KF ÚsK 7/2020 - Dovolba PKS - rozprava

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Ustecky kraj, Predsedajici, Krajsti predsedajici

Zamčeno
Jan.Kotas
Člen KS Ústecký kraj
Profese: Privátní poradce
Dal poděkování: 38 poděkování
Dostal poděkování: 80 poděkování

Re: KF ÚsK 7/2020 - Dovolba PKS - rozprava

Příspěvek od Jan.Kotas »

Frantisek.Navrkal píše:
26 úno 2020, 15:50
Jan.Kotas píše:
26 úno 2020, 15:19
- Organizační jednotky strany se v mezích vnitřních předpisů spravují samy; mohou vydávat předpisy, podle nichž vykonávají své pravomoci.
To jen tvrdí, že si můžeme jako krajské sdružení schválit vnitřní předpisy jako třeba pravidla pro přijímání členů.
Jan.Kotas píše:
Nadřízený orgán by teoreticky neměl být (řešíme-li spory uvnitř oblastního sdruž.).
To není pravda, teoreticky i prakticky existují orgány v různém smyslu krajskému předsednictvu nadřízené.
Jan.Kotas píše:
Ale předpokládám, že jelikož je to v mezích, tak určitě pak mohou zakročit další orgány strany.
Na co odkazuje zvýrazněné zájmeno v této tvé větě? Nějak ti opět nerozumím.
To no nevim jestli to má nějaký opodstatnění, rozuměj, že pokud si schválíme něco mimo mez, tak nadřízený orgán může zasáhnout, tak to vnímám.
Ostatní beru na vědomí a jak jsem již sdělil, rozhodně nemůže nový člen PKS všechno umět jako když bičem mrská a v prvních okamžicích se normálně obrací na zkušené kolegy.

Frantisek.Navrkal
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: datový inženýr a poslanec
Dal poděkování: 9132 poděkování
Dostal poděkování: 5187 poděkování

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Jan.Kotas píše:
26 úno 2020, 16:56
Ostatní beru na vědomí a jak jsem již sdělil, rozhodně nemůže nový člen PKS všechno umět jako když bičem mrská a v prvních okamžicích se normálně obrací na zkušené kolegy.
Tak minimálně bys mohl vědět, že krajskému předsednictvu může něco uložit krajské fórum, protože to explicitně říkají stanovy, ze kterých tu cituješ. To sis je teď ani celý znova nečetl?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Navrkal za příspěvek:
Vojtech.Karban
Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil

Jan.Kotas
Člen KS Ústecký kraj

Příspěvek od Jan.Kotas »

Frantisek.Navrkal píše:
26 úno 2020, 17:25
Jan.Kotas píše:
26 úno 2020, 16:56
Tak minimálně bys mohl vědět, že krajskému předsednictvu může něco uložit krajské fórum, protože to explicitně říkají stanovy, ze kterých tu cituješ. To sis je teď ani celý znova nečetl?
Měl jsem problém vždycky tě pochopit, ale spíš si nerozumíme tedy. Mám to tam napsané, krajské forum a pak to může být celostátní forum.
A nerozumím "ani to že nečetl". Jsem se v úvodu představil, že je neumí recitovat nazpaměť, takže bych ti do teď nedokázal odpovědět, sedím a odpovídám na tvé dotazy celý den.
Přecházíš spíš do módu, že mě zkoušíš.
Myslím, že jsem napsal k tomu již dost.
Honza

Vit.Konecny
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Profese: vedoucí blázince v logistice
Dal poděkování: 3015 poděkování
Dostal poděkování: 2633 poděkování

Příspěvek od Vit.Konecny »

Za sebe jsem zatím velmi potěšen odpověďmi Lukáše Ryšavého, ačkoli ho ještě vůbec neznám. Chanzzee vesměs oukej, ale tou odpovědí na na onu(!) otázku mě trošku zklamal. Po deseti letech u Pirátů s přestávkami nedokážeš odpovědět na tak triviální záležitost. :roll:

Dohady o odpovědi na otázku o nadřízeném předsednictvu zkrátím odkázáním na stanovy Pirátů čl. 7, odst. 4 a, d + čl. 7, odst. 5 b, c.

(4) Oblastní fórum

a) volí a odvolává ze svého středu oblastní předsednictvo,
b) provádí politiku strany na oblastní úrovni,
c) zřizuje a ruší oblastní komise a odbory,
d) ukládá oblastnímu předsednictvu úkoly.

(5) Oblastní předsednictvo

a) sestává z předsedy a dvou až čtyř místopředsedů,
b) odpovídá oblastnímu fóru,
c) plní usnesení oblastního fóra, přijímá nové členy,
d) shromažďuje návrhy na kandidáty do voleb a zabezpečuje jejich odbornou a politickou přípravu, mj. předsedovi strany navrhuje volebního zmocněnce,
e) zabezpečuje primární volby ve své oblasti a určuje, zda v nich mohou hlasovat i registrovaní příznivci; pro tento účel může zřídit oblastní volební komisi.

A teď vysvětlím proč to tak vidím a to samé vidění bych chtěl i od svého ideálního kandidáta.

čl. 7, odst. 4 a) Když někoho volíte nebo odvoláváte, tak je to díky prvkům přímé demokracie a jste mu tím jaksi „nadřízeni“.
čl. 7, odst. 4 d) Když někomu ukládáte úkoly, jste mu jistojistě nadřízeni.
čl. 7, odst. 5 b) Když někomu odpovídáte, jste mu jistojistě podřízeni.
čl. 7, odst. 5 c) Když plníte něčí usnesení, tak... (hádejte 8-) ).

Ale pokud se nebudeme ohánět stanovami, tak si musíme povědět jednu základní věc. To bylo vždycky jasné a zřetelné, že oblastní fórum všechno dělá a předsednictvo je pro ně jenom nástroj k výkonávání různých činností. Pokud nebude milion a jeden aktivní člen s tunou připomínek, členských podnětů, nápadů na akce a nevím co, tak si můžeme tak leda užít kampaň a pak stagnovat. Předsednictvo akorát bude vyhlašovat volby, které musí (nové předsednictvo, kandidátky do voleb, rozpočet a podobné administrativní činnosti) a odpředsedá si nudné, fádní, nezajímavé zasedání.

Na(ne)štěstí nebudu hlasovat.

Spoiler!

OFFTOPICPár mých otázek prostě směřovalo k tomu, zda kandidát chápe rozdíl mezi tím být v předsednictvu a nebýt v předsednictvu, jaký svěží vítr do plachet předsednictvu přinese a co to přinese jemu. Nic víc, nic míň.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Konecny za příspěvky (celkem 4):
Jan.Kotas, Frantisek.Navrkal, Michaela.Schwarzova, Lukas.Rysavy
facebook / tel.: 73414nula516 / email: vitkonecny[zavináč]email.cézet

Chronický žadatel o členství.

Jan.Kotas
Člen KS Ústecký kraj

Příspěvek od Jan.Kotas »

Vit.Konecny píše:
26 úno 2020, 19:41
Za sebe jsem zatím velmi potěšen odpověďmi Lukáše Ryšavého, ačkoli ho ještě vůbec neznám. Chanzzee vesměs oukej, ale tou odpovědí na na onu(!) otázku mě trošku zklamal. Po deseti letech u Pirátů s přestávkami nedokážeš odpovědět na tak triviální záležitost. :roll:

Dohady o odpovědi na otázku o nadřízeném předsednictvu zkrátím odkázáním na stanovy Pirátů čl. 7, odst. 4 a, d + čl. 7, odst. 5 b, c.

(4) Oblastní fórum

a) volí a odvolává ze svého středu oblastní předsednictvo,
b) provádí politiku strany na oblastní úrovni,
c) zřizuje a ruší oblastní komise a odbory,
d) ukládá oblastnímu předsednictvu úkoly.

(5) Oblastní předsednictvo

a) sestává z předsedy a dvou až čtyř místopředsedů,
b) odpovídá oblastnímu fóru,
c) plní usnesení oblastního fóra, přijímá nové členy,
d) shromažďuje návrhy na kandidáty do voleb a zabezpečuje jejich odbornou a politickou přípravu, mj. předsedovi strany navrhuje volebního zmocněnce,
e) zabezpečuje primární volby ve své oblasti a určuje, zda v nich mohou hlasovat i registrovaní příznivci; pro tento účel může zřídit oblastní volební komisi.

A teď vysvětlím proč to tak vidím a to samé vidění bych chtěl i od svého ideálního kandidáta.

čl. 7, odst. 4 a) Když někoho volíte nebo odvoláváte, tak je to díky prvkům přímé demokracie a jste mu tím jaksi „nadřízeni“.
čl. 7, odst. 4 d) Když někomu ukládáte úkoly, jste mu jistojistě nadřízeni.
čl. 7, odst. 5 b) Když někomu odpovídáte, jste mu jistojistě podřízeni.
čl. 7, odst. 5 c) Když plníte něčí usnesení, tak... (hádejte 8-) ).

Ale pokud se nebudeme ohánět stanovami, tak si musíme povědět jednu základní věc. To bylo vždycky jasné a zřetelné, že oblastní fórum všechno dělá a předsednictvo je pro ně jenom nástroj k výkonávání různých činností. Pokud nebude milion a jeden aktivní člen s tunou připomínek, členských podnětů, nápadů na akce a nevím co, tak si můžeme tak leda užít kampaň a pak stagnovat. Předsednictvo akorát bude vyhlašovat volby, které musí (nové předsednictvo, kandidátky do voleb, rozpočet a podobné administrativní činnosti) a odpředsedá si nudné, fádní, nezajímavé zasedání.

Na(ne)štěstí nebudu hlasovat.

Spoiler!

OFFTOPICPár mých otázek prostě směřovalo k tomu, zda kandidát chápe rozdíl mezi tím být v předsednictvu a nebýt v předsednictvu, jaký svěží vítr do plachet předsednictvu přinese a co to přinese jemu. Nic víc, nic míň.
Respektuji, aspoň jsem ponaučen když už jsem neprošel testem. Ale domnívám se, že proto není jeden ale je 1+3(minim) a někdo umí to a někdo to. Já jsem na to teď naprosto sám, a vše si obhajuji sám. Doufám že Luky jede stejným principem a na nic se nikoho z chytrých k těmto odpovědím nedotazoval. A druhá věc je, že jsem s odpovědmi přišel první, takže takticky má pak Luky výhodu a může si doopravovat :) Ale smyslem je se představit, jak kdo pracuje a to se tu děje, takže vše respektuji :) Farplay, když to beru v prostředí sprotu, nakonec můžeme oba vyhrát a stát se členy a doplnit. Může postoupit Luky.

Každopádně ještě jednou děkuji za opravdu věcné otázky. Baví mne to.
Honza

Lukas.Rysavy
Krajské předsednictvo
Profese: Student územního plánování
Dal poděkování: 119 poděkování
Dostal poděkování: 123 poděkování

Příspěvek od Lukas.Rysavy »

Jan.Kotas píše:
26 úno 2020, 19:59

Respektuji, aspoň jsem ponaučen když už jsem neprošel testem. Ale domnívám se, že proto není jeden ale je 1+3(minim) a někdo umí to a někdo to. Já jsem na to teď naprosto sám, a vše si obhajuji sám. Doufám že Luky jede stejným principem a na nic se nikoho z chytrých k těmto odpovědím nedotazoval. A druhá věc je, že jsem s odpovědmi přišel první, takže takticky má pak Luky výhodu a může si doopravovat :) Ale smyslem je se představit, jak kdo pracuje a to se tu děje, takže vše respektuji :) Farplay, když to beru v prostředí sprotu, nakonec můžeme oba vyhrát a stát se členy a doplnit. Může postoupit Luky.

Každopádně ještě jednou děkuji za opravdu věcné otázky. Baví mne to.
Honza
Mohu tě ujistit, že odpovídám sám za sebe. Určitě jsem nečekal, než někdo odpoví první, pouze jsem si bral dostatečný čas na promyšlení kandidatury. Zároveň jsem ji však nechtěl přijímat na konci doby rozpravy. Snad jsem dovysvětlil jakékoliv pochybnosti.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Rysavy za příspěvek:
fuxovab
"Židle je architektura. Sofa je buržoazie"

Jana.Hladova
Člen KS Ústecký kraj
Profese: Ekolog energetického zařízení
Dal poděkování: 291 poděkování
Dostal poděkování: 273 poděkování

Příspěvek od Jana.Hladova »

Miloslava.Karfilatova píše:
25 úno 2020, 13:21
Přátelé, přátelé, myslela jsem, že jsme rozumní dospělí lidé, ale to, co se tady vždycky objeví při dovolbe PKS, mi hlava nebere. Je tohle vážně nutné?
Bohužel, zas a znovu se zde v celé nahotě ukazuje jak skvělý jsme tým :(
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Hladova za příspěvky (celkem 2):
Frantisek.Kindl, Blanka.Vankova

Hana.Vodrazkova
Předseda místního sdružení
Profese: manažerka NNO
Dal poděkování: 275 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hana.Vodrazkova »

Děkuji Františkovi za nominaci, ale nepřijímám.
Nemám v současné době dostatečnou kapacitu na všechny své povinnosti a PKS k tomu.
Moc bych si přála, aby se situace v kraji již konečně uklidnila a mohli jsme spolupracovat a tvořit, ale přes relativně pozitivní atmosféru na teambuildingu stačí zajít sem na forum a člověk má zase po náladě a bohužel ani prozatímní kandidáti pro mě nejsou zárukou pozitivního vývoje.
Opravdu je smutné kolik času a energie vyplýtváme žabomyšími válkami a poměřováním....
Tito uživatelé poděkovali autorovi Hana.Vodrazkova za příspěvky (celkem 4):
Blanka.Vankova, Vladimir.Vlach, Frantisek.Kindl, Miloslava.Karfilatova

Blanka.Vankova
Člen KS Ústecký kraj
Profese: pracovnice v nízkoprahu pro děti
Dal poděkování: 46 poděkování
Dostal poděkování: 47 poděkování

Příspěvek od Blanka.Vankova »

@Lukas.Rysavy ráda bych, abys mi odpověděl na 2 otázky, týkající se tvých odpovědí:
7/Máte nějaký nevyřešený problém s jakýmkoliv současným členem krajského sdružení?
7/ Ano - i to by se dalo říct.
Moje otázka: Máš nějaký nevyřešený problém i se mnou? Jsem teď na řadě já, abys mě odstřelil? Už na mě sbíráš a dáváš dohromady nějaké kompromitující informace? Už mě čile pomlouváš uvnitř Pirátské strany a u členů strany Zelených v Mostě?
8/ Máte ambice dělat spíše celostátní politiku nebo lokální - buď ve své obci nebo na úrovni kraje? Nebo ani jedno? V případě poslední možnosti, prosím, rozveďte.
8/ Dycky kraj a Most.
Moje otázka: Jakou máš představu o budoucím fungování MS Most?
Děkuji za odpovědi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Blanka.Vankova za příspěvky (celkem 2):
Vladimir.Vlach, Frantisek.Kindl

Lukas.Rysavy
Krajské předsednictvo
Profese: Student územního plánování
Dal poděkování: 119 poděkování
Dostal poděkování: 123 poděkování

Příspěvek od Lukas.Rysavy »

Díky @Blanka.Vankova za dotazy, diskuze je důležitá.
Blanka.Vankova píše:
01 bře 2020, 09:06
@Lukas.Rysavy ráda bych, abys mi odpověděl na 2 otázky, týkající se tvých odpovědí:
7/Máte nějaký nevyřešený problém s jakýmkoliv současným členem krajského sdružení?
7/ Ano - i to by se dalo říct.
Moje otázka: Máš nějaký nevyřešený problém i se mnou? Jsem teď na řadě já, abys mě odstřelil? Už na mě sbíráš a dáváš dohromady nějaké kompromitující informace? Už mě čile pomlouváš uvnitř Pirátské strany a u členů strany Zelených v Mostě?
Nikoliv, nevyřešený problém s tebou nemám. Trošku silná slova, hovořit o odstřelování, ale budiž, určitě nic takového neplánuji a moc nechápu, co tě k takové myšlence vede. Nic na tebe nesbírám. Nepomlouvám tě ani u Pirátů, ani u Zelených. Znám taky lidi z TOPky, ODSky a dalších a v žádné jiné politické straně tě nepomlouvám.

Za člověka mluví jeho práce, výroky, postoje... Nevím, za koho mě máš, ale rozhodně není v mé moci, abych přiměl zastupitele či občany, aby se komukoliv vysmívali, kýmkoliv pohrdali či kohokoliv neměli v oblibě. Všichni víme, že nedostatečná informovanost může vést k zkreslenému pohledu na věc. Opravdu nerozumím rovině tvých úvah. Co bude dál: kampaň? účelovka? zkonstruovaný proces?
Blanka.Vankova píše:
01 bře 2020, 09:06
8/ Máte ambice dělat spíše celostátní politiku nebo lokální - buď ve své obci nebo na úrovni kraje? Nebo ani jedno? V případě poslední možnosti, prosím, rozveďte.
8/ Dycky kraj a Most.
Moje otázka: Jakou máš představu o budoucím fungování MS Most?
Děkuji za odpovědi.
Naším cílem by mělo být generovat z vlastních řad kvalitní kandidáty do zastupitelstva, kteří budou odvádět kvalitní práci pro Most! Zároveň musíme dbát na to, abychom i v době komunálních voleb (2022) byli stále volitelnou stranou. Je potřeba zahýbat rozložením sil v zastupitelstvu, tudíž musíme zajistit co nejlepší volební výsledek. Zároveň však musíme nabídnout kvalitní kandidáty, kteří budou respektovanými partnery. Pak budeme moci prosazovat program, který pomůže našemu městu.

Hodnoty, principy a postupy, které hlásáme, bychom měli v první řadě aplikovat sami na sebe. Příklad: není možno seriozně mluvit o transparentnosti a důležitosti svobody slova na jedné straně a na druhé mazat příspěvky a umlčovat názorové oponenty. Na tom se snad shodneme, ne?

Má představa o budoucím fungování MS Most je fungující místní sdružení.

V případě potřeby rozvedu své (třeba pro tebe nedostatečné) odpovědi či zodpovím další dotazy.
"Židle je architektura. Sofa je buržoazie"

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Ústecký kraj“