3 zrušená akce v Supici za týden

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, Krajsti predsedajici, PKS Ústecký kraj

Odpovědět
Uživatelský avatar
Miroslav.Broz
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 350
Registrován: 01 čer 2010, 09:22
Profese: sociální pracovník
Bydliště: Ústí nad Labem
Dal poděkování: 118 poděkování
Dostal poděkování: 328 poděkování

3 zrušená akce v Supici za týden

Příspěvek od Miroslav.Broz »

V sobotu 19.10. jsem měl od 18:30 v Sudetském pirátském centru (Supice) přednášku Rwanda:Po stopách genocidy. Představoval jsem si, že přednáška bude mít standardní průběh - že pustím prezentaci a promítnu fotky, vše doprovodím výkladem a následně proběhne diskuze s účastníky a odpovím jejich otázky. Nečekal jsem a ani nevyžadoval žádný speciální servis ani organizační podporu - jen jsem myslel, že Supice bude otevřená, bude tam elektřina a vybavení, které mi umožní promítnout prezentaci a fotky. Bohužel vše bylo jinak, než jsem čekal a představoval.

Přednáška byla naplánovaná už na začátku září, před mnoha týdny, je založená jako událost na facebooku Supice, opakovaně jsem o ní komunikoval s Václavem Žídkem. Poslední info, které jsem od Václava dostal myslím ve čtvrtek (17.10.) bylo, že klíče má a Supici mi otevře Karel Karika.

Na přednášku jsem naštěstí v sobotu nevyrážel z domova, ale byl už od odpoledne s manželkou a dětma v centru města. Kolem 17:45, tedy třičtvrtě hodiny před začátkem přednášky, jsem dostal pocit, intuici, že je něco špatně a proto napsal Karlovi Karikovi na messenger, jestli s tím dneškem počítá, že přednáška začne už za třičtvrtě hodiny. Karel mi krátce odepsal, že není v Ústí, ale v Praze a že na místě je projektor. Následně na moje další zprávy nereagoval (například na dotaz, jestli je projektor zapojený do nějakého počítače). Následně jsem volal Václavu Židkovi, že nevím co mám dělat a jak se dostat do Supice. Ten řekl že to zjistí a za chvíli mi zavolal zpět, že druhé klíče má Jakub Přibyl a že si je u něj mám vyzvednout u něj doma v městské části Střekov. Protože jsem neměl auto, tak jsem běžel (doslova) na Střekov. Myslel jsem, že Jakub bydlí hned na začátku Střekova u Činoherního studia,v moment, kdy jsem tam z posledních sil doběhl a zavolal mu ať jde dolů a on mi řekl, že bydlí ještě dál, až u Penny marketu,jsem se málem rozbrečel. Běžel jsem dál a získal klíče. Potom jsem běžel zpět, bohužel nejsem příliš dobrý vytrvalostní běžec a do Supice jsem doběhl celý zpocený a udýchaný pozdě, téměř v 18:40. Lidé na zahrádce kebabu vedle Supice mi řekli, že tam byli účastníci před plánovaným zahájením přednášky, ale když viděli, že je tam zamčeno a tma a nepovedlo se jim dozvonit, tak odešli. Doufal jsem, že ještě nějací účastníci přijdou později - proto jsem šel do Supice, rozvítil tam a snažil se prostor narychlo nachystat na přednášku.

Chtěl bych zdůraznit, že ten prostor neznám, je pro mě neznámý,byl jsem tam jen asi 3x v životě, vždy jen krátce. Zjistil jsem že na stole leží nezapojený projektor, v polici v rohu jsou tři nezapojené počítače a dva monitory, že nic není funkční, nebo připravené. V té době dorazili dva zpoždění účastníci přednášky - jedna paní šla hned domů, když viděla že tam nic není a řekl jsem jí, že nevím, jak pustit prezentaci. Druhý účastník měl velký zájem přednášku slyšet, tak jsme odešli do blízké hospody, kde jsem mu to odvyprávěl.

Abych to shrnul: Peklo na zemi. Takhle to opravdu nejde. Moje přednáška byla třetí akce, která v supici měla proběhnout a neproběhla za týden (sic!!!) . Při tomhle stylu "organizace" supice navždy zústane mrtvým, prázdným prostorem. Budujeme si tu nejhorší pověst Supice jako nespolehlivého místa, kde akce odpadají, jsou rušeny na poslední chvíli. Děláme ostudu Pirátské straně. Nelze ani čekat, že tam dokážeme sehnat nějaké přednášející, protože nikdo nebude dělat přednášku za podmínek, jakým jsem musel čelit v sobotu. Přednášejícím musíme nabídnout alespoň minimální servis - otevřít, základní vybavení.

Znovu tu napíšu svůj názor, jak by se to dalo zlepšit: je třeba vytvořit tým, který bude mít supici na starost a bude se pravidelně scházet a řešit program supice a produkci akcí v ní.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Miroslav.Broz za příspěvek:
Zbynek.Janoska
"Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic, protože si myslí, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné" E. Burke
Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1721
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1700 poděkování
Dostal poděkování: 2519 poděkování

Re: 3 zrušená akce v Supici za týden

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

Ahoj Mirku,
na úvod řeknu rovnou, že na příště si písemně odsouhlasíme co je potřeba.

18. 10. jsme si volali - řekl jsi, že potřebuješ projektor - a že si máš přinést počítač. Na to si reagoval, že máš jen s HDMI výstupem, tak jsem domluvil i s Karlem (projektor + HDMI připravil). Jelikož si dlouhodobě nahrávám všechny hovory, tak to můžu doložit. Ohledně klíčů nepadlo ani slovo. Od začátku jsi se ujmul organizace akce, tedy jsem se nazajímal o každý detail (přišlo by mi to nedůstojné k organizátorovi - dělat z něj takto nesvéprávnou osobu).

Ani jednou jsi neřekl, že bys vyžadoval mou nebo něčí přítomnost.

Třetí zrušená akce?
Dvě jsme přesunuli na jiný termín - jednu z důvodu duplicity s jinou akcí v UL. A jednu na žádost Tomáše.
Takže to je první zrušená akce.

Pokud budete chtít hovor stáhnu z telefonu a umístím ho sem. A pokud to bude jediný způsob obrany mé pověsti (což mi umožňuje zákon zveřejnit takovou nahrávku).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Zidek za příspěvek:
Jana.Zidkova

Václav Židek, radní Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Twitter: @VaclavZidek

Uživatelský avatar
Miroslav.Broz
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 350
Registrován: 01 čer 2010, 09:22
Profese: sociální pracovník
Bydliště: Ústí nad Labem
Dal poděkování: 118 poděkování
Dostal poděkování: 328 poděkování

Re: 3 zrušená akce v Supici za týden

Příspěvek od Miroslav.Broz »

Ahoj Václave,

z pohledu návštěvníka je úplně jedno jestli akce byla "úplně zrušena", nebo jestli "jen neproběhla v ohlášeném termínu" a byla přesunuta na později.

Tvůj argument s počítačem uznávám - ano říkal jsem, že mám laptop s hdmi výstupem, ale protože není v dobrém stavu a většinou ho okupují moje děti, bývalo by pro mě mnohem snadnější, kdyby jsem mohl použít jeden ze tří počítačů, které jsou v přízemním suterénu supice. Vlastně jsem to napsal i do krajského chatu v sobotu kolem poledne (uznávám, že to z mé strany byla necílená a nedostatečná komunikace, že jsem to napsal jen na chat).

Asi jde o nedorozumění nepochopení názorů - já jsem si naivně myslel, že je automatické, že mi supici, když tam mám přednášku pro veřejnost, někdo odemkne (a třeba mě seznámí s prostorem) , ty jsi si zase naivně myslel, ře já klíče mám, nebo si je vyčaruju a v supici už se o vše postarám
"Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic, protože si myslí, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné" E. Burke
Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1721
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1700 poděkování
Dostal poděkování: 2519 poděkování

Re: 3 zrušená akce v Supici za týden

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

Teď jsem telefonoval s Mílou, domluvili jsme se na vytvoření "check listu", aby se nedorozuměním předešlo do budoucna, kam zahrneme vše co je potřeba (včetně konektivity).

Já zase v tom hovoru jasně zmiňuju, že si nejsem vědom, že některý z těch PC by byl připravený k provozu.

Ale nechme to být, vezměme si z toho ponaučení do budoucna.

Sestavím nějaký "list" a dám ho tobě a ostatním organizátorům k posouzení. A do budoucna to vylepšíme.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Zidek za příspěvky (celkem 4):
Lukas.Blazej, Jana.Zidkova, Frantisek.Navrkal, Miloslava.Karfilatova

Václav Židek, radní Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Twitter: @VaclavZidek

Petr.Rysler
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 267
Registrován: 02 srp 2018, 13:38
Profese: Restaurater
Bydliště: Terezín
Dal poděkování: 726 poděkování
Dostal poděkování: 425 poděkování

Re: 3 zrušená akce v Supici za týden

Příspěvek od Petr.Rysler »

Nechci zde řešit kdo za co může, ale zajímalo by mě, zda SUPICE má nějakého správce či někoho, kdo za ní zodpovídá. Všichni si přejeme, aby v budoucnu byla mnohem více využívána, ale k tomu přibude i více práce s předáváním, kontrolou a přebíraním / možné škody/ . A můžete si říkat co chcete, ale SUPICE je spojená s PIráty a měli bychom v budoucnu být opatrní, aby se tam nekonalo něco s pol.průšvihem pro nás. To můžete rozdat třicet klíčů , ale až bude problém, tak to jsem zvědav. Nemluvě o tom, že je tam kancelář poslance.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Rysler za příspěvek:
Miloslava.Karfilatova
Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4764
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9909 poděkování
Dostal poděkování: 5722 poděkování

Re: 3 zrušená akce v Supici za týden

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Petr.Rysler píše: 21 říj 2019, 12:44 Nechci zde řešit kdo za co může, ale zajímalo by mě, zda SUPICE má nějakého správce či někoho, kdo za ní zodpovídá. Všichni si přejeme, aby v budoucnu byla mnohem více využívána, ale k tomu přibude i více práce s předáváním, kontrolou a přebíraním / možné škody/ . A můžete si říkat co chcete, ale SUPICE je spojená s PIráty a měli bychom v budoucnu být opatrní, aby se tam nekonalo něco s pol.průšvihem pro nás. To můžete rozdat třicet klíčů , ale až bude problém, tak to jsem zvědav. Nemluvě o tom, že je tam kancelář poslance.
Poté, co správu SuPiCe položil Vojta Karban, jsme to přehodili na Karla Kariku.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Navrkal za příspěvek:
Miloslava.Karfilatova

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Ústecký kraj“