KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Stredocesky kraj, Predsedajici, Krajsti predsedajici

Odpovědět
Marek.Rebicek
Krajské předsednictvo
Profese: majitel firmy - dřevařství
Dal poděkování: 362 poděkování
Dostal poděkování: 373 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Marek.Rebicek » 08 zář 2019, 21:16

Tohle je příšerná úroveň debaty, Jirko ty se zeptáš, zda jdem do kraje s vážností a neutečeme, když budeme radní, do PS v 2021. Odpovím ANO
Na druhou otázku odpovím, že počítám s možnou obhajobou ve své obci a ty rozjedeš svoji mantru o kumulaci funkcí.

Spojiš dvě odpovědi a vyfabuluješ, že je pro mě přijatelné být poslancem, na kraji a ještě v obci zastupitelem.
Když se přidá Tomáš, ustoupíš, že neuvolněný zastupitel na kraji a v obci je pro tebe OK.
Což je ale pořád jen tvůj pohled, nikoliv podle kodexu. A dodáš, že čekáš, že s tebou lidi zůstanou v opozici na kraji, i když by mohli jít do PS, ačkoliv se to vůbec neřešilo.

Takže co si vlastně myslíš?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Rebicek za příspěvky (celkem 2):
Patrick.Zandl, Milan.Krch

Patrick.Zandl
Republikový výbor
Profese: projektový manažer
Dal poděkování: 119 poděkování
Dostal poděkování: 406 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Patrick.Zandl » 09 zář 2019, 07:06

Jiri.Snizek píše:
08 zář 2019, 20:58

Otázku ještě rozšiřuju o kandidaturu ve volbách do zastupitelstev obcí v roce 22. Budete kandidovat? Obhajovat mandát?
Nepočítám s kandidaturou do sněmovny (na volitelném místě), ale budu obhajovat mandát zastupitele.

Nepočítám se souběhem dvou (a více) uvolněných funkci, protože nevím, jak bych to zvládl, ale i v případě angažmá v kraji bych si ponechal mandát neuvolněného zastupitelé obce do doby, dokud to bude v souladu s interními předpisy.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Patrick.Zandl za příspěvky (celkem 5):
Dalibor.Zahora, Marek.Rebicek, Milan.Krch, Jan.Prokop, Jiri.Snizek
hezký den, Patrick Zandl

Patrick.Zandl
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrick.Zandl » 09 zář 2019, 07:14

Vaclav.Kubaljak píše:
06 zář 2019, 13:45

Když už jsi to zmínil, zajímala by mě ta témata, která jsi na celorepublikové úrovni řešil? Mohl bys to shrnout do odpovědi na společnou otázku pro všechny uchazeče?
Asi dobrý příklad je účast v práci na Vizi vzdělávání 2030, takové společné futurologisticke představě, k jakému vzdělávání bychom chtěli směřovat. Pomáhal jsem s mediaci témat a s výsledným dokumentem.
hezký den, Patrick Zandl

Vaclav.Kubaljak
Člen KS Středočeský kraj
Profese: Učitel
Dal poděkování: 349 poděkování
Dostal poděkování: 283 poděkování

Příspěvek od Vaclav.Kubaljak » 09 zář 2019, 08:54

Patrick.Zandl píše:
09 zář 2019, 07:14
Vaclav.Kubaljak píše:
06 zář 2019, 13:45

Když už jsi to zmínil, zajímala by mě ta témata, která jsi na celorepublikové úrovni řešil? Mohl bys to shrnout do odpovědi na společnou otázku pro všechny uchazeče?
Asi dobrý příklad je účast v práci na Vizi vzdělávání 2030, takové společné futurologisticke představě, k jakému vzdělávání bychom chtěli směřovat. Pomáhal jsem s mediaci témat a s výsledným dokumentem.
Kterým částem jsi se věnoval? Primárnímu, sekundárnímu, nebo terciárnímu školství?

Patrick.Zandl
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrick.Zandl » 09 zář 2019, 10:54

Vaclav.Kubaljak píše:
09 zář 2019, 08:54
Kterým částem jsi se věnoval? Primárnímu, sekundárnímu, nebo terciárnímu školství?
Především primárnímu.
hezký den, Patrick Zandl

Vaclav.Kubaljak
Člen KS Středočeský kraj
Profese: Učitel
Dal poděkování: 349 poděkování
Dostal poděkování: 283 poděkování

Příspěvek od Vaclav.Kubaljak » 09 zář 2019, 15:44

Patrick.Zandl píše:
09 zář 2019, 10:54
Vaclav.Kubaljak píše:
09 zář 2019, 08:54
Především primárnímu.
Je škoda, že zrovna primární školství není otázkou kraje, ale řekněme, že bys prošel a nesl vlajku školství, co bys případnému novináři v nějaké debatě odpověděl na následující otázky:

1. Co si myslíte o inkluzi na středních školách?
2. Jaké jsou tři největší problémy ve vašem resortu a kraji?
3. Jak byste je řešil?

Díky za odpovědi, jsou pro mě velmi důležité. Protože si umím představit na co všechno se budoucích kandidátů budou novináři v debatách ptát a byl bych rád, abychom si uvědomili, že pokud budeme kandidovat do veřejných pozic, které nejsou již z principu korporátní, tak se nás budou média ptát na konkrétní vize a kroky a nikoho nebude zajímat, jestli jsi jako lídr/kandidát na hatemana, nebo naopak nejsi dobrý manager.

Dál by mě ještě zajímalo, jakými konkrétními myšlenkami jsi do vize 2030 přispěl? Pak už ti snad dám pokoj, jen o tobě vím méně, než třeba o Jirkovi, tím, že jsi z jiného MS a na fóru tolik činný nejsi.
Jiri.Snizek píše:
07 zář 2019, 09:01
Vaclav.Kubaljak píše:
05 zář 2019, 22:27
Dovolím si dotazy já. S kterým tématem do voleb půjdete? Jaké v tom oboru vnímáte tři největší problémy? Zdůvodněte, proč je řadíte tak vysoko v rámci svých žebříčků priorit.
Já o tom nepřemýšlím tak, jak tu otázku pokládáš. Já jako případný mluvčí celé kandidátky půjdu do voleb se všemi tématy, které krajské fórum uzná za důležitá.

Pokud bych si však měl vybrat opravdu jednu oblast, ve které bych rád něco změnil, tak je to situace malých obcí, menších než 1000 obyvatel, kterých je v našem kraji 875 z celkových 1144. V těchto obcích žije 26 % obyvatel našeho kraje. Spolu s obcemi do 2000 obyvatel je to 41 %. Vycházím z dat z 1. 1. 2019. https://www.czso.cz/csu/xs/mesta_a_obce

Od doby před 100 lety, kdy měl jeden můj praděda kovárnu v Kořenicích a druhý hospodu v Mančicích, se situace v malých obcích výrazně změnila. Venkovské obyvatelstvo je výrazně méně spjato s krajinou kolem sebe, protože ho tato krajina a půda přímo neživí. Tomu odpovídá i nová výstavba v těchto obcích.

Ty tři problémy, které vnímám, jsou:
1) územní a krajinné plánování na nízké nebo nulové úrovni. (prosím ještě jednou @Vojtech.Ertl , aby zvážil svou kandidaturu na volitelném místě)
2) vylidňování a stárnutí některých obcí
3) nedostatečná infrastruktura (vodovod, kanalizace, internet), služby (škola, praktický lékař, pediatr, zubař, obchod/zajištění potravin) a dopravní obslužnost

Já jsem měl štěstí, že jsem vyrůstal v Záboří nad Labem, kde jsem do čtvrté třídy chodil do malotřídky, a před tím do mateřské školy. Většina malých obcí, ale takovou školu ani školku nemá, přestože školní budovy právě z doby před 100 lety v těchto obcích jsou. Vím, že školy a školky zřizují obce. Nicméně to, zda je v obci škola a školka, ovliňuje rodiny, zda v obci zůstanou nebo se přestěhují jinam a má to i další například dopravní důsledky.

A proč je řadím tak vysoko v žebříčku mých priorit? Protože chci, aby se tady generacím po nás a našim dětem hezky žilo.
Vaclav.Kubaljak píše:
05 zář 2019, 22:27
@Jiri.Snizek Co považuješ za svůj největší úspěch v Kolíně?
Já považuju za největší úspěch to, že se nám s Vojtou Ertlem, Martinem Polákem a Jirkou Bučkem podařilo sestavit samostatnou kandidátku a nemuseli jsme se spojovat se Zelenými ani s Volbou pro Kolín, od kterých jsme měli nabídky. Druhý největší je podle mě to, že přestože nejsme v zastupitelstvu, máme my a naši voliči zástupce ve většině komisí Rady města. Za což se i zde sluší poděkovat vedení města. Já se z Kolína spíše stahuju a beru ho jako zdroj politických zkušeností, ale na schůze místního sdružení chodím a podporuju ho.
Jiří, oceňuji, že myslíš i na menší aglomerace a uvědomuješ si, že v kraji jsou, ale na to téma jsem se ptal schválně, protože je možné, ba podle mě pravděpodobné, že se tě na to bude ptát tisk. Proto se tě zeptám ještě na jedno, představ si, že s Piráty uspějeme a budeš Hejtmanem, jak by měl podle tebe vypadat kraj na konci tvého funkčního období? Čeho bychom měli dosáhnout?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Kubaljak za příspěvky (celkem 2):
Milan.Zeleny, Lenka.Kozlova

Patrick.Zandl
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrick.Zandl » 09 zář 2019, 17:08

Vaclav.Kubaljak píše:
09 zář 2019, 15:44

Je škoda, že zrovna primární školství není otázkou kraje, ale řekněme, že bys prošel a nesl vlajku školství, co bys případnému novináři v nějaké debatě odpověděl na následující otázky:

1. Co si myslíte o inkluzi na středních školách?
2. Jaké jsou tři největší problémy ve vašem resortu a kraji?
3. Jak byste je řešil?
Kandiduju na lídra, na hejtmana kraje. Takže v prvé řadě bych novináře rád spojil s naším kandidátem na radního pro školství, protože úloha lídra kandidátky není být všude sám, ale představovat dobrý tým a tlačit lidi dál a nahoru. Prodáváme odbornost a celou kandidátku, ne jednoho člověka.

Pokud by situace vyžadovala okamžitou reakci a byl to normální novinář (ne z Aeronetu třeba), tak podle prostoru, který by na to byl, bych vysvětlil zhruba to, co máme ve Vizi 2030.

Inkluze je obecně výborný přístup, který zlepšuje homogenitu společnosti a zvyšuje kvalitu života nás všech. Bohužel české provedení trpí nedostatečnými kapacitami a proškolením personálu, což je něco, kde kraj může pomáhat. Jak vzděláváním, sdílením zkušeností, tak alespoň částečnou investicií do dalšího personálního posílení škol v ne-učitelských pozicích.

Tři největší problémy bez priorizace:
1) rostoucí rozdíly mezi Prahou a "železným pasem Prahy", kdy dojíždějící, bohatší rodiče přesouvají děti do pražských škol, které se stávají elitními.
2) chybějící kapacita alternativního školství, mizerná součinnost ministerstva při zakládání alternativních a soukromých škol, který by ulevily školám státním - a také nevyjasněná role a přínosnost soukromých placených škol vůči státním.
3) přetížení školských pracovníků byrokracií. Zřídíme školského ombudsmana pro byrokracii, který pomůže školám řešit zahlcení papíry a vytřídí ty, které jsou nutné ze zákona od těch, které nutné nejsou a jen zatěžují život ředitelů škol.
hezký den, Patrick Zandl

Lenka.Kozlova
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 7097 poděkování
Dostal poděkování: 2572 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lenka.Kozlova » 09 zář 2019, 17:45

@Patrick.Zandl
Tady se nějak vytratila odpověď:
Dál by mě ještě zajímalo, jakými konkrétními myšlenkami jsi do vize 2030 přispěl?
A ještě bych se zeptala:
Můžeš, prosím, připomenout s kým,v kterém období a jak konkrétně jsi na naší vizi 2030 pro školství na celostátní úrovni spolupracoval? Díky

Daniel.Netusil
Člen KS Středočeský kraj
Profese: Radní města, Metodik projektového řízení
Dal poděkování: 54 poděkování
Dostal poděkování: 74 poděkování

Příspěvek od Daniel.Netusil » 09 zář 2019, 19:56

Ahoj,
předkládám svoji kandidaturu na čelo kandidátní listiny Pirátů pro volby do zastupitelstva Středočeského kraje v roce 2020.

Pracuji jako metodik projektového řízení a fondů EU na Generálním ředitelství Národního památkového ústavu a jsem také neuvolněným radním, členem finančního výboru a kulturní komise ve městě Benešov. (Ano, ten Benešov, ve kterém sedí nynější hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová jako řadová zastupitelka v opozici :D)

Kampani bych chtěl v rámci své pozice na čele kandidátky věnovat značnou část svého volného času. Také bych rád nabídl své vědomosti a zkušenosti z úspěšné kampaně do komunálu a mé dosavadní činnosti na radnici.
Na kraji bych chtěl prosazovat pirátské principy a samozřejmě pirátský program, se kterým do voleb půjdeme. Jako zastupitel bych chtěl přiblížit kraj lidem a zasloužit se o jeho vetší transparentnost. Konkrétně bych chtěl například zavést pravidelná hlášení ze zastupitelstev formou video-reportů (jak jsme již zavedli v Benešově, viz. https://www.facebook.com/watch/?v=834502296924969), aby měli občané SK možnost se jednodušší formou dozvědět, co se v jejich kraji a na jednotlivých zastupitelstvech děje.
Rád bych zamezil bujícímu klientelismu, ke kterému na kraji pravděpodobně opakovaně dochází, viz. placení „externistů" krajem, kde není specifikovaná jejich odvedená práce a smlouvy jsou jen s velkým úsilím odtajňovány (to je jedna z věcí, kterou bych rád prověřil).
Dále bych se rád věnoval krajským dotacím, jejich alokaci, účelnosti a jejich větší transparentnosti. Jedním z mých cílů v této oblasti by bylo zavedení tzv. registru krajských dotací.
Další oblasti, které mě zajímají a věnuji se jim na komunální úrovni a částečně v zaměstnání, je kultura a regionální rozvoj.

Děkuji za případnou podporu

Lucie C. Chocholova
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: pedagog volného času, výstavář, propagac
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 36 poděkování

Příspěvek od Lucie C. Chocholova » 09 zář 2019, 21:39

Zdravím všechny, dovoluji si předložit kandidaturu na čelo kandidátky. Jsem Lucie Cirkva Chocholová. Pocházím z obce Kačice v okresu Kladno. Je mi 41 let a víc jak 20 let působím na různých pozicích v oblasti kultury. Jsem evidovanou zájemkyní a členství v Pirátské straně.

Momentálně jsem zaměstnankyní příspěvkové organizace zřizované Středočeským krajem, takže některé moje zkušenosti jsou tzv. z první ruky. Mojí silnou stránkou bylo vždy vybrat si zkušené či motivované spolupracovníky a orientace na výsledek. Pracuji systematicky a poměrně rychle se učím. Musím říct, že mne bavila kontaktní kampaň před volbami do EP se kterou jsem vypomáhala v Kladně.

Hlavní oblastí mého zájmu je kultura a té bych se ráda věnovala i v rámci kraje. Výrazně mi zde chybí koncepční přístup k organizacím zřizovaných krajem v oblasti kultury a systematická podpora opravy památek.

Jako zásadní vnímám nutnost zlepšení efektivity úřadu prostřednictvím snížení byrokracie. Kdo s krajem někdy něco řešil, ví dobře, s jakými lhůtami a termíny kraj služby občanům realizuje. Jako zásadní vnímám také snížení administrativní zátěže nejen příspěvkových organizací v kultuře, ale také u dalších krajem zřizovaných organizací. Určitě je také třeba zlepšit komunikaci kraje s městy a obcemi. Veřejná služba Středočeského kraje by měla být standardizovaná a dosahovat stejné úrovně napříč krajem. A to nejen v oblasti dopravní infrastruktury, ale také v dostupnosti veřejné služby (vzdělání, sociální péče, kultura).

K položeným otázkám:
Jak se stavíte k tomu, že po případném zvolení (na kraj) se začnete prezentovat i na Twitteru?
Soukromým účtem na twitteru zatím nedisponuji, ale spravuji twitterový účet v rámci své práce. Twitter mi přijde jako skvělá platforma pro prezentaci vlastních postojů a názorů.

Situace vypadá výhledově tak, že nám může být souzena koalice s pravicovými stranami (zřejmě STAN,ODS).
Hlavní úlohu Pirátů v této možné koalici vidím krom tradičních pirátský témat (transparence, etc.) v tom, že budou muset silně hájit sociální témata a související věci i nerepresivní přístupy a tak podobně. (kontext: varovný příklad brněnské koalice )
Otázka na čelo kandidátky tedy zní - souzníte s touto představou nebo ne?

Koalici mi přijde zatím předčasné hodnotit, jde hlavně o to, zda budou mít výše zmíněné strany pro pirátský program koaliční potenciál a to jak personálně, tak i programově. Koalice nutná bude a z těch stran, které vypadají, že aktuálně do dění na kraji budou po volbách aktivně zasahovat je ODS a STAN asi nejschůdnější partner.

1/Hlasovali jste o kodexu kandidáta, přes to, že se teprve tvoří kodex, kterému bude tento krajský podléhat?
NE
2/Budete se ucházet o jiné místo na kandidátce v případě, že nebudete zvoleni na čelo (lídra)?
ANO

3/Souhlasíte s tím, že by měl být ve volbě na čelo upřednostňován ten, kdo neuspěl ve volbě lídra?
ANO

Chcete být od roku 21 poslancem/poslankyní a budete se tedy hlásit i na čelní místa v následujících volbách a věnovat kampani hodně energie?
NE

Otázku ještě rozšiřuju o kandidaturu ve volbách do zastupitelstev obcí v roce 22. Budete kandidovat?
NE

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Středočeský kraj“