Jihočeské střety zájmů

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Jihocesky kraj

Odpovědět
Dan.Lestina
Republikový výbor
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 1603 poděkování
Dostal poděkování: 1337 poděkování

Re: Jihočeské střety zájmů

Příspěvek od Dan.Lestina » 08 lis 2019, 14:08

@Judita.Vedlova já s tim neměl mnoho společného, ale k počtení to je zde: viewtopic.php?f=408&t=46216 a zde: viewtopic.php?f=408&t=46169
Ale bacha, bolí z toho oči.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dan.Lestina za příspěvek:
Jiri.Princ
OFFTOPICObrázek(Kemel)

Jusuf.Traore
Člen KS Jihočeský kraj
Profese: Vedoucí odboru sociálních věcí a školstv
Dal poděkování: 64 poděkování
Dostal poděkování: 55 poděkování

Příspěvek od Jusuf.Traore » 08 lis 2019, 15:08

Ahoj, podle mého má Honza v jednom určitě pravdu: Zvláštně to na první pohled působit může... A evidentně nekoho zapůsobilo...ale vážně máme tak málo sebeúcty a sebevědomí, že budeme naskakovat na tyhle hloupý a průhledný hry?

Příště budeme koukat, jestli tihle spolu nechodí na pivo, nechodili spolu do školy, někdy v minulosti spolu nespali nebo se spolu nepřáteli?

Proběhla řádná nominace, řádná volba, nominován a zvolen mohl být každý, volit mohli všichni. Vše je dohledatelne, podložené a myslím, že i veřejné. Pokud by to kohokoli zajímalo, tak jsme se takhle rozhodli. Pokud by se nám to nelíbilo můžeme ho odvolat. Tečka. Víc nemusíme vysvětlovat a babrat se v dojmologiich...

A nakonec...ruku na srdce. Kdo z nás zná složení předsednictva ostatních stran alespoň v jck? Jak moc myslíte, že to bude zajímat běžně občany? Ti mají jiné starosti a tohle jim bude volný...

Za mě mi složení vyhovuje a dle výsledku asi většině, jelikož jinak by podali podnět ke změně...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jusuf.Traore za příspěvky (celkem 2):
Ludek.Blaha, Sona.Agnes.Nemeckova
Nezáleží na tom, kdo jsme, ale jak se k sobě chováme...

Michal.Horak
Místní předsednictvo
Profese: IT (database & system administrator)
Dal poděkování: 222 poděkování
Dostal poděkování: 621 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal.Horak » 08 lis 2019, 15:20

Já bych jenom chtěl ve stručnosti upozornit, že @Jan.Novak nijak nezpochybňoval volbu PKS , nikoho z ničeho neobviňoval, jenom zveřejnil úvahu o tom, že si Piráti možná zbytečně zadělávají na problém, aniž by si to uvědomili, na průšvihu Michálek-Krausová je vidět, že Piráti jsou taky jenom lidi a tak je třeba vést tyto věci v patrnosti. Nic jiného Honza nechtěl říci.
Výsledkem je, že skončil s prohlášením, že si příště svoje postřehy a názory nechá pro sebe. Asi v té naší straně začíná být něco špatně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Horak za příspěvky (celkem 6):
Dan.Lestina, Jan.Novak, Petr.Vileta, Tomas.Durco, Martin.Cryo.Broz, Michaela.Skokanova
Předseda Piráti Písecko

Zuzana.Kudlackova
Krajské předsednictvo
Profese: Chůva
Dal poděkování: 335 poděkování
Dostal poděkování: 246 poděkování

Příspěvek od Zuzana.Kudlackova » 08 lis 2019, 17:07

Já jsem moc ráda. že Honza tohle téma otevřel. Ve světle událostí v Praze a vztahů mezi funkcionáři považuji za důležité, abychom to nezametli jako momentálně neopodstatněné (dík za důvěru v současné PKS) Líbí se mi návrh na hlasování o předsednictvu po jednotlivých pozicích. Tím bude umožněno, aby hlasující vzali různé vztahy v úvahu během volby. Nejde jen o vztahy, ale i zastoupení jednotlivých MS v předsednictvu, kdy si dovedu představit, že budou-li už do PKS navoleni dva zástupci jednoho MS, ten další z téhož MS už nemusí být pro řadu členů stravitelný. Tím nesejmeme odpovědnost a svobodu volby ze členů nějakými kvótami pro příbuzné či příslušníky MS, ale zvětšíme tak manévrovací prostor každému jednotlivému členu. Otázkou je, jestli tento nebo obdobný princip nezvolit i u volby kandidátky, zvláště pak čela.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zuzana.Kudlackova za příspěvky (celkem 6):
Dan.Lestina, Ludek.Blaha, Jan.Novak, Martin.Mareda, Tomas.Durco, Michaela.Skokanova
Zuzana Kudláčková- MS Českobudějovicko
"Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne."

Jusuf.Traore
Člen KS Jihočeský kraj
Profese: Vedoucí odboru sociálních věcí a školstv
Dal poděkování: 64 poděkování
Dostal poděkování: 55 poděkování

Příspěvek od Jusuf.Traore » 08 lis 2019, 17:14

Jen doupresnim... to nebylo nic proti Honzovi. Naopak souhlasím, že to tak může působit, ale stejně tak si myslím, že musíme stát za tím, co jsme si rozhodli nebo rozhodnout jinak...

Každopádně Honzovi jsem jsem volal, abychom si vysvetlili, co chtěl básník říct. Asi máme pořád odlišný názor, ale to je ok a drobné odlišnosti v porozumění příspěvků na fóru jsou daní za to, ze se spouta veci resi právě tady...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jusuf.Traore za příspěvky (celkem 2):
Ludek.Blaha, Jan.Novak
Nezáleží na tom, kdo jsme, ale jak se k sobě chováme...

Dan.Lestina
Republikový výbor
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 1603 poděkování
Dostal poděkování: 1337 poděkování

Příspěvek od Dan.Lestina » 08 lis 2019, 17:16

Já za sebe vyhlašuju předsednictvu ultimátum, že při opakovaném podezření ze zneužívání osobních a pracovněprávních vztahů na rozhodování PKS bude podnět na odvolávačku :twisted:
(Zatím ale žádné podezření neeviduji :) )
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dan.Lestina za příspěvky (celkem 4):
Zuzana.Kudlackova, Ludek.Blaha, Jiri.Princ, Josef.Spak
OFFTOPICObrázek(Kemel)

Zuzana.Kudlackova
Krajské předsednictvo
Profese: Chůva
Dal poděkování: 335 poděkování
Dostal poděkování: 246 poděkování

Příspěvek od Zuzana.Kudlackova » 08 lis 2019, 17:42

Dan.Lestina píše:
08 lis 2019, 17:16
Já za sebe vyhlašuju předsednictvu ultimátum, že při opakovaném podezření ze zneužívání osobních a pracovněprávních vztahů na rozhodování PKS bude podnět na odvolávačku :twisted:
(Zatím ale žádné podezření neeviduji :) )
Takový postoj se od Pirátů očekává... slepá loajalita nikoli, kdykoli ti bude připadat, že má nade mnou Kolis jakoukoli moc, ihned ho navrhni jeho odvolání.:D
A teď vážně. Očekávám, že PKS bude kontrolováno a hlídáno tak je u Pirátů zvykem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zuzana.Kudlackova za příspěvek:
Ludek.Blaha
Zuzana Kudláčková- MS Českobudějovicko
"Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne."

Martin.Cryo.Broz
Místní předsednictvo
Profese: OSVČ - Podnikatel
Dal poděkování: 363 poděkování
Dostal poděkování: 452 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Cryo.Broz » 08 lis 2019, 17:56

Neni to tak dávno, co kraj měl hrozné obavy aby Písek nepřebral vedení kraje právě tímhle způsobem. A najednou to očividně nevadí, že v předsednictvu je většina právě z jednoho MSka.
Martin Brož - Cryoman (Zastupitel v městě Písek) - Odchýlit se od norem znamená, že na to musíte mít. Než začnete být tvořivý, musíte být odvážní. Tvořivost je osud, ale odvaha je cestou.

Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj
Profese: učitel
Dal poděkování: 1245 poděkování
Dostal poděkování: 1164 poděkování

Příspěvek od Ludek.Blaha » 08 lis 2019, 18:05

Martin.Cryo.Broz píše:
08 lis 2019, 17:56
Neni to tak dávno, co kraj měl hrozné obavy aby Písek nepřebral vedení kraje právě tímhle způsobem.
A Písek má k dispozici nějaké Pirátské manželky?

edit
A najednou to očividně nevadí, že v předsednictvu je většina právě z jednoho MSka.
Není ku škodě, pokud je na jednom místě vyšší výskyt přiměřeně normálních lidí.
V tom bude ten rozdíl.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ludek.Blaha za příspěvek:
Petr.Vileta
Aby člověk mohl hlásat pravdu z radnice nebo z parlamentu, musí se tam nejdřív prolhat...

Jiri.Princ
Člen KS Jihočeský kraj
Profese: Obchodník se zemědělskou technikou
Dal poděkování: 57 poděkování
Dostal poděkování: 67 poděkování

Příspěvek od Jiri.Princ » 08 lis 2019, 19:51

Ahoj JUSUFE/ dobrý den,

nikdy jsme se spolu nebavili a nikdy jsem ti nic nepsal a ty mě. Koukal jsem na tebe na krajský schůzi
v J. Hradci a bylo na tobě vidět, že o věcech přemýšlíš.

Dneska mám z tebe bohužel ten pocit, že jako správný Jihočeský pirát už máš stejně jako bratrstvo
14 dlouhých palců pásku přes obě oči.

Nebo jak mám chápat tvůj souhlasný příspěvek se stavem v PkS JčK kde sedí 3 Kolaříci, jejich
Ovčáček a jeden „ukliď si v čepici skládek“.

Předsednictvo a krajská kandidátka samozřejmě musí být diverzifikováno a prostorově a názorově rozprostřeno
do všech koutů. Musí být tvořeno po jednom z pěti největších organizací. Každého z jeho členů musí volit místně příslušné MS,
nikoliv pár nadlidí.

Prosím přemýšlejte, jak chránit demokracii.
Díky J.Princ
Naposledy upravil(a) Jiri.Princ dne 08 lis 2019, 20:27, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Jihočeský kraj“