Výbory a komise při zastupitelstvu a radě Ústeckého kraje

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, Krajsti predsedajici, PKS Ústecký kraj

Uživatelský avatar
Jan.Kranda
Místní předsednictvo
Příspěvky: 150
Registrován: 26 čer 2014, 20:14
Profese: učitel
Dal poděkování: 297 poděkování
Dostal poděkování: 126 poděkování

Re: Výbory a komise při zastupitelstvu a radě Ústeckého kraje

Příspěvek od Jan.Kranda »

Ahoj,
beru na vědomí připomínky a popíchnutí. A tímto tedy chci reagovat a vyjádřit se k této věci.
Kumulací funkcí jsem také rozuměl kumulaci uvolněných funkcí. A stále se domnívám, že působení zastupitele v nějakém výboru nebo komisi může být přínosem. Chápu ovšem, že přínosem může být samozřejmě i působení členů výborů/komisí bez zastupitelského mandátu.
Ano, nyní, po diskusi na krajské schůzi i zde v tomto vlákně, přiznávám naši velkou chybu, respektive mojí, protože jsem si neuvědomil, že tím jdeme vlastně proti našim zásadám, a že tato diskuse neproběhla již dříve. Ale jak zní známé české přísloví: Chybami se člověk učí. Opravdu, dnes bych se zachoval jinak.
Co se týká mých funkcí. Když byla vytvořena tabulka výborů a komisí, do které jsme se zapisovali, vyznačil jsem tučně své jméno pouze u Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost.
Nakonec jsme se na jednání zastupitelského klubu ještě domluvili na mé nominaci do Komise pro sport a volný čas. Co se týká ostatních, tak jsem si nějak neuvědomil, že někteří jsou nominováni do více výborů nebo komisí. A z tohoto důvodu na to tedy neupozornil. Další chyba.
Co se týká mě, již na krajské schůzi, kde došlo k diskusi na toto téma, jsem místo v uvedené komisi dal k dispozici a jsem připraven se jí vzdát ve prospěch někoho jiného. Ve výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost bych rád působil, důvody jsem vyjádřil již ve své kandidátské řeči při volbě 2. - 5. místa kandidátky a v článcích v PL.
A tím vlastně odpovídám i na připomínky Jany.
Osobně nemám problém s tím, že si někdo troufne jako krajský zastupitel na dvě další funkce v rámci poradních orgánů Rady nebo KZ, pokud jsou splněny následující podmínky:
1) Je erudovaný v dané oblasti a má evidentní zájem se jí věnovat
2) v rámci svého dosavadního působení mezi námi erudici a zájem prokázal (mediálními výstupy, publikací či jinými prokazatelnými aktivitami)
3) V rámci členské základny KS není nikdo jiný, kdo by se dané problematice chtěl věnovat, tento zájem projevil a má srovnatelné kvality
4) dotyčný si je jistý, že toto časově zvládne
ad 1) a 2) Doufám, že jsem dostatečně erudovaný v oblasti školství (působím na ZŠ a ZUŠ, studoval jsem na UJEP, zapojil jsem se do IKAPu apod.)
ad 3) Členů působících v oblasti vzdělávání mezi námi moc není. Nicméně ano, jsou mezi námi další vhodní kandidáti do tohoto výboru, například Hanka Vodrážková.
A časové možnosti? V obou školách mám od září snížený úvazek. A omezil jsem (nejen z důvodu pandemie) své hudební aktivity. Ačkoliv jsou pro mě i relaxací, jako pro někoho sport, rybolov nebo paření počítačových her. :D A tato otázka je spíše o plánování času. Při dobrém naplánování a rozvržení lze zvládat několik činností.
A ještě odpovím Blance.
Poprosím o vyjádření všech, co by měli zasednout ve vícero komisích a výborech, jaký použijí klíč k rozhodování, pokud se jim povinnost zúčastnit se zasedání sejde v jeden den. Děkuji.

Bylo nám sděleno, že zasedání výborů a komisí by se neměla překrývat. A pokud se budou konat ve stejný den, budou v jiných časech.

Závěrem se vrátím k mé nominaci do komise pro sport a volný čas. Zatím zůstávám v seznamu členů komise. Ale, jak uvádím výše, jsem připraven se této funkce vzdát. A doufám, že dojde k revizi nominací do komisí, a po nějakém čase předložíme Radě ÚK nové návrhy našich zástupců v komisích, kteří vzejdou z hlasování KF.

Zastupitel Ústeckého kraje

Uživatelský avatar
Martin.Strnad
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 225
Registrován: 08 bře 2018, 12:36
Profese: IT - Smartcity, eGoverment, webdesigner
Bydliště: Děčín
Dal poděkování: 391 poděkování
Dostal poděkování: 293 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výbory a komise při zastupitelstvu a radě Ústeckého kraje

Příspěvek od Martin.Strnad »

Osobně děkuji za odpověď. Přesně takto bych si to představoval od všech zastupitelů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Strnad za příspěvky (celkem 3):
Miloslava.Karfilatova, Jan.Kranda, Jana.Hladova

https://lide.pirati.cz/profil/2071/ | Piráti Děčín pracují https://piratidecin.cz/pirati-pracuji
Předseda MS Děčín a okolí

Uživatelský avatar
Katerina.Stojanova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 982
Registrován: 29 říj 2017, 11:54
Profese: studentka práv
Dal poděkování: 873 poděkování
Dostal poděkování: 2189 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výbory a komise při zastupitelstvu a radě Ústeckého kraje

Příspěvek od Katerina.Stojanova »

Martin.Strnad píše: 28 lis 2020, 21:11 Osobně děkuji za odpověď. Přesně takto bych si to představoval od všech zastupitelů.
No, tak už ti zbejvá jenom Karel... :D

Kateřina Stojanová
-
Předsedkyně Mladého Pirátstva, místopředsedkyně MS Litoměřicko
Zastupitelka Ústeckého kraje

Petr.Rysler
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 267
Registrován: 02 srp 2018, 13:38
Profese: Restaurater
Bydliště: Terezín
Dal poděkování: 726 poděkování
Dostal poděkování: 425 poděkování

Re: Výbory a komise při zastupitelstvu a radě Ústeckého kraje

Příspěvek od Petr.Rysler »

Katerina.Stojanova píše: 29 lis 2020, 11:29
Martin.Strnad píše: 28 lis 2020, 21:11 Osobně děkuji za odpověď. Přesně takto bych si to představoval od všech zastupitelů.
No, tak už ti zbejvá jenom Karel... :D
Tak hodně štěstí :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Rysler za příspěvek:
Katerina.Stojanova
Uživatelský avatar
Martin.Strnad
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 225
Registrován: 08 bře 2018, 12:36
Profese: IT - Smartcity, eGoverment, webdesigner
Bydliště: Děčín
Dal poděkování: 391 poděkování
Dostal poděkování: 293 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výbory a komise při zastupitelstvu a radě Ústeckého kraje

Příspěvek od Martin.Strnad »

Katerina.Stojanova píše: 29 lis 2020, 11:29
Martin.Strnad píše: 28 lis 2020, 21:11 Osobně děkuji za odpověď. Přesně takto bych si to představoval od všech zastupitelů.
No, tak už ti zbejvá jenom Karel... :D
na čtyři otázky od Jany odpověděl zatím Vítek Rous a Jan Kranda.
Osobně nemám problém s tím, že si někdo troufne jako krajský zastupitel na dvě další funkce v rámci poradních orgánů Rady nebo KZ, pokud jsou splněny následující podmínky:
1) Je erudovaný v dané oblasti a má evidentní zájem se jí věnovat
2) v rámci svého dosavadního působení mezi námi erudici a zájem prokázal (mediálními výstupy, publikací či jinými prokazatelnými aktivitami)
3) V rámci členské základny KS není nikdo jiný, kdo by se dané problematice chtěl věnovat, tento zájem projevil a má srovnatelné kvality
4) dotyčný si je jistý, že toto časově zvládne

https://lide.pirati.cz/profil/2071/ | Piráti Děčín pracují https://piratidecin.cz/pirati-pracuji
Předseda MS Děčín a okolí

Uživatelský avatar
Katerina.Stojanova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 982
Registrován: 29 říj 2017, 11:54
Profese: studentka práv
Dal poděkování: 873 poděkování
Dostal poděkování: 2189 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výbory a komise při zastupitelstvu a radě Ústeckého kraje

Příspěvek od Katerina.Stojanova »

Martin.Strnad píše: 30 lis 2020, 08:13
na čtyři otázky od Jany odpověděl zatím Vítek Rous a Jan Kranda.
Osobně nemám problém s tím, že si někdo troufne jako krajský zastupitel na dvě další funkce v rámci poradních orgánů Rady nebo KZ, pokud jsou splněny následující podmínky:
1) Je erudovaný v dané oblasti a má evidentní zájem se jí věnovat
2) v rámci svého dosavadního působení mezi námi erudici a zájem prokázal (mediálními výstupy, publikací či jinými prokazatelnými aktivitami)
3) V rámci členské základny KS není nikdo jiný, kdo by se dané problematice chtěl věnovat, tento zájem projevil a má srovnatelné kvality
4) dotyčný si je jistý, že toto časově zvládne
To nejsou otázky. Jana se ptala na kontaktování ostatních a na způsob výběru. Na to odpověděl Vítek a popsal zároveň proces výběru i rozhodování, na kterém se podíleli všichni zastupitelé, odpověděl tím de facto za nás všechny. Pokud chceš nicméně reakci i na tato 4 konstatování, tak za mě:

1) Jsem členkou našeho Resortního týmu zdravotnictví, od začátku se podílím i na činnosti příslušného KET. Dávala jsem spolu s ostatními členy dohromady příslušnou část krajského programu. Studijně se zajímám o zdravotnické právo (kromě absolvování daného předmětu na PF UK jsem se v létě účastnila i Letní školy zdravotnického práva při setkání právníků + mediků). Při MRT Lidská práva jsem spoluautorkou programového bodu "Právo na přítomnost osoby bližní", která se úzce vztahuje k pacientským právům při hospitalizaci.
2) Na webu litoměrických Pirátů jsem se v uplynulém ruce věnovala snahám o privatizaci litoměřické nemocnice (jeden ze článků byl otištěn i v Severočeském deníku). Během kampaně jsem absolvovala několik debat na téma krajského zdravotnictví (debata v Chomutově + u Xavera Veselého), nedávno jsme jen na toto téma na naší krajské FB page s Vráťou streamovali diskuzi semnou.
3) Projevil, ale Výbor pro zdravotnictví byl jediný krajský orgán, o který jsem z pozice zastupitelky projevila zájem (nad rámec zrušené legislativně-právní komise) a do kterého mířím.
4) S žádným jiným orgánem jej nekumuluji, takže věřím, že ano.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Katerina.Stojanova za příspěvky (celkem 3):
Martin.Strnad, Jana.Hladova, Miloslava.Karfilatova

Kateřina Stojanová
-
Předsedkyně Mladého Pirátstva, místopředsedkyně MS Litoměřicko
Zastupitelka Ústeckého kraje

Uživatelský avatar
Katerina.Stojanova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 982
Registrován: 29 říj 2017, 11:54
Profese: studentka práv
Dal poděkování: 873 poděkování
Dostal poděkování: 2189 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výbory a komise při zastupitelstvu a radě Ústeckého kraje

Příspěvek od Katerina.Stojanova »

Mimochodem, můžeme si tedy říct, co má být výstupem? Mně totiž přijde vůči všem, kteří byli zvoleni do komisí a výborů, bez ohledu na to, jestli jsou nebo nejsou zastupiteli, vážně blbý, abychom po nich teď a tady, měsíc po volbách, vyžadovali, ať obhájí svojí erudici, zvlášť když kvůli tomu řadu z nich KF zvolilo v primárkách. A ani si teda, Martine, nemyslím, že ty teze Jana zamýšlela jako otázky (možná mě opraví, ale zakončení vět tečkou a jejich zanesení do kontextu tomu rozhodně nenapovídá). Koneckonců, sama je píše v této souvislosti:
Jana.Hladova píše: 21 lis 2020, 10:26 Ale k věci.
Osobně nemám problém s tím, že si někdo troufne jako krajský zastupitel na dvě další funkce v rámci poradních orgánů Rady nebo KZ, pokud jsou splněny následující podmínky:
1) Je erudovaný v dané oblasti a má evidentní zájem se jí věnovat
2) v rámci svého dosavadního působení mezi námi erudici a zájem prokázal (mediálními výstupy, publikací či jinými prokazatelnými aktivitami)
3) V rámci členské základny KS není nikdo jiný, kdo by se dané problematice chtěl věnovat, tento zájem projevil a má srovnatelné kvality
4) dotyčný si je jistý, že toto časově zvládne
Nevím, jak to pochopili ostatní, ale já jako výčet podmínek, při jejichž splnění ji nevadí případná kumulace. Nic jinýho.

Cíle, které mě vedly k založení tohoto vlákna, byly následující:
  • pojmenovat chyby a za ty se omluvit - stalo se
  • navázat na to diskuzí, jak se napříště takové situaci vyvarovat - stalo se
  • členové, kteří kumulují funkce je nabídnou k přeobsazení nebo alespoň zdůvodní, proč je nenabízí - stalo se
  • projevit vůli k případnému převolení, pokud na tom padne shoda a najdou se jiní zájemci - stalo se
To, co z toho děláme teď, už začíná být trochu komedie. Chápu, že zde chybí třeba vyjádření Karla Kariky, nicméně o tomto vlákně prokazatelně ví (říkala jsem mu o něm na jednání klubu, KoDo odkaz na něj rozposílala newsletterem, je na Zulipu, je na Facebooku, ...) a nikdo z nás nemá páky na to, kohokoliv přimět, aby se vyjádřil.

Sám jsi to tu už několikrát uzavřel:
Martin.Strnad píše: 23 lis 2020, 12:14 Mysím, že se stejně nikam nedostaneme. Budeme vám držet palce a budeme doufat, že opravdu splníte a budete plnit naše vize a očekávání. Jsem na to zvědavý.
Tak prosím řekni, kam tím vším ještě míříš, ať se tady další 2 týdny netočíme v kruhu. Mě nikdy nenapadlo u komunálních zastupitelů zkoumat, k jakým všem orgánům, ve kterých jsou, mají nebo nemají erudici. Zároveň tu těžko rozsekneme, jaká míra kumulace je únosná a jaká ne (na tom, zda se nepřipouští žádná, zda jen v určitém počtu neuvolněných funkcí, nebo jen v poměru jedna uvolněná : jedna neuvolněné nepanuje shoda napříč stranou, jednotlivá KF si tyto limity stanovují ve svých svébytných povolebních strategiích). Začíná mi to tu od tebe připadat fakt nefér. Dík.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Katerina.Stojanova za příspěvek:
Martin.Strnad

Kateřina Stojanová
-
Předsedkyně Mladého Pirátstva, místopředsedkyně MS Litoměřicko
Zastupitelka Ústeckého kraje

Uživatelský avatar
Martin.Strnad
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 225
Registrován: 08 bře 2018, 12:36
Profese: IT - Smartcity, eGoverment, webdesigner
Bydliště: Děčín
Dal poděkování: 391 poděkování
Dostal poděkování: 293 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výbory a komise při zastupitelstvu a radě Ústeckého kraje

Příspěvek od Martin.Strnad »

Miřil jsem k tomu (a Jana se vlastně "zeptala" za mně), že například u mé osoby jsem slyšel tři důvody, proč byl upřednostněn jiný kandidát:

- nejsi aktivní v KET - (to nikdo), ale spolupracuji déle jak dva roky s mnoha MS na aktivitách ohledně smartcity, IT atd. (jezdím, členové jezdí za mnou, pořádal jsem prezentace, voláme si ohledně IT, psal jsem do pirátských listů..) , znám veškeré projekty co jsou a budou na kraji ohledně IT

- nikde nevidím, že bys byl do kandidátních voleb nazván garantem Smartcity? (já to tam teda vidím - https://piratiuk.cz/kandidati/) - btw: jak je to vidět "zvenku" - E-mail 22.11.2020 - od Zuzana Boehm: Vzhledem k tomu, že pravděpodobně KET teprve sestavujete (v dokumentu všech krajských KETů je u IT v Ústí napsané jen tvé jméno, na fóru sice nějaká další jména jsou, ale raději se obracím rovnou na tebe)...

- nepodílel jsi se na bodu smartcity v programu na kraj - nepodílel - to je pravda :-(

S ohledem na fakta, mi tohle přijdou opravdu prapodivné argumenty. Pak jsem se dozvěděl, že se tyhle věci moc neřešili, ale je to vlastně o tom, že zastupitelé se více potkávají a mohou si více předávat informace napříc komisemi. Dobře. To už zní jako argument co se dá možná akceptovat (ale bylo zde a na chatu i krajské schůzi dost proti argumentů, že přebírat u všech tento postup je možná chyba).

Takže chtěl jsem se, když už byla ta možnost, dozvědět se jak to opravdu je (kór po diskuzi na zulipu, kde tam třeba zaznělo - nedovedu si představit, že bych s takovým člověkem na kraji spolupracovala). Nejde mi VŮBEC (a uznávám, že to tak může vypadat a někdo mi to pořád předhazuje) o ten post v té komisi. Chtěl jsem se dobrat pravdy co za tím bylo. Proč mě jako "hlavního" kandidáta o celém procesu nikdo neinformoval a musel jsem ptát a pátrat sám po stavu jaký je ohledně komisí.

Vše bylo asi vysvětleno. Nechci v tom také pokračovat. Všichni jste se poučili jak říkáte a příště se zachováte jinak. Držím palce a jak jsem řekl výše:
Budeme vám držet palce a budeme doufat, že opravdu splníte a budete plnit naše vize a očekávání.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Strnad za příspěvky (celkem 2):
Jana.Hladova, Blanka.Vankova

https://lide.pirati.cz/profil/2071/ | Piráti Děčín pracují https://piratidecin.cz/pirati-pracuji
Předseda MS Děčín a okolí

Uživatelský avatar
Katerina.Stojanova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 982
Registrován: 29 říj 2017, 11:54
Profese: studentka práv
Dal poděkování: 873 poděkování
Dostal poděkování: 2189 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výbory a komise při zastupitelstvu a radě Ústeckého kraje

Příspěvek od Katerina.Stojanova »

Martin.Strnad píše: 30 lis 2020, 10:25 - nikde nevidím, že bys byl do kandidátních voleb nazván garantem Smartcity? (já to tam teda vidím - https://piratiuk.cz/kandidati/) - btw: jak je to vidět "zvenku" - E-mail 22.11.2020 - od Zuzana Boehm: Vzhledem k tomu, že pravděpodobně KET teprve sestavujete (v dokumentu všech krajských KETů je u IT v Ústí napsané jen tvé jméno, na fóru sice nějaká další jména jsou, ale raději se obracím rovnou na tebe)...
Jenže "garantem" se člověk nestává tak, že si onu funkci napíše na kandidátku nebo se jako jediný zapíše k příslušnému KET a dále zůstává bez činnosti. Kdo je "garantem" stanovuje § 17 Organizačního řádu a je to funkce s mnohem širší působností. A je opravdu důležité si ty pojmy definovat přesně, protože pak je z toho zjevně akorát mrzení.

Martin.Strnad píše: 30 lis 2020, 10:25 - nepodílel jsi se na bodu smartcity v programu na kraj - nepodílel - to je pravda :-(
No, a to je právě ono a to je tou škodou. Kdyby ses podílel, byl bys právem "garantem programového bodu".

Martin.Strnad píše: 30 lis 2020, 10:25 Takže chtěl jsem se, když už byla ta možnost, dozvědět se jak to opravdu je (kór po diskuzi na zulipu, kde tam třeba zaznělo - nedovedu si představit, že bych s takovým člověkem na kraji spolupracovala). Nejde mi VŮBEC (a uznávám, že to tak může vypadat a někdo mi to pořád předhazuje) o ten post v té komisi. Chtěl jsem se dobrat pravdy co za tím bylo. Proč mě jako "hlavního" kandidáta o celém procesu nikdo neinformoval a musel jsem ptát a pátrat sám po stavu jaký je ohledně komisí.
O těch důvodech, které mě vedly k téhle frázi, s tebou otevřeně mluvím (viz poslední krajská schůze).

Martin.Strnad píše: 30 lis 2020, 10:25 Vše bylo asi vysvětleno. Nechci v tom také pokračovat.
Ok, díky za vysvětlení. Já už k tomu taky nemám víc.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Katerina.Stojanova za příspěvek:
Martin.Strnad

Kateřina Stojanová
-
Předsedkyně Mladého Pirátstva, místopředsedkyně MS Litoměřicko
Zastupitelka Ústeckého kraje

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Ústecký kraj“