KF ÚsK 18/2019 - Rozprava ohledně volební spolupráce - krajské volby

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, Krajsti predsedajici, PKS Ústecký kraj

Petr.Rysler
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 267
Registrován: 02 srp 2018, 13:38
Profese: Restaurater
Bydliště: Terezín
Dal poděkování: 726 poděkování
Dostal poděkování: 425 poděkování

Re: KF ÚsK 18/2019 - Rozprava ohledně volební spolupráce - krajské volby

Příspěvek od Petr.Rysler »

Jana.Hladova píše: 08 lis 2019, 11:07 Též děkuji Kateřině za toto vlákno a dodatečně též za vedení nedělní schůze v Supici. Po dlouhé době jsem měla pocit, že něco konstruktivně spoluvytváříme ;) .

V otázce předvolební koalice jsem podobného názoru jako Míra Brož. Chtěla bych se ale trochu vrátit k lehce emotivní debatě ohledně našeho realismu a sebevědomí a odmítání konstatování, že KV nemůžeme vyhrát. Osobně jsem nastavena na víru do posledního okamžiku. Nicméně, taky jsem si již vyzkoušela práci zastupitele a dokážu si představit, že v krajském zastupitelstvu nás čeká něco podobného, ale násobně vytuněné nejen množstvím informací, materiálů a zodpovědnosti za větší budget, ale hlavně způsobem, jakým to vedla současná parta, a tudíž v jakém stavu to zanechávají svým nástupcům.

Ono je rozdíl mezi diskusí na schůzi a reálnou situací, kdy budeme jak se říká "hozeni do vody" a poraď si. Velká výhoda vládnoucí koalice je neomezený přístup k informacím a při většině možnost prosazení své vůle. Taky bych ráda kdybychom ty volby vyhráli. Ale ruku na srdce, kdo z nás by byl ochotný a připravený, se do toho zodpovědně a naplno pustit a převzít na sebe tu obrovskou zodpovědnost? Mnohem taktičtější (a hlavně reálnější) mi připadá, se učit "jak se plave v tomhle rybníce" z pozic opozičních zastupitelů. 4 roky je dost času na to abychom se rozkoukali, pronikli do podstat největších problémů tohoto kraje (ty totiž mnohdy získají úplně jiný rozměr s interními informacemi), konstruktivně je pomohli řešit (pokud bude ze strany vládnoucí koalice zájem) a tím si vybudovali ještě silnější pozici do dalších KV, kde už budeme moci své výsledky (ač opoziční) prezentovat a zhodnotit v předvolební kampani. Nyní za sebou máme (jen) značku a úspěchy našich poslanců.

Ano buďme sebevědomou stranou, ale zachovejme si soudnost a racionální přístup. Buďme připraveni, že je to trnitá cesta, která mnohdy vede přes popření vlastního ega a přistoupení ke kompromisům, které se nám ne vždy budou líbit, a k jednání s jedinci, kteří nám půjdou někdy proti srsti. Zásadovost je skvělá vlastnost, ale nesmí se z ní stát neústupnost a nepřekonatelná překážka. Nechci si tu hrát na chytrolína, protože i já spoustu věcí stále objevuji a učím se, ale za ten rok (sic v městském zastupitelstvu) už tak trochu můžu bilancovat co se povedlo a co ne, a proč. Musím zároveň konstatovat, že je to velká životní lekce.

I přes všechno co se v posledních dnech, týdnech v rámci naší strany stalo, jsem stále přesvědčená, že jsme tým, a že směřujeme ke stejnému cíli i když na tom kudy půjdeme se musíme mnohdy složitě dohodnout. Je mezi námi spoustu šikovných a rozumných individualit, a proto je potřeba větší dávka vzájemného respektu. Pokud na tomto budeme každý (a já už se fakt snažím :) ) ve jménu společného úspěchu pracovat, jsem přesvědčena, že není možné neuspět.

Takže určitě sami, pokud bude nouze tak s podporou jednotlivců z jiných ideově blízkých uskupení.
Přeji vám hezký víkend :mrgreen:
Hezky jsi to napsala. Já v Tvém příspěvku vidím opět skoro jistotu, že skončíme v opozici. Tím spíše je zbytečné se s nějakou jinou politickou stranou spojovat a tříštit náš volební potenciál.
Nikdo z nás ale nemůže tušit, jak dopadne povolební vyjednávání a nebude-li z toho vítězná koalice.
Jsem ale přesvědčen ze zkušeností po komunálních volbách, že určitě bude lepší povolební jednání vézt sami.

Já budu hlasovat za to jít SAMOSTATNĚ. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Rysler za příspěvky (celkem 2):
Martin.Strnad, Jana.Hladova
Uživatelský avatar
Martin.Strnad
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 225
Registrován: 08 bře 2018, 12:36
Profese: IT - Smartcity, eGoverment, webdesigner
Bydliště: Děčín
Dal poděkování: 391 poděkování
Dostal poděkování: 293 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ÚsK 18/2019 - Rozprava ohledně volební spolupráce - krajské volby

Příspěvek od Martin.Strnad »

Za mne není co dodat. Řekl jsem to ve zkratce na schůzi. Díky Mírovi a Janě za skvělý souhrn i za reálné nastínění kladů i záporů obou možností. Souhlasím s každým slovem. Za sebe k tomu jen dodám, že pořád vidím pár lidí buď z našeho KS a nebo "nestraníky" (co za nás ale již dlouho kopou), kteří by se i v případě úspěchu uměli zhostit své pozice více než dobře a rozhodně nám ostudu neudělali (naopak) a proto budu pro jednoznačné - NEBOJME SE TOHO A POJĎME DO TOHO - SAMI.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Strnad za příspěvky (celkem 4):
Miroslav.Broz, Miloslava.Karfilatova, Kamil.Pikal, Jana.Hladova

https://lide.pirati.cz/profil/2071/ | Piráti Děčín pracují https://piratidecin.cz/pirati-pracuji
Předseda MS Děčín a okolí

Petr.Rysler
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 267
Registrován: 02 srp 2018, 13:38
Profese: Restaurater
Bydliště: Terezín
Dal poděkování: 726 poděkování
Dostal poděkování: 425 poděkování

Re: KF ÚsK 18/2019 - Rozprava ohledně volební spolupráce - krajské volby

Příspěvek od Petr.Rysler »

Petr.Rysler píše: 08 lis 2019, 13:37
Jana.Hladova píše: 08 lis 2019, 11:07 Též děkuji Kateřině za toto vlákno a dodatečně též za vedení nedělní schůze v Supici. Po dlouhé době jsem měla pocit, že něco konstruktivně spoluvytváříme ;) .

V otázce předvolební koalice jsem podobného názoru jako Míra Brož. Chtěla bych se ale trochu vrátit k lehce emotivní debatě ohledně našeho realismu a sebevědomí a odmítání konstatování, že KV nemůžeme vyhrát. Osobně jsem nastavena na víru do posledního okamžiku. Nicméně, taky jsem si již vyzkoušela práci zastupitele a dokážu si představit, že v krajském zastupitelstvu nás čeká něco podobného, ale násobně vytuněné nejen množstvím informací, materiálů a zodpovědnosti za větší budget, ale hlavně způsobem, jakým to vedla současná parta, a tudíž v jakém stavu to zanechávají svým nástupcům.

Ono je rozdíl mezi diskusí na schůzi a reálnou situací, kdy budeme jak se říká "hozeni do vody" a poraď si. Velká výhoda vládnoucí koalice je neomezený přístup k informacím a při většině možnost prosazení své vůle. Taky bych ráda kdybychom ty volby vyhráli. Ale ruku na srdce, kdo z nás by byl ochotný a připravený, se do toho zodpovědně a naplno pustit a převzít na sebe tu obrovskou zodpovědnost? Mnohem taktičtější (a hlavně reálnější) mi připadá, se učit "jak se plave v tomhle rybníce" z pozic opozičních zastupitelů. 4 roky je dost času na to abychom se rozkoukali, pronikli do podstat největších problémů tohoto kraje (ty totiž mnohdy získají úplně jiný rozměr s interními informacemi), konstruktivně je pomohli řešit (pokud bude ze strany vládnoucí koalice zájem) a tím si vybudovali ještě silnější pozici do dalších KV, kde už budeme moci své výsledky (ač opoziční) prezentovat a zhodnotit v předvolební kampani. Nyní za sebou máme (jen) značku a úspěchy našich poslanců.

Ano buďme sebevědomou stranou, ale zachovejme si soudnost a racionální přístup. Buďme připraveni, že je to trnitá cesta, která mnohdy vede přes popření vlastního ega a přistoupení ke kompromisům, které se nám ne vždy budou líbit, a k jednání s jedinci, kteří nám půjdou někdy proti srsti. Zásadovost je skvělá vlastnost, ale nesmí se z ní stát neústupnost a nepřekonatelná překážka. Nechci si tu hrát na chytrolína, protože i já spoustu věcí stále objevuji a učím se, ale za ten rok (sic v městském zastupitelstvu) už tak trochu můžu bilancovat co se povedlo a co ne, a proč. Musím zároveň konstatovat, že je to velká životní lekce.

I přes všechno co se v posledních dnech, týdnech v rámci naší strany stalo, jsem stále přesvědčená, že jsme tým, a že směřujeme ke stejnému cíli i když na tom kudy půjdeme se musíme mnohdy složitě dohodnout. Je mezi námi spoustu šikovných a rozumných individualit, a proto je potřeba větší dávka vzájemného respektu. Pokud na tomto budeme každý (a já už se fakt snažím :) ) ve jménu společného úspěchu pracovat, jsem přesvědčena, že není možné neuspět.

Takže určitě sami, pokud bude nouze tak s podporou jednotlivců z jiných ideově blízkých uskupení.
Přeji vám hezký víkend :mrgreen:
Hezky jsi to napsala. Já v Tvém příspěvku vidím opět skoro jistotu, že skončíme v opozici. Tím spíše je zbytečné se s nějakou jinou politickou stranou spojovat a tříštit náš volební potenciál.
Nikdo z nás ale nemůže tušit, jak dopadne povolební vyjednávání a nebude-li z toho vítězná koalice.
Jsem ale přesvědčen ze zkušeností po komunálních volbách, že určitě bude lepší povolební jednání vést sami.

Já budu hlasovat za to jít SAMOSTATNĚ. :)
Petr.Rysler
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 267
Registrován: 02 srp 2018, 13:38
Profese: Restaurater
Bydliště: Terezín
Dal poděkování: 726 poděkování
Dostal poděkování: 425 poděkování

Re: KF ÚsK 18/2019 - Rozprava ohledně volební spolupráce - krajské volby

Příspěvek od Petr.Rysler »

Vážení . Dovoluji si připomenout, že za tři dny končí tato rpzprava a budeme hlasovat.
Na schůzi KS jsme se dozvěděli, že z našich řad více jak 20 lidiček má zájem kandidovat do kraje.
Žádám je tímto, aby se alespoň oni vyjádřili v této rozpravě. Důvody, proč by tak měli učinit, myslím netřeba uvádět. Děkuji
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Rysler za příspěvek:
Jana.Hladova
Uživatelský avatar
Karel.Karika
Příspěvky: 37
Registrován: 20 lis 2013, 14:11
Profese: Aktivista
Bydliště: Usti nad Labem
Dal poděkování: 162 poděkování
Dostal poděkování: 99 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ÚsK 18/2019 - Rozprava ohledně volební spolupráce - krajské volby

Příspěvek od Karel.Karika »

Ahoj přátelé,
Společná kandidátka všech liberálních stran a uskupení je jedna z cílů jak bojovat proti populistům a nedemokratickým stranám, bohužel po ročním setkáváním s těmito subjekty vím, že všechny argumenty a výhody tohoto spojení nejsou uskutečnitelné z důvodu nedospělosti "všech" subjektů. V roce 2018 začali rozhovory o společné kandidátce a za tři měsíce odstoupilo KDU, dále pak probíhalo obrušování hran, až hnutí STAN odstoupilo z vyjednávání. Vzpomínám na den, kdy skončily krajské volby 2016 a v podstatě propadlo 16% hlasů dem. bloku, který jednotlivě nepřekročil 5% hranici nutnou do kraj.zastupitelstva. Stále také nemohu zapomenout na den, kdy v den podepsání širší spolupráce dem. bloku 2016 odstoupil Leo Steiner a pak vzniklo spojení Pirátů a Zelených. Mám za sebou již mnoho volebních kampaní a v současné době nevidím jinou možnost, než kandidovat samostatně, i když to znamená být opozici.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karel.Karika za příspěvky (celkem 3):
Jakub.Pribyl, Jana.Hladova, Frantisek.Navrkal
Buď sám tou změnou, kterou chceš vidět ve světě (Mahátma Gándhí)
Karel.Kindl
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 5
Registrován: 04 úno 2019, 11:31
Profese: Student politologie
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 7 poděkování

Re: KF ÚsK 18/2019 - Rozprava ohledně volební spolupráce - krajské volby

Příspěvek od Karel.Kindl »

Souhlasím se stanoviskem, kandidovat jako samostatný subjekt s podporou příznivců a nezávislých. Pracovitostí a pílí si vybudovala značku, která pro část voličů je alternativou pro volbu. Myslím si, že bychom naše voliče neměli zklamat a pokračovat jako samostatný subjekt. Jsem názoru, že velké koalice jsou neúčinné. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karel.Kindl za příspěvky (celkem 2):
Miloslava.Karfilatova, Jana.Hladova
Ludmila.Beutelova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 64
Registrován: 02 úno 2017, 09:14
Profese: Operátor O2
Dal poděkování: 123 poděkování
Dostal poděkování: 145 poděkování

Re: KF ÚsK 18/2019 - Rozprava ohledně volební spolupráce - krajské volby

Příspěvek od Ludmila.Beutelova »

Za naší aktuální situace je taková koalice sebevražda. Kromě zjevných důvodů jako je pouze jeden Pirát v první pětce a ještě ani ne lídr, vetování, zklameme naše voliče, plánovaná povolební koalice s ANO, atd. Tak si prosím všichni uvědomte, že každý kdo bude za naší pomoci zvolen a nebude zároveň Pirát, nebude mít potřebu po volbách dodržovat náš kodex, či jenom běžné morální zásady.
Martina H. mám vcelku ráda a vážím si ho, ale je to neřízená střela a v zájmu jakési vize budoucnosti a vyššího dobra, se nikdy nebude ohlížet na to co si myslí ostatní. Povolební spolupráce by byla fajn, i "vizionáři" se hodí, ale společně do voleb určitě ne. Neplynou z toho pro nás žádné klady.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ludmila.Beutelova za příspěvky (celkem 3):
Lukas.Rysavy, Jakub.Pribyl, Miroslav.Broz
Petr.Rysler
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 267
Registrován: 02 srp 2018, 13:38
Profese: Restaurater
Bydliště: Terezín
Dal poděkování: 726 poděkování
Dostal poděkování: 425 poděkování

Re: KF ÚsK 18/2019 - Rozprava ohledně volební spolupráce - krajské volby

Příspěvek od Petr.Rysler »

Karel.Karika píše: 10 lis 2019, 11:15 Ahoj přátelé,
Společná kandidátka všech liberálních stran a uskupení je jedna z cílů jak bojovat proti populistům a nedemokratickým stranám, bohužel po ročním setkáváním s těmito subjekty vím, že všechny argumenty a výhody tohoto spojení nejsou uskutečnitelné z důvodu nedospělosti "všech" subjektů. V roce 2018 začali rozhovory o společné kandidátce a za tři měsíce odstoupilo KDU, dále pak probíhalo obrušování hran, až hnutí STAN odstoupilo z vyjednávání. Vzpomínám na den, kdy skončily krajské volby 2016 a v podstatě propadlo 16% hlasů dem. bloku, který jednotlivě nepřekročil 5% hranici nutnou do kraj.zastupitelstva. Stále také nemohu zapomenout na den, kdy v den podepsání širší spolupráce dem. bloku 2016 odstoupil Leo Steiner a pak vzniklo spojení Pirátů a Zelených. Mám za sebou již mnoho volebních kampaní a v současné době nevidím jinou možnost, než kandidovat samostatně, i když to znamená být opozici.
Co pořád máte s tím, že skončíme v opozici.Ještě ani nebyly volby, neznáme programy jiných stran, a pořád dokola slyším opozice.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Rysler za příspěvky (celkem 2):
Lukas.Rysavy, Miloslava.Karfilatova
Uživatelský avatar
Lukas.Rysavy
Krajský zastupitel
Příspěvky: 359
Registrován: 05 lis 2018, 14:55
Profese: Student FŽP ČZU
Bydliště: Most
Dal poděkování: 526 poděkování
Dostal poděkování: 397 poděkování

Re: KF ÚsK 18/2019 - Rozprava ohledně volební spolupráce - krajské volby

Příspěvek od Lukas.Rysavy »

Souhlasím se strategií kandidovat samostatně s doplněním kandidátky sympatizanty či členy lokálních subjektů. Nebudu opakovat to, co již padlo a řekl bych, že z většiny máme podobný pohled na věc (alespoň ti, co se vyjádřili). Rozhodně bych sjednal další schůzku s MH a PG, kde bychom předložili naše argumenty, proč nepovažujeme náš vstup do koalice tohoto modelu za vhodný. Zjednodušíme-li Hausenblasův model na pragmatický plán, jak získat co nejvíce mandátů, překonat znevýhodnění D'Hondtovou metodou a vstup do vládnoucí koalice s ANO, vidím zde několik nedostatků a problémů. Není žádná garance, že finální výsledek bude součtem potenciálních hlasů všech zastoupených subjektů, naopak si myslím, že by to byl dost omezený průnik. Nemyslím si, že by liberální voliči chápali tento projekt jako jedinou možnou volbu, dostatečnou alternativou by bylo nevolit vůbec (vezme-li v potaz jak nízkou volební účast mají krajské volby obecně). Myslím si, že spojení s konzervativními subjekty by nás mohlo poškodit jak v těchto volbách, tak do budoucna. V rámci zachování dobrých vztahů a fungující povolební spolupráce bych navrhl prezentovat MH a PG, proč si myslíme, že nejlepších výsledků dosáhneme (oba) samostatně. Rovněž eliminujeme jakékoliv vnitřní krize, které by během kampaně a těsně po volbách mohly vzniknout, celkově tedy vzejdeme z voleb s mnohem silnější pozicí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Rysavy za příspěvky (celkem 3):
Kamil.Pikal, Frantisek.Navrkal, Michal.Robousky

Lukáš Ryšavý
Člen Zastupitelstva Ústeckého kraje a Výboru pro kulturu a památkovou péči

-
"Židle je architektura. Sofa je buržoazie." - Le Corbusier

Petr.Rysler
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 267
Registrován: 02 srp 2018, 13:38
Profese: Restaurater
Bydliště: Terezín
Dal poděkování: 726 poděkování
Dostal poděkování: 425 poděkování

Re: KF ÚsK 18/2019 - Rozprava ohledně volební spolupráce - krajské volby

Příspěvek od Petr.Rysler »

Lukas.Rysavy píše: 10 lis 2019, 12:42 Souhlasím se strategií kandidovat samostatně s doplněním kandidátky sympatizanty či členy lokálních subjektů. Nebudu opakovat to, co již padlo a řekl bych, že z většiny máme podobný pohled na věc (alespoň ti, co se vyjádřili). Rozhodně bych sjednal další schůzku s MH a PG, kde bychom předložili naše argumenty, proč nepovažujeme náš vstup do koalice tohoto modelu za vhodný. Zjednodušíme-li Hausenblasův model na pragmatický plán, jak získat co nejvíce mandátů, překonat znevýhodnění D'Hondtovou metodou a vstup do vládnoucí koalice s ANO, vidím zde několik nedostatků a problémů. Není žádná garance, že finální výsledek bude součtem potenciálních hlasů všech zastoupených subjektů, naopak si myslím, že by to byl dost omezený průnik. Nemyslím si, že by liberální voliči chápali tento projekt jako jedinou možnou volbu, dostatečnou alternativou by bylo nevolit vůbec (vezme-li v potaz jak nízkou volební účast mají krajské volby obecně). Myslím si, že spojení s konzervativními subjekty by nás mohlo poškodit jak v těchto volbách, tak do budoucna. V rámci zachování dobrých vztahů a fungující povolební spolupráce bych navrhl prezentovat MH a PG, proč si myslíme, že nejlepších výsledků dosáhneme (oba) samostatně. Rovněž eliminujeme jakékoliv vnitřní krize, které by během kampaně a těsně po volbách mohly vzniknout, celkově tedy vzejdeme z voleb s mnohem silnější pozicí.
Myslím, že svolávat s nimi nějakou další schůzku je zbytečné.Pokud odhlasujeme , že s nimi do předvolební koalice nejdeme,stačí, když jim to oznámí PKS.Samozřejmě s poznámkou, že po volbách se uvidí .A když ano, tak s nimi budeme jednat pořád. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Rysler za příspěvek:
Jana.Hladova
Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Ústecký kraj“