KF SčK 7/2020 Zřízení pozice Koordinátor/ka KS (0,5 úvazku) - rozprava

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Stredocesky kraj, Predsedajici, Krajsti predsedajici

Martin.Polak
Předseda místního sdružení
Profese: polygraf
Dal poděkování: 387 poděkování
Dostal poděkování: 726 poděkování

Re: KF SčK 7/2020 Zřízení pozice Administrativní asistent/ka KoKs (0,5 úvazku) - rozprava

Příspěvek od Martin.Polak »

Koordinace dobrovolníků je potřeba, ale mám dojem, že čím více máme placených zaměstnanců, tím více klesá ochota lidí dělat něco dobrovolně. :/
Ale to je jen poznámka na okraj.
Pokud má kraj 1145 obcí, tak v kolika procentech obcích jsme schopni nějak aktivně představit náš program? V 5 %? Těžko! :)
Papírově teď máme 374 dobrovolníků a protože když jsem mohl, tak jsem je také odepisoval, tak vím, že spousta lidí se neozve a nebo časová domluva je složité a že nejde vše řešit jen od stolu.
V popisu dané pracovní pozice mi chybí celková finalizace úkolů. Daná osoba sice může sbírat přihlášky a dokumenty, ale jak se k dané osobě dostanou? Musí si je prostě vyzvednout.
Dobrovolníky nestačí jen kontaktovat telefonicky a nebo mailem, časově nejnáročnější je dostat k nim naše trička, plachty na plot a noviny.
To se to bude posílat kurýrní službou? A odkud? Nemáme přece plnohodnotný sklad.
Na bojištích v Iráků a Kuvajtu zůstalo po armádě USA 300 tun ochuzeného uranu ve formě prachu. *
Snaha o zákaz zbraní zabíjejících a ohrožujících zdraví ještě dlouho po skončení konfliktu má smysl.
Podpořte mou snahu, aby se ČR připojilo k 122 členům OSN a řekla ne rozhazování jaderného odpadu. **
Vlákno: viewtopic.php?p=588267#p588267

Klara.Kocmanova
Koordinátor krajského sdružení
Profese: koordinátorka pro Středočeský kraj
Dal poděkování: 401 poděkování
Dostal poděkování: 719 poděkování

Re: KF SčK 7/2020 Zřízení pozice Administrativní asistent/ka KoKs (0,5 úvazku) - rozprava

Příspěvek od Klara.Kocmanova »

Martin.Polak píše:
02 bře 2020, 23:21
Koordinace dobrovolníků je potřeba, ale mám dojem, že čím více máme placených zaměstnanců, tím více klesá ochota lidí dělat něco dobrovolně. :/
Ale to je jen poznámka na okraj.
Pokud má kraj 1145 obcí, tak v kolika procentech obcích jsme schopni nějak aktivně představit náš program? V 5 %? Těžko! :)
Papírově teď máme 374 dobrovolníků a protože když jsem mohl, tak jsem je také odepisoval, tak vím, že spousta lidí se neozve a nebo časová domluva je složité a že nejde vše řešit jen od stolu.
V popisu dané pracovní pozice mi chybí celková finalizace úkolů. Daná osoba sice může sbírat přihlášky a dokumenty, ale jak se k dané osobě dostanou? Musí si je prostě vyzvednout.
Dobrovolníky nestačí jen kontaktovat telefonicky a nebo mailem, časově nejnáročnější je dostat k nim naše trička, plachty na plot a noviny.
To se to bude posílat kurýrní službou? A odkud? Nemáme přece plnohodnotný sklad.
Hele a víš, že já tu pořád budu, že jo? :D Dobrovolníci jsou v popisu MOJÍ práce.
Administrativní posila bude sbírat přihlášky od předsednictev, což se klidně může stát na krajské schůzi nebo jakkoliv podle domluvy.
"Chaos vždy vítězí nad řádem, protože je lépe organizován."
- Terry Pratchett

Klára Kocmanová
koordinátorka pro Středočeský kraj
klara.kocmanova@pirati.cz https://www.facebook.com/klara.kocmanova.75
778 111 488

Martin.Polak
Předseda místního sdružení
Profese: polygraf
Dal poděkování: 387 poděkování
Dostal poděkování: 726 poděkování

Příspěvek od Martin.Polak »

V pořádku. Asi do toho ty a PKS vidíte více a třeba to zvedne popularitu strany a vynaložené peníze se nám vrátí na příspěvků za mandáty.
Hlavně ať mi nikdo nevolá - pracují ve dne v noci a proto spím v různých časech. :/
Na bojištích v Iráků a Kuvajtu zůstalo po armádě USA 300 tun ochuzeného uranu ve formě prachu. *
Snaha o zákaz zbraní zabíjejících a ohrožujících zdraví ještě dlouho po skončení konfliktu má smysl.
Podpořte mou snahu, aby se ČR připojilo k 122 členům OSN a řekla ne rozhazování jaderného odpadu. **
Vlákno: viewtopic.php?p=588267#p588267

Klara.Kocmanova

Hele pokud ti někdo bude volat jako politikovi nebo jakožto předsedovi MS, tak s tím placený aparát nic neudělá, to je součástí tvé politická role :)
- Terry Pratchett

Klára Kocmanová
778 111 488

Frantisek.Kopriva
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: poslanec
Dal poděkování: 4969 poděkování
Dostal poděkování: 2982 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frantisek.Kopriva »

Podle mě je to dobrý nápad, rozdělit si lépe práci a předcházet přetížení klíčových lidí během kampaně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Kopriva za příspěvky (celkem 6):
Marek.Rebicek, Vaclav.Kubaljak, Klara.Kocmanova, Jana.Skopalikova, Dalibor.Zahora, Roman.Moravek
sněmovní profil |< >| veřejný kalendář |< >| Facebook |< >| Twitter

* místopředseda výboru pro evropské záležitosti
* delegát do PACE, předseda skupiny přátel Tibetu atd.

Alice.Hamalova
Krajské předsednictvo
Profese: chemik/úředník
Dal poděkování: 99 poděkování
Dostal poděkování: 125 poděkování

Příspěvek od Alice.Hamalova »

Klara.Kocmanova píše:
02 bře 2020, 19:46
Lenka.Kozlova píše:
02 bře 2020, 18:59
Stepan.Drtina píše:
02 bře 2020, 17:44
@Klara.Kocmanova - navrhuješ tedy jenom čisté fakticky přejmenování pozice s tím, že vše ostatní zůstame stejné (kromě toho, že se jedná o tvého asistenta)?
A nejedná se tedy pouze o obcházení faktu, že KoKs nemůže mít asistenta placeného Piráty?
KoKs úkoluje a kontroluje PO a PKS, nikoliv jiný KoKs, ne?
Koordinátoři spadají pod PO a pod PKS, ale tohle je pozice zřízená a placená krajem. Např. v Praze mají koordinátorů víc, PKS proto určila jednoho z nich jako vedoucího, který za ostatní zodpovídá. Tím jsem se inspirovala, rozhodně nehodlám nic obcházet.
Víc by k tomu mohla říct @Alice.Hamalova a @Jana.Kolarikova.

Ahoj Středočeši :-),
v KS Praha máme aktuálně 3 KoKS a od dubna budeme mít 4 celkem na 3,5 úvazku. Proč?
- máme velkou agendu
- KoKS se mohou dočasně zastoupit, když je někdo z nich nemocný či má volno
- mají stejnou pravomoc a oprávnění
- jsou školení společně s KoKS, kteří jsou přímo pod PO
- navzájem si radí a pomáhají
- mají přehled o celé agendě
- úkoly, které nikdo nemá rád se střídají
- pokud přijde nárazově velký obtížný a prioritní úkol, mohou si ho rozdělit a tím snížit jeho náročnost pro jednotlivce

Pokud se obáváte zvýšení náročnosti času na kontrolu práce ze strany PKS a chcete mít za KoKS reportující jen jednu osobu, doporučuji udělat jednoho z KoKS vedoucího. Přes něj předávat úkoly a mít za KoKS jako hlavní spojku. Vedení týmu, kontrola a zodpovědnost za dalšího člověka je práce navíc. Je o dost složitější. Proto máme u nás jednoho vedoucího KoKS, který je za to i odměňován. Má v základu vyšší odměnu než ostatní KoKS.

V rámci poslední kampaně do EP se nám vyplatilo, mít jednoho dalšího kampaňového koordinátora na celý úvazek na ostrou část kampaně. Obstarával věci kolem kampaně a spolupracoval s ostatními KoKS. Díky tomu nebyli KoKS na konci kampaně tolik uštvaní jako dříve a neošidili se běžné úkoly např. práce s nováčky a včasné kontaktování lidí z nalodění a akcí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Alice.Hamalova za příspěvky (celkem 8):
Jiri.Snizek, Stepan.Drtina, Klara.Kocmanova, Marek.Rebicek, Jan.Korbel, Dalibor.Zahora, Roman.Moravek, Jan.Prokop

Klara.Kocmanova

Tady ještě inspirace, jak to mají na Vysočině. Administrativní práci tam vykonává "správce kraje".
Sice tam jde i o správu pirátského centra, ale o krajských odborech a organizaci kraje diskutují už od r. 2012.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Klara.Kocmanova za příspěvky (celkem 4):
Marek.Rebicek, Jan.Korbel, Dalibor.Zahora, Roman.Moravek
- Terry Pratchett

Klára Kocmanová
778 111 488

Michal.Tresl
Člen KS Středočeský kraj
Profese: Kovář
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 57 poděkování

Příspěvek od Michal.Tresl »

Ahoj všichni,

mám radost, že tuto debatu vedeme. Znamená to, že rosteme :) a na schůzích je to vidět. Z mého pohledu vidím, že další člověk je potřeba. Z několika důvodů:
1. Kraj je rozsáhlý a zvládat to v jednom člověku, mi nepřipadá rozumné. Časem se to vymstí, jak bude práce ještě přibývat.
2. Máme li se dále rozrůstat, potřebujeme dostatek koordinátorů, kteří budou potenciální posádky vyhledávat a pozitivně je pošťuchovat k činnosti. To už teď musí být pro jednoho člověka mimořádně náročné.
3. O administrativních věcech ani nemluvě
4. Otázka zda někoho na půl, či na celý úvazek je složitá. Ano, máme nějaké zdroje a musíme s nimi rozumně hospodařit, ale berme to z dlouhodobého hlediska. Víc lidí zvládne více práce. Více dobré práce bude znamenat lepší výsledky ve volbách. Tím pádem i víc zdrojů a je jedno, zda státní příspěvek, či sponzorské dary. Z mého pohledu by možná bylo dobré začít na poloviční úvazek a celý úvazek mít jako motivační impuls pro dobrou práci. Přijde mi jako škoda odradit potenciálně kvalitního člověka polovičním úvazkem a bez potenciálu růstu.
5. Co se názvu/hodnosti funkce týká, tak tady poradit nedovedu. Měl by však být určitě jeden člověk, který to celé vede a má na starosti. Tím pádem je to i na jeho zodpovědnosti. Vždy musí být jeden, který nakonec řekne: bude to tak a tak a zároveň za to skládá účty. Všelidové vedení nefunguje nikdy a nikde.
Tak toliko z mé strany.
Díky všem a ať se vám daří :)
Kláro a Ondro, díky vám za vaší práci, vidíme se zítra
:)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Tresl za příspěvky (celkem 3):
Jan.Korbel, Dalibor.Zahora, Roman.Moravek

Roman.Moravek
Profese: Ekonom
Dal poděkování: 236 poděkování
Dostal poděkování: 42 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Moravek »

Jedná se tedy jen o formální začlenění, pod koho bude případná nová pomoc spadat. Každopádně, jak jsem řekl na krajské schůzi, Klára je srdcař, a s administrativní částí pomoc potřebuje. To je pro mně to zásadní. Má mojí podporu...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Moravek za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Jana.Skopalikova
Krajské předsednictvo
Profese: doktorand - obor botanika
Dal poděkování: 886 poděkování
Dostal poděkování: 748 poděkování

Příspěvek od Jana.Skopalikova »

Vzhledem k tomu, že vyvstal problém s názvem pozice a byl podpořen skupinou členů návrh na její přejmenování na "koordinátor/ka KS", tak v případě, že do 24 hodin nebude vznesena námitka/nebude nikdo proti, přejmenuji to. (Parametry dané pozice budou zachovány.)

Pakli-že by byl někdo proti, budeme o názvu hlasovat separátně ještě před rozhodujícím hlasování o zřízení této pozice. (Aby se nám nestalo, že kvůli 2 usnesením lišícím se pouze v názvu neprojde ani jedno...)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Skopalikova za příspěvky (celkem 5):
Stepan.Drtina, Jiri.Snizek, Jan.Korbel, Klara.Kocmanova, Dalibor.Zahora

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Středočeský kraj“