parlamentu, musí se tam nejdřív prolhat...

Michal.Horak
Místní předsednictvo
Profese: IT (database & system administrator)
Dal poděkování: 221 poděkování
Dostal poděkování: 610 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal.Horak » 09 kvě 2017, 00:37

Takže si opět shrneme , když se v krajských volbách nafouknul Vajgar a torpédoval ve svém regionu veškeré volební snahy, tak to bylo v pořádku a někteří členové si mohli oči vyplakat jaké je to neštěstí , že jsme v krajských volbách bez Vajgaru, nicméně když má pocit diskriminace Písek, tak je to hned za hranou a kdesi cosi.
Za mě naprosto v poho, volba byla jednoznačná a demokratická a tudíž vyjadřuje mínění většiny , že bez Písečáků ty parlamentní volby úžasně vytrhnem. Kdo si dal tu práci a přečetl si procenta z krajských voleb, tak by si samozřejmě sabotováním píseckých kandidátů do horní pětice měl minimálně rozmyslet a zkusit vlažný froté ručník ....
Já nesdílím vyhraněný Cryovo postoj a klidně budu kandidovat z 21. pozice (22. nechávám tradičně Luďkovi, jestli ho tam ovšem primárky pustí) neboť jsem přesvědčen o tom , že i z 21. pozice moji voliči z Čimelic mně stačí na vykroužkování abych se před ten Vajgar dostal.
S pozdravem
Světu mír
Michal
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Horak za příspěvek:
Martin.Cryo.Broz
Předseda Piráti Písecko
4.místopředseda PKS Jč

Ivo.Vlasaty
Člen KS Jihočeský kraj
Dal poděkování: 6913 poděkování
Dostal poděkování: 2681 poděkování

Příspěvek od Ivo.Vlasaty » 09 kvě 2017, 00:56

Michal.Horak píše:Takže si opět shrneme , když se v krajských volbách nafouknul Vajgar a torpédoval ve svém regionu veškeré volební snahy, tak to bylo v pořádku a někteří členové si mohli oči vyplakat jaké je to neštěstí , že jsme v krajských volbách bez Vajgaru, nicméně když má pocit diskriminace Písek, tak je to hned za hranou a kdesi cosi.
Za mě naprosto v poho, volba byla jednoznačná a demokratická a tudíž vyjadřuje mínění většiny , že bez Písečáků ty parlamentní volby úžasně vytrhnem.
Tohle není fér vyjádření. Já podporuju to samé řešení, co jsem podporoval s Hradcem. Ať se zástupce Písku OFFTOPIC(když pomineme, že už tam dvě písecké náplavy jsou) nechá řádně zvolit a pak si s někým svolným vymění místo. A jestli to dopadne stejně jako minule s Hradcem, tj. ublížená oběť *spiknutí* to nepřijme, já si oči fakt nevypláču.

Taky jsem nezaznamenal, že by někdo připustil, že jste možná roztříštili hlasy tím, že vás kandidovalo moc za Písek. Bohužel nebo bohudík, část lidí hlasuje takticky. A další část členů hlasování moc nerozumí a nedomýšlí, co jim může ublížit. A nakonec. Taky jsem si nevšiml, že by ublížený Cryo připustil, že mu možná ublížilo, jak někdy jedná s lidmi mimo MS Písecko. Když někdo jen naznačí, on i jeho zastánci zásadně přechází do útoku :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vlasaty za příspěvek:
Jan.Novak
Ivo Vlasatý
toho času řadový člen :)
ivojr@seznam.cz
733224619

Martin.Cryo.Broz
Místní předsednictvo
Profese: OSVČ - Podnikatel
Dal poděkování: 353 poděkování
Dostal poděkování: 446 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Cryo.Broz » 09 kvě 2017, 08:19

IVO VLASATY Taky jsem si nevšiml, že by ublížený Cryo připustil, že mu možná ublížilo, jak někdy jedná s lidmi mimo MS Písecko. Když někdo jen naznačí, on i jeho zastánci zásadně přechází do útoku.

Já tohle bohužel nikdy nenaznačil. A řeknu k tomu už jediné, ty tu pořád mluvíš o tom jakou dělám veřejně paseku, ale stále jsi mě nedal jedinej příklad toho co jsem kdy a kde veřejně posral. Naopak bych řekl že tu máme jiné adepty a těm to prošlo a nikdy se z tohodle taková fraška nedělala. Viz koalice s jinejma stranama bez toho aby o tom někdo věděl --- Nikdo nic! Viz facka tatínkovo starostovi --- Nikdo nic! A mohl bych bych pokračovat,... To že tohle je závažnější než nějaké moje výkřiky do tmy nikoho nezajímá, ale já jsem opět ten nejhorší na světě, že jsem se ozval, kvůli tomu, že cítím že to opět děláme blbě! Na každého se tu ěnco najde!
Martin Brož - Cryoman (Zastupitel v městě Písek) - Odchýlit se od norem znamená, že na to musíte mít. Než začnete být tvořivý, musíte být odvážní. Tvořivost je osud, ale odvaha je cestou.

Jiri.Princ
Člen KS Jihočeský kraj
Profese: Obchodník se zemědělskou technikou
Dal poděkování: 50 poděkování
Dostal poděkování: 63 poděkování

Příspěvek od Jiri.Princ » 09 kvě 2017, 09:34

Já nesdílím vyhraněný Cryovo postoj a klidně budu kandidovat z 21. pozice (22. nechávám tradičně Luďkovi, jestli ho tam ovšem primárky pustí) neboť jsem přesvědčen o tom , že i z 21. pozice moji voliči z Čimelic mně stačí na vykroužkování abych se před ten Vajgar dostal.
S pozdravem
Světu mír
Michal

Nevím, jak by mohli 4 piráti z Vajgarskýho škuneru ublížit komukoli z Píseckýho tím, že volili svého kandidáta.
Celou tu přestřelku ani trochu nechápu. Není jiný poctivější způsob než dobrovolná anonimní volba, bohužel
ne vždy pro vítěze z povolání.
JP.

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Jihočeský kraj“