KF Jčk 4/2016 primárky do krajských voleb[rozprava]

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Jihočeský kraj, Krajsti predsedajici, KoKS Jihočeský kraj, Administrativa-KS Jihočeský kraj

Zamčeno
Uživatelský avatar
Lukas.Kolarik
Příspěvky: 832
Registrován: 05 zář 2013, 21:08
Profese: OSVČ
Bydliště: Katovice
Dal poděkování: 225 poděkování
Dostal poděkování: 1112 poděkování

Re: KF Jčk 4/2016 primárky do krajských voleb[rozprava]

Příspěvek od Lukas.Kolarik »

Jan.Novak píše:
Inu, mýlit se je lidské. :) Nicméně si myslím, že po krajských volbách by mělo krajské předsednictvo odstoupit, úplně ze stejně zjevných důvodů, jako to má republikové po volbách do sněmovny (nechápu proč tam není přímo i krajské předsednictvo)..... Po minulých krajských volbách předsednictvo kolem Václava Urbana také odstoupilo.
A jaké zjevné důvody to jsou? Ta situace není úplně identická. Republikové předsednictvo představuje ve straně moc výkonou OFFTOPICsplečně s odborya zároveň je to stranický statutár. Krajské předsednictvo je naproti tomu jenom organizační složka, bez nějakých výrazných pravomocí ať už celostátních tak i na krajské rovinně. Analogicky bys pak musel chtít rezignaci i po místním předsednictvu po komunálkách....

A po minulých krajských volbách v roce 2012 předsednictvo neodstoupilo, respektive uz si to nepamatuju a na stranických systémech jsem o tom nic nenašel.

Krajské předsednictvo bych nechal tak jak je, klasicky dvouletý mandát, pokud někdo rezignuje, tak se uvolnené místo dovolí. Nač to komplikovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Kolarik za příspěvky (celkem 2):
Vaclav.Urban, Ivo.Vlasaty
Nikdo není na světě úplně zbytečný, i ten největší hlupák slouží alespoň jako špatný příklad.
------------------------------------------

tel: 777279221, email: lukas.kolarik@pirati.cz, Profil
Uživatelský avatar
Jiri.Princ
Příspěvky: 235
Registrován: 24 bře 2015, 12:07
Profese: Nepolitik, Obchodník
Dal poděkování: 70 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování

Re: KF Jčk 4/2016 primárky do krajských voleb[rozprava]

Příspěvek od Jiri.Princ »

Ahoj Lukáši.
nenech se tlačit. Nejde řešit revoluci revolucí.
Klid a rozvaha nejsou ostudy.
JP.
Uživatelský avatar
Jan.Novak
Republikový výbor
Příspěvky: 2445
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 4042 poděkování
Dostal poděkování: 2936 poděkování

Re: KF Jčk 4/2016 primárky do krajských voleb[rozprava]

Příspěvek od Jan.Novak »

Ivoš by musel napsat, že odstupuje, všechno ostatní je jen věc náhledu a výkladu. Znovu opakuji, Ivošovo zvolení je zcela platné. Pokud on sám napíše, že ze zvoleného místa odstupuje tak ho teprve máš právo "škrtnout", jinak ne. Takže jako předsedající jednej, prosím, jak máš a ne dle svých dohadů. Ideálně napiš Ivošovi, ať sem případně napíše "odstupuji z XXtého místa na kandidátce" a nebudeme to muset řešit, ale do té doby prosím dle pravidel a předpisů a ne dohadů.

Předsednictvo kraje je moc výkoná úplně stejně jako je moc výkoná republikové předsednictvo. OFFTOPICNezlob se na mě, nechci být zbytečně jízlivý, ale jako člen předsednictva by si tohle měl vědět V rámci organizační struktury má úplně stejný druh pravomocí krajské předsednictvo jako republikové, jen je o stupínek níže. Vzhledem k tomu, že nemáme vlastní krajské předpisy a jednací řády postupujeme analogicky, tedy má přijít na řadu odstoupení krajského předsednictva po volbách. To, že to není v předpisech vysloveně uvedeno, jak na to poukázal Michal, je dáno tím, že máme možnost vytvořit si vlastní normy. My si je nevytvořili, tím pádem se řídíme běžným předpisem.
Porovnávat kraj a MS je trochu mimo. Jsou úplně jiné, zj. složením a jednotou skupin v ní obsažených. Nicméně, abych nekázal vodu a nepil víno, tak na Českobudějovicku to zavedeme.
S tou rezignací máš pravdu, spetl jsem si jí s jinou. Omlouvám se.

Rozhodně o co mně s tím předsednictvem a jeho odstoupením jde. Považuji to za naprosto čestné řešení. Krajské předsednictvo se má podílet na organizaci voleb a volební kampaně. Má na ní pracovat a každý jeho člen by se měl zapojit a prokázat svoje organizační schopnosti a to zda-li má na to tu funkci vykonávat, nebo ne. OFFTOPICNespolupráci JH v tomto ohledu beru jako chybu naši; proto rád uvítám zástupce JH i pokud se nebude podílet na kampani kraje. To v těhle krajských volbách uvidíme. Neodstoupit po krajských volbách a nenechat zhodnotit zbytek kraje jak se komu z předsednictva dařilo, či zda se mezi zbylými členy neukázali schopnější lidé, mi příjde velmi papalášské, ale jak chcete, tlačit silou to nehodlám. Je to na svědomí každého, zda-li se chce držet funknce za každou cenu, či ne. Do předu avizuji, že o post předsedy kraje usilovat nebudu (pokud by se někdo cítil být ohrožen). Nestojím ani o opakování nějakých patů a podobně, naopak stojím o konsensuální, aktivní a schopné předsednictvo - na tom kdo v něm bude sedět až zase tolik nesejde. Chci dát všem šanci, aby po tom kdy se reálně ukáže kdo co a jak umí, využít tyto zkušenosti a zhodnotit je ve volbách. Další věcí je samozřejmě to, že pokud uspějeme bude hrát krajské předsednictvo větší a aktivnější roli, ve které by se měl odrážet posun v čase a realitě za tu dobu co bylo zvoleno.

Vyhlašme tedy prosím volbu nového předsedy kraje, ať ho máme co nejdříve. Byl bych rád, kdyby se o tento post ucházel Ondřej Lešetický.

Také bych poprosil vyhlásit volbu k senátorskému obvodu Český krumlov. Již se nám krátí čas kdy je třeba vše vyřídit a rád bych tyto věci vyřešil najednou (v případě, že budeme mít dva senátorské kandidáty).

Člen RV za JčK
Předseda kontrolního výboru zastupitelstva Jihočeského kraje
Zastupitel města Týn nad Vltavou

Uživatelský avatar
Lukas.Kolarik
Příspěvky: 832
Registrován: 05 zář 2013, 21:08
Profese: OSVČ
Bydliště: Katovice
Dal poděkování: 225 poděkování
Dostal poděkování: 1112 poděkování

Re: KF Jčk 4/2016 primárky do krajských voleb[rozprava]

Příspěvek od Lukas.Kolarik »

Jan.Novak píše:Ivoš by musel napsat, že odstupuje, všechno ostatní je jen věc náhledu a výkladu. Znovu opakuji, Ivošovo zvolení je zcela platné. Pokud on sám napíše, že ze zvoleného místa odstupuje tak ho teprve máš právo "škrtnout", jinak ne. Takže jako předsedající jednej, prosím, jak máš a ne dle svých dohadů. Ideálně napiš Ivošovi, ať sem případně napíše "odstupuji z XXtého místa na kandidátce" a nebudeme to muset řešit, ale do té doby prosím dle pravidel a předpisů a ne dohadů.
Ivo se vyjádřil jasně na zasedání, že nechce kandidovat na čelní pozice. Řekl jsem mu, ať to napíše do rozpravy. Udělal to možná trochu nešťastně, ale udělal to. Pokud by se to jako odstoupení brát nedalo, stejně není zvolen. Zbylých pozic na čele kandidátky bylo 5, Ivo skončil šestý. OFFTOPICnemůžeš to přelejvat do další volby, byl Máca a ty automaticky na druhé a třetí pozici, když jste neuspěli ve volbě o lídra? Stal se Bajgar automaticky místopředsedou, když neuspěl ve volbě o předsedu?

OFFTOPIC[quote="Jan.Novak"]
Předsednictvo kraje je moc výkoná úplně stejně jako je moc výkoná republikové předsednictvo. OFFTOPICNezlob se na mě, nechci být zbytečně jízlivý, ale jako člen předsednictva by si tohle měl vědět V rámci organizační struktury má úplně stejný druh pravomocí krajské předsednictvo jako republikové, jen je o stupínek níže. Vzhledem k tomu, že nemáme vlastní krajské předpisy a jednací řády postupujeme analogicky, tedy má přijít na řadu odstoupení krajského předsednictva po volbách. To, že to není v předpisech vysloveně uvedeno, jak na to poukázal Michal, je dáno tím, že máme možnost vytvořit si vlastní normy. My si je nevytvořili, tím pádem se řídíme běžným předpisem.
Porovnávat kraj a MS je trochu mimo. Jsou úplně jiné, zj. složením a jednotou skupin v ní obsažených. Nicméně, abych nekázal vodu a nepil víno, tak na Českobudějovicku to zavedeme.
S tou rezignací máš pravdu, spetl jsem si jí s jinou. Omlouvám se.[/quote]

PKS by se asi dalo brát jako moc výkonná, ale oproti RP má seřezané kompetence téměř na nulu. Pokud nelze srovnávat předsednictvo krajské a předsednictvo místní, nemůžeš srovnavat ani předsednictvo republikové a krajské. Pokud máš nějaký návrh, jak to na jihu upravit, nahoď ho a můžem k tomu svolat jednání. Já osobně nesouhlasím ani s povolební výměnou předsednictva republikového, takže Tvůj návrh nepodpořím. Podpořím ale svolání jednání v této věci. Možností jak odvolat předsednictvo standartní cestou, máme oproti jiným stranám dost. Možná bych to ještě pochopil po volbách neúspěšných.

[quote="Jan.Novak"]
Vyhlašme tedy prosím volbu nového předsedy kraje, ať ho máme co nejdříve. Byl bych rád, kdyby se o tento post ucházel Ondřej Lešetický.

Také bych poprosil vyhlásit volbu k senátorskému obvodu Český krumlov. Již se nám krátí čas kdy je třeba vše vyřídit a rád bych tyto věci vyřešil najednou (v případě, že budeme mít dva senátorské kandidáty).[/quote]

K obou věcem svolám jednání v týdnu
Nikdo není na světě úplně zbytečný, i ten největší hlupák slouží alespoň jako špatný příklad.
------------------------------------------

tel: 777279221, email: lukas.kolarik@pirati.cz, Profil
Uživatelský avatar
Jan.Novak
Republikový výbor
Příspěvky: 2445
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 4042 poděkování
Dostal poděkování: 2936 poděkování

Re: KF Jčk 4/2016 primárky do krajských voleb[rozprava]

Příspěvek od Jan.Novak »

Pokud se hlasovalo o 5 pozicích a kandidátů bylo 6, tak jsi hlasování nastavil blbě, protože šlo hlasovat pro všech šest kandidátů, což není v takovém případě přípustné. Proto jsem si ani nevšiml, že to tak je. V tom případě nemáme co řešit. Pro příště si ale dej pozor, aby jsi hlasování nastavil správně a pak dávej i správné zdůvodnění - Ivoš není na tom a tom místě, protože odstoupil, ale protože vyzval k tomu, aby nebyl zvolen což se poté také stalo. Respektive byl zvolen na náhradnickou pozici.
K Tvému prvnímu OT - v případě, že by třeba takový Michal Horák odstoupil, tak já a Oldřich Máca jsme náhradníci, protože jsme prošli prvním kolem, pořadí náhradnictví je pak dle hlasů v druhém kole. Bajgar nezískal v prvním kole dost hlasů, takže není náhradníkem na předsedu.

PKS je moc výkoná, to že má nižší pravomoce jednoduše plyne z toho, že je o stupínek níže. Napsal jsem, že z hlediska složení definovaných buněk nelze srovat krajské a místní sdružení (tím jsem prostě myslel to, že jednotlivá MS jsou většinou názorově mnohem svornější, než krajská sdružení). Jinak z hlediska formálních parametrů srovnat samozřejmě jdou: předsednictvo MS je mocí výkonou, i když s opravdu malými pravomocemi. :-)

Takže já napíšu "analogicky se řídíme dle pravidel CF" (což je prostě pravda) a ty napíšeš "já s tímhle pravidlem u CF nesouhlasím, tak to nebudeme praktikovat"?
Nejde přece o to předsednictvo odvolat, jde o to, aby samo předsednictvo šlo s kůží na trh. ;)

Fakt jak u blbejch, proč teda máme nějaký ty pravidla a podobně? Když jsme si nepřijali svoje, tak se prostě máme řídit analogicky těmi výš, ne to dělat podle toho "s tímhle nesouhlasim, to se mi nelíbí, tak to nebudu praktikovat ani níž".

Člen RV za JčK
Předseda kontrolního výboru zastupitelstva Jihočeského kraje
Zastupitel města Týn nad Vltavou

Oldrich.Maca
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 159
Registrován: 07 črc 2014, 10:29
Profese: Daňový poradce
Bydliště: Jindřichův Hradec
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 28 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Jčk 4/2016 primárky do krajských voleb[rozprava]

Příspěvek od Oldrich.Maca »

Poučení: iniciativní ................ je horší než třídní nepřítel.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Oldrich.Maca za příspěvek:
Jan.Novak
Uživatelský avatar
Jan.Novak
Republikový výbor
Příspěvky: 2445
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 4042 poděkování
Dostal poděkování: 2936 poděkování

Re: KF Jčk 4/2016 primárky do krajských voleb[rozprava]

Příspěvek od Jan.Novak »

Pravdu díš, kybersoudruhu, mrzí mne to.

Člen RV za JčK
Předseda kontrolního výboru zastupitelstva Jihočeského kraje
Zastupitel města Týn nad Vltavou

Oldrich.Maca
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 159
Registrován: 07 črc 2014, 10:29
Profese: Daňový poradce
Bydliště: Jindřichův Hradec
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 28 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Jčk 4/2016 primárky do krajských voleb[rozprava]

Příspěvek od Oldrich.Maca »

Mlčící hloupý se těžko pozná.
Poznal jsem a končím tímto účast v jakékoli rozpravě
a to s nadějí že zas bude lépe.
Uživatelský avatar
Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1465
Registrován: 23 čer 2014, 00:11
Profese: strategický zkompetentňovatel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 1521 poděkování
Dostal poděkování: 1536 poděkování

Re: KF Jčk 4/2016 primárky do krajských voleb[rozprava]

Příspěvek od Ludek.Blaha »

Oldrich.Maca píše:Mlčící hloupý se těžko pozná.
Poznal jsem a končím tímto účast v jakékoli rozpravě
a to s nadějí že zas bude lépe.
1. Pravda. U píšícího hloupého to jde nesrovnatelně lépe.
2. Unikátní, skončí-li člověk dřív, než začne.
3. Samo se toho zlepší je pramálo.

Aby člověk mohl hlásat pravdu z radnice nebo z parlamentu, musí se tam nejdřív prolhat...
Demokracie je výborná věc. Umožňuje občanům, aby si zcela svobodně zvolili... diktaturu!
Umělá inteligence nedosáhne nikdy až takové úrovně, aby dokázala napodobit myšlení pitomce.

Uživatelský avatar
Lukas.Kolarik
Příspěvky: 832
Registrován: 05 zář 2013, 21:08
Profese: OSVČ
Bydliště: Katovice
Dal poděkování: 225 poděkování
Dostal poděkování: 1112 poděkování

Re: KF Jčk 4/2016 primárky do krajských voleb[rozprava]

Příspěvek od Lukas.Kolarik »

žádám přítomné, aby se zdrželi příspěvků nesouvisejících s tématem nebo udělím své historicky první napomenutí :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Kolarik za příspěvek:
Ludek.Blaha
Nikdo není na světě úplně zbytečný, i ten největší hlupák slouží alespoň jako špatný příklad.
------------------------------------------

tel: 777279221, email: lukas.kolarik@pirati.cz, Profil
Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Jihočeský kraj“