KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, Krajsti predsedajici, PKS Ústecký kraj

Zamčeno
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26141
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36864 poděkování
Dostal poděkování: 30024 poděkování
Kontaktovat uživatele:

KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Zahajuji jednání krajského fóra ústeckého krajského sdružení ve věci odvolání krajského předsednictva.

Jednání je zahájeno na základě členského podnětu, který získal dostatečnou podporu: viewtopic.php?p=609899#p609899

Pokud nikdo není proti, jednání budu předsedat jako zástupce celostátního administrativního odboru.
Pokud nikdo není proti, budu přiměřeně postupovat podle jednacího řádu celostátního fóra.

Věc budeme projednávána v referendu (viz § 31 JdŘ).

Návrh je zřejmý a zní;
Návrh A píše:Krajské fórum ústeckého krajského sdružení odvolává své předsednictvo.
Další možnosti v hlasování pak jsou:
Možnost B píše:Ukončení jednání bez přijetí usnesení.
Možnost C píše:Odročení věci na řádné jednání krajského fóra. (Rozuměj internetové jednání s delšími lhůtami.)
Postavení navrhovatele má Jan Kunc, kterého prosím o úvodní slovo. Odpůrcem návrhu s největší podporou je v tuto chvíli zřejmě Václav Žídek.
Navrhovatel, odpůrce a odvolávaní mají též nárok na závěrečné slovo.

Jiné návrhy v dané věci nejsou a není možné je ani předkládat. (Je možno předkládat návrhy postupu.)

V referendu není lhůta pro navrhování, jen lhůta na rozmyšlenou. Lhůta na rozmyšlenou potrvá do pátku, poté bude zahájeno hlasování.
1. kolo hlasování proběhne zhruba od pátku 8.3. 10:00 do pondělí 11.3. 22:00. Místo hlasování(fórum, helios) vyhlásím podle toho, kde mi to půjde zahájit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 7):
Michaela.Schwarzova, David.Wagner, Hana.Vodrazkova, Frantisek.Navrkal, Frantisek.Kindl, Vladimir.Vlach, Vojtech.Karban

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4764
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9909 poděkování
Dostal poděkování: 5722 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Navrhuji odložit hlasování až po zasedání v neděli 10. 3. Konkrétně navrhuji hlasování zahájit večer po zasedání ve 20:00.

EDIT: Na rozdíl od CF v kraji hlasujeme v ad hoc termíny a hlasování trvá 96 hodin, takže by hlasování dle mého návrhu mělo být od 10. 3. 20:00 do 14. 3. 20:00, kde se tato doba rozloži rovnoměrně mezi obě možná kola hlasování, takže první by skončilo 12. 3. ve 20:00.
Naposledy upravil(a) Frantisek.Navrkal dne 04 bře 2019, 21:50, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Upřesnění

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26141
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36864 poděkování
Dostal poděkování: 30024 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Děkuji za upřesnění krajského zvyku.
Podle něj by se tedy mělo hlasovat již 6.3. od cca 21:00, s tím, že hlasování potrvá 96 hodin.

Zároveň registruji návrh na posunutí hlasování na 10.3. od 20:00 do 12.3. 20:00. Je někdo proti tomuto postupu?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 2):
Frantisek.Navrkal, Vojtech.Karban

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Lukas.Blazej
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 775
Registrován: 24 lis 2010, 18:04
Bydliště: Ústí nad Labem - centrum
Dal poděkování: 888 poděkování
Dostal poděkování: 1369 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Lukas.Blazej »

Vojtech.Pikal píše: 04 bře 2019, 21:55 Děkuji za upřesnění krajského zvyku.
Podle něj by se tedy mělo hlasovat již 6.3. od cca 21:00, s tím, že hlasování potrvá 96 hodin.

Zároveň registruji návrh na posunutí hlasování na 10.3. od 20:00 do 12.3. 20:00. Je někdo proti tomuto postupu?
Děkuji, že jsi se ujmul předsedání.
Jsem proti návrhu postupu spočívajícímu v posunutí hlasování. Kdyby krajská schůze změnila něčí názor, bude mít i při dřívějším zahájení hlasování možnost změnit svůj hlas. Vzhledem k blížící se uzávěrce na tištěné Pirátské listy a další záležitosti související s kampaní je každý den důležitý - ať už dopadne hlasování jakkoliv.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Blazej za příspěvky (celkem 6):
Frantisek.Navrkal, Frantisek.Kindl, Jana.Hladova, Michaela.Schwarzova, Adam.Komenda, Vojtech.Karban
Tel. 778702712
Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4764
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9909 poděkování
Dostal poděkování: 5722 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Lukas.Blazej píše: 04 bře 2019, 22:38 Jsem proti návrhu postupu spočívajícímu v posunutí hlasování. Kdyby krajská schůze změnila něčí názor, bude mít i při dřívějším zahájení hlasování možnost změnit svůj hlas. Vzhledem k blížící se uzávěrce na tištěné Pirátské listy a další záležitosti související s kampaní je každý den důležitý - ať už dopadne hlasování jakkoliv.
Myslím, že je dobré i mít dostatek času si to ještě po zasedání rozmyslet.

Vzhledem k tomu, že navrhovatel stále nedodal úvodní slovo, tak prosím předsedajícího o nějaký termín před zahájením hlasování, kdy mohu za odvolávané krajské předsednictvo přednést závěrečné slovo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Navrkal za příspěvky (celkem 2):
Lukas.Blazej, Vojtech.Karban

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18602
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33737 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Martin.Kucera »

Lukas.Blazej píše: 04 bře 2019, 22:38Kdyby krajská schůze změnila něčí názor, bude mít i při dřívějším zahájení hlasování možnost změnit svůj hlas.
Vzhledem k viewtopic.php?p=609944#p609944 by 1. kolo hlasování běželo od 6. do 8. 3., tedy skončilo by více než den před krajskou schůzí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Frantisek.Navrkal, Lukas.Blazej

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Lukas.Blazej
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 775
Registrován: 24 lis 2010, 18:04
Bydliště: Ústí nad Labem - centrum
Dal poděkování: 888 poděkování
Dostal poděkování: 1369 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Lukas.Blazej »

Martin.Kucera píše: 04 bře 2019, 22:50
Lukas.Blazej píše: 04 bře 2019, 22:38Kdyby krajská schůze změnila něčí názor, bude mít i při dřívějším zahájení hlasování možnost změnit svůj hlas.
Vzhledem k viewtopic.php?p=609944#p609944 by 1. kolo hlasování běželo od 6. do 8. 3., tedy skončilo by více než den před krajskou schůzí.
Děkuji za upozornění. Navrhuji v otázce zahájení a délky hlasování postupovat dle JdŘ tak, jak bylo původně oznámeno (tj. cca 8.3. 10:00 - 11.3. 22:00).
Frantisek.Navrkal píše: 04 bře 2019, 22:46
Lukas.Blazej píše: 04 bře 2019, 22:38 Jsem proti návrhu postupu spočívajícímu v posunutí hlasování. Kdyby krajská schůze změnila něčí názor, bude mít i při dřívějším zahájení hlasování možnost změnit svůj hlas. Vzhledem k blížící se uzávěrce na tištěné Pirátské listy a další záležitosti související s kampaní je každý den důležitý - ať už dopadne hlasování jakkoliv.
Myslím, že je dobré i mít dostatek času si to ještě po zasedání rozmyslet.
Přijde mi, že máme v KS část členů, kteří jsou pevně rozhodnutí hlasovat pro, a stejně tak část členů, kteří jsou pevně rozhodnutí hlasovat proti. Zatím jsem nezaznamenal nikoho, kdo by se rozmýšlel. Tím nevylučuji, že takoví členové existují, a třeba tu skupinu členů pro podporu návrhu postupu dají dohromady. Já mám ale obavu, že krajská schůze vše jen vyhrotí a namísto usmíření přinese trvalý rozkol, takže v posunutí hlasování smysl nevidím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Blazej za příspěvky (celkem 3):
Frantisek.Kindl, Jana.Hladova, Adam.Komenda
Tel. 778702712
Jan.Kunc
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 144
Registrován: 26 úno 2018, 21:06
Profese: Operátor výroby/seřizovač
Dal poděkování: 211 poděkování
Dostal poděkování: 154 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Jan.Kunc »

Jelikož jsem v práci a nerad bych zdržoval debatu moje úvodní slovo bude stejné jako u podnětu.

Vážené krajské fórum,
z důvodů dlouhodobé nespokojenosti s jednáním krajského předsednictva bych Vás tímto rád požádal o podporu při odvolání celého krajského předsednictva.
K tomuto kroku mě vedou následující důvody:
1) Obstrukce při přijímání členů do MS Most. (viewtopic.php?f=88&t=45333)
2) Obstrukce při zakládání MS Kadaň. (viewtopic.php?f=407&t=45919)
3) Dlouhodobě špatné vedení krajských schůzí, včetně malé učasti členů předsednictva.
4) Dle mého názoru neférové jednání vůči některým kandidátům v komunálních volbách.

Tímto chci dát také možnost diskuse o uvedených tématech.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Kunc za příspěvky (celkem 3):
Miloslava.Karfilatova, Jana.Hladova, Hana.Vodrazkova
“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.”
Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2175
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 933 poděkování
Dostal poděkování: 7301 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od David.Wagner »

No, i když navrhovatel nemá čas psát nějaké úvodní slovo v návrhu odvolat předsednictvo kraje, tak já bych měl pár otázek. Odpovědi beru ode všech.

a) jaké kroky k nápravě PKS jsi před přiznaně organizovaným odvoláváním učinil? Protože "otevřít diskuzi" odvolávačkou je poměrně razantní krok, který navíc zcela jistě neproběhl v afektu.
b) proč odvolávání celého PKS a ne třeba převolba? Myslíš, že je třeba odstranit všechny členy předsednictva? Je někdo, s kým si dovedete představit konstruktivní spolupráci dál?
c) pokud se to povede - co dál? Jaký je další krok? Kdo by měl zaujmout místa PKS?
d) pokud se to povede - máte nějaký plán jak přemostit vzniklý problém v horké části kampaně? Jsem zcela v pohodě s odvoláváním třeba dva týdny před volbama, ale zároveň hodně věřím, že by navrhovatel měl přednést i svojí vizi co se teda stane.
e) pokud se to nepovede - v jakém bodě vidíš smírčí řešení, se kterým budete spokojeni?
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvky (celkem 6):
Jiri.Baudis, Vaclav.Zidek, Michaela.Schwarzova, Jakub.Pribyl, Vojtech.Karban, Michal.Robousky

Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Vladimir.Vlach
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 463
Registrován: 12 bře 2018, 12:31
Profese: IT technik
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 942 poděkování
Dostal poděkování: 596 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Vladimir.Vlach »

Jedno z témat tohoto jednání je výhradní pravomoc PKS na přijímání nových členů pro všechna MS v kraji.
Četl jsem doporučení odkazované v příspěvku viewtopic.php?p=609888#p609888, ale takové vysvětlení je pro mne zcela nedostatečné.
Pokud vím, tak v jiných krajích taková praxe nefunguje a taková pravomoc tedy jistě nemůže vycházet jen z uvedeného doporučení.
Některý z členů PKS v minulých dnech k tomu pronesl (pokud najdu, tak doplním přesnou citaci), že takovou pravomoc PKS má, protože mu ji MS mohou delegovat.
S tím naprosto souhlasím.
Prosím tedy o odkaz na rozpravu a hlasování, kde se této pravomoci v našem kraji vzdala MS ve prospěch PKS.

EDIT: citace doplněna v dalším příspěvku viewtopic.php?p=610016#p610016
Naposledy upravil(a) Vladimir.Vlach dne 05 bře 2019, 10:18, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vladimir.Vlach za příspěvky (celkem 6):
Jana.Hladova, Vladimira.Emingerova, Miloslava.Karfilatova, Hana.Vodrazkova, Frantisek.Kindl, Kamil.Pikal
Vladimír Vlach
724 429 696
Předseda krajského sdružení Ústeckého kraje
Předseda místního sdružení Žatec - Louny
Zastupitel Ústeckého kraje
Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Ústecký kraj“