Nominace Matouše Vanči na lídra a čelo krajské kandidátky do PSP

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Středočeský kraj, Předsedající, Krajsti predsedajici

Podporuji Matouše Vanču na pozici lídra a čela krajské kandidátky?

ANO
27
71%
NE
2
5%
ZDRŽUJI SE
9
24%
 
Celkem hlasujících: 38 - Celkem hlasů: 38

Uživatelský avatar
Matous.Vanca
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 84
Registrován: 13 úno 2018, 11:56
Dal poděkování: 82 poděkování
Dostal poděkování: 345 poděkování

Re: Nominace Matouše Vanči na lídra a čelo krajské kandidátky do PSP

Příspěvek od Matous.Vanca »

Otázky ze sli.do:

@Frantisek.Kopriva
Co se bude muset ohlídat při vstupu do případné koalice s ODS, respektive konzervativním blokem Spolu?
Všechno, úplně všechno! Každé slůvko v koaliční smlouvě i programovém prohlášení, veškeré personálie, poté plnění programu... Máme ale možnost využít vnitřních rozporů ve "staročeské" koalici, které jsou značné a sami nemají jasno, jak moc jednotně budou po volbách postupovat. V tom máme se STAN nepochybnou výhodu.

@Vit.Snajdr
Rýsuje se koalice se STAN, koho v této straně vnímáte jako spojence a koho naopak problematicky a proč? Myslím zatím v rámci kraje.
Pokud jen v rámci kraje, tak je to vlastně těžší otázka. Z těch několika jmen, o nichž se dá uvažovat jako o poslaneckých kandidátech STANu na čelních místech, není žádné, se kterým bych měl problém být na jedné kandidátce.

@Jiri.Snizek
Je podle vás účelné se intenzivně věnovat náboru nových členů a tím si de facto tvořit konkurenci? (pozor, záludná otázka)
Na to snad nikdo neodpoví jinak než "konkurence je zdravá, nábor je potřeba, růst je žádoucí atd.". Odpověď "ne, zcela se uzavřeme, dokud se neproměníme v první pirátskou gerontokracii" asi není to pravé ořechové. ;)

@Jiri.Snizek
V čem byste českou legistativu zesložiťovali, či zjednodušovali? Máme dost nebo málo zákonů?
Opět, nikdo snad nemůže odpovědět, že máme zákonů málo. O tom, zda má smysl dělat masivní čistky v dávno obsoletních zákonech, se mezi právníky diskutuje, protože to svým způsobem právní řád čistí a znovu zapleveluje zároveň.
ČR si také při vstupu do EU zvolila poměrně náročný způsob implementace evropských norem (na rozdíl třeba od Slovenska), kdy každá jedna implementace prochází plnohodotným legislativním procesem, byť by byla sebetechničtější (a minimálně u adaptací stejně nelze nic změnit, u transpozic teoreticky ano). Nepovažuji ale za reálné to měnit.
To hlavní by tedy měla být relativní střídmost při přijímání nových norem a svou užitečnost může mít i princip "za každou novou regulaci hledáme nějakou jinou, kterou lze zrušit", nesmí se z něj ovšem nikdy stát absolutní dogma.

@Tereza.Vovesova
Který z programových bodů zmíněných v právě hlasované koaliční smlouvě je vám nejmíň sympatický? A proč?
Odkazuji na své minulé vyjádření ke koaliční smlouvě.

James T. Kirk
Při vyjednvání silových pozic na kraji jsme byli převálcováni ODS, ač jsme spoluprácí se STAN měli lepší výchozí bod. Jaká ministerstva máme získat a dáme to?
Nemyslím, že jsme měli lepší výchozí bod; byli jsme přibráni nad rámec minimální většinové koalice a to naši vyjednávací pozici spíš limitovalo.
Na výběru ministerstev, která se budeme snažit při vstupu do vlády získat, se samozřejmě při vytváření vládního týmu intenzivně pracuje. Nelze si úplně jasně předem vybrat, vždycky je potřeba to sladit s požadavky koaličních partnerů, mít na zřeteli mocenskou rovnováhu ve vládě a význam jednotlivých resortů. S až pěti stranami v koalici to bude hodně složité.

@Tereza.Vovesova
Čeho si na Pirátech nejvíc vážíte?
I zde odkáži na svou odpověď na otázku Petra Chaluše.

@Jan.Korbel
Ve fóru jste měli dotaz na komerční sociální sítě. Byli byste ochotni být aktivní (s podporou) i na svobodných sociálních sítích? (z části se dá zautomatizovat)
S podporou budiž. Doznávám, že mnohost komunikačních platforem mne už dnes poměrně vyčerpává a komplikuje mi práci. Nicméně si dovedu představit, že sociální sítě obecně někomu svěřím, pak by to mohlo fungovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Matous.Vanca za příspěvky (celkem 2):
Jan.Korbel, Martin.Martin
Uživatelský avatar
Matous.Vanca
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 84
Registrován: 13 úno 2018, 11:56
Dal poděkování: 82 poděkování
Dostal poděkování: 345 poděkování

Re: Nominace Matouše Vanči na lídra a čelo krajské kandidátky do PSP

Příspěvek od Matous.Vanca »

Jiri.Snizek píše: 10 led 2021, 08:36 Mám dotazy na všechny kandidáty.
1) Kolik příspěvků na sociálních sítích zveřejníte v průměru za měsíc? Zveřejněním myslím, že vytvoříte takový příspěvek, který může vidět celý internet, nikoli pouze vaši přátelé a sledující.
2) Kolik v průměru za měsíc zveřejníte příspěvků na:
a) facebooku
b) instagramu
c) twitter
Napište prosím odkazy na vaše účty na sociálních sítích, včetně účtu na linkedin. (Abych vás mohl označit, až budete zvoleni.)
3) Kolik sledujících na jednotlivých sociálních sítích máte?
4) Komunikuje s veřejností ještě na jiných internetových platformách? Máte například vlastní blog, kam píšete své politické názory?
Sdružená odpověď:
Mám pouze Facebook, a ten jsem si založil jen kvůli práci u Pirátů (mnoho a mnoho pracovní komunikace přes Messenger, ale to se postupně mění). Věren svému přesvědčení, že tajemníci se nemají cpát do veřejného prostoru, jsem odmítl založení twitteru i blogu, i když mi to doporučovali jako vhodnou platformu (twitter pro krátké glosy ze sněmovní rozpravy, blog pro delší zamyšlení, která občas publikuji), a především si svůj veřejný dosah na FB spíš tlumím (např. velmi málo si přidávám do přátel, vůbec ne novináře nebo osobnosti s větším dosahem) a velmi zvažuji, než tam napíšu nějaký názorový příspěvek. Vlastně kromě několika vtipných glos jsem zaznamenával větší zásah některých svých příspěvků vždycky jen ke svému překvapení.
Jsem připraven na to, že přechod z tajemnické do politické role znamená v tomto ohledu zásadní změnu. A trochu se na ni i těším. Mám 228 sledujících.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Matous.Vanca za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Snizek, Martin.Martin
Uživatelský avatar
Matous.Vanca
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 84
Registrován: 13 úno 2018, 11:56
Dal poděkování: 82 poděkování
Dostal poděkování: 345 poděkování

Re: Nominace Matouše Vanči na lídra a čelo krajské kandidátky do PSP

Příspěvek od Matous.Vanca »

Hana.Chalusova píše: 10 led 2021, 21:25 Kdybyste byl/a kouzelná bytost s neomezenými schopnosti, jak by jste je využil/a?
Inu, pokusil bych se své neomezené schopnosti využít ke zlepšení světa tak, aby se do budoucna obešel bez zásahů kouzelných bytostí s neomezenými schopnostmi.
OFFTOPICJá vím, že každý napíše nějaké podobné moudro a pak by to stejně skončilo proměnami ve zlatý déšť, bílého býka, labuť a tak dále. Znalci bájesloví vědí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Matous.Vanca za příspěvky (celkem 4):
Jiri.Snizek, Hana.Chalusova, Lenka.Kozlova, Martin.Martin
Uživatelský avatar
Matous.Vanca
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 84
Registrován: 13 úno 2018, 11:56
Dal poděkování: 82 poděkování
Dostal poděkování: 345 poděkování

Re: Nominace Matouše Vanči na lídra a čelo krajské kandidátky do PSP

Příspěvek od Matous.Vanca »

@Martin.Polak K tvému dotazu: na toto je jednoznačně ta povolaná osoba v rámci strany, v rámci kraje i v rámci klubu František. Vede RT EZO a i MRT Lidská práva, tedy právě ty dva týmy, kam problematika spadá.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Matous.Vanca za příspěvek:
Martin.Martin
Uživatelský avatar
Matous.Vanca
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 84
Registrován: 13 úno 2018, 11:56
Dal poděkování: 82 poděkování
Dostal poděkování: 345 poděkování

Re: Nominace Matouše Vanči na lídra a čelo krajské kandidátky do PSP

Příspěvek od Matous.Vanca »

@Martin.Karim Co tě vede ke kandidatuře ve volbách do PSP ČR?

OFFTOPIC(Nechci opakovat vzletná slova ze závěrečné řeči grilování o tom, co pro mne znamená parlamentní demokracie, proto zkusím přijít s novou, originální odpovědí.)

Názor (utvořený po několika letech práce na klubu, která je mj. založena na četné a intenzivní komunikaci mezi mou klávesnicí a jednacím sálem), že mohu být Pirátům a prosazování jejich návrhů a jejich politiky užitečnější přímo v jednacím sále, podpořený těmi, s nimiž dlouhodobě pracuji - nikdy bych na kandidaturu nekývl, kdybych k tomuto názoru sám nedospěl nebo naopak kdybych zjistil, že si to nikdo kromě mne nemyslí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Matous.Vanca za příspěvky (celkem 6):
Stepan.Drtina, Martin.Martin, Martin.Karim, Ondrej.Profant, Vaclav.Kubaljak, Jan.Korbel
Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Středočeský kraj“