KF SčK 7/2020 Zřízení pozice Koordinátor/ka KS (0,5 úvazku) - rozprava

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Stredocesky kraj, Predsedajici, Krajsti predsedajici

Jana.Skopalikova
Krajské předsednictvo
Profese: doktorand - obor botanika
Dal poděkování: 896 poděkování
Dostal poděkování: 755 poděkování

KF SčK 7/2020 Zřízení pozice Koordinátor/ka KS (0,5 úvazku) - rozprava

Příspěvek od Jana.Skopalikova »

Zahajuji rozpravu ve věci projednání členského podnětu na zřízení pozice Administrativní asistent/ka KoKs Koordinátor/ka KS, který získal podporu. Odkaz zde: viewtopic.php?f=406&t=51480

Znění:
Krajské fórum SčK zřizuje pozici Administrativní asistent/ka KoKs Koordinátor/ka KS (0,5 úvazku) a pověřuje PKS SčK k vypsání výběrového řízení. Společně s tím schvaluje záměr ve výši 162 000 Kč na financování této pozice proplácené z položky Odměny.

Parametry pozice:

Náplň práce administrativní/ho asistenta/ky KoKS koordinátora/ky KS:
• Piroplacení (tvorba žádostí, tvorba záměrů, interní převody)
• Přihlášky - sběr a administrace (včetně správy databáze people)
• Smlouvy - příprava a sepisování (včetně redigování a nahrávání do registru smluv)
• Archiv SčK - archivace a uspořádání krajských dokumentů pod spisovými značkami (smlouvy, zakládající dokumenty MS, kodexy kandidáta, čestná prohlášení)
• tvorba návodů pro potřeby kraje
• správa přehledových tabulek
• správa eventového kalendáře (krajského, celostátního a mrakového)
• správa časové osy pro kampaň (aktualizace, hlídání dat)
• delegace do OVK
• administrativní podpora kampaně (vyřízení povolení/ohlášení/záborů na příslušných úřadech; spolupráce s/podpora KoKS při zajišťování akcí //zejména administrativní záležitosti//)

Požadavky na pozici:
• Administrativní a technická zdatnost, schopnost naučit se pracovat s pirátskými systémy (fórum, redmine, piroplácení, office balíček, tabulky...)
• Schopnost pracovat v týmu i samostatně
• Dobrý písemný projev a znalost českého jazyka
• Výborné organizační schopnosti
• Časová flexibilita (aktivity mají často nárazový charakter v časové tlaku)
• Iniciativní přístup k práci, samostatnost
• Ztotožnění se s pirátských programem a ochota učit se vnitřním předpisům
• Výhodou je předchozí kvalitní práce pro Piráty

Nabízíme:
• Práci cca na 80 hodin měsíčně (v období kampaně možnost rozšíření na plný úvazek)
• Měsíčně 15 000 Kč + až 3 000 Kč odměna za dobře odvedenou práci, práce na IČO
• Zadávací list na dobu neurčitou
• Možnost podílet se na smysluplné a transparentní politice a volebním tažení Pirátů do zastupitelstva Středočeského kraje
• Zkušenou referenci v životopise
• Možnost seberealizace a zapojení vlastní kreativity
• Školení ke všem uvedeným činnostem

Dále z členského podnětu:
POZN: OFFTOPICVýše záměru je kalkulována tak, aby když budeme rychlí v projednávání a uspořádání výběrového řízení, mohl daný člověk nastoupit už v průběhu dubna. V případě, že by nastoupil později, není problém, že se záměr celý nevyčerpá.
Při vypisování výběrového řízení budou taktéž doplněny závěrečné informace podobně jako např. zde: viewtopic.php?f=406&t=49406 (teď to nepovažuji za zas tak podstatné a kontroverzní). :)

Pro porovnání náplň práce KoKS:
OFFTOPIC• komunikace s dobrovolníky a zájemci o členství - aktivní rozšiřování seznamu dobrovolníků, háčkování, síťování, zapojování, začleňování, adresné oslovování, udržování kontaktu a zájmu, pomoc se seznámím se systémy strany
• komunikace s členskou základnou - informování, plánování
• komunikace s centrálním PO a plnění centrálních úkolů
• pořádání zasedání krajského fóra - organizační zajištění
• plánování a realizace akcí
• plánování a realizace školení
• tvorba krajského newsletteru
• kooperace s KMO
• kampaň (účast na volebním štábu, plánování akcí, plánované oslovování dobrovolníků, kooperace s volebním manažerem)

Lze podávat alternativní návrhy usnesení, které však musí získat podporu nejméně 7 členů krajského fóra (navrhovatel + 6 palců) OFFTOPICvzhledem k aktuální celkové velikosti fóra, které čítá 70 členů, aby byly připuštěny k rozhodujícímu hlasování.
Doba na navrhování bude trvat do středy 11. 3. 2020, následuje doba na rozmyšlenou a hlasovat budeme od pátku 13. 3. cca 10:00 72 hodin.
Průběh jednání lze měnit návrhy postupu.

Prosím někoho za PKS nebo KoKS o úvodní slovo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Skopalikova za příspěvky (celkem 5):
Jan.Prokop, Marek.Rebicek, Jan.Korbel, Frantisek.Kopriva, Roman.Moravek

Klara.Kocmanova
Koordinátor krajského sdružení
Profese: koordinátorka pro Středočeský kraj
Dal poděkování: 408 poděkování
Dostal poděkování: 727 poděkování

Re: KF SčK 7/2020 Zřízení pozice Administrativní asistent/ka KoKs (0,5 úvazku) - rozprava

Příspěvek od Klara.Kocmanova »

Ahoj,
děkuji Janě za vykopnutí členského podnětu i rozpravy, tímto bych ráda doplnila úvodním slovem.

Všichni víme, jak je SčK velký, jaká má specifika, že je to donut s černou dírou uprostřed atd., takže tím vás nebudu zahlcovat.

Koordinátorku SčK dělám už rok a půl, z toho rok na plný úvazek. Další pracovní sílu v kraji považuji (nejen já) za nutnou již delší dobu, protože pracovní náplň aktuálně zahrnuje naprosto vše v personální, produkční i administrativní oblasti.
OFFTOPICKrátce před mým nástupem se přešlo z koordinátorů dobrovolníků (KoDo) na koordinátory krajských sdružení (KoKS). Z KoKS se tak staly "holky pro všechno", což je v reálu tak obrovský objem práce, že je to na jednoho člověka velká psychická zátěž i v mnohem menším kraji, a nejen z mého pohledu je situace dlouhodobě neudržitelná.

PO momentálně pracuje na definici nedelegovatelných činností koordinátorů a já bych ráda využila vytváření nové pracovní pozice k naší KRAJSKÉ specifikaci náplně práce (která by samozřejmě měla být v souladu s modelem z PO, i když náš kraj může mít některé věci jinak postavené).
OFFTOPIC(Například - Vysočina má jako další placenou pomoc v kraji správce pirátského centra, který má na starosti také administrativu).
OFFTOPICVěřím, že bude pro všechny lepší, pokud už v rámci smlouvy bude s každým dodavatelem služeb přesně specifikováno jaké úkony bude pro kraj provádět a bude to vymezeno již v dodacím listě, abychom předešli podobným situacím, jako je tato.

Myslím, že je v zájmu celého KF, aby byl koordinátor dlouhodobě efektivní, práce ho bavila a nebyl v neustálém tlaku a stresu, že se něco nedá stihnout. Proto doufám a věřím, že usnesení podpoříte.

Ráda bych pomohla nastavit další pracovní pozici nejen kvůli sobě, ale především kvůli dalším koordinátorkám a koordinátorům, kteří přijdou po mně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Klara.Kocmanova za příspěvky (celkem 8):
Jana.Skopalikova, Stepan.Drtina, Dalibor.Zahora, Jan.Korbel, Jan.Caha, Frantisek.Kopriva, Roman.Moravek, Martin.Martin
"Chaos vždy vítězí nad řádem, protože je lépe organizován."
- Terry Pratchett

Klára Kocmanová
koordinátorka pro Středočeský kraj
klara.kocmanova@pirati.cz https://www.facebook.com/klara.kocmanova.75
778 111 488

Klara.Kocmanova

Re: KF SčK 7/2020 Zřízení pozice Administrativní asistent/ka KoKs (0,5 úvazku) - rozprava

Ráda bych navázala alternativním návrhem usnesení.
Můj původní návrh na novou placenou podporu kraje byl, abychom zřídili pozici dalšího krajského koordinátora.
Důvody jsou následující:
1) Zastupitelnost v případě že v této pozici skončím, onemocním nebo že budu mít dovolenou. I přesto, že budeme mít odlišnou náplň práce, se pravděpodobně budeme doplňovat, podporovat se a učit se od sebe - rovnocenný tým je podle mě pevnější a motivovanější, než autoritářská struktura.
2) Nevidím důvod, proč by administrativní podpora kraje měla být asistentem /asistentkou KoKS, když je to fakticky asistent/ka PKS/KF.
3) Mluvila jsem o zřízení této pozice s Janou Koláříkovou, vedoucí PO, která mi potvrdila, že zřídit funkci asistenta/ky KoKS nelze. Jsem dodavatelkou služeb pro Piráty, tedy externí pracovník. Člověk přijatý jako můj asistent/ka by tedy byl fakticky MŮJ dodavatel služeb. Musela bych ho platit ze svých zdrojů, nemusela bych na něj ani pořádat výběrové řízení a vykonanou práci by tento člověk vykazoval mně, nikoliv vám.
Více vám k tomu může říct @Jana.Kolarikova

Navrhuji tedy pozici přejmenovat na "koordinátor/ka KS" s tím, že bude jak při VŘ, tak v dodacím listu specifikováno, co bude náplní jeho/její práce. Pokud si PKS přeje, abych dohlížela na zadávání a plnění úkolů, může mě jmenovat jako vedoucí koordinátorů a dát mi to na starost.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Klara.Kocmanova za příspěvky (celkem 8):
Jan.Lukasek, Marek.Rebicek, Vaclav.Kubaljak, Dalibor.Zahora, Michal.Hazlinsky, Milan.Zeleny, Jan.Korbel, Roman.Moravek
- Terry Pratchett

Klára Kocmanová
778 111 488

Stepan.Drtina
Krajské předsednictvo
Dal poděkování: 986 poděkování
Dostal poděkování: 1637 poděkování

Příspěvek od Stepan.Drtina »

Klara.Kocmanova píše:
02 bře 2020, 15:38
Ráda bych navázala alternativním návrhem usnesení.
Můj původní návrh na novou placenou podporu kraje byl, abychom zřídili pozici dalšího krajského koordinátora.
Důvody jsou následující:
1) Zastupitelnost v případě že v této pozici skončím, onemocním nebo že budu mít dovolenou. I přesto, že budeme mít odlišnou náplň práce, se pravděpodobně budeme doplňovat, podporovat se a učit se od sebe - rovnocenný tým je podle mě pevnější a motivovanější, než autoritářská struktura.
2) Nevidím důvod, proč by administrativní podpora kraje měla být asistentem /asistentkou KoKS, když je to fakticky asistent/ka PKS/KF.
3) Mluvila jsem o zřízení této pozice s Janou Koláříkovou, vedoucí PO, která mi potvrdila, že zřídit funkci asistenta/ky KoKS nelze. Jsem dodavatelkou služeb pro Piráty, tedy externí pracovník. Člověk přijatý jako můj asistent/ka by tedy byl fakticky MŮJ dodavatel služeb. Musela bych ho platit ze svých zdrojů, nemusela bych na něj ani pořádat výběrové řízení a vykonanou práci by tento člověk vykazoval mně, nikoliv vám.
Více vám k tomu může říct @Jana.Kolarikova

Navrhuji tedy pozici přejmenovat na "koordinátor/ka KS" s tím, že bude jak při VŘ, tak v dodacím listu specifikováno, co bude náplní jeho/její práce. Pokud si PKS přeje, abych dohlížela na zadávání a plnění úkolů, může mě jmenovat jako vedoucí koordinátorů a dát mi to na starost.
Osobně pro to v současné době nevidím důvod. Hlavní point zřízení nové pozice bylo Kláře ulevit s narůstajícím počtem činností, kdy značná administrativa brzdí koordinátora v činnosti, které by se měl primárně věnovat. Toto jsme doplnili rozdělením gescí v rámci PKS, tak abychom se nějakým dílem podíleli my sami.

Zároveň je zde důležitý předpoklad, že bychom k této pozici v ideálním případě přidali další polovinu úvazku na období horské fáze kampaně. Doplnění úvazku na celý by měl být následně hrazen z rozpočtu kampaně, jehož položky nad 100.000 kč budeme hlasování KF v nejbližší době schvalovat.

Otázku zřízení pozice dalšího koordinátora bych nechal na příštím předsednictvu - uvidíme, jak bude vše v následujícím půl roce fungovat.

Nicméně ale chápu, že technicky nemusí jít zřídit pozici Administrativní asistent/ka KoKS. Proto bych pozici přejmenoval na Administrativní asistent/ka KS.
Nejlepší možnost je ta, která ponechává vždy určitou skulinu pro možnost, že všechno je současně úplně jinak.
- Václav Havel
stepan.drtina@pirati.cz - SčK profil - facebook - 775 221 705

Vaclav.Kubaljak
Předseda místního sdružení
Profese: Učitel
Dal poděkování: 691 poděkování
Dostal poděkování: 554 poděkování

Příspěvek od Vaclav.Kubaljak »

Já souhlasím, když jsem vstupoval dělali KOKS taky dva lidi a měli toho dost. :) Je pro mě až s podivem jaký nárůst členů jsi ustála. Jsem dokonce pro, aby ses stala vedoucím koordinátorem a za mentorování, které v začátcích bude u kolegy/ně třeba, jsi tím pádem získala příplatek.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Kubaljak za příspěvky (celkem 5):
Klara.Kocmanova, Dalibor.Zahora, Milan.Zeleny, Jan.Korbel, Roman.Moravek

Stepan.Drtina
Krajské předsednictvo

@Klara.Kocmanova - navrhuješ tedy jenom čisté fakticky přejmenování pozice s tím, že vše ostatní zůstame stejné (kromě toho, že se jedná o tvého asistenta)?
Nejlepší možnost je ta, která ponechává vždy určitou skulinu pro možnost, že všechno je současně úplně jinak.
- Václav Havel

Klara.Kocmanova

Stepan.Drtina píše:
02 bře 2020, 17:44
@Klara.Kocmanova - navrhuješ tedy jenom čisté fakticky přejmenování pozice s tím, že vše ostatní zůstame stejné (kromě toho, že se jedná o tvého asistenta)?
Jo. Koordinátor KS, který by byl přijat na administrativu. Náplň práce by byla spefikována jak ve vyhlášeném VŘ, tak v dodacím listu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Klara.Kocmanova za příspěvky (celkem 4):
Jana.Skopalikova, Stepan.Drtina, Jan.Korbel, Roman.Moravek
- Terry Pratchett

Klára Kocmanová
778 111 488

Lenka.Kozlova
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 8012 poděkování
Dostal poděkování: 2948 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lenka.Kozlova »

Stepan.Drtina píše:
A nejedná se tedy pouze o obcházení faktu, že KoKs nemůže mít asistenta placeného Piráty?
KoKs úkoluje a kontroluje PO a PKS, nikoliv jiný KoKs, ne?

Stepan.Drtina
Krajské předsednictvo

Lenka.Kozlova píše:
02 bře 2020, 18:59
Stepan.Drtina píše:
A nejedná se tedy pouze o obcházení faktu, že KoKs nemůže mít asistenta placeného Piráty?
No tak jak v případě zřízení pozice Administrativního asistenta KS, nebo koordinátora na 1/2 úvazku by takový člověk musel podléhat nám, protože dle Jany K. To nemůže být asistent KoKS.
- Václav Havel

Klara.Kocmanova

Lenka.Kozlova píše:
02 bře 2020, 18:59
Stepan.Drtina píše:
Koordinátoři spadají pod PO a pod PKS, ale tohle je pozice zřízená a placená krajem. Např. v Praze mají koordinátorů víc, PKS proto určila jednoho z nich jako vedoucího, který za ostatní zodpovídá. Tím jsem se inspirovala, rozhodně nehodlám nic obcházet.
Víc by k tomu mohla říct @Alice.Hamalova a @Jana.Kolarikova.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Klara.Kocmanova za příspěvek:
Roman.Moravek
- Terry Pratchett

Klára Kocmanová
778 111 488

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Středočeský kraj“