KF 16/2019 Zasedání KF 3.11.2019 v SUPICI

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Ustecky kraj, Predsedajici, Krajsti predsedajici

Vaclav.Zidek
Koordinátor krajského sdružení
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 608 poděkování
Dostal poděkování: 1038 poděkování

Re: KF 16/2019 Zasedání KF 3.11.2019 v SUPICI

Příspěvek od Vaclav.Zidek » 06 lis 2019, 17:01

Zápis ze zasedání krajského fóra v Ústí nad Labem 3. 11. 2019

Přítomní:

Hosté:
• David Pitrmann (zájemce)
• Pavel Nedolecki (zájemce)
• Tomáš Černík (zájemce)
• J. Vorlíček - Novinář
• Petr Zdobinský
• Martin Hausenbaus
• Petr Globočník
• Andrej Koudelka
• Jan Bartoníček - dorazil po zahájení (zájemce)

Členové:
• František Navrkal
• Miloslava Karfilátová (předsedající)
• Kateřina Stojanová
• Vladimír Vlach
• Václav Židek (zapisovatel)
• Karel Kindl
• František Kindl
• Petr Rýsler
• Michal Robouský
• František Navrkal
• Adam Komenda
• Lukáš Ryšavý
• Jiří Baudis
• Miroslav Brož
• Martin Strnad
• Michaela Schwarzová
• Ludmila Beutelová
• Jan Kotas
• Zdeněk Štěpánek
• Jan Bartoníček
• Jana Hladová
• Hana Vodrážková
• Karel Karika

Pořad zasedání
1. Představení nováčků
2. Představení zájemců o členství
3. Uzavřené jednání - strategie
4. Prezentace - Volby - Kateřina Stojanová
5. Prezentace - Volby - Míla Karfilátová
6. Senátní kandidáti Grilování 17:00
7. Informace ze Sněmovny
8. Různé - Karel Karika

Zápis

Zasedání zahájeno v 14:00.

1) Představení nováčků

Proběhlo představovací kolečko.

2) Představení zájemců o členství

Míla Karfilátová: Proč Pirati a co přinášíte
Pavel Nedolecki: Zajímal se dlouho o politické dění, čím dál tím více se chtěl zapojit. Má větší vervu něco ovlivnit.
David Pitrman: Vadilo mu, že mladí lidi neřeší politiku. Desinformace ovládájí volby.
Jan Bartoníček: Dlouhodobě nespokojený s politickou realitou v UL, dlouhodobě se ukazuje, že nejlepší je se politicky zapojit skrze stranu a snaži se o pozitivní změnu. Zkušenosti s projekty v rámci EU a ČR (měkké projekty), Je teď ve spolku opora.
Tomáš Černík: Během studií byl nespokojen s politickým mainstreamem. Snažil se naučit lidi kriticky myslet. Piráti jsou podobně liberální jako on a chce v těchto aktivitách pokračovat s pomocí strany. Studuje politologii a může nabídnout odbornost.

Míla Karfilátová: Už jste s někým od Piratů v kontaktu a zapojili jste se dříve.
Tomáš Černík: Zapojil se v komunální kampani
Jan Bartoníček: Byl na schůzých MS a rád pomůže.
David Pitrman: Pomáhá s peticí v Mostě
Pavel Nedolecki: Jen se zapojil v Lounech

Kateřina Stojanová: Jak se stavíte k programu Pirátů v oblasti legalizace.
David Pitrman: Vyřešil by se černý trh, byla možná reulace a stát by získal daně.
Jan Bartoníček: Souhlasí s dekriminalizací konopí, tvrdé drogy by měli být dekriminilizované v oblasti užívání, prodej zatím trestný.
Tomáš Černík: Konopí dekriminalizovat, trh existuje a je mimo kontrolu, legalizace by vyřešila zdravotní rizika apod.
Pavel Nedolecki: Nejsem odborník ani uživatel, ale ví že konopí neprodukuje sociopatologické problémy a tedy je pro legalizaci (podobně jako alkohol). Nevadilo by ani rekreační účivání.

Kateřina Stojanová: Jak se stavíte k bytové krizi ve velkoměstech a zdanění bytových prostor.
Pavel Nedolecki: Je pro, na základě nějaké rozumného postupu. Nějaké zdanění by bylo dobré. Proti spekulacím.
David Pitrman: Trpí tím především mladí a je potřeba to řešit, jen netuší jak, není odborník
Jan Bartoníček: Výsledek v Praze je otázkou ekonomického výkonu Prahy, a běžné nájmy jsou nad realitou. Ať Praha staví víc bytů a zdanění volných prostor nebvyužitých k bydlení - je na vlastníkovi, jak s byty naloží. Spekulace v rámci zákona je v pořádku.
Tomáš Černík: Tohle téma často rozebíráme na politologii, podle mne by se ve městech mělo primárně bydlet. Tedy zdanění prostor využitých jinak by mělo mít jiné podmínky.

Vladimír Vlach: Jaký je Váš postoj v EU a NATO?
Tomáš Černík: Neodiskutovatelné být součástí, jsem eurofederalista, je proti vystoupení (byla by to tragedie). NATO aktuálně jediná aliance spojenců, alternativa s Ruskem je nepřípustná. NATO má slabinu v nemožnosti vyloučení člena.
Jan Bartoníček: Příznivec EU, stát uprostřed Evropy nemá alternativu a měli bychom být aktivnější. NATO naše členství je sice výhodné, ale čistě pragramtické - výhody převažují nevýhody, ale máme protiváhu tlaku Ruska. Ale raději by byl členem Evropské armády. NATO je pod tlakem USA.
David Pitrman: ČR je díky EU silnější. Zdrojem fake news o EU je Rusko.
Pavel Nedolecki: EU je zárukou liberálních názorů, na tyto názory útočí Rusko za účelem destabilizace. V EU vidí maximum pozitivních a minimum negativních věcí. Chce Evropskou armádu, ale i členství v NATO. Každopádně Evropská armáda by zvýšila slovo Evropy v konfliktech jako je Invaze do Syrie.

Vladimír Vlach: Jsme tady v prostorách David Pitrmanátské strany, jistě jste se už setkali s mediálními tlaky - feťáci, a další negativa. Jste připraveni?
Pavel Nedolecki: Útoky Ad Hominem mne netrápí.
David Pitrman: Člověk nemůže brát vážně pomluvy, svým příkladem by to vyvracel.
Jan Bartoníček.: Uvidíme, nechci dávat velké sliby. Společnost je depolarizovaní, je to hodně o emocích.
Tomáš Černík: Já už jsem na to trošku zvyklý, už stejně je označován za Sluničkáře a Vítače :-). Zvládá v pohodě.

František Navrkal: Jak se stavíte k rozvroprávnění dětí a adopci?
Pavel Nedolecki: Ať si dělá každý co chce, pokud nenarušuje práva druhých.
David Pitrman: Trochu nepochopitelné, že to ještě vůbec v dnešní době o tom vůbec bavíme. I dětem co čekají na adopci se tím ubližuje.
Jan Bartoníček: Klidně se to může jmenovat manželství, je pro stejné rovnoprávné postavení. U adopcí - žádná studie neprokazuje negativní vliv, je pro (pokud se vědecky nedokáže opak, myslí, že se neprokáže)
Tomáš Černík: Přijde mu zásadní právní rozdíl - dědictví, vdovský důchod apod. Je rozhodně pro zrovnoprávnění. Adopce, stojí tam rozpor rodina (homosexuální) vs dětský domov.

Jiří Baudis: Četli jste program a jsou tam věci s kterými nesouhlasíte?
Pavel Nedolecki: Trochu se bojí přímé demokracie, z důvodu průběhu prezidentských voleb a jejich výsledku
David Pitrman: Nenašel zásadní věc, proto je tady.
Jan Bartoníček: Za mne taky ne. Nenašel významnou věc co by mu odporovala.
Tomáš Černík: Přímá volba jen omezeně, třeba přímá volba soudců je špatně.

Míla Karfilátová: Strana je založena na transparentním online hlasování a rozpravě. Jak jste na tom s použítím těchto nástrojů online diskuze a volby?
Pavel Nedolecki: Zvládnu to bez problémů
David Pitrman: Já taky, vím kam se obrátit.
Jan Bartoníček: Dostal jsem se do veřejně přístunych a fórum a wiki znám.
Tomáš Černík: Seznámil a rozumím.

Tomáš Robouský: Mne by zajímal názor na inkluzi. Souhlasíte?
Pavel Nedolecki: Jsem pro, ale musí se dělat doborně. Princip je správný.
David Pitrman: Nedokáže posoudit realitu řešení.
Jan Bartoníček: Jsem příznivec inkluze
Tomáš Černík: Školství není moje “doména”, netroufám si o tom hovořit.

3) Uzavřené jednání - strategie

Martin Hausenblas - https://cs.wikipedia.org/wiki/Martin_Hausenblas
Přišel nám nabídnout svou vizi koaliční spolupráce, proběhlo grilování a zjištění konkrétních možností. Vše ještě bude diskutováno na fóru a řádným hlasováním rozhodnuto v rámci KF.

Petr Globočník - https://cs.wikipedia.org/wiki/Petr_Globo%C4%8Dn%C3%ADk
Představil alternativní vizi spolupráce. Zdůraznil, že potřební v kraji nemají čas čekat do dalších voleb. Stejně jako u předchozího řečníka bude vše ještě jednáno a hlasováno v rámci KF.
10 minut pauza

4) Prezentace Kateřina Stojanová - Harmonogram a “administrativa” přípravy voleb

https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A ... ColIa1b9NQ

Harmonogram
Kodex zastupitele
Volební spolupráce, Finance, Volební výbor
Volební řád
V průběhu bude chodit email s jednotlivými rozpravami k bodům.

5) Prezentace Miloslava Karfilatová - Přípravy voleb

Výsledky dotazování
Možnosti volebni spoluprace dle volebniho řádu
(prezentace bude uložena na mraku)
František Navrkal dodá seznam kompetencí krajů.

6) Grilování zájemců o podporu v senátní kampani.

Dan Pitek
Jsem lesník a sedlák, pracuju v středohoří pod Milešovkou.
Profesní: Hospodařím na 600 ha půdy, máme 15 ha orné půdy a sady. Jsem ještě lesník a zabývám se lesnickými pracemi, máme dřevařskou výrobu. 5 let jsem v Mnichově jsem dělal vestavby SDK, pak jsem založil firmu v Praze do roku 2015, pak jsem se vrátil k lesnictví a zemědělství. Jsem ekologický zemědělěc. energii v oblasti ohroženého Tetřeva. Je členem asociace zemědělců v ČR. Má na starost otázky pudy, vody, myslivosti. Je součástí aktivity Pestrá krajina. Klimatická změna je již součástí politiky. Naše chování podporuje klimatickou změnu. A já se to snažím změnit. Je členem rady pro ochranu přírody. Snaží se u vládních opozičních stran změnit pohled na práci s přírodou.
Politické: Vedl kandidátku Zelených do kraje. Není levičák, považuje se za středopravého liberála.

Ivo Trešl
Lékař, z SčK, je mi 47 let, pracuje jako chirurg, vyprofiloval se na traumatologii. Dvě dcery 20 a 14 let, manželka právnička. Dvě volební období je radní v Rakovníku, kandidoval na kandidátce ODS, posledně v “Město pro Vás”, od posledních voleb spolupracujeme se STAN. Za STAN kandidoval do krajských voleb za hnutí STAN. Před 5 lety kandidoval do senátu jako nezávislý kandidát - získal 10 % v 1. kole proti současné senátorce. Sportovec, hraje volejbal.
Následovala diskuze ohledně názorových priorit, cílů v senátu a prolnutí s programem Pirátů.

7) Ze Sněmovny František Navrkal.

(bude prezentace)

8) Různé

Karel Karika vysvětloval první odmítnutí nominace do PKS.

Schůze skončila v 19:13
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Zidek za příspěvky (celkem 2):
Petr.Rysler, Katerina.Stojanova
Václav Židek

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek

Miloslava.Karfilatova
Krajské předsednictvo
Profese: Personalistka
Dal poděkování: 230 poděkování
Dostal poděkování: 161 poděkování

Re: KF 16/2019 Zasedání KF 3.11.2019 v SUPICI

Příspěvek od Miloslava.Karfilatova » 09 lis 2019, 08:45

Vaclav.Zidek píše:
06 lis 2019, 17:01
Zápis ze zasedání krajského fóra v Ústí nad Labem 3. 11. 2019

Přítomní:

Hosté:
• David Pitrmann (zájemce)
• Pavel Nedolecki (zájemce)
• Tomáš Černík (zájemce)
• J. Vorlíček - Novinář
• Petr Zdobinský
• Martin Hausenbaus
• Petr Globočník
• Andrej Koudelka
• Jan Bartoníček - dorazil po zahájení (zájemce)

Členové:
• František Navrkal
• Miloslava Karfilátová (předsedající)
• Kateřina Stojanová
• Vladimír Vlach
• Václav Židek (zapisovatel)
• Karel Kindl
• František Kindl
• Petr Rýsler
• Michal Robouský
• František Navrkal
• Adam Komenda
• Lukáš Ryšavý
• Jiří Baudis
• Miroslav Brož
• Martin Strnad
• Michaela Schwarzová
• Ludmila Beutelová
• Jan Kotas
• Zdeněk Štěpánek
• Jan Bartoníček
• Jana Hladová
• Hana Vodrážková
• Karel Karika

Pořad zasedání
1. Představení nováčků
2. Představení zájemců o členství
3. Uzavřené jednání - strategie
4. Prezentace - Volby - Kateřina Stojanová
5. Prezentace - Volby - Míla Karfilátová
6. Senátní kandidáti Grilování 17:00
7. Informace ze Sněmovny
8. Různé - Karel Karika

Zápis

Zasedání zahájeno v 14:00.

1) Představení nováčků

Proběhlo představovací kolečko.

2) Představení zájemců o členství

Míla Karfilátová: Proč Pirati a co přinášíte
Pavel Nedolecki: Zajímal se dlouho o politické dění, čím dál tím více se chtěl zapojit. Má větší vervu něco ovlivnit.
David Pitrman: Vadilo mu, že mladí lidi neřeší politiku. Desinformace ovládájí volby.
Jan Bartoníček: Dlouhodobě nespokojený s politickou realitou v UL, dlouhodobě se ukazuje, že nejlepší je se politicky zapojit skrze stranu a snaži se o pozitivní změnu. Zkušenosti s projekty v rámci EU a ČR (měkké projekty), Je teď ve spolku opora.
Tomáš Černík: Během studií byl nespokojen s politickým mainstreamem. Snažil se naučit lidi kriticky myslet. Piráti jsou podobně liberální jako on a chce v těchto aktivitách pokračovat s pomocí strany. Studuje politologii a může nabídnout odbornost.

Míla Karfilátová: Už jste s někým od Piratů v kontaktu a zapojili jste se dříve.
Tomáš Černík: Zapojil se v komunální kampani
Jan Bartoníček: Byl na schůzých MS a rád pomůže.
David Pitrman: Pomáhá s peticí v Mostě
Pavel Nedolecki: Jen se zapojil v Lounech

Kateřina Stojanová: Jak se stavíte k programu Pirátů v oblasti legalizace.
David Pitrman: Vyřešil by se černý trh, byla možná reulace a stát by získal daně.
Jan Bartoníček: Souhlasí s dekriminalizací konopí, tvrdé drogy by měli být dekriminilizované v oblasti užívání, prodej zatím trestný.
Tomáš Černík: Konopí dekriminalizovat, trh existuje a je mimo kontrolu, legalizace by vyřešila zdravotní rizika apod.
Pavel Nedolecki: Nejsem odborník ani uživatel, ale ví že konopí neprodukuje sociopatologické problémy a tedy je pro legalizaci (podobně jako alkohol). Nevadilo by ani rekreační účivání.

Kateřina Stojanová: Jak se stavíte k bytové krizi ve velkoměstech a zdanění bytových prostor.
Pavel Nedolecki: Je pro, na základě nějaké rozumného postupu. Nějaké zdanění by bylo dobré. Proti spekulacím.
David Pitrman: Trpí tím především mladí a je potřeba to řešit, jen netuší jak, není odborník
Jan Bartoníček: Výsledek v Praze je otázkou ekonomického výkonu Prahy, a běžné nájmy jsou nad realitou. Ať Praha staví víc bytů a zdanění volných prostor nebvyužitých k bydlení - je na vlastníkovi, jak s byty naloží. Spekulace v rámci zákona je v pořádku.
Tomáš Černík: Tohle téma často rozebíráme na politologii, podle mne by se ve městech mělo primárně bydlet. Tedy zdanění prostor využitých jinak by mělo mít jiné podmínky.

Vladimír Vlach: Jaký je Váš postoj v EU a NATO?
Tomáš Černík: Neodiskutovatelné být součástí, jsem eurofederalista, je proti vystoupení (byla by to tragedie). NATO aktuálně jediná aliance spojenců, alternativa s Ruskem je nepřípustná. NATO má slabinu v nemožnosti vyloučení člena.
Jan Bartoníček: Příznivec EU, stát uprostřed Evropy nemá alternativu a měli bychom být aktivnější. NATO naše členství je sice výhodné, ale čistě pragramtické - výhody převažují nevýhody, ale máme protiváhu tlaku Ruska. Ale raději by byl členem Evropské armády. NATO je pod tlakem USA.
David Pitrman: ČR je díky EU silnější. Zdrojem fake news o EU je Rusko.
Pavel Nedolecki: EU je zárukou liberálních názorů, na tyto názory útočí Rusko za účelem destabilizace. V EU vidí maximum pozitivních a minimum negativních věcí. Chce Evropskou armádu, ale i členství v NATO. Každopádně Evropská armáda by zvýšila slovo Evropy v konfliktech jako je Invaze do Syrie.

Vladimír Vlach: Jsme tady v prostorách Piratské strany, jistě jste se už setkali s mediálními tlaky - feťáci, a další negativa. Jste připraveni?
Pavel Nedolecki: Útoky Ad Hominem mne netrápí.
David Pitrman: Člověk nemůže brát vážně pomluvy, svým příkladem by to vyvracel.
Jan Bartoníček.: Uvidíme, nechci dávat velké sliby. Společnost je depolarizovaní, je to hodně o emocích.
Tomáš Černík: Já už jsem na to trošku zvyklý, už stejně je označován za Sluničkáře a Vítače :-). Zvládá v pohodě.

František Navrkal: Jak se stavíte k rozvroprávnění dětí a adopci?
Pavel Nedolecki: Ať si dělá každý co chce, pokud nenarušuje práva druhých.
David Pitrman: Trochu nepochopitelné, že to ještě vůbec v dnešní době o tom vůbec bavíme. I dětem co čekají na adopci se tím ubližuje.
Jan Bartoníček: Klidně se to může jmenovat manželství, je pro stejné rovnoprávné postavení. U adopcí - žádná studie neprokazuje negativní vliv, je pro (pokud se vědecky nedokáže opak, myslí, že se neprokáže)
Tomáš Černík: Přijde mu zásadní právní rozdíl - dědictví, vdovský důchod apod. Je rozhodně pro zrovnoprávnění. Adopce, stojí tam rozpor rodina (homosexuální) vs dětský domov.

Jiří Baudis: Četli jste program a jsou tam věci s kterými nesouhlasíte?
Pavel Nedolecki: Trochu se bojí přímé demokracie, z důvodu průběhu prezidentských voleb a jejich výsledku
David Pitrman: Nenašel zásadní věc, proto je tady.
Jan Bartoníček: Za mne taky ne. Nenašel významnou věc co by mu odporovala.
Tomáš Černík: Přímá volba jen omezeně, třeba přímá volba soudců je špatně.

Míla Karfilátová: Strana je založena na transparentním online hlasování a rozpravě. Jak jste na tom s použítím těchto nástrojů online diskuze a volby?
Pavel Nedolecki: Zvládnu to bez problémů
David Pitrman: Já taky, vím kam se obrátit.
Jan Bartoníček: Dostal jsem se do veřejně přístunych a fórum a wiki znám.
Tomáš Černík: Seznámil a rozumím.

Tomáš Robouský: Mne by zajímal názor na inkluzi. Souhlasíte?
Pavel Nedolecki: Jsem pro, ale musí se dělat doborně. Princip je správný.
David Pitrman: Nedokáže posoudit realitu řešení.
Jan Bartoníček: Jsem příznivec inkluze
Tomáš Černík: Školství není moje “doména”, netroufám si o tom hovořit.

3) Uzavřené jednání - strategie

Martin Hausenblas - https://cs.wikipedia.org/wiki/Martin_Hausenblas
Přišel nám nabídnout svou vizi koaliční spolupráce, proběhlo grilování a zjištění konkrétních možností. Vše ještě bude diskutováno na fóru a řádným hlasováním rozhodnuto v rámci KF.

Petr Globočník - https://cs.wikipedia.org/wiki/Petr_Globo%C4%8Dn%C3%ADk
Představil alternativní vizi spolupráce. Zdůraznil, že potřební v kraji nemají čas čekat do dalších voleb. Stejně jako u předchozího řečníka bude vše ještě jednáno a hlasováno v rámci KF.
10 minut pauza

4) Prezentace Kateřina Stojanová - Harmonogram a “administrativa” přípravy voleb

https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A ... ColIa1b9NQ

Harmonogram
Kodex zastupitele
Volební spolupráce, Finance, Volební výbor
Volební řád
V průběhu bude chodit email s jednotlivými rozpravami k bodům.

5) Prezentace Miloslava Karfilatová - Přípravy voleb

Výsledky dotazování
Možnosti volebni spoluprace dle volebniho řádu
(prezentace bude uložena na mraku)
František Navrkal dodá seznam kompetencí krajů.

6) Grilování zájemců o podporu v senátní kampani.

Dan Pitek
Jsem lesník a sedlák, pracuju v středohoří pod Milešovkou.
Profesní: Hospodařím na 600 ha půdy, máme 15 ha orné půdy a sady. Jsem ještě lesník a zabývám se lesnickými pracemi, máme dřevařskou výrobu. 5 let jsem v Mnichově jsem dělal vestavby SDK, pak jsem založil firmu v Praze do roku 2015, pak jsem se vrátil k lesnictví a zemědělství. Jsem ekologický zemědělěc. energii v oblasti ohroženého Tetřeva. Je členem asociace zemědělců v ČR. Má na starost otázky pudy, vody, myslivosti. Je součástí aktivity Pestrá krajina. Klimatická změna je již součástí politiky. Naše chování podporuje klimatickou změnu. A já se to snažím změnit. Je členem rady pro ochranu přírody. Snaží se u vládních opozičních stran změnit pohled na práci s přírodou.
Politické: Vedl kandidátku Zelených do kraje. Není levičák, považuje se za středopravého liberála.

Ivo Trešl
Lékař, z SčK, je mi 47 let, pracuje jako chirurg, vyprofiloval se na traumatologii. Dvě dcery 20 a 14 let, manželka právnička. Dvě volební období je radní v Rakovníku, kandidoval na kandidátce ODS, posledně v “Město pro Vás”, od posledních voleb spolupracujeme se STAN. Za STAN kandidoval do krajských voleb za hnutí STAN. Před 5 lety kandidoval do senátu jako nezávislý kandidát - získal 10 % v 1. kole proti současné senátorce. Sportovec, hraje volejbal.
Následovala diskuze ohledně názorových priorit, cílů v senátu a prolnutí s programem Pirátů.

7) Ze Sněmovny František Navrkal.

(bude prezentace)

8) Různé

Karel Karika vysvětloval první odmítnutí nominace do PKS.

Schůze skončila v 19:13

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Ústecký kraj“