Členský podnět na odvolání krajského předsednictva jako celku

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, Krajsti predsedajici, PKS Ústecký kraj

Jsem pro odvolání krajského předsednictva Ústeckého kraje:

PRO
16
46%
PROTI
19
54%
ZDRŽUJI SE
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasujících: 35 - Celkem hlasů: 35

Jan.Kunc
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 144
Registrován: 26 úno 2018, 21:06
Profese: Operátor výroby/seřizovač
Dal poděkování: 211 poděkování
Dostal poděkování: 154 poděkování

Členský podnět na odvolání krajského předsednictva jako celku

Příspěvek od Jan.Kunc »

Vážené krajské fórum,
z důvodů dlouhodobé nespokojenosti s jednáním krajského předsednictva bych Vás tímto rád požádal o podporu tohoto podnětu na odvolání celého krajského předsednictva.
K tomuto kroku mě vedou následující důvody:
1) Obstrukce při přijímání členů do MS Most. (viewtopic.php?f=88&t=45333)
2) Obstrukce při zakládání MS Kadaň. (viewtopic.php?f=407&t=45919)
3) Dlouhodobě špatné vedení krajských schůzí, včetně malé učasti členů předsednictva.
4) Dle mého názoru neférové jednání vůči některým kandidátům v komunálních volbách.

Tímto podnětem chci dát také možnost diskuse o uvedených tématech.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Kunc za příspěvky (celkem 2):
Jana.Hladova, Hana.Vodrazkova
“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.”
Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4765
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9913 poděkování
Dostal poděkování: 5725 poděkování

Re: Členský podnět na odvolání krajského předsednictva jako celku

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Opravdu mě mrzí, že jsi natolik nespokojen s naší prací, ale těm důvodům skutečně nerozumím.

Ad 1) Vždyť jsi sám napsal toto:
Jan.Kunc píše: 18 led 2019, 11:46 Odpověď jsme dostali v Krajském facebookovém chatu. A tím považujeme věc za uzavřenou
Navíc tam šlo zjevně o chybu, že se zatoulaly příhlášky někde mezi Adamem a PMS Most, takže pak byl problém na zájemce získat kontakt. Se tohle už snad dostatečně vysvětlilo, ne?

Ad 2) Alternativní návrh není přeci obstrukce. Jak došlo od předsednictva v tomto k obstrukcím?

Ad 3) Jak konkrétně můžeme zasedání vést lépe? Co se týká účasti, tak jsme určitě vždycky nebyli všichni, ale vždy nás snad byla na zasedání KF většina.

Ad 4) Co máš konkrétně na mysli?

Jinak jsem teda požádal administrativní odbor odpředsedání jednání.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Navrkal za příspěvky (celkem 3):
Vaclav.Zidek, Vojtech.Karban, Mikulas.Peksa

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

Uživatelský avatar
Frantisek.Kindl
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 55
Registrován: 04 srp 2016, 20:39
Profese: důchodce - spisovatel
Bydliště: Legionářská 1854/3, 43001 Chomutov
Dal poděkování: 474 poděkování
Dostal poděkování: 99 poděkování

Re: Členský podnět na odvolání krajského předsednictva jako celku

Příspěvek od Frantisek.Kindl »

Tak se také vyjádřím. Mé důvody jsou dostatečně známé z mých opakovaných stížností na schůzích, na které předsednictvo absolutně nereflektovalo a nic se neřešilo, nakonec na poslední schůzi, když jsem si opět dovolil vznést požadavek, pohrozil mi předseda vyloučením z této schůze, což mi skutečně dodalo, skutečně pirátský přístup jak má být... Podrobné vysvětlení všech výhrad rád přednesu na schůzi 10.3. v Mostě!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Kindl za příspěvky (celkem 3):
Kamil.Pikal, Adam.Komenda, Hana.Vodrazkova
Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4765
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9913 poděkování
Dostal poděkování: 5725 poděkování

Re: Členský podnět na odvolání krajského předsednictva jako celku

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Frantisek.Kindl píše: 03 bře 2019, 21:57 Tak se také vyjádřím. Mé důvody jsou dostatečně známé z mých opakovaných stížností na schůzích, na které předsednictvo absolutně nereflektovalo a nic se neřešilo, nakonec na poslední schůzi, když jsem si opět dovolil vznést požadavek, pohrozil mi předseda vyloučením z této schůze, což mi skutečně dodalo, skutečně pirátský přístup jak má být... Podrobné vysvětlení všech výhrad rád přednesu na schůzi 10.3. v Mostě!
Tak když začneš řešit věci zcela mimo pořad zasedání, tak se proti tomu jako předsedající musím ohradit. Jinak jde opět asi o komunikační problém, protože jsem od tebe nic jako hospodář neobjednal a ty ses stejně opakovaně dožadoval nějakého peněžitého plnění. Šlo o naprosté mrhání časem. Co přesně mělo předsednictvo reflektovat?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Navrkal za příspěvky (celkem 5):
Mikulas.Peksa, Katerina.Stojanova, Vojtech.Karban, Vojtech.Pikal, Vladimir.Vlach

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1721
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1702 poděkování
Dostal poděkování: 2519 poděkování

Re: Členský podnět na odvolání krajského předsednictva jako celku

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

Frantisek.Kindl píše: 03 bře 2019, 21:57 Tak se také vyjádřím. Mé důvody jsou dostatečně známé z mých opakovaných stížností na schůzích, na které předsednictvo absolutně nereflektovalo a nic se neřešilo, nakonec na poslední schůzi, když jsem si opět dovolil vznést požadavek, pohrozil mi předseda vyloučením z této schůze, což mi skutečně dodalo, skutečně pirátský přístup jak má být... Podrobné vysvětlení všech výhrad rád přednesu na schůzi 10.3. v Mostě!
Oprav mne jestli se pletu, ale člen předsednictva to vyřešil tak, že tebou dodanou službu uhradil z vlastního účtu, abys nebyl na tom ztrátný a zároveň to nešlo z rozpočtu (když to nebylo řádně schváleno). A ty teď žádáš odstoupení tohoto člena předsednictva? No nevím, jestli jsem pochopil tvou zmíněnou motivaci. Když ti někdo pomůže, tak mu za odměnu zkomplikuješ průběh kampaně. Minimálně tím, že místo, abychom se věnovali kampani budeme řešit vyslovení důvěry a případnou novou volbu PKS. A vše co s tím souvisí bude mít zdržení. NIkdo třeba nebude schvalovat finance (odvolané PKS by nemělo a nové ještě nebude), budeme mít měsíc "klidu" uprostřed plánování akcí kampaně. Super řešení.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Zidek za příspěvky (celkem 6):
Mikulas.Peksa, Michaela.Schwarzova, Vojtech.Karban, Frantisek.Navrkal, Katerina.Stojanova, Vojtech.Pikal

Václav Židek, radní Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Twitter: @VaclavZidek

Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2190
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 943 poděkování
Dostal poděkování: 7361 poděkování

Re: Členský podnět na odvolání krajského předsednictva jako celku

Příspěvek od David.Wagner »

Hale ten argument "je před volbama" se mi zdá slabej. Jasně, napasovat to přímo na start kampaně je trochu humor, ale fakt by mě vadilo kdybychom se změnili ve stranu "nekecejte nám do toho, makáme". To je přesně proti tomu základnímu co mám v Piratech rád. Proto jestli to odvolavaci citi jako nutný krok a mají i pak plan B, tak totálně respekt to bouchnout před volbama.

Co se mi na tom teda zdá úplně smutný je to, že nedošlo k žádný transparentní zpětný vazbě ohledně většiny bodů a minimálně dva ze 4 jsou hrubě manipulativní a hodně postavený na pocitu nějakýho automatického nároku. Fakt neni obstrukce, že PKS dá alternativní návrh, obzvlášť ne ve chvíli kdy nechá nakonec vzniknout ne úplně systematicky maličký MS, celá kauza "přijímání v Mostě" se uzavřela nějak smírně a teď tohle. Reagovat tím, že se hodí odvolávačka na PKS jako celek je dost přepal.

Závěrem bych chtěl dvě drobnosti.

A) myslím, že bychom si měli co nejdřív určit kdo to v neděli odpředsedá
OFFTOPICB) prosím, když chcete intrikovat, tak ať to má nějakou úroveň. Mě je prostě tak nějak trapně, když se do pěti minut objeví 10 hlasíků PRO a pak dlouhé ticho. Si to nějak lépe rozprostřete:))
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvky (celkem 6):
Vaclav.Zidek, Frantisek.Navrkal, Vojtech.Karban, Jana.Hladova, Hana.Vodrazkova, Vojtech.Pikal

Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1721
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1702 poděkování
Dostal poděkování: 2519 poděkování

Re: Členský podnět na odvolání krajského předsednictva jako celku

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

David.Wagner píše: 04 bře 2019, 09:21 Hale ten argument "je před volbama" se mi zdá slabej.
OK, upřesním, kdyby se zjistilo, že PKS třeba zpronevěřuje peníze, tak nikdy není nevhodná doba. Ale v konkurenci síly argumentů pro "odvolání", je ten s "začátkem kampaně" celkem konkurence schopný. Nestalo se nic, co by dva měsíce nepočkalo, když to počkalo do včera. Pokud pravý důvod není něco jiného než uvedené argumenty.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Zidek za příspěvek:
Vojtech.Karban

Václav Židek, radní Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Twitter: @VaclavZidek

Jan.Kunc
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 144
Registrován: 26 úno 2018, 21:06
Profese: Operátor výroby/seřizovač
Dal poděkování: 211 poděkování
Dostal poděkování: 154 poděkování

Re: Členský podnět na odvolání krajského předsednictva jako celku

Příspěvek od Jan.Kunc »

Omlouvám se že mi odpověď trvala tak dlouho, včera jsem dorazil domů poměrně pozdě a už bych nebyl schopný nějaké koherentní argumentace.
Tak tedy k reakcím začnu s Františkem.
1) Odpověď jsem dostal to ano. Ovšem ještě před ní jsem absolvoval hovor s Mikulášem Peksou, který mi tedy řekl druhou stranu důvodu. I přesto co mi Mikuláš řekl jsem se tenkrát rozhodl to přejít a doufat, že už mě předsednictvo znova takhle nevytočí.
2) Uznávám že volba slova obstrukce možná nebyla šťastná. Ovšem jak tvoje chyba, u které i věřím že nebyla chtěná, tak následný odklad hlasování o týden ( což se mi zdá přehnané), tak i tvůj alternativní návrh, který jsi předložil bez toho aby jsi se vůbec lidí kterých se to týkalo zeptal, což je možná podle stanov ale určitě to nesplňuje základní slušnost, pro mě prostě nejsou OK a vlaje nad nimi červená vlajka.
3) Jednání je zbytečně zdlouhavé odbíhá se od tématu etc. ale uznávám že tenhle bod je subjektivní.
4)Konkrétně mám na mysli Kadaň a Chomutov.

K tobě Davide. Tohle není žádná intrika tohle je pouze manifestace mé nespokojenosti. A když narážíš na ty hlasy. Tak ano podporu jsem se předjednal a nemám důvod to skrývat nebo se za to stydět.

A nakonec k tobě Václave. Já samozřejmě chápu, že ti na kampani a na EU volbách záleží. Věr tomu nebo ne ale mě taky, jenže tenhle návrh tu nevisí kvůli EU volbám. A pravé důvody visí nahoře ve vlákně pokud máš podezření, že jsou ty důvody jiné, napiš je a ti je rád potvrdím nebo vyvrátím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Kunc za příspěvek:
Hana.Vodrazkova
“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.”
Uživatelský avatar
Radek.Holodnak
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2640
Registrován: 06 pro 2012, 20:51
Profese: filozofický antropolog
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 1397 poděkování
Dostal poděkování: 2076 poděkování

Re: Členský podnět na odvolání krajského předsednictva jako celku

Příspěvek od Radek.Holodnak »

Inu, kdo seje vítr, sklízí bouři. Tohle je jen následek toho, že se kraj rozhodl udělat onu tzv. "gentlemanskou dohodu" o tom, že bude členy příbírat jen krajské sdružení. Akorát, že na gentlemanskou dohodu musí být dva. Že je to půl napůl, to imho jen ukazuje, že ta dohoda vlastně moc gentlemanská nebyla a že to byla spíše šikana ze strany PKS. Může za to na druhou stranu i Most tím, že tohle rozhodnutí, který je v rozporu se stanovama, respektoval. Jó, to by se za mně nestalo. :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Holodnak za příspěvky (celkem 5):
Jan.Kunc, Vladimira.Emingerova, Jana.Hladova, Hana.Vodrazkova, Adam.Komenda
Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1721
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1702 poděkování
Dostal poděkování: 2519 poděkování

Re: Členský podnět na odvolání krajského předsednictva jako celku

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

Jan.Kunc píše: 04 bře 2019, 11:07 A nakonec k tobě Václave. Já samozřejmě chápu, že ti na kampani a na EU volbách záleží. Věr tomu nebo ne ale mě taky, jenže tenhle návrh tu nevisí kvůli EU volbám. A pravé důvody visí nahoře ve vlákně pokud máš podezření, že jsou ty důvody jiné, napiš je a ti je rád potvrdím nebo vyvrátím.
Já tu přeci neříkám, že to je záměrně kvůli EU volbám, ale promyslel jsi souvislosti? Jako třeba, že když k odvolání PKS dojde, tak operativnost celého KS bude naruše zrovna v době, kdy je nejvíce práce (z pohledu PKS - nikdy se neřeší v tak krátké časovém úseku tolik finančních rozhodnutí, ale pokud kampaň budete platit z financí MS, tak jsem v klidu a budu posílat učty za akce na hospodáře MS).

Já jen, že jsi v argumentech neuvedl nic nového, tak mne zaráží, že jste si vybrali, zrovna den zahájení kampaně a nikdo z těch s kterými jsi jednal o podpoře tuto podporu nepodmínil odložením.

Otevření již uzavřené věci je prostě špatně to jako bys někomu řekl, že ti už nic nedluží a za týden se ozval, že vlastně ještě jo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Zidek za příspěvky (celkem 2):
Frantisek.Navrkal, Vojtech.Karban

Václav Židek, radní Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Twitter: @VaclavZidek

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Ústecký kraj“