KF JčK 8b/2015 - Volba PKS JčK - místopředsedové [rozprava]

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Jihočeský kraj, Krajsti predsedajici, KoKS Jihočeský kraj, Administrativa-KS Jihočeský kraj

Josef.Krajc
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 62
Registrován: 31 led 2012, 15:30
Dal poděkování: 34 poděkování
Dostal poděkování: 86 poděkování

Re: KF JčK - Volba krajského předsednictva 2015

Příspěvek od Josef.Krajc »

Odpovím nejdřív na Luďkovo otázku.

V současné době to sice může vypadat tak, že panuje klid, ale myslím, že je to jen otázkou času. Už od doby, co jsem u Pirátů panují uvnitř kraje (myslím tím všechny členy) větší či menší bojůvky a problémy, které se dost často veřejně ventilují na fóru, ještě hůře pak na facebookových stránkách, a dost často zůstavají jen boji virtuálními. Je jasné, že nebude panovat názorová jednota, ale myslím, že by neměli uvnitř kraje tak často cloumat vášně.

Dosáhnout bych toho chtěl zejména větší diskuzí a důrazem na korektní a pokud možno i čestné jednání. Nemám rád věčné stěžovatele, ty, kteří staví svůj osobní zájem nad zájem ostatních a snaží se sabotovat usílí jiných. V tom si každý musí sáhnout do svědomí. Krajské předsednictvo by ale obvzláště teď, před velice důležitými volbami mělo tyhle vášně usměrňovat. Myslím, že všichni členové pirátů v našem kraji jsou dostatečně inteligentní na to, aby pochopili, kdy je třeba svůj osobní zájem potlačit a pomoci naší věci (úspěchu ve volbách). Jasně, že bych to neprosazoval represivními metodami a nátlakem. Předsednictvo by podle mého názoru mělo fungovat jako jakýsi smírčí soud a přirozená autorita, vzhledem ke svému demokratickému zvolení. Uznávám, že je to dost možná pouze naivní vize a zbožné přání, ale rád bych se o to alespoň pokusil.
Josef.Krajc
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 62
Registrován: 31 led 2012, 15:30
Dal poděkování: 34 poděkování
Dostal poděkování: 86 poděkování

Re: KF JčK - Volba krajského předsednictva 2015

Příspěvek od Josef.Krajc »

A co se Jany dotazů týče.

Možná jsem se špatně vyjádřil, navštěvuji fórum vždy, pokud se jedná o hlasovní a věci nezbytně související s "chodem" MS Písecka, kraje, Pirátské strany celkově. Nechodím sem ale číst diskuze, nekonečné výměny názorů, vlákna z mého pohledu irelevantní a zbytečná. V případě zvolení rozhodně budu využívat fórum k věcem nezbytně nutným, souvisejících s povinnostmi daného postu. Ale vyjadřovat se i nadále budu pouze k tomu, co pokládám za nezbytně nutné. Nemůžu být na fóru 24/7.

K bodům:

1. Ano, všiml jsem si v poslední době velice zvláštní výměny názorů, stačí si přečíst záležitosti týkající se píseckého Vyosení ať už tady, nebo na facebooku. Také co se voleb týče dostalo se ke mně pár skazek. Podle mě nefunguje vše tak jak má, spíš nic nefunguje tak jak má. Krajské volby jsou sice stále poměrně daleko, ale myslím, že v tomhle směru máme hodně co dohánět. Počet MS vzrostl, myslím, že je to jedině dobře, ale jakási kooperace neustále chybí. Jeden druhému nemůže přijít na jméno. Možná je to jen subjektivní pocit, ale píseckému MS nemůže přijít na jméno skoro nikdo a já si říkám, že bychom přeci všichni měli být na jedné lodi. Písku se povedlo získat zastupitelský post v bývalém okresním městě, je to úspěch, na který můžou ostatní navázat. Kampaň proběhla celkem dost aktivisticky a i když se ne všechno povedlo, byl to úspěch. V Budějovicích o Pirátech ví jen málokdo, v Písku jsou často diskutováni. Zaměření se na problémy konkrétních regionů, upozorňování na ně a jejich řešení je podle mě správnou cestou. Proto je dobře, že vznikla nová MS. Ale je důležité, aby nezůstaly izolovány, měli by si navzájem radit a ptát se, pomáhat si. Pak jako krajské předsednictvo obsáhneme co možná nejvíce poznatků a problémů lidí v našem kraji. Pak můžeme sestavit program, který nejen že lidi osloví, ale doopravdy jim může pomoci. V současné době si ničeho podobného nevšímám, i když je pravda, že v tomto mezičase mezi komunálními volbami a volbami krajskými se to dalo očekávat. Nicméně to nejde nechávat na poslední chvíli, čim dříve začneme, tím lépe.

2. Tak určitě tím, že by bylo fajn přijmout pár zodpovědných, rozumných lidí. Jednotlivé úkoly je potřeba rozmělnit mezi více členů. Nejde to dělat tím způsobem, že toho jeden dostane až nad hlavu a nejen, že se bez něj věci nehnou, ale když se na to z nějakého důvodu vykašle, chod MS (kraje) se téměř zastaví. Problém zjednodušení byrokratického aparátu je věc, kterou bude jednoznačně muset projednávat celé krajské předsednictvo (v návaznosti na naše dotčené orgány), myslím ale, že v současné chvíli s ním není spokojen téměř nikdo. Nutnost neustálého nastudování těchto našich "zákonů" často pozastaví, zablokuje, zdiskredituje jakýkoliv záměr, nápad, myšlenku. Konkrétních případů tady na fóru člověk najde spoustu. Samozřejmě, neznalost zákona neomlouvá, ale někdy se strana řídí nařízeními, místo zapojení selského rozumu.

3. Předem bych se narovinu chtěl přiznat k malé účasti na krajských schůzích. Schůzí MS se účastním pravidelně, s klukama jsem v kontaktu neustále. S krajem mi to termínově opravdu nevychází. I když účast na krajských schůzích považuji za důležitou, chápu lidi, kteří to také nestíhají. Pendluji mezi Budějovicemi, Protivínem, Pískem a často také Blatnou a Prahou, není to jednoduché a každý den doma na zadku si vyloženě užívám... Musím ale říct, že svojí neúčast vždy na našem MS omlouvám (a ne proto, že by se mi nechtělo). Co mi pak vadí více, je neúčast na schůzích místních sdružení. Zpravidla se konají na stejném místě, daleko častěji, než schůze krajské. Těžko na ně lidi budeme nahánět vidlemi a přivazovat je ke stolu, ale jak už jsem psal... Chce to lidi zodpovědné, i když takoví je těžko hledají. Máme čím oslovit, nová MS tomu určitě můžou hodně pomoci. Jako místopředseda bych se samozřejmě snažil krajských schůzí účastnit co nejvíce, přeci jenom si to taková pozice žádá.

Doufám, že jsi v mých odpovědích našla všechno, co jsi hledala. Klidně se ještě ptej :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Krajc za příspěvky (celkem 3):
Jana.Kolarikova, Jan.Novak, Lukas.Kolarik
Uživatelský avatar
Jan.Novak
Republikový výbor
Příspěvky: 2445
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 4042 poděkování
Dostal poděkování: 2936 poděkování

Re: KF JčK - Volba krajského předsednictva 2015

Příspěvek od Jan.Novak »

Tvoje kandidatura se mi, Peeno, líbí. Stejně tak se mi líbí, že se věnuješ dotazům a odpovídáš na ně poměrně obsáhle. Měl bych na Tebe také pár otázek.
Píšeš, že by jsi rád zlepšil komunikaci mezi MS - myslím, že je to výborný nápad. Otázka ale zní - jak ho chceš dosáhnout? Osobně vidím jen cestu v tom se vzájemně navštěvovat - na schůze MSek mimo "svůj rajón" jezdí (co vím já, nerad bych někomu ukřivdil) - Ljuba, Čárlí, Ivoš a Luděk (a přišlo mi, že se o to snažil i Michal Horák po svém zvolení předsedou). Pokud by jsi se stal místopředsedou kraje byl by jsi ochotný zúčastnit se většiny schůzí napříč MS? Respektive byl by jsi toho schopný (IMHO to todhaduju na cca 8 nedělí v roce)? V tomhle ohledu máme problém největšího kraje s nejmenší hustotou obyvatelstva, takže je jasné, že asi nikdo ani se sebevětší chutí nemůže stihnout všechno. Máš v tomhle ohledu připraven nějaký plán, něco jiného než jsem navrhl (namátkou pravidelné - dobrovolné a neformální - setkávání předsednictev v rámci jčk)? A jak hodnotíš můj názor ohledně této otázky?
Píšeš, že by jsi rád udělal něco s byrokracií strany - zeptám se Tě trochu tvrději, ale neber si to zle, prosím. MS Písek mělo ohledně tohodle mělo pár problémů - ovšem já jsem dodnes nepochopil proč. Kdokoliv mi může ohledně stanov napsat a já mu milerád poradím, celkově se mi z jčk - tedy mimo Ivoše - neozval nikdo (lidé z jiných krajů mi občas říkají o radu). Možná je to mnou - prostě nikdo z Písku nemá zájem se ptát Nováka. Fajn, tak proč nikdo nenapíše třeba Ljubě o který je známo, že stanovám rozumí moc dobře? Nemyslíš, že problém je spíše v komunikaci, než v samotném systému? Nebo lépe - systém není asi úplně dokonalý (nebo je dokonce hodně nedokonalý a vzdálený běžnému členstvu), ale není hlavní problém spíš ve špatné komunikaci?
V jčk je docela horké téma osobních vztahů - šeptá se, že jsou lidi co nesnáší písečáky, jiní zase nesnáší Nováka, další poté Urbana a v neposlední řadě třeba Vlasatého (jedná se o příklady). Jenže co s tím? Uklidnit spory před krajskými volbami je jedna věc, druhá věc je ovšem se semknout a stát se opravdu Piráty. Členy politické strany, kteří nemusí mít stejné názory, ale kteří se vzájemně respektují a chápou, že odlišný názor není kacířství a buřičství. Stát se opravdu Piráty, kteří chápou, že pluralita názorů je naprosto legitimní a ve většině případů dokonce prospěšná. Piráty, kteří pochopí, že názor oponenta může být ve skutečnosti správný, tedy kriticky uvažujícími lidmi, majícími se vzájemně v úctě a obohacujícími se kritickými názory. Piráty, kteří jdou diskutovat a pak si na základě této diskuze teprve vytvoří názor. Trochu drze se nebudu ptát zda s tímto souhlasíš (protože věřím, že toto není v liberálních stranách standardem jen v politologických příručkách), ale jak by jsi toho chtěl dosáhnout? Teď nemyslím Tebe (respektive tvoje konkrétní kroky), samotný člověk tohle asi nezvládne, ale jak toho máme dosáhnout? A co proto máme - my všichni - udělat?
Chtěl jsi kandidovat na 1. místopředsedu, což ukazuje vyšší ambice, proč nekandiduješ na předsedu? Neptal bych se, kdyby svou kandidaturu na předsedu oznámil Michal (protože tak nějak čekám, že má Tvou podporu).
Jak se díváš na to, že jsi zatím jediným kandidátem? A na rovinu - je někdo s kým by jsi v předsednictvu být nechtěl?

Moje otázky jsou obsáhlejší a poněkud komplikovanější - ptám se na ně, protože bych rád viděl v předsednictvu někoho s nějakou trochu dlouhodobější vizí a elánem.

Člen RV za JčK
Předseda kontrolního výboru zastupitelstva Jihočeského kraje
Zastupitel města Týn nad Vltavou

Josef.Krajc
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 62
Registrován: 31 led 2012, 15:30
Dal poděkování: 34 poděkování
Dostal poděkování: 86 poděkování

Re: KF JčK - Volba krajského předsednictva 2015

Příspěvek od Josef.Krajc »

Čau Honzo,

díky za dotazy, rád na ně odpovím, ale protože jsou obsáhlejší a budu na ně potřebovat trochu klidu, bude to až v sobotu, jestli to nevadí :)
Josef.Krajc
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 62
Registrován: 31 led 2012, 15:30
Dal poděkování: 34 poděkování
Dostal poděkování: 86 poděkování

Re: KF JčK - Volba krajského předsednictva 2015

Příspěvek od Josef.Krajc »

Čau, omlouvám se, dostal jsem se k tomu až teď...

Co se spolupráce mezi jednotlivými MS týče, je určitě nejlepší variantou návštěva schůzí... Ale myslím, že to jde i mimo ně. Hromadné chaty, emaily, zprávy na fóru. Určitě by stálo za to zapojit i Skype konverzace. Jsou to sice jen služby, které suplujou osobní schůzky, ale pořád je to lepší, než izolovaně sedět a nadávat na všechno. V případě zlovení bych se pak samozřejmě snažil krajských schůzí účastnit co nejvíc by to šlo. Častější účast můžu s klidným svědomím i slíbit. Jak už jsem psal, taková pozice si to prostě žádá a byl bych ochoten tomu podřídit svůj čas. Na druhou stranu upřímně přiznám, že by to vzhledem k mojí situaci opravdu nebylo možné uskutečnit vždy, 100% plnění je nemožné. Co se mi vážně líbí, je možnost individuálních setkání, která jdou řešit i neformální cestou... Posezení u piva, kafe, kde není povinná účast a není tak formální. Tady pak určitě může vzniknout problém s transparentností takových schůzek, ale já doufám, že v celém kraji (potažmo straně) se nenajdou lidi, kteří by touto cestou zkoušeli tvořit něco proti našim vlastním zájmům. Cílem takových schůzek by vždycky měl být jen větší kontakt a informovanost. To je další z věcí, která by podle mě provázanost a spolupráci MS mohla prohloubit. Co se tedy tvého hodnocení týče, nemůžu s tebou než souhlasit. Je to jedna z věcí, která souvisí s dalšími palčivými problémy naší strany v jihočeském kraji, přesně tak, jak popíšu níž...

Co se byrokracie týče, musím ti zcela otevřeně a do určité míry i sebekriticky dát za pravdu. Je pravda, že jsme se (jako MS Písecko) někdy málo ptali a zbytečně si zadělali na problém. I tak ale doufám, že jde o problémy spíše komunikačního, než osobního rázu. Podle mého názoru je naše strana jako celek, vzhledem k jednomu ze svých stěžejních bodů - omezení byrokracie, právě tímhle fenoménem zasažena až příliš. Zákony (stejně tak jako stanovy, vyhlášky, ...) by měly být psány tak, aby byly každému jasné a srozumitelné. Fungovalo to tak ještě na přelomu 19. a 20. století a i když chápu, že dnes to v mnoha konkrétních případech bohužel není možné, neměly by si tato novodobá "přikázání" protiřečit, vzájemně se vylučovat, být nejednoznačná, obsahovat kličky, atp... Měly by být vždy jasně definovány. A za ten rok a půl ve straně jsem se s takovými případy setkal několikrát (doufám, že nebudu nikým nucen hledat konkrétní případy, věřím, že podobnou zkušenost má snad každý).

Co se další dotazu týče, můžu ti s klidným svědomím říct, že si se na můj souhlas klidně zeptat mohl. Já nestudoval politologii, i když politika je takovým mým hobby už spoustu let, ale idee a smysl liberální strany jsou to, co mě přivedlo právě k Pirátům. Naivně jsem takové představy o fungování politické strany sdílel, než jsem poznal realitu... Tu realitu, o které píšeš v úvodu odstavce. Nebudu si tady hrát na superhrdinu, i já podléhal názorům okolí (a tím nemyslím jen MS Písecko) o jednotlivých členech naší strany. S postupem času mi ale došlo to, co jsem psal už v prním příspěvku. Že bych měl méně mluvit a více přemýšlet. Spoustu názorů jsem díky tomu přehodnotil a můžu říct, že mě to dost obohatilo. A to je to, co bych chtěl ukázat ostatním. Že by vždycky měli nejdřív přemýšlet a pak teprve mluvit. I teď jsou lidi, se kterými nesouhlasím, se kterými bych si určitě svoje názory dokázal vyměňovat hodně zostra. Ale bylo by to bez osobních útoků, bez ponižování a vulgarismů, čistě na základě argumentů. Tohle je věc, kterou by pro to měl každý člen našeho kraje udělat. Já kandiduju, protože chci něco dokázat (jako stana, ne jednotlivec), nemám zapotřebí si nechat nadávat... Jak často říkám, vstupoval jsem do politiky s tím, že dřív nebo později přijdou nadávky a útoky ze všech stran. Ale nikdy by neměly přicházet nejdřív ze strany vlastní... Piráti zatím žádnou polikitu v podstatě nedělají (čest výjimkám v Praze, Brně, Mariánkách atp.) a stejně se nedokážou shnodnout ani na základních věcech a troufnu si říct, že v drtivé většině případů je to pouze z osobních důvodů a přesvědčení o své vlastní jedinečnosti a neomylnosti.

A co se posledního bodu týče, důvod proč nekandiduji na předsedu je zcela prostý. Je mi necelých 27 let, ve straně jsem necelý rok a půl, zastávám funkci 4. místopředsedy MS Písecka, což je, ruku na srdce, funkce spíše čestná... A já zastávám princip Baťova kolečka. Stejně jako na svojí pracovní pozici jsem začal brigádami jako přidavač, nechci z víceméně řadového člena kandidovat rovnou na nejvyšší stranický politický post v kraji. To, proč bych chtěl zastávat funkci prvního místopředsedy (tedy v podstatě druhou nejvyšší) je fakt, že už je až příliš mnoho věcí, které mi vadí a které dle mého názoru vyžadují opravdu rázný zásah. Nejde o to, že bych si na post předsedy nevěřil, jde o to, že pro mě při mých zkušenostech a věku prostě z logiky věci ještě není vhodná. Tímto tedy čistě teoreticky můžu ohlašovat svoji kandidaturu na post předsedy do voleb příštích. Kandidatura Michala na věci nic nemění, Michal měl vždycky mojí podporu a úctu bez ohledu na to, kam kandiduje, či nekandiduje... To, že jsem jediným kandidátem do předsednictva mi přijde spíš smutné, do jisté míry to vypovídá hodně o tom, jak to v našem kraji vypadá.

Na závěr chci říct, že není nikdo, s kým bych nechtěl být v předsednictvu. Já doufám, že každý, s kým bych v něm usedl, by alespoň částečně sdílel moje vize a
snažil se naší pozici v kraji spíše posílit, než ji oslabit. Názorová rozdílnost na to jak, by pak mohla podnítit plodnou diskuzi :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Krajc za příspěvek:
Jan.Novak
Tobias.Esner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7802
Registrován: 22 čer 2013, 12:03
Dal poděkování: 5022 poděkování
Dostal poděkování: 3823 poděkování

Re: KF JčK - Volba krajského předsednictva 2015

Příspěvek od Tobias.Esner »

NA žádost předsedy přebírám předsedání.
Tobias.Esner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7802
Registrován: 22 čer 2013, 12:03
Dal poděkování: 5022 poděkování
Dostal poděkování: 3823 poděkování

Re: KF JčK - Volba PKS JčK - místopředsedové [rozprava]

Příspěvek od Tobias.Esner »

Byl upraven uvodní příspěvek v souladu se zvyklostí a s JdŘ
Uživatelský avatar
Lukas.Kolarik
Příspěvky: 832
Registrován: 05 zář 2013, 21:08
Profese: OSVČ
Bydliště: Katovice
Dal poděkování: 225 poděkování
Dostal poděkování: 1112 poděkování

Re: KF JčK - Volba PKS JčK - místopředsedové [rozprava]

Příspěvek od Lukas.Kolarik »

Ahoj všem. Po důkladném promyšlení veškerých okolností, jsem se rozhodl kandidovat na pozici místopředsedy jihočeského kraje.

V případě získání Vaší důvěry, se budu snažit pozvednout především administrativní stránku našeho sdružení. V očích celostátních orgánů se naše KS může občas jevit jako, slušně řečeno, administrativní antitalent a právě toto bych chtěl změnit. Chtěl bych být člověkem, na kterého se mohou obracet nejen členové předsednictva KS, ale i předsedové MS a ostatní řadoví členi našeho sdružení, pokud si nebudou vědět rady v administrativních záležitostech a budou tápat v přebujelé stranické administrativě. Pravidla, předpisy a postupy mi nedělají problém, forum navštěvuji téměř denně a mám tedy dobrý přehled o tom, co se ve straně děje. Účast na zasedáních krajského fora mi nedělá obtíže, většiny se účastním již nyní.

Věřím, že budete mít spoustu dotazů, nebudu tedy svou kandidátskou řeč zbytečně prodlužovat a obalovat do nic neříkajících kudrlinek. Většina z Vás ví, co ode mne čekat a myslím, že nejlepší bude se pokusit svou kandidatoru obhájit přímo při rozebírání konkrétních situací, problémů a Vašich podnětů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Kolarik za příspěvky (celkem 4):
Ludek.Blaha, Josef.Soumar, Jan.Novak, Michal.Reinis
Nikdo není na světě úplně zbytečný, i ten největší hlupák slouží alespoň jako špatný příklad.
------------------------------------------

tel: 777279221, email: lukas.kolarik@pirati.cz, Profil
Uživatelský avatar
Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1465
Registrován: 23 čer 2014, 00:11
Profese: strategický zkompetentňovatel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 1521 poděkování
Dostal poděkování: 1536 poděkování

Re: KF JčK - Volba PKS JčK - místopředsedové [rozprava]

Příspěvek od Ludek.Blaha »

No konečně!
Tak ještě Budějovice a Hradec by sem patřily.

Aby člověk mohl hlásat pravdu z radnice nebo z parlamentu, musí se tam nejdřív prolhat...
Demokracie je výborná věc. Umožňuje občanům, aby si zcela svobodně zvolili... diktaturu!
Umělá inteligence nedosáhne nikdy až takové úrovně, aby dokázala napodobit myšlení pitomce.

Uživatelský avatar
Vaclav.Urban
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 779
Registrován: 04 čer 2010, 11:34
Profese: redaktor, publicista a nakladatel
Bydliště: U Nádraží 783/II, 37701 Jindřichův Hradec
Dal poděkování: 555 poděkování
Dostal poděkování: 1152 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF JčK - Volba PKS JčK - místopředsedové [rozprava]

Příspěvek od Vaclav.Urban »

Také jsem se rozhodl kandidovat na pozici místopředsedy.

Myslím si, že by v předsednictvu měli být zástupci MS, aby bylo hlasem celého kraje.

Jaké by měl mít člen předsednictva kompetence?

Měl by být lehce dosažitelný ke komunikaci, ochotný vyhovět, měl by se orientovat ve stranických reáliích. Když něco nezná, ví jistě, koho se zeptat. Neměl by to být troll, neměl by dělat justy, neměl by být loutkou někoho jiného. Měl by být transparentní a držet slovo.

Jaké má kraj před sebou úkoly?

Akutně (včera bylo pozdě) potřebuje kvalitního lídra krajských voleb. Bude to člověk, který bude mluvit do televize, rozhlasu, odpovídat na bezpočet anket. Bude mít co dělat, aby se během kampaně vypořádal s dotazy na krajské záležitosti, které musí nejdřív důkladně nastudovat. Lídr musí být připraven předem.

Osobně si myslím, že kraj nepotřebuje dělat specifický krajský program. (Pokud si někdo bude myslet, že je odborník na všechno a bude plodit program, nebránil bych mu, ale musí výsledný program obhájit.) Doporučoval bych jít do krajských voleb s obecným pirátským (až bude) a ten pro propagaci a komunikaci radikálně zjednodušit.

Edit: Ještě dodám, že mi na Pirátech hodně záleží a trpím, když vidím, co se občas děje. Zdravím všechny Piráty dobré vůle.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Urban za příspěvky (celkem 4):
Michal.Reinis, Ludek.Blaha, Jana.Kolarikova, Ivo.Vlasaty
"Snad nic není pro politiku, ale i pro život tak důležité jako poznávat lidi. Poznat ty pravé a povolané, ale také prokouknout ty nesprávné a neprávem se deroucí na veřejnost." TGM
Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Jihočeský kraj“