Volba předsedy - komentáře historiků, filosofů a sociologů

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Jihocesky kraj

Zamčeno
Ivo.Vlasaty
Člen KS Jihočeský kraj
Dal poděkování: 6913 poděkování
Dostal poděkování: 2681 poděkování

Re: Volba předsedy - komentáře historiků, filosofů a sociolo

Příspěvek od Ivo.Vlasaty » 26 pro 2014, 10:12

Ludek Blaha píše:To není písečtí a krajští..
Něco takvého jsem tam taky chtěl napsat, ale pak jsem si řekl, že trošku té kolektivní viny a předsudků neuškodí a tolik rozepisovat se nebudu. Beztak je to adresované právě těm, kdo hází celý kraj do jednoho pytle.
Josef Soumar na fejsbůkách píše:Ty jsi úplně nemocnej, vezmi si prášky kdybyste tolik energie, co vkládáte dovnitř do hádání se (ty s Urbanem, Jana proti Martinovi - tedy Jana proti všem a podobné dvojičky, klučičí trojičky...) dávali do oslovování voličů, monitoring radnic, rad, reportingu a akcí, udělali byste lépe, sebranko líná
Po X letech sem někdo přišel, viděl, zvítězil a líným kůžím nezbývá nic jiného než útočit. To je najednou všude ega, že žádný posun kraje (včetně rezignace všech holot po "prohraných" volbách) vůbec nevidím a vy mě budete morálně poučovat
Pořád odkazy na nějaké pitomosti, pojďte se sejít na schůzi, rozbijeme si huby a bude klid, jako za starých časů a ne ty vaše "kybernetické útoky" od počítačů
Milé děti, Pepa vám tu poví něco o egu.
P.S.: Mně to hádání moc energie nestojí a o tom, co dělám a nedělám, víš stejný houby, jako já o tobě. Povíme si za 4 roky, co jste dokázali, změnili a jestli vás lidi budou volit znova. Myslím, že bude o čem povídat a že to bude v dobrém, protože tam naštěstí sedí Cryo a ne ty. Ale fakt bych moc nepředbíhal, stát se může cokoliv.
Ivo Vlasatý
toho času řadový člen :)
ivojr@seznam.cz
733224619

Ivo.Vlasaty
Člen KS Jihočeský kraj

Příspěvek od Ivo.Vlasaty » 26 pro 2014, 11:50

Jana Rohova píše:Pepo jestli tě to zajímá, naposledy jsem mluvila s Martinem, když jsem mu přála hezké Vánoce. Sežeň si informace, než se do někoho pustiš.A jestli se chceš prat, tak počítej s tím, že se ti možná zmuchlá kravata. (Jana proti všem - to by mě zajímalo, z čeho jsi tohle vydedukoval )
Martin Brož píše:Nechcete už toho nechat, fakt ěm tohle vůbec nebaví.
Josef Soumar píše:Vedení JčK - pacienti na entou To nemá smysl, už dávno jsem slyšel citát, že bavit se s blbcem ani jedné straně nemůže prospět. Podle vás jsem blbec já, podle mě vy
Michal Reiniš, normálně, skočíme po sobě jako v hospodě, to znáš, ne?
Milí diváci, máme pro vás shrnutí nejdůležitějších novinek z fejsbůků.
V soutěži o největší ego, nejmenší věcnost a nejmenší vůli na chvíli zmlknout a pokusit se o smír vítězí Pepa Soumar. A teď si všichni přisadíme a pokusíme se jej dohnat v dalším kole.
Ivo Vlasatý
ivojr@seznam.cz
733224619

Jan.Novak
Kontrolní komise
Profese: Politolog, Historik
Dal poděkování: 1713 poděkování
Dostal poděkování: 1411 poděkování

Příspěvek od Jan.Novak » 26 pro 2014, 12:41

Mám toho teď opravdu hodně, takže jen v bodech pár mých postřehů a komentářů:

- Opakuje se tu klasickej scénář, někdo si dovolí říct, že se mu něco v okolí Písku nelíbí a jindy naprosto neaktivní lidé (řekněme nad činnost MS, ať se nikoho nedotknu) se objeví a začnou Písecko bránit.
- Nejdříve tu byla taktika "nepřítel mého nepřítele bude můj přítel" a tak jsem od Pepči Soumarů dostával čočku za kandidaturu s TOPkou (kterou každej správnej pirát asi musí rituálně odsoudit, protože TOPka ta je horší než bolševik... i na komunální úrovni v ani ne deseti tisícovým městě), po jeho slavným průšvihu se musel najít novej zlej muž Písecka, tentokrát Pepík Krajců OFFTOPICvzhledem i stylem mi dost připomíná Davida Ratha, kterej mě neskutečně bavil, takže jestli se mnou bude mít nějaký slovní přestřelky tak to i uvítám, Dája byl nejtěžší liga!. Rozdělit si, hoši, role umíte. Bohužel si rozdělujete role místo toho, aby ste se hájili věcně a psali nějak normálně, ne jen útočně a stylem "My sme borci, všechno sme vzládli, všichni ostatní všechno zesrali".
- Zde ještě navážu - Úspěšný kandidátky byly i mimo Písek, vlastně ve většině případů kandidátky s jihočeskými Piráty uspěly - viz: jihocesky-kraj-f90/komunalky14-t26587.html (nedlužíš mi do toho vlákna něco, Pepčo?)
- Teď k meritu věci: Místo toho, abych si přečetl: "Hele, Honzo, jinde vážně nepřibíraj tolik lidí, ale my si za všema stojíme, protože a), b) a c)" se dočtu milion jinejch věcí.
- Neříkám, že není možný, aby v Písecku fakt bylo tolik lidí co chtějí být členy strany, ovšem můj osobní pocit je ten, že půlka z nich by mohla být klidně jen ve statusu příznivců.
- Být členem politické strany znamená, že souhlasím se všemi zásadními myšlenkami strany, že té straně chci pomoci a že v ní jsem v ní aktivní. Sorry, mimo Michala Horáka nikdo nad úroveň MS nic moc nedělá, na to co Vaše buńka dělá stačí čtyři pět členů strany a zbytek může být jen jako reg. příznivec a chodit s váma na schůze.
- Nijak nezlehčuju volební úspěch Píseckejch, celou dobu jim fandim. Ani nejdu proti jejich MS - jen si myslím, že je třeba se postavit a říct: "Hele, takhle si nemyslim, že je to takhle úplně správně" (napsal jsem Vám proč) a byl bych hrozně rád, kdyby se z toho nevyklubala bitka na dva tábory. Věřím, že si můžeme porozumět a podobně.
- Pirátská strana je Efant Terrible, nikdy nebyla a nebude klasickou politickou stranou. Naše image i naše chování je postavené na tom "Rebelství".
- Pepčo, když jsi chtěl, aby Ti ostatní vykali, tak tím posunem o 180 v komunikaci s ostatními působíš naprosto stejně trapně, jako Václav Urban, kterej všem říkal "Piráti si tykají" a teď to mění na "kdejakej spratek od pirátů mi tu nebude tykat".
- Presumbci nevinny roubujete trochu blbě. Zde je vinna jasná, prokázaná a dokázaná, jde o to jaký trest Rozhodčí komise zvolí (pokud neřekne "ano, stalo se to, ale není to tak závažné, aby jsme jakkoliv trestali).
- Na Pepčovu obranu: MSko mu doporučilo (v oficiálním zápise), aby ve své funkci setrval, tedy tlačit na něj, že nesetrval není úplně fér.

Takže zkusil jsem to slušně a věcně, doufám, že mi bude odpovězeno ve stejném stylu a že se budeme snažit najít shodu, ne že si tu budu číst úplně úhybný argumenty.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Novak za příspěvek:
Ivo.Vlasaty

Martin.Cryo.Broz
Místní předsednictvo
Profese: OSVČ - Podnikatel
Dal poděkování: 353 poděkování
Dostal poděkování: 446 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Cryo.Broz » 26 pro 2014, 13:20

Já se omlouvám, ale odpovím jen asi jednou a naposledy, protože tohle mě fakt nebaví, nemám na to čas a ke všemu už jsem z toho všeho fakt unavenej. Slyším tu pořád jen hádky, napadání se mezi sebou. Nic věcného, nic co by řešilo situaci která je, a nebo něco co prostě nastane dál.

Ano MS Písecko je očividně trnem v oku celé straně, a mě je to opravdu jedno. Neděláme tu nic, za co bych se měl stydět, občas v něčem tápeme a uděláme chybu ale no a co? Ty dělá každej, a je to vývoj. I ta blbá evoluce děláý chybu za chybou aby se odzkoušelo to co má a nemá šanci žít. Říkejte si co chcete, napadejte, ale díky těm lidem tady jsme už udělali dost věcí které pomáhají, stejně tak jdeme díky těmto lidem kupředu, pro Vás to možná je velrybaření pro mě je to 11 aktivních lidí z těch 33 přívrženců které máme. OFFTOPICA to nemluvím o tom že Svitič který se odstěhoval a Míra Svatek brzo nebudou členy MS Písecko Pokud bych dokázal to že i těch 22 zbylých lidí bude chtít do strany s takovým zápalem jako má těch 11 nevidím na tom nic špatného naopak budu rád.

V jednom máte pravdu, že tu pořád jen křičíme. Ano křičíme protože jakmile se cokoli stane, vždy v tom určitě musíme bejt jakožto MS Písecko, vždy je tam Brož, Soumar, Krajc, Vávra, Horák, a další. Nedej bože když se ozve někdo jinej, to pak hned je označen za mého poskoka, který vlastně píše to co já jsem mu nadiktoval. Mě se vážení zdá, že tohle přesně je cesta dopekel. Ono vždy je jednoduší najít někoho na koho to hodíme, a klidně to na mě klidně házejte, mě to nevadí.

Tudíž když to shrnu, je mě opravdu jedno jak se tu budete hádat, zda MS Písecko polivete a nebo pochválíte. Jestli vlajka pirátů bude zelená nebo hnědá, jestli JčK povede Franta nebo Jirka, pro mě je důležité něco zkusit změnit a jestli chci něco změnit tak nejprve musím začít tady u nás, pak teprve až se ukáže že to byla dobrá volba mohu věci začít měnit vejš. Užijte si svátky a přeju hezkej novej rok a prosím opravdu prosím už mě neserte :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Cryo.Broz za příspěvky (celkem 3):
Jan.Novak, Ivo.Vlasaty, Tomas.Durco
Martin Brož - Cryoman (Zastupitel v městě Písek) - Odchýlit se od norem znamená, že na to musíte mít. Než začnete být tvořivý, musíte být odvážní. Tvořivost je osud, ale odvaha je cestou.

Michal.Horak
Místní předsednictvo
Profese: IT (database & system administrator)
Dal poděkování: 221 poděkování
Dostal poděkování: 610 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal.Horak » 26 pro 2014, 14:46

Ode mne taky naposled
Jan Novak píše: na to co Vaše buńka dělá stačí čtyři pět členů strany a zbytek může být jen jako reg. příznivec a chodit s váma na schůze.
Honzo nezlob se na mě, ale to ses snad naprosto zbláznil, Piráti jako strana pro vyvolené nebo co to jako má být ?! A kdo bude rozhodovat o tom, kdo má být členem strany a kdo může být rád, že ho vezmem za reg příznivce?! Nějací straničtí polobozi ?
Tohle jsi fakt dost ujel a opravdu máš o tzv. velrybaření úplně zcestné představy

P.S.: jestli se chceš propracovat k dvouleté kandidátské lhůtě s dlouholetým zasloužilým straníkem jako ručitelem, tak se nenamáhej s vlastní invencí a rovnou obkresli směrnici pro přijímání členů z roku 1971 od jedné nejmenované strany :P
Předseda Piráti Písecko
4.místopředseda PKS Jč

Jan.Novak
Kontrolní komise
Profese: Politolog, Historik
Dal poděkování: 1713 poděkování
Dostal poděkování: 1411 poděkování

Příspěvek od Jan.Novak » 26 pro 2014, 15:40

Nechci nic určovat, žádný počty, nic. Vždy je to na aktuální situaci, spíš poukazuju na to, že by bylo fakt super, kdyby se členstvo od Vás zapojilo i mimo Písek, však strana potřebuje spoustu lidí na různých pozicích, je třeba i vnitrostranická diskuze a podobně. Rád bych část z vás viděl třeba v něčem vejš než je Písek se zapojit.

Chápu, že je pro vás tohle unavující, ale pokud je někde "robotická aura" je nejlepší ji rozptýlit nějak jinak než podrážděnýma reakcema (i když je chápu).

Dlouho jsem nad tím přemýšlel a došel sem k názoru, že bych tohle všechno měl napsat, aby jsme se všichni vzájemně pochopili a společně prolomili jakousi nedůvěru, která tady prostě je a já doufám, že ta nedůvěra je zde zbytečná.

EDIT: Ještě jsem v předchozím příspěvku zapomněl napsat hrozně důležitou věc! - Demokratické strany opravdu hodně energie věnují do vnitrostranické diskuze, je to takovej clekovej jev demokratických institucí. Dost často je to energie opravdu vynaložená zbytečně na kraviny - a strana s internetovým fórem tohle ještě daleko více zvýrazní. Ovšem pokud chceme být v demokratické straně musíme s tím počítat a věnovat energii i (někdy naprosto zbytečným) hádkám.

Jo a díky Cryovi i Michalovi za reakci, jsem rád, že normálěn reagují, i když se mnou tak docela nesouhlasí.

Ivo.Vlasaty
Člen KS Jihočeský kraj

Příspěvek od Ivo.Vlasaty » 26 pro 2014, 17:00

Kdyby někoho ta ztracená energie mrzela, tak já bych dodal, že nedemokratické strany zase hodně energie věnují na čistky...
Rozhodně nezpochybňuju, že bychom se k sobě měli snažit chovat slušně.
Ivo Vlasatý
ivojr@seznam.cz
733224619

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 22477 poděkování
Dostal poděkování: 19154 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 26 pro 2014, 17:47

Hele lidi, takle z dálky vod Plzně mi fakt neni jasným, vo čem a proč se tam hádáte, :?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
Martin.Cryo.Broz, Ludek.Blaha
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj
Profese: učitel
Dal poděkování: 1106 poděkování
Dostal poděkování: 1038 poděkování

Příspěvek od Ludek.Blaha » 26 pro 2014, 21:50

Petr Vileta píše:vo čem a proč se tam hádáte
'Vo čem' není podstatné, a 'proč' je zjevné. Vždyť víš, Petře.
i tohle člen strany o spolustranících píše: proto chtějí vést občany :D to je výkvět Jedličkova ústavu :D
Za hranicí vkusu. Tož asi tak...
Aby člověk mohl hlásat pravdu z radnice nebo z parlamentu, musí se tam nejdřív prolhat...

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 22477 poděkování
Dostal poděkování: 19154 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 27 pro 2014, 01:46

No tak za pár dnů se vás tam bude hádat méně, protože Ivo Vlasatého utluču šanonem. :evil: Pořád ještě nezapsal výdaje na volebním účtu Společně pro České Budějovice, což jako správce účtu musí. A nebo ho to nechám zaplatit, když podepsal hmotnou zodpovědnost. :twisted:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Jan.Novak
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Jihočeský kraj“