KF JčK 9/2015 - Volba zástupce v RV za KS JčK 2015

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Jihočeský kraj, Krajsti predsedajici, KoKS Jihočeský kraj, Administrativa-KS Jihočeský kraj

Uživatelský avatar
Lukas.Kolarik
Příspěvky: 832
Registrován: 05 zář 2013, 21:08
Profese: OSVČ
Bydliště: Katovice
Dal poděkování: 225 poděkování
Dostal poděkování: 1112 poděkování

Re: KF JčK 9/2015 - Volba zástupce v RV za KS JčK 2015

Příspěvek od Lukas.Kolarik »

Jan.Novak píše:Pleteš se, Václave.
To, že je někdo nováčkem není argument, ostatně ty jsi se stal předsedou taky poměrně rychle. Pokud máš pocit, že Simon je špatný kandidát můžeš volit Lukáše Nového, mám pocit, že k sobě máte docela blízko, případně se do volby přihlaš sám.
Tady to není buď a nebo....taky je varianta nevolit nikoho...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Kolarik za příspěvek:
Ivo.Vlasaty
Nikdo není na světě úplně zbytečný, i ten největší hlupák slouží alespoň jako špatný příklad.
------------------------------------------

tel: 777279221, email: lukas.kolarik@pirati.cz, Profil
Uživatelský avatar
Lukas.Kolarik
Příspěvky: 832
Registrován: 05 zář 2013, 21:08
Profese: OSVČ
Bydliště: Katovice
Dal poděkování: 225 poděkování
Dostal poděkování: 1112 poděkování

Re: KF JčK 9/2015 - Volba zástupce v RV za KS JčK 2015

Příspěvek od Lukas.Kolarik »

Já bych se rád obou kandidátů ( případně i dalších přibyvších ) zeptal, co považují za svůj největší dosavadní životní úspěch a co naopak jako neúspěch.

Dále by mne zajímalo, jaký mají názor na tyto témata:


1. Povinné očkování dětí / nemožnost neočkovaných dětí umísťovat k předškolnímu vzdělávání.

2. Soudem automaticky nařizovaná střídavá péče o nezletilé děti rodičům, kteří se nedokáží na úpravě styku spolu domluvit.

3. Aktuální dění v Polsku - krize veřejnoprávních TV, paralyzovaný ústavní soud atp.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Kolarik za příspěvek:
Ivo.Vlasaty
Nikdo není na světě úplně zbytečný, i ten největší hlupák slouží alespoň jako špatný příklad.
------------------------------------------

tel: 777279221, email: lukas.kolarik@pirati.cz, Profil
Uživatelský avatar
Jan.Novak
Republikový výbor
Příspěvky: 2445
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 4042 poděkování
Dostal poděkování: 2936 poděkování

Re: KF JčK 9/2015 - Volba zástupce v RV za KS JčK 2015

Příspěvek od Jan.Novak »

Tak jasně, Lukáši, já si třeba myslím, že nevolit je taky volba a forma postoje (tedy že je naprosto legitimní). V případě zástupce kraje v RV mi to příjde ovšem škoda, pokud pak člověk má pocit, že zástupce neplní to co slíbil/neodráží názory krajské členské základny není až tak obtížné ho odvolat. Nicméně moje vyjádření vyznělo tak jak píšeš, takže tak. :o)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Novak za příspěvek:
Ivo.Vlasaty

Člen RV za JčK
Předseda kontrolního výboru zastupitelstva Jihočeského kraje
Zastupitel města Týn nad Vltavou

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18655
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33837 poděkování

Re: KF JčK 9/2015 - Volba zástupce v RV za KS JčK 2015

Příspěvek od Martin.Kucera »

Vaclav.Urban píše:Je členem místního sdružení Českobudějovicko a současně členem strany. Členové MS v rámci kraje jsou členové krajského i celostátního fóra, nikoliv členové krajského sdružení.
Jen pro pořádek, aby v tom bylo jasno.

Přímo ve stanovách stojí:
2) Organizační jednotky strany jsou oblastní sdružení vytvořená na územním principu: oblastní sdružení jsou krajská sdružení a místní sdružení. Místní sdružení vyvíjí činnost v rámci příslušného krajského sdružení a je mu podřízeno. Člen podřízeného oblastního sdružení je tak též členem nadřízeného oblastního sdružení.
Tedy člen MS Českobudějovicko je též členem KS JČK (a samozřejmě členem strany).

K organizačním jednotkám příslušejí jejich orgány, tedy krajská a místní fóra a předsednictva.
Člen MS Českobudějovicko je tedy členem příslušejícího místního fóra, a protože je (dle stanov) i členem KS JČK, je tím pádem členem příslušejícího krajského fóra.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 3):
Ivo.Vlasaty, Jan.Novak, Michal.Horak

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Simon.Kostadinov
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 244
Registrován: 13 lis 2015, 11:38
Profese: Technik JE
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 132 poděkování
Dostal poděkování: 212 poděkování

Re: KF JčK 9/2015 - Volba zástupce v RV za KS JčK 2015

Příspěvek od Simon.Kostadinov »

Lukas.Kolarik píše:Já bych se rád obou kandidátů ( případně i dalších přibyvších ) zeptal, co považují za svůj největší dosavadní životní úspěch a co naopak jako neúspěch.

Dále by mne zajímalo, jaký mají názor na tyto témata:


1. Povinné očkování dětí / nemožnost neočkovaných dětí umísťovat k předškolnímu vzdělávání.

2. Soudem automaticky nařizovaná střídavá péče o nezletilé děti rodičům, kteří se nedokáží na úpravě styku spolu domluvit.

3. Aktuální dění v Polsku - krize veřejnoprávních TV, paralyzovaný ústavní soud atp.
Největší životní úspěch : Jelikož je mi 20 let, tak si myslím, že jsem nějakých životních úspěchů ještě nemohl dosáhnout.
Proto zvolím banality jako je složení maturitní zkoušky a zatím úspěšné skládání zkoušek na Vš.

Očkovat/neočkovat : Bohužel medicíně nijak extra nerozumím, ale myslím, že když bude vzorek neočkovaného obyvatelstva řekněme minimální, tak by se teoreticky nemělo nic stát, jelikož ostatní lidé budou očkovaní a není moc možností něco chytnout. Na druhou stranu byl případ, kdy zemřelo několik malých dětí, které ještě nebyly naočkované a přišly do styku s dětmi, které nebyly naočkovány.
Byly rovněž provedeny výzkumy, které prokázaly, že očkování autismus nezpůsobuje. Kdybych já byl rodičem, tak bych své dítě stoprocentně naočkoval. S připouštěním neočkovaných dětí do školky moc nevím jak se rozhodnout. V případě, že bude vzorek neočkovaných minimální nemělo by se podle mého názoru nic stát.

Soudem nařízená střídavá péče : V životě jsem se ještě nesetkal s tolika rozvedenými lidmi, takže bohužel nemohu moc posoudit jak to funguje či nefunguje. Soudem nařízená střídavá péče je podle mě užívaná až v krajních případech, jelikož si myslím, že jsou rodiče schopni se povětšinou nějak normálně domluvit.
V případech, kdy se rodiče dítěte nemůžou nebo nechtějí domluvit, tak je logické, že zasáhne soud a určí, kolik času dítě u jakého rodiče stráví.

Bezpochyby ses zeptal na tyto dvě otázky, protože je možnost projednávání právě těchto dvou bodů v RV. V případě projednávání těchto bodů bych se prvně poradil s krajskou základnou a podle jejich názorů bych posléze hlasoval.

Situace k Polsku : Polsko je podle všeho demokratický stát. Bohužel v poslední době to tak nevypadá. Po změnách zákona má nyní polská vláda a prezident pravomoce k obsazování míst ústavního soudu, což je v rozporu s ústavou. Volba by neměla náležet jen jednomu člověku, ale Polsku jako celku.
To stejné platí i k situaci okolo veřejnoprávních televizí, kde má vláda nyní moc. Tudíž je televize zestátněna a její program již nebude svobodný dokonce bude zaměřen na to, aby na vládu vrhl dobré světlo, tudíž bude propagandistický. Jsem pro, aby prezident Duda podal demisi a aby vláda odstoupila taktéž. V této době by mělo docházet ke zlepšování demokracie a ne k jejímu omezování.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Simon.Kostadinov za příspěvek:
Lukas.Kolarik
Bc. Simon Kostadinov
Zastupitel Týn nad Vltavou
739928808
Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2233
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 8754 poděkování
Dostal poděkování: 3667 poděkování

Re: KF JčK 9/2015 - Volba zástupce v RV za KS JčK 2015

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

Zvolen byl Simon Kostadinov.
Výsledky zde.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vlasaty za příspěvek:
Ludek.Blaha

Ivo Vlasatý
České Budějovice
ivo.vlasaty@pirati.cz
792446700

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Jihočeský kraj“