KF ÚsK 9/2018 Primární volby - Senát, obvod 5 (Chomutov)

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, Krajsti predsedajici, PKS Ústecký kraj

Zamčeno
Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4764
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9909 poděkování
Dostal poděkování: 5722 poděkování

KF ÚsK 9/2018 Primární volby - Senát, obvod 5 (Chomutov)

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Zahajuji jednání o volbě kandidáta do Senátu v obvodu 5 (Chomutov).

Kandidáty lze navrhovat do 9. 4. 2018 23:00. (Lze návrhem postupu prodloužit.)

Kandidatura probíhá přihlášením, jde-li o člena krajského sdružení Ústeckého kraje, jinak nominací skupinou členů.

Jednat budeme na Internetu ve volbě.

Rozhodující hlasování se bude konat na Internetu od 23. 4. 2018 17:00 do 27. 4. 2018 17:00. Mezi jednotlivá kola hlasování se tato doba rozloží rovným dílem. (1. kolo)

Toto vlákno slouží k přihlašování a vedení rozpravy.

Přihlášení kandidáti (chronologicky):
Tomáš Tožička (nominace, kandidátská řeč, stažení kandidatury)
Přemysl Rabas (nominace, kandidátská řeč)

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: KF ÚsK 9/2018 Primární volby - Senát, obvod 5 (Chomutov)

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Doručuji nominace Přemysla Rabase a Tomáše Tožičky

viewtopic.php?f=407&t=40676
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4764
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9909 poděkování
Dostal poděkování: 5722 poděkování

Re: KF ÚsK 9/2018 Primární volby - Senát, obvod 5 (Chomutov)

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Nominace doručena. Nechť se zde kandidáti přihlásí.

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

Tomas.Tozicka
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Příspěvky: 35
Registrován: 28 led 2014, 11:57
Profese: vedoucí rozvojových projektů
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 290 poděkování

Re: KF ÚsK 9/2018 Primární volby - Senát, obvod 5 (Chomutov)

Příspěvek od Tomas.Tozicka »

Děkuji za nominaci, rád ji přijímám a hlásím se tímto do primárek pro senátní volební obvod Chomutov. V následujícím textu uvádím stručné shrnutí toho, co jsem řekl na krajské schůzi Ústí nad Labem dne 31. 3. 2018. Rád zodpovím případné další dotazy.

V případě že nebudu nominován, nebudu kandidovat za žádnou jinou stranu, hnutí, či koalici. Každopádně předpokládám další spolupráci s Piráty.

V současné době je státní politika odtržena od toho, co se děje v jednotlivých regionech. Politikům chybí základní informace, aby se mohli orientovat v problémech, které trápí obyvatele naší země. Senátoři, kteří jsou přímo voleni za konkrétní obvod, musí být spojnicí mezi lidmi z volebního okresu a vrcholnou politikou a musí být obhájci zájmů těchto regionů.

To mohou dělat v rámci legislativního procesu, ale především při své celkové politické práce, která nesmí spočívat jen ve schůzování ve Valdštejnském paláci, a v každodenní práci s lidmi jejich obvodu a ovlivňování politiky v jejich zájmu. A takovou práci budu dělat jako senátor za volební obvod Chomutov.

Konkrétní úkoly, které je nezbytné řešit na úrovni vrcholné politiky a ve spolupráci s místními občany a komunálními politiky jsou především:
- Předlužení domácností.
- Spekulace s majetkem a následky, které to má na družstva a společenství vlastníků.
- Zajištění důstojných pracovních podmínek.
- Vyšší podpora vzdělávání ze strany kraje a státu. Vyšší zapojení do mezinárodních studentských programů.
- Efektivní následné profesní i osobnostní vzdělávání dostupné pro každého.
- Volnočasové a vzdělávací aktivity dostupné pro každé dítě v chomutovském okrese.

Jako senátor, budu spolupracovat s místními samosprávami i občanskými aktivitami na identifikaci problémů, které budu prezentovat v poslaneckém klubu Pirátů i při jednáních s dalšími politiky a úředníky tak, abych dosáhl slíbených pozitivních změn v našem volebním obvodě. V práci v senátu pak budu podporovat v duchu programu Pirátů takové změny, které podpoří pozitivní rozvoj Chomutovska i celé České republiky – Nikdo nesmí zůstat stranou, nikoho nenecháme pozadu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Tozicka za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Michaela.Schwarzova, Frantisek.Navrkal
Tomas.Tozicka
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Příspěvky: 35
Registrován: 28 led 2014, 11:57
Profese: vedoucí rozvojových projektů
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 290 poděkování

Re: KF ÚsK 9/2018 Primární volby - Senát, obvod 5 (Chomutov)

Příspěvek od Tomas.Tozicka »

Vážené kolegyně a kolegové,
po té, co jsem hovořil o své kandidatuře s několika Piráty, rozhodl jsem se svou kandidaturu pro obvod Chomutov stáhnout. Vzhledem k současné nepříliš šťastné situaci souhlasím s tím, že je zbytečné, abychom tříštili síly mezi liberálními kandidáty. Každopádně se těším na další spolupráci.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Tozicka za příspěvky (celkem 3):
Frantisek.Navrkal, Jakub.Pribyl, Dalibor.Zahora
Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4764
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9909 poděkování
Dostal poděkování: 5722 poděkování

Re: KF ÚsK 9/2018 Primární volby - Senát, obvod 5 (Chomutov)

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Vzhledem k tomu, že nemáme dostatek kandidátů, prodlužuji, pokud nikdo není proti, dobu pro navrhování do 22. 4. 2018 20:00. Rozhodující hlasování by se pak konalo na Internetu od 23. 4. 2018 20:00 do 27. 4. 2018 20:00.

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

premysl.rabas
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1
Registrován: 17 dub 2018, 08:59
Profese: veterinární lékař
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: KF ÚsK 9/2018 Primární volby - Senát, obvod 5 (Chomutov)

Příspěvek od premysl.rabas »

Dobrý den,
děkuji za nominaci a velmi rád ji přijímám. Dovolím si pár řádek k vysvětlení proč chci kandidovat do senátu právě v tomto obvodu.
Senátní obvod č. 5 je složitý. Od vzniku senátu Chomutovsko zastupoval vždy komunista s jedinou výjimkou. A tou byl Alexandr Novák. To je třeba změnit. Chci být společným kandidátem demokratických stran.
Senát je pojistkou demokracie. Pravda, zní to jako klišé. Ale je třeba to, dnes více než kdy jindy, připomínat a zachovat.
V tomto kraji jsem vyrůstal, chodil do školy, pracoval, miloval, toulal se a jsem rád, že tady stále žiji. Mám mu co vracet.
Je to krásné místo, a přestože to může znít lacině, tak si myslím, že by to lidé měli vědět.
Je to region, kde stále najdete řadu bolavých míst, kde přetrvávají problémy s životním prostředím, složením obyvatelstva, jeho chudobou a ne zcela stoprocentní veřejnou správou. Je to taky kraj promarněných příležitostí, protože potenciál třeba pro rozvoj turistického ruchu je tu téměř nekonečný. To jsem si ověřil už jako ředitel chomutovského zooparku. Chci, abyste věděli, že umím věci měnit k lepšímu.
Přemek Rabas
Tito uživatelé poděkovali autorovi premysl.rabas za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Frantisek.Navrkal
Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4764
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9909 poděkování
Dostal poděkování: 5722 poděkování

Re: KF ÚsK 9/2018 Primární volby - Senát, obvod 5 (Chomutov)

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Přemysl Rabas v 1. kole hlasování jako jediný obdržel nadpoloviční část hlasů, tedy byl zvolen.

Ukončuji jednání.

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Ústecký kraj“