KF ÚsK 24/2018 Rozpočet na rok 2019

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, Krajsti predsedajici, PKS Ústecký kraj

Zamčeno
Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4764
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9909 poděkování
Dostal poděkování: 5722 poděkování

KF ÚsK 24/2018 Rozpočet na rok 2019

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Zahajuji jednání o rozpočtu krajského sdružení na rok 2019.

Důvodem pro zahájení je návrh krajského předsednictva.

Návrhem usnesení je následující návrh krajského předsednictva:
Krajské fórum schvaluje přiložený rozpočet krajského sdružení na rok 2019.
Pracovní verze v GDocs (jen pro přehled, podstatná je verze v přiloženém souboru).

Jiné návrhy usnesení lze podávat do 23. 12. 2018 23:45. Následuje doba na rozmyšlenou délky 24 hodin.

Jednat budeme na internetu.

Rozhodující hlasování se bude konat od 25. 12. 2018 14:00 do 29. 12. 2018 14:00.
Mezi jednotlivá kola hlasování se tato doba rozloží rovným dílem.
Přílohy
Rozpočet Ústecký kraj 2019.ods
Návrh rozpočtu KS ÚsK na rok 2019
(81.31 KiB) Staženo 85 x

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

Uživatelský avatar
Lukas.Blazej
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 775
Registrován: 24 lis 2010, 18:04
Bydliště: Ústí nad Labem - centrum
Dal poděkování: 888 poděkování
Dostal poděkování: 1369 poděkování

Re: KF ÚsK 24/2018 Rozpočet na rok 2019

Příspěvek od Lukas.Blazej »

Prosím o vysvětlení, proč má MS Ústí nad Labem nulu (tedy ani rezervu) a jakým způsobem budou rozdělovány a schvalovány výdaje z položky „Asistence komunáním a krajským zastupitelům“.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Blazej za příspěvky (celkem 2):
Jakub.Pribyl, Frantisek.Kindl
Tel. 778702712
Uživatelský avatar
Martin.Strnad
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 225
Registrován: 08 bře 2018, 12:36
Profese: IT - Smartcity, eGoverment, webdesigner
Bydliště: Děčín
Dal poděkování: 391 poděkování
Dostal poděkování: 293 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ÚsK 24/2018 Rozpočet na rok 2019

Příspěvek od Martin.Strnad »

Za Děčín: V příjmech nevidím naše dary 8 tisíc, ale jsou počítany do výdajů na kampaň (93 tisíc). Reálné výdaje byly 80 tisíc + 5 tisíc dar ÚStí nad Labem + 8 tisíc dar členové.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Strnad za příspěvky (celkem 2):
Frantisek.Navrkal, Jan.Maixner

https://lide.pirati.cz/profil/2071/ | Piráti Děčín pracují https://piratidecin.cz/pirati-pracuji
Předseda MS Děčín a okolí

Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4764
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9909 poděkování
Dostal poděkování: 5722 poděkování

Re: KF ÚsK 24/2018 Rozpočet na rok 2019

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Lukas.Blazej píše: 17 pro 2018, 02:19 Prosím o vysvětlení, proč má MS Ústí nad Labem nulu (tedy ani rezervu) a jakým způsobem budou rozdělovány a schvalovány výdaje z položky „Asistence komunáním a krajským zastupitelům“.
Ze stejného důvodu, proč mají nulu i ostatní MS. Rozpočty MS jsou IMO stále byrokratická samoúčelnost. Pokud chcete v ÚnL nějaký drobný na nějaký provozní drobnosti, tak budiž. Prej to s tebou Karby projde a něco sesmolíte, tak uvidíme. Jako nejde mi nějak o princip, jen mi tohle přehnaný dělení přijde neefektivní.
Martin.Strnad píše: 18 pro 2018, 09:45 Za Děčín: V příjmech nevidím naše dary 8 tisíc, ale jsou počítany do výdajů na kampaň (93 tisíc). Reálné výdaje byly 80 tisíc + 5 tisíc dar ÚStí nad Labem + 8 tisíc dar členové.
Good point, ale to je holt chyba finančního odboru, resp. teď už spíš kanceláře strany. Taky nám v příjmech chybí 244 800 CZK za pronájem Mikyho kanclu Sněmovně za letošek. Jako berme to zatím tak, že se ty příjmy za letošek nějak srovnaj asi společně s výsledkama hospodaření za letošek. Řešme teď prostě jen výdajovou část.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Navrkal za příspěvek:
Martin.Strnad

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

Uživatelský avatar
Lukas.Blazej
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 775
Registrován: 24 lis 2010, 18:04
Bydliště: Ústí nad Labem - centrum
Dal poděkování: 888 poděkování
Dostal poděkování: 1369 poděkování

Re: KF ÚsK 24/2018 Rozpočet na rok 2019

Příspěvek od Lukas.Blazej »

V příloze předkládám protinávrh rozpočtu. Neměním příjmy ani celkový výsledek, jen přesouvám prostředky mezi položkami. Dle § 5 JdŘ je pro hlasování o něm potřeba podpora druhé odmocniny členů, tedy 7 osob. Podporu mému návrhu můžete vyjádřit palcem.

Jednotlivé změny a jejich důvody:
Prostředky místním sdružením
Piráti ctí princip subsidiarity, přesto místní sdružení nemají dle návrhu rozpočtu žádné prostředky. Jak očekáváme, že budou pořádat vlastní akce? Jak očekáváme, že se naučí hospodařit a nakládat s rozpočtem? Pokud má být ve straně kariérní posun - který rozhodně potřebujeme - musí mít i členové MS možnost seznámit se s principy hospodaření a vyzkoušet si je v praxi. Poskytnutí peněz místním sdružením bude motivovat k aktivitě a pomůže v dalším rozvoji.

Přijde mi nežádoucí, aby mělo krajské předsednictvo čtvrt milionu v rezervě, která se stejně nevyužije. Proto jsem 100 000 Kč z těchto prostředků rozdělil mezi místní sdružení.

Počtem členů jsou na tom v současnosti následovně:
MS Děčín - 4 členi
MS Litoměřice - 8 členů
MS Most - 7 členů
MS Teplice - 0 členů
MS Ústí - 7 členů
MS Žatec-Kadaň - 6 členů

V MS je celkem 32 členů, tedy na každého člena vychází 3 125 Kč. Výsledné rozdělení je pak následující:
MS Děčín - 12 500
MS Litoměřice - 25 000
MS Most - 21 875
MS Teplice - 0
MS Ústí - 21 875
MS Žatec-Kadaň - 18 750

Zasedání RV
Ve dnech 12. - 13. 1. 2019 proběhne v Ústí zasedání Republikového výboru. Jde o významnou akci spojenou s náklady, pro jejichž základní zajištění slouží tato rozpočtová položka ve výši 5 000 Kč. Prostředky byly přesunuty z provozních výdajů předsednictva.

Činnost zastupitelů
Dlouho jsem přemýšlel, jakým způsobem rozdělit správu prostředků určených na podporu činnosti zastupitelů mezi jednotlivé zastupitele. Zatím jediný funkční vzor byl v Praze, kde byl ovšem dostatečně velký zastupitelský klub k tomu, aby mohla samostatná správa financí fungovat. Mezi návrhem „všechno bude kontrolovat PKS“ a autonomií zastupitelů v Praze jsem nakonec našel střed ve správě účelově určených financí místními sdruženími. Na jednu stranu by to mělo poskytovat dostatečnou kontrolu, na druhou by nemělo docházet k centralizaci rozhodování a upřednostňování činnosti v jednom regionu nad druhým.

Následně jsem se zabýval tím, jak rozdělit celkový objem financí mezi jednotlivé zastupitele. Bylo by například fér započítat nějaký koeficient náročnosti (např. počet obyvatel), protože být zastupitelem v Ústí nad Labem je co do počtu materiálů i šíře pokrývané tematiky náročnější než být zastupitelem v Litoměřicích. Volby ale dopadly specificky v tom, že Ústí má méně náročné obvodní zastupitele, takže by se to mohlo vyrovnat. Nakonec jsem se tedy rozhodl prostředky rozdělit rovnoměrně s tím, že předpokládám solidárnost mezi jednotlivými zastupiteli při převodu nevyčerpaných prostředků.
Jedinou výjimkou z poměrného rozdělení je Děčín, kde byli za Piráty zvoleni nečlenové. Na jednu stranu cítím potřebu je podpořit, protože to jsou jediní zvolení nositelé pirátské značky v Děčíně, ale nepřijde mi fér je podpořit stejnou částkou jako čistě pirátské zastupitele z jiných měst, proto jsem v jejich případě snížil příspěvek na polovinu. Pokud ho smysluplně dočerpají, bude možno ho navýšit z nedočerpaných prostředků z ostatních zastupitelstev.

Na jeden mandát tak vychází 25 000 Kč, rozděleno následovně:
Děčín: Jan Šmíd, Petr Zdobinský *0,5 = 25 000
Kadaň: Hana Vodrážková, Jana Hladová = 50 000
Litoměřice: Aleš Stibal = 25 000
Žatec: Jan Kranda = 25 000
Ústí-Magistrát: Lukáš Blažej = 25 000
Ústí-město: Tomáš Macháček, Lukáš Blažej = 50 000
Ústí-Severní Terasa: Ludmila Beutelová = 25 000
Ústí-Střekov: Jakub Přibyl = 25 000


Protinavrh-rozpocet2019.ods
(61.61 KiB) Staženo 71 x
Tel. 778702712
Vojtech.Karban
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 179
Registrován: 04 zář 2013, 09:43
Profese: OSVČ - Czechseedbank.eu
Bydliště: Mánesova 36, Ústí nad Labem
Dal poděkování: 153 poděkování
Dostal poděkování: 142 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ÚsK 24/2018 Rozpočet na rok 2019

Příspěvek od Vojtech.Karban »

Podávám také protinávrh rozpočtu, nejedná se o žádné větší změny oproti původnímu návrhu. Primárně bych rád dal místním sdružením možnost hospodařit a učit se hospodařit dle stranických předpisů v zatím menší míře, aby se tak připravovali na možný postup na úroveň kraje v budoucnu.
Vidím v tom výhodu částečného omezení byrokratické zátěže kraje a za zároveň se budou předsedové místních sdružení, případně hospodáři učit způsoby hospodaření strany a procesů s tím spojených.
Navrhuji paušální příspěvek pro každé místní sdružení ve výši 3000,- CZK
a pak příspěvek 1.000,- CZK za každého člena a zároveň 1.000,- CZK za každého zastupitele.

V souhrnu by tato změna znamenala navýšení výdajů cca. o 60 tisíc CZK. Navrhuji tedy ponížit o 30 tisíc rezervu krajského předsednictva a zároveň o dalších 30 tisíc snížit položku na asistenci komunálním zastupitelům. Tuto položku bych zároveň ponechal neadresnou, jelikož nevíme v jakých městech se budeme potýkat s nákladnějšími problémy a ve kterých nebudou tyto náklady vůbec potřeba. Je tedy dle mě výhodnější ponechat tuto položku neadresnou a vyplácet v závislosti na potřebě jednotlivých regionů na základě jejich žádostí.

Odkaz na pracovní verzi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing

Rozpočet Ústecký kraj 2019 VK.ods
(76.93 KiB) Staženo 51 x
Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4764
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9909 poděkování
Dostal poděkování: 5722 poděkování

Re: KF ÚsK 24/2018 Rozpočet na rok 2019

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Navrkal za příspěvek:
Martin.Strnad

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Ústecký kraj“