Žádost o krajskou nominaci Jiřího Snížka na místopředsedu Pirátů

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, Krajsti predsedajici, PKS Ústecký kraj

Odpovědět

Podporuji krajskou nominaci Jiřího Snížka do volby místopředsedy strany na CF 2020 v Ostravě

Ano
5
83%
Ne
0
Žádná hlasování
Zdržuji se
1
17%
 
Celkem hlasujících: 6 - Celkem hlasů: 6

Uživatelský avatar
Jiri.Snizek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2826
Registrován: 19 lis 2017, 10:01
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Bydliště: Kolín
Dal poděkování: 7359 poděkování
Dostal poděkování: 3543 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Žádost o krajskou nominaci Jiřího Snížka na místopředsedu Pirátů

Příspěvek od Jiri.Snizek »

Vážené krajské fórum,

jsem Jiří Snížek a žádám vás o nominaci vašeho krajského sdružení do volby místopředsedy strany. Pokud mě chcete nominovat i jako členové celostátního fóra, můžete pro mou nominaci hlasovat zde: viewtopic.php?f=350&t=50183

Primárním cílem mé kandidatury je motivovat jiné členy, aby se do volby Republikového předsednictva přihlásili, abychom mohli vybírat i z lidí, kteří se neživí politikou.

Sekundárním cílem je podpořit přijímání nových pirátů a pirátek. A byl bych rád, kdyby členové vašeho krajského předsednictva a členové místních předsednictev vzali za své následující motto: Intenzivně se věnovat hledání a přijetí někoho lepšího než jsem já. Tím “já” je myšlen každý, kdo tohle čte.

Proč je to důležité? Já jsem lídr do krajských voleb ve Středočeském kraji. V rámci přípravy volební kampaně jsem viděl mapu, kterou vytvořila Bára Soukupová. Z této mapy jednoznačně vyplývá, že tam kde jsou piráti, máme mezi volbami do PSP 2017 a eurovolbami 2019 větší příbytek hlasů než tam, kde piráti nejsou. Z toho usuzuji, že pro náš další úspěch a prosazení našich volebních programů je klíčové mít místní sdružení nebo alespoň aktivní piráty všech okresech či obcích s rozšířenou působností.

Připomenu, že členy do České pirátské strany přijímají předsednictva místních sdružení a v oblastech, kde místní sdružení nejsou, přijímají členy předsednictva krajských sdružení. Pro volební výsledek dostatečný na to, abychom v roce 2021 mohli sestavovat vládu, je tedy klíčové, aby zmíněná předsednictva přijímala nové členy a členky a je třeba se tomu systematicky věnovat.

Já jsem rok a kousek předsedou středočeských Pirátů. Před tím jsem byl asi půl roku místopředsedou. Praxe při přijímání členů je u nás následující. Data z nalodeni.pirati.cz dělíme podle obcí s rozšířenou působností a naše krajská koordinátorka zajišťuje, aby se zájemci o členství do týdne někdo z předsednictva ozval a pozval ho na nějakou místní akci. Na krajské úrovni pak každý týden na mumble sledujeme, kolik lidí přibylo a jak se jim kdo věnuje. Ti členové předsednictva, kteří mají podepsané NDA, mohou vidět tabulky se zájemci přímo. Jednou za dva měsíce pak máme pravidelné setkání se zájemci o členství, kam zájemce zveme a ty, které známe půl roku, grilujeme a přijímáme. Vím, že zde budete klást dotazy mně, ale já bych rád znal vaší praxi a věděl, co vám brání v přijímání členů.

Samo Republikové předsednictvo v oblasti přijímání členů mnoho nezmůže a hlavní tíha odpovědnosti je tedy na nás, na krajských a místních předsednictvech. Rád bych svou kandidaturou přispěl k tomu, abychom si tuto naši odpovědnost uvědomovali a začali se přijímání členů intenzivně věnovat. Nikdo jiný to za nás neudělá.

Pokud bych měl šanci vystoupit před vámi v Ostravě, mluvil bych právě o tomhle. Pokud bych byl zvolen do Republikového předsednictva, věnoval bych se zejména podpoře přijímání členů. Pokud bych zvolen nebyl, ale byl by o to zájem, rád s vytvořením podpory přijímání členů pomůžu. Aktuální úkoly jsou:

1) vytvoření takového NDA, které by místní a krajská předsednictva byla ochotna podepsat.
2) vylepšení systému nalodeni.pirati.cz tak, aby do něj měla předsednictva přístup a viděla pouze oblast relevatní pro ně.

To vše proto, aby pro zájemce, který dosud nemá žádné vazby na Piráty bylo přijetí, co nejlépe možné. Bohužel se nám přijímání členů v tuto chvíli nedaří tak, jak bychom chtěli a potřebovali a mám za to, že místní a krajská předsednictva si zcela neuvědomují, jak zásadní podíl na úspěch celé strany mají.

Na závěr děkuji všem pirátům a pirátkám za to, co dělají. Má to smysl.

V dalším postu označím vaše předsednictva a budu rád, když napíšou, co jim v přijímání členů brání a nebo třeba i to, že jsem mimo a že současné tempo přijímání členů je dostatečné. Díky za váš čas.

Jiří Snížek

PS: Anketa mi zde vytvořit nejde. Prosím vás o její doplnění.

721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, středočeský radní pro regionální rozvoj a územní plánování, náměstek hejtmanky Středočeského kraje https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

https://swarmwise.pirati.cz/

Uživatelský avatar
Katerina.Stojanova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 984
Registrován: 29 říj 2017, 11:54
Profese: studentka práv
Dal poděkování: 873 poděkování
Dostal poděkování: 2189 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Žádost o krajskou nominaci Jiřího Snížka na místopředsedu Pirátů

Příspěvek od Katerina.Stojanova »

Ahoj,

díky za zájem. Anketa doplněna, hodně štěstí!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Katerina.Stojanova za příspěvek:
Jiri.Snizek

Kateřina Stojanová
-
Předsedkyně Mladého Pirátstva, místopředsedkyně MS Litoměřicko
Zastupitelka Ústeckého kraje

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Ústecký kraj“