KF JčK 3/2018 Primární volby Senát 2018 - ČB - 1.kolo volby

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Jihočeský kraj, Krajsti predsedajici, KoKS Jihočeský kraj, Administrativa-KS Jihočeský kraj

Jako pirátského kandidáta do Senátů ČR volím:

Anketa končí za 23 kvě 2018, 13:41

Vilém Mikula
6
24%
Svatomír Mlčoch
7
28%
zdržuji se ( proti všem )
12
48%
 
Celkem hlasujících: 21 - Celkem hlasů: 25

Uživatelský avatar
Lukas.Kolarik
Příspěvky: 832
Registrován: 05 zář 2013, 21:08
Profese: OSVČ
Bydliště: Katovice
Dal poděkování: 225 poděkování
Dostal poděkování: 1112 poděkování

KF JčK 3/2018 Primární volby Senát 2018 - ČB - 1.kolo volby

Příspěvek od Lukas.Kolarik »

Vážené KF

Bylo spuštěno první kolo primárních voleb do Senátních voleb ve volebním obvodě ČB.

Rozprava proběhla zde.

Do volby se přihlásili 2 kandidáti.

1. Vilém Mikula - přihlášení
2. Svatomír Mlčoch - přihlášení

Video z grilování kandidátů - zde

Hlasování je tajné a potrvá 96 hodin. Tato doba bude rozložena mezi obě kola rovnoměrně.
Do druhého kola postoupí ti kandidáti, kteří získají alespoň nadpoloviční počet hlasů. Je tedy možné hlasovat pro oba kandidáty.
Pokud nadpoloviční podporu získá pouze jeden z kandidátů, je tento automaticky zvolen. Pokud nadpoloviční počet nezíská nikdo, volba automaticky končí po prvním kole a vlastního kandidáta nepostavíme. Je možné se následně domluvit na podpoře některého z kandidátů ostatních subjektů.

Přeji šťastnou ruku.
Nikdo není na světě úplně zbytečný, i ten největší hlupák slouží alespoň jako špatný příklad.
------------------------------------------

tel: 777279221, email: lukas.kolarik@pirati.cz, Profil
Uživatelský avatar
Dan.Lestina
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2674
Registrován: 01 zář 2013, 22:18
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 3686 poděkování
Dostal poděkování: 3788 poděkování

Re: KF JčK 3/2018 Primární volby Senát 2018 - ČB - 1.kolo volby

Příspěvek od Dan.Lestina »

Můžu podat námitku, když se mi to nelíbí ne z důvodů formálních, ale čistě věcných? Předevčírem byl Martinem Kákonou kontaktován další kandidát, o čemž víš, Kolis. Nechce se sice asi účastnit primárek, ale ani to nevíme jistě. Ale rozhodně by plánovaná předdomluvená schůzka mohla ovlivnit tohle hlasování, minimálně to moje. Proto bych to hlasování ještě rád odložil, např. o dva týdny.
Poučte mě prosím o postupu, předpokládám, že potřebuju pro tohle získat podporu, asi palcema, je to tak?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dan.Lestina za příspěvek:
Martin.Kakona

Nerad se hlásím k nějakým proudům, ale i proto rozhodně podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Dan.Lestina
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2674
Registrován: 01 zář 2013, 22:18
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 3686 poděkování
Dostal poděkování: 3788 poděkování

Re: KF JčK 3/2018 Primární volby Senát 2018 - ČB - 1.kolo volby

Příspěvek od Dan.Lestina »

Nebo alternativně by se mohlo prodloužit tohle hlasování na ten týden až dva.

Nerad se hlásím k nějakým proudům, ale i proto rozhodně podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Lukas.Kolarik
Příspěvky: 832
Registrován: 05 zář 2013, 21:08
Profese: OSVČ
Bydliště: Katovice
Dal poděkování: 225 poděkování
Dostal poděkování: 1112 poděkování

Re: KF JčK 3/2018 Primární volby Senát 2018 - ČB - 1.kolo volby

Příspěvek od Lukas.Kolarik »

Nelze, rozprava byla prodloužena do 19.5. a nikdo další jiný návrh postupu nenavrhl. Jako předsedající nemám jinou možnost. Termín daný usnesením RP byl dokonce do 15.5. takže už jsme ve skluzu.
Nikdo není na světě úplně zbytečný, i ten největší hlupák slouží alespoň jako špatný příklad.
------------------------------------------

tel: 777279221, email: lukas.kolarik@pirati.cz, Profil
Uživatelský avatar
Dan.Lestina
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2674
Registrován: 01 zář 2013, 22:18
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 3686 poděkování
Dostal poděkování: 3788 poděkování

Re: KF JčK 3/2018 Primární volby Senát 2018 - ČB - 1.kolo volby

Příspěvek od Dan.Lestina »

a prodloužit dobu již běžícího hlasování taky nelze...? o tom jsem nikde nic nečetl.

Nerad se hlásím k nějakým proudům, ale i proto rozhodně podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Martin.Kakona
Krajský zastupitel
Příspěvky: 246
Registrován: 12 čer 2014, 18:54
Profese: Konstruktér počítačů a výzkumník
Bydliště: Soběslav
Dal poděkování: 137 poděkování
Dostal poděkování: 253 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF JčK 3/2018 Primární volby Senát 2018 - ČB - 1.kolo volby

Příspěvek od Martin.Kakona »

Za teto situace musim hlasovat proti vsem, protoze jsme nevyslechli nezavisleho kandidata, ktery ma mozna potencial na nasi podporu.
Je to skoda, protoze jsme ho nevyzpovidali a je tedy mozne, ze neni nasi podpory hoden nebo dokonce bude ucelne proti nemu nekoho postavit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kakona za příspěvek:
Dan.Lestina
Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2231
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 8754 poděkování
Dostal poděkování: 3666 poděkování

Re: KF JčK 3/2018 Primární volby Senát 2018 - ČB - 1.kolo volby

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

Hele, děláte si ze mě srandu, že jo?

Jestli nepovažujete Sváťu Mlčocha za dost dobrého kandidáta, prostě pro něj nehlasujte, ale lehce se mě osobně dotýká, pokud naznačujete nějaký nefér postup nebo si tu hrajete na nějaký nedostatek informací.

Rozprava běží od 15. března, tj, přes dva měsíce. Už jsme prošvihli nejen původní termín daný RP, ale abychom dali šanci panu Mikulovi, tak i ten druhý, o měsíc posunutý.

29. března ohlásil kandidaturu L. Faktor. Byl jsem první, kdo na to v komunálním týmu upozornil, už začátkem dubna se řešilo, jestli se s ním sejít. Jediný kdo pro to něco udělal byl tuším Lukáš Mareš, který díky tomu aspoň zjistil, kdy se vrací z Floridy nebo odkud vlastně. Schůzku nikdo do konce nedotáhl. A že vy vytáhnete ve chvíli, kd už mělo běžet hlasování (nebýt toho, že jej Kolis navzdory termínu a mému uhánění zahájil o dva dny později).

Já ho nechci shazovat, na setkání s ním rád přijdu, s otevřenou hlavou. Ale to bychom teď měli už tak notně zpožděné primárky odkládat, abychom se ujistili a vyslechli, jestli by si náhodou kandidát, který (narozdíl od Šestáka) o Piráty ani nikdy neprojevil zájem, milostivě nenechal udělit podporu a stejně jako u ODS se tvářil, že ji vlastně ani nechtěl?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vlasaty za příspěvek:
Tomas.Durco

Ivo Vlasatý
České Budějovice
ivo.vlasaty@pirati.cz
792446700

Uživatelský avatar
Dan.Lestina
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2674
Registrován: 01 zář 2013, 22:18
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 3686 poděkování
Dostal poděkování: 3788 poděkování

Re: KF JčK 3/2018 Primární volby Senát 2018 - ČB - 1.kolo volby

Příspěvek od Dan.Lestina »

Neřikám, že to neni náš problém... Prostě myslím, že teď by se to hodilo ještě prodloužit, proto to navrhuju. Nebylo vyhověno s poukazem na regule, ok, jedeme dál. Jestli teda nelze prodloužit běžící hlasování. Předpokládám, že ne, ale opravdu jsem o tom nečetl nic.

Pro mě osobně to byla předevčírem první zmínka o kontaktu s p. Faktorem, řešil jsem jaksi jiný věci, taky na jinejch místech světa (což ano, je můj problém, ale budějovický komunální tým asi neni to místo, který by měl člověk sledovat, když by chtěl pohlídat senátorský primárky, ne?). Chystal jsem se mu napsat, když na mě vyskočil mail, že hlasujeme.

Asi se teď budu taky zdržovat. Myslím, že za dva týdny bych dal hlas Sváťovi. Jenže když teď hlasování proběhne a Sváťa neprojde, bude mít pak o dost horší pozici v dalším postupu, pokud se mu to vůbec bude chtít ještě zkoušet...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dan.Lestina za příspěvek:
Ivo.Vlasaty

Nerad se hlásím k nějakým proudům, ale i proto rozhodně podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2231
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 8754 poděkování
Dostal poděkování: 3666 poděkování

Re: KF JčK 3/2018 Primární volby Senát 2018 - ČB - 1.kolo volby

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

Nelze prodloužit hlasování - z důvodů formálních a v tomhle případě i praktických.
Už tak se spoléháme na přislíbenou laskavost Vítka Šimrala, že na kampaň dostaneme nějaké peníze i když jsme se o víc jak týden opozdili. Kdybychom z centra na Senát žádné peníze dostat neměli, tak si prostě a jednoduše škodíme v komunální kampani a nemá cenu stavět kandidáta.

Ivo Vlasatý
České Budějovice
ivo.vlasaty@pirati.cz
792446700

Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2231
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 8754 poděkování
Dostal poděkování: 3666 poděkování

Re: KF JčK 3/2018 Primární volby Senát 2018 - ČB - 1.kolo volby

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

A co se kandidatury L. Faktora týče, 3. dubna jsem na ní upozornil i v rozpravě a tys na to 9. dubna v rozpravě reagoval.
viewtopic.php?p=552560#p552560

Ivo Vlasatý
České Budějovice
ivo.vlasaty@pirati.cz
792446700

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Jihočeský kraj“