KF SčK 11/2020 Primární volby pro senátní obvod č. 18 - Příbram

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Stredocesky kraj, Predsedajici, Krajsti predsedajici

Uživatelský avatar
Lenka.Kozlova
Poslanec Parlamentu ČR
Příspěvky: 2968
Registrován: 11 čer 2012, 09:34
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 8007 poděkování
Dostal poděkování: 2945 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF SčK 11/2020 Primární volby pro senátní obvod č. 18 - Příbram

Příspěvek od Lenka.Kozlova »

TOHLE VLÁKNO NESLOUŽÍ K VÝMĚNĚ NÁZORŮ NA POSTUPY MS PB, JE TO ROZPRAVA KE KANDIDATUŘE!

Žádám moderátora o přinejmenším napomenutí @Simona.Luftova i @Antonin.Schejbal . Děkuji

A vás dva dva prosím o editaci příspěvků a přesunutí se do fora MS PB. Děkuji

Uživatelský avatar
Antonin.Schejbal
Místní předsednictvo
Příspěvky: 120
Registrován: 04 kvě 2016, 21:46
Profese: student
Dal poděkování: 34 poděkování
Dostal poděkování: 130 poděkování

Re: KF SčK 11/2020 Primární volby pro senátní obvod č. 18 - Příbram

Příspěvek od Antonin.Schejbal »

Lenka.Kozlova píše:
25 bře 2020, 13:15
TOHLE VLÁKNO NESLOUŽÍ K VÝMĚNĚ NÁZORŮ NA POSTUPY MS PB, JE TO ROZPRAVA KE KANDIDATUŘE!

Žádám moderátora o přinejmenším napomenutí @Simona.Luftova i @Antonin.Schejbal . Děkuji

A vás dva dva prosím o editaci příspěvků a přesunutí se do fora MS PB. Děkuji
Omlouvám se, editováno.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonin.Schejbal za příspěvek:
Lenka.Kozlova

Uživatelský avatar
Josef.Bouse
Předseda místního sdružení
Příspěvky: 159
Registrován: 12 lis 2017, 13:22
Profese: IT specialista
Dal poděkování: 173 poděkování
Dostal poděkování: 223 poděkování

Re: KF SčK 11/2020 Primární volby pro senátní obvod č. 18 - Příbram

Příspěvek od Josef.Bouse »

Prosím všechny zúčastněné o dodržování témata a záměru za kterým bylo vlákno založeno a tím je primární volba pro senátní obvod Příbram.
Vše co by se netýkalo otázek na kandidáta ohledně kandidatury nebo možného budoucího postu senátora, prosím směřujte tam kam patří.

Děkuji.

Uživatelský avatar
Josef.Bouse
Předseda místního sdružení
Příspěvky: 159
Registrován: 12 lis 2017, 13:22
Profese: IT specialista
Dal poděkování: 173 poděkování
Dostal poděkování: 223 poděkování

Re: KF SčK 11/2020 Primární volby pro senátní obvod č. 18 - Příbram

Příspěvek od Josef.Bouse »

Ahoj, jelikož zde byla zmíněna jistá Markéta škodová, která nemá možnost zde psát (není regP), ale chtěla by reagovat. Poprosila mě, abych sem přeposlal její reakci na @Simona.Luftova . Rozhodl jsem se to sem dát, protože by to ztrácelo jinak smysl a Markéta Škodová má právo se k tomu vyjádřit a reagovat.
Simona.Luftova píše:
25 bře 2020, 11:21

....

Osobně mi ale vadí, že jednáš za zády Pepy (předsedy MS) a nás ostatních členů MS a prosazuješ cizí kandidáty (Škodovou) bez našeho vědomí (a to během jednání s Topkou, kdy jsme tím byli dost překvapeni), otázka je jestli oni o tom nakonec nevěděli dřív než my. Jedeš si solo akci, nedodržuješ to na čem jsme se dohodli, např. počkat na zastupitelstvo, zjistit kdo bude kandidovat za ANO. A i když zastupitelstvo nakonec neproběhlo, měli jsme mít minimalně mumble a probrat ty věci. Což se nestalo, proto já tvoje jednání považuji jako podpásovku MS Příbram. Kladu si otázku, zda jsi zastupitel Pirátů nebo pobočník Topky?
Markéta škodová píše:
“Ahoj Simono, dobrý den ostatní. Je zajímavé sledovat vnitrostranické diskuze online, člověk se toho hodně dozví. Třeba to, že “cizí kandidát Škodová” je nějaká nastrčená figura TOPky, která o ní věděla dokonce dřív než vy. Kromě toho, že na vašeho kandidáta jsem se tě já sama ptala už před nejakou dobou (stále ho nemáte), kontaktovala jsem pak se stejnou otázkou Tonyho. Ten mi řekl totéž co ty. Já se bavím v regionu s celou opozicí a v případě jejich výjimečné normality i s jednotlivci z koalice. Proto jsem věděla, že za TOP dostal zelenou Vašek Švenda, což jsem Tonymu řekla, pro něj to ale nebyla novinka, říkal, že byste o tom měli v brzké době jednat. Osobně a hlavně jako socioložka a analytička mediální a politické komunikace jsem Tonymu toto spojení doporučila, pokud nikdo jiný není (resp. jsem to řekla oběma pánům). V tomto telefonátu se mě Tony zeptal, zda bych náhodou neuvažovala o příp. kandidatuře já, protože ty se soustředíš na kraj (měl argumenty: věk, žena, brýle, liberál, zkušenosti, vzdělání atd.). Byla jsem zaskočena, ale odpověděla jsem mu, že si mě tedy může zapsat někam do řady, jestli to pomůže v diskuzi. TOP o tom samozřejmě nevěděla, já nejsem členka ani výhradní podporovatelka žádné konkr. strany, fandím ideím. Idea spojení Pirátů a TOP v tomto obvodu a s tímto konkr. kandidátem a s uvažovanými protikandidáty mně i jako voličce pořád připadá - jak tu tak vidím vaši debatu - jako nejlepší. Vaška neznám nijak podrobně, ale má šanci, chuť, zkušenosti a motivaci. A, překvapuje mě, že to nevíš nebo aspoň nevnímáš, Simono, ale právě znemožnit ANO ještě razantnější vstup do parlamentu je dost velká a někdy největší motivace liberálních voličů.”

Uživatelský avatar
Antonin.Schejbal
Místní předsednictvo
Příspěvky: 120
Registrován: 04 kvě 2016, 21:46
Profese: student
Dal poděkování: 34 poděkování
Dostal poděkování: 130 poděkování

Re: KF SčK 11/2020 Primární volby pro senátní obvod č. 18 - Příbram

Příspěvek od Antonin.Schejbal »

Reakce pana Švendy:

Vážené Pirátky a Piráti,

požádal jsem Tonyho, aby vložil mé odpovědi, protože já sám do Vašeho fóra přispívat nemohu. Pokusím se pokud možno chronologicky reagovat na dotazy a komentáře, které tu zazněly.

Finance - Nežádám od Pirátů žádnou materiální podporu. Chci ale ujistit, že investice, kterou mám na senátní volby připravenou, zajistí billboardy, outdoorovou reklamu, print, letáky, promo i online reklamu. Naopak v případě úspěchu by Pirátům náležela část příspěvků za mandát (v případě plné podpory od počátku samozřejmě polovina), který můžete dál použít pro vlastní rozvoj v regionu.

Senátorský klub - TOP 09 ani Piráti nemají vlastní klub. V úvahu tak pro mě připadá pouze klub Starostů a nezávislých, kde jsou nyní členové TOPky nebo SEN21, který mi imponuje osobnostmi (L. Wagenknecht, V. Láska, T. Goláň). U smíšených kandidátů bývá zvykem, že senátor vstupuje do klubu strany, jíž je členem. Definitivně rozhodnut nejsem, nicméně bych volil mezi těmito dvěma kluby.

Volební program - Prozatím jen v bodech. Nelíbí se mi, že na linii od kraje až po některé radnice stále funguje propojení mocenských klik. Na příbramské radnici jsem s nadsázkou spadl do žumpy, ale během pár let se podařilo klubko rozmotat a stav znatelně zlepšit. Náš region je bohužel tímto proslulý, chci se proto věnovat antikorupční problematice. Dále je to rozvoj místního podnikání. Náš region nabízí převážně “levnou práci”, proto nám tolik lidí odchází do Prahy. Senátor může vlivem svého postavení jednat s podnikateli a hledat investiční příležitosti. V neposlední řadě jsem profesí učitel, tak chci podporovat vše, co bude přínosné pro rozvoj našeho školství. Samozřejmě je pro mě velmi zásadní přispět k udržení svobodné demokratické společnosti, kterou stát nešikanuje a nešmíruje.

Volební preference - Nijak nerozporuji, že Piráti jsou celostátně silnější. Při pohledu na náš region například v posledních evropských volbách je ten rozdíl o něco méně dramatický, 11,96 % pro naši kandidátku a 15,17 % pro Piráty. Senátní volby jsou však hlavně o osobnostech, a tak i když ANO celostátně vede, senátoři se jim až na malé výjimky nedaří.

Obvod není jen Příbram - Samozřejmě, nicméně v Příbrami je cca 26 tisíc voličů a ke zvolení stačí něco přes 9 tisíc hlasů. Navíc můžeme předpokládat všeobecně nižší účast, protože senátní volby budou v kombinaci s krajskými, které moc netáhnou.

Proč si myslím, že mám šanci proti senátorovi ODS - Při zvažování kandidatury jsem si nechal zpracovat analýzu volebního obvodu. Při úpravě obvodu došlo k odříznutí míst, odkud pan senátor čerpal podporu, naopak přibyl kus Prahy-západ, kde by naopak byl potenciál pro nás. Důkazem tohoto tvrzení může být fakt, že jsem například v Mníšku pod Brdy minule (2014) dokonce velmi přesvědčivě vyhrál první kolo. Pan senátor také ztrácí podporu vlastního města, jak je vidět v komunálních volbách. Zároveň mám potvrzeno, že v jeho oblasti bude konkurenční kandidát ze STAN a pravděpodobně si navzájem odčerpají hlasy. Naopak z mé analýzy vyplývá, že spojenectví TOP 09 a Pirátů má silný potenciál.

Co z toho Piráti budou mít - Příspěvek za mandát, který mohou dále použít pro rozvoj v regionu. Mít senátora (byť polovičního) je dobré pro PR. Společně můžeme otevřít dveře další spolupráci. Navíc ukážeme lidem, že se umíme dohodnout. Společnost po tom volá.

TOPka říká porazit ANO - V jednáních o naší spolupráci vystupuji sám za sebe, TOP 09 do vyjednávání nijak nevstupuje. Mám plný mandát od své krajské organizace i celostátního výkonného výboru vést jednání po vlastní ose. Cílem není jen porazit ANO, ale prosadit rozpojení mocenských klik, přispět k vyšší transparentnosti, chránit svobody našich občanů a podporovat svobodné podnikání. Kandidát za ANO ani jedno z tohoto s největší pravděpodobností hájit nebude a prohrajeme všichni, včetně našich občanů. Porazit ANO znamená vyhrát pro naše společné hodnoty.

Nikdy jsem si na Piráty nevzpomněl - Tady bych si dovolil nesouhlasit. Rok a půl spolupracujeme v rámci zastupitelstva velmi úzce. Pojí nás program i dobré vztahy. Tohle je poprvé, co Piráty o něco žádám.

Jako místostarosta jsem neuspěl - Při výkonu jakékoliv práce se najdou spokojení i nespokojení. Pracoval jsem podle svého nejlepšího svědomí a na maximu svých možností. Ne vše se podařilo, ne vše jsem stihl dotáhnout do konce. Ale jako nejlepší vizitku mé práce beru, že nás Příbramané odměnili ve volbách navýšením podpory, tedy snad byli většinově spokojeni.

Komunální témata - Paní poslankyně tu naznačila některé konkrétní projekty. Nemyslím, že je v tomto vláknu úplně prostor reagovat. Už teď jsem dlouhý. Jsem ale k dispozici pro setkání nebo telefonát, kde si o tom můžeme popovídat.

Vařekova okrasa - Nemyslím, že bych jí byl. Stojí za mnou samostatná agenda, která byla od začátku součástí našeho programu, a kterou jsem myslím zvládl prosadit. Po celou dobu spolupráce jsem mu byl uvnitř koalice silným názorovým oponentem. Když mi hrozilo být “fíkovým listem” na koaliční spolupráci jsem nekývl - to mluvím o situaci po volbách v roce 2018 a znovu nyní, když mi spolupráci nabídl současný starosta Konvalinka.

Závěrem bych ještě rád řekl, že Tony není můj “pobočník”, ani pobočník TOPky a nerad bych zavinil jakékoliv rozpory. Rok a půl spolu pracujeme v zastupitelstvu města, kde je za Piráty jediný. Koordinujeme se v postupu a na náš klub má vždycky dveře otevřené. Z toho důvodu jsme si neformálně popovídali o možné spolupráci. Neměl jsem v úmyslu jakkoliv obcházet vaše vnitřní stranické procesy. Pokud jsem tak učinil, nebylo to se zlým úmyslem a omlouvám se. Sám sem příspívat nemohu, proto jsem poprosil jeho.

Abych vše předchozí stručně shrnul. Pirátům nabízím:
⁃ rovnocenné partnerství se silným potenciálem
⁃ možnost společně formulovat volební program, pokud tyto body nebudou odporovat mému přesvědčení
⁃ část příspěvku za mandát
⁃ příležitost společně vyplétat náš region z mocenské sítě
⁃ ukázat lidem, že dokážeme spolupracovat

Děkuji za Váš čas,
Václav Švenda

Uživatelský avatar
Lenka.Kozlova
Poslanec Parlamentu ČR
Příspěvky: 2968
Registrován: 11 čer 2012, 09:34
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 8007 poděkování
Dostal poděkování: 2945 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF SčK 11/2020 Primární volby pro senátní obvod č. 18 - Příbram

Příspěvek od Lenka.Kozlova »

Dovolím si ještě jednu poznámku:
Netušila jsem, že Tony oslovil Markétu, jsem přesvědčená, že by byla dobrou kandidátkou.
Nevím, jak brýle, ale s ostatním souhlasím a ještě bych přihodila její angažmá v místní samosprávě v osadním spolku Březové hory.
Je za ní vidět kus dobré a obětavé práce bez nároku na odměnu.

Uživatelský avatar
Lenka.Kozlova
Poslanec Parlamentu ČR
Příspěvky: 2968
Registrován: 11 čer 2012, 09:34
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 8007 poděkování
Dostal poděkování: 2945 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF SčK 11/2020 Primární volby pro senátní obvod č. 18 - Příbram

Příspěvek od Lenka.Kozlova »

Komunální témata - Paní poslankyně tu naznačila některé konkrétní projekty. Nemyslím, že je v tomto vláknu úplně prostor reagovat. Už teď jsem dlouhý. Jsem ale k dispozici pro setkání nebo telefonát, kde si o tom můžeme popovídat.

Vařekova okrasa - Nemyslím, že bych jí byl. Stojí za mnou samostatná agenda, která byla od začátku součástí našeho programu, a kterou jsem myslím zvládl prosadit. Po celou dobu spolupráce jsem mu byl uvnitř koalice silným názorovým oponentem. Když mi hrozilo být “fíkovým listem” na koaliční spolupráci jsem nekývl - to mluvím o situaci po volbách v roce 2018 a znovu nyní, když mi spolupráci nabídl současný starosta Konvalinka.
Poprosila bych pana Švendu, zda by nemohl být konkrétnější. Děkuji

Uživatelský avatar
Josef.Bouse
Předseda místního sdružení
Příspěvky: 159
Registrován: 12 lis 2017, 13:22
Profese: IT specialista
Dal poděkování: 173 poděkování
Dostal poděkování: 223 poděkování

Re: KF SčK 11/2020 Primární volby pro senátní obvod č. 18 - Příbram

Příspěvek od Josef.Bouse »

Zdravím všechny zúčastněné.

Rád bych vám oznámil následující:
Oba přihlášení jak Václav Švenda tak Simona Luftová byli pozváni na pondělní mumble 30.3.2020 v 20:00 - bude zde probíhat grilování pana Švendy z TOP09, aby si KF mohlo o něm udělat lepší obrázek a zeptat se ho na otázky přímo.


Děkuji za pozornost.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Bouse za příspěvky (celkem 4):
Antonin.Schejbal, Simona.Luftova, Dalibor.Zahora, Stepan.Drtina

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Středočeský kraj“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host