KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Stredocesky kraj, Predsedajici, Krajsti predsedajici

Odpovědět
Marek.Rebicek
Krajské předsednictvo
Profese: majitel firmy - dřevařství
Dal poděkování: 362 poděkování
Dostal poděkování: 373 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Marek.Rebicek » 08 zář 2019, 19:08

To jistě, ale od předsedy by člověk čekal respekt k stanoveným pravidlům a principu liberální politiky, co není zakázáno, je dovoleno.

Lenka.Kozlova
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 7097 poděkování
Dostal poděkování: 2572 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Lenka.Kozlova » 08 zář 2019, 19:12

Marek.Rebicek píše:
08 zář 2019, 19:08
To jistě, ale od předsedy by člověk čekal respekt k stanoveným pravidlům a principu liberální politiky, co není zakázáno, je dovoleno.
Kodex je pravidlo pro kandidáty, ne pro voliče, tečka. I předseda je volič. Tvoje tvrzení je manipulativní a nezakládá se na ničem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lenka.Kozlova za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Snizek, Milan.Zeleny

Jiri.Snizek
Krajské předsednictvo
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Dal poděkování: 3038 poděkování
Dostal poděkování: 1458 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Snizek » 08 zář 2019, 19:40

Marek.Rebicek píše:
08 zář 2019, 19:08
Já je respektuju, ale snad nečekáš, že když jsem zrovna předseda, že budu všechny členy bezmezně milovat a všechny kandidáty volit.

Jistě teď tedy víš, jak na základě mých výjádření můžeš získat můj hlas.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Snizek za příspěvky (celkem 2):
Milan.Krch, Milan.Zeleny
721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, https://www.facebook.com/snizekjiri, https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/, předseda Krajského sdružení Středočeský kraj

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

Marek.Rebicek
Krajské předsednictvo
Profese: majitel firmy - dřevařství
Dal poděkování: 362 poděkování
Dostal poděkování: 373 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek.Rebicek » 08 zář 2019, 20:05

Já jsem tedy z tohodle přístupu nekonečně zklamán.
Abychom se tu kádrovali za NÁZOR na kumulaci funkcí, kde není žádné definitivní pirátské pravidlo a celá problematika se vyvíjí a tvrdili, že někdo je pro nás nepřijatelný, pro takovouhle malichernost, to jsme na dobré cestě to zabalit. Ještě navíc pár týdnů po přijetí kodexu, které toto pravidlo docela jasně vyjádřilo hlasováním KF.

Já jsem ochoten spolupracovat s různými lidmi, nemusím být s nimi kamarád, chodit s nimi na pivo, je mi dokonce jedno, co si myslí o různých tématech, pokud nejsou proti základním pirátským principům. Hledáme dobré politiky do vedení kraje, lidi vyzrálé, motivované, rovné.
Abych vylučoval z volitelnosti svoje kolegy ve straně za přístup k nějakému dílčímu problému? To je nezralost a jakobínský přístup, za chvíli budeme tvrdit, že kdo není proti zvířatům v cirkusu, obřízce židovských dětí, olověným brokům na honu, není hoden být volen?

Jsou tu asi desetkrát důležitější věci, kdo je dobrý kandidát, ale první výhrada, proč někoho nevolit, zazní od kandidáta na leadra, protože má někdo jiný názor a ještě navíc ve věci, kde drtivě prohraje hlasování? Takhle stavíš svůj team?
Já mám o tobě Jirko řadu pochybností, zda můžeš být leader, ale vždy jsem tě považoval za schopného a talentovaného muže a bylo by pro mě ctí s tebou dál spolupracovat a podporoval jsem tě všude.
Ale jestli tu chceš vyzývat z pozice předsedy PKS k nevolení lidí, jako jsem já, protože mají jiný názor na dílčí problém, rezignuj prosím na předsedu KS a běž do voleb z ulice jako každý jiný! Tvoji poslední větu už beru jako vtip, ucházet se o tvoji přízeň, protože změním názor?
Pracoval jsi někdy v týmu, vedl jsi někdy někoho? Řídil jsi aspoň menší desítky lidí? Žil jsi někdy v pracovním konkurenčním prostředí? Víš jak mi občas vadí osobně moji kolegové? Ale jsou to skvělí zaměstnanci, dělají výborně svůj job, táhnou nás dopředu, ale nežiju s nimi v jedné domácnosti, je mi úplně jedno, jaký je to vlastně soukromě pako, když to nepoškozuje firmu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Rebicek za příspěvky (celkem 2):
Tomas.Zmuda, Milan.Krch

Jiri.Snizek
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Snizek » 08 zář 2019, 20:17

Ok, já právě ten tým stavím. Vybereš si do firmy na 4letou práci radši člověka, který tě po roce opustí, nebo člověka, který práci dodělá?

Prostě budu podporovat lidi, kteří se mnou 4 roky vydrží a budou mít čas prosazovat program ať už z opozice nebo v koalici. To považuji za zodpovědný přístup.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Snizek za příspěvek:
Milan.Zeleny
721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, https://www.facebook.com/snizekjiri, https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/, předseda Krajského sdružení Středočeský kraj

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

Stepan.Drtina
Krajské předsednictvo
Dal poděkování: 613 poděkování
Dostal poděkování: 1046 poděkování

Příspěvek od Stepan.Drtina » 08 zář 2019, 20:26

Z pozice vedoucího rozpravy bych rád všechny diskutující vyzval ke klidnému tónu a věcným argumentům. Podobné ražení různých rozprav může odpuzovat jednotlivé lidi od aktivní diskuze, zapojení se, či dokonce od přihlášení se o příslušnou pozici. Stejně tak bych rád vyzval všechny, kteří by rádi kandidovali a stali se krajskými zastupiteli, aby se neváhali přihlásit do rozpravy. KF jistě uvítá, pokud bude mít šanci vybírat z množství kvalitních kandidátů.
Nejlepší možnost je ta, která ponechává vždy určitou skulinu pro možnost, že všechno je současně úplně jinak.
- Václav Havel
stepan.drtina@pirati.cz - SčK profil - facebook - 775 221 705

Tomas.Zmuda
Člen KS Středočeský kraj
Profese: projektový manažer
Dal poděkování: 188 poděkování
Dostal poděkování: 275 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas.Zmuda » 08 zář 2019, 20:39

Jiri.Snizek píše:
07 zář 2019, 09:01

Na to bych chtěl navázat otázkou pro všechny kandidáty. Jak si představujete svou politickou budoucnost? Chtěl bych navázat na tuto viewtopic.php?f=631&t=47972 diskusi a anketu a zeptat se vás, zda chcete být od roku 21 poslancem/poslankyní a budete se tedy hlásit i na čelní místa v následujících volbách a věnovat kampani hodně energie? Ptám se na to proto, že jako čelní kandidáti byste měli počítat i s tím, že budete zastávat uvolněnou funkci, tedy byste se případně měli funkci věnovat na plný úvazek.

Otázku ještě rozšiřuju o kandidaturu ve volbách do zastupitelstev obcí v roce 22. Budete kandidovat? Obhajovat mandát?
Ve volbách do PS 2021 kandidovat nehodlám, pouze kdyby bylo potřeba, tak podpořím kandidátku někde vespod. Co se týče voleb do zastupitelstev 22, tak aktuálně to nedokážu říct. Pokud se nedostanu do zastupitelstva kraje, tak s největší pravděpodobností kandidovat budu (buď opět na místní nezávislé kandidátce nebo sestavením vlastní. Pokud bych se stal zastupitelem na kraji, tak bude záležet na tom, jak budu zvládat časově a hlavně jak moc to bude pro obec prospěšné. Nicméně práce pro obec mě baví a když to bude možné, tak bych rád pokračoval i další volební období. Radu zde nemáme a uvolněný je tu pouze starosta, tedy o kumulaci se dle aktuálního kodexu nejedná. Nicméně jsem v tomto s Markem nastejno a pokud Jirko měříš stejným metrem, tak ani já Tvůj hlas nezískám.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Zmuda za příspěvky (celkem 4):
Marek.Rebicek, Dalibor.Zahora, Jiri.Snizek, Milan.Zeleny

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 23060 poděkování
Dostal poděkování: 10927 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 08 zář 2019, 20:48

Primárky!!!!!!! Akorát nám tu chybí ten hospodský s bejkovcem. :) Sorry za ot.

Obrázek
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 3):
Lucie C. Chocholova, Milan.Zeleny, Simona.Luftova
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Jiri.Snizek
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Snizek » 08 zář 2019, 20:58

Tomas.Zmuda píše:
08 zář 2019, 20:39
Jiri.Snizek píše:
07 zář 2019, 09:01

Na to bych chtěl navázat otázkou pro všechny kandidáty. Jak si představujete svou politickou budoucnost? Chtěl bych navázat na tuto viewtopic.php?f=631&t=47972 diskusi a anketu a zeptat se vás, zda chcete být od roku 21 poslancem/poslankyní a budete se tedy hlásit i na čelní místa v následujících volbách a věnovat kampani hodně energie? Ptám se na to proto, že jako čelní kandidáti byste měli počítat i s tím, že budete zastávat uvolněnou funkci, tedy byste se případně měli funkci věnovat na plný úvazek.

Otázku ještě rozšiřuju o kandidaturu ve volbách do zastupitelstev obcí v roce 22. Budete kandidovat? Obhajovat mandát?
Ve volbách do PS 2021 kandidovat nehodlám, pouze kdyby bylo potřeba, tak podpořím kandidátku někde vespod. Co se týče voleb do zastupitelstev 22, tak aktuálně to nedokážu říct. Pokud se nedostanu do zastupitelstva kraje, tak s největší pravděpodobností kandidovat budu (buď opět na místní nezávislé kandidátce nebo sestavením vlastní. Pokud bych se stal zastupitelem na kraji, tak bude záležet na tom, jak budu zvládat časově a hlavně jak moc to bude pro obec prospěšné. Nicméně práce pro obec mě baví a když to bude možné, tak bych rád pokračoval i další volební období. Radu zde nemáme a uvolněný je tu pouze starosta, tedy o kumulaci se dle aktuálního kodexu nejedná. Nicméně jsem v tomto s Markem nastejno a pokud Jirko měříš stejným metrem, tak ani já Tvůj hlas nezískám.
Naopak. Zřejmě došlo k nedorozumění. Mě zajímá primárně, kdo bude kandidovat do PSP v roce 21 na volitelném místě. A třeba kumulaci funkcí neuvolněného krajského a obecního zastupitele nepovažuju za problematickou.

Jak jsem psal výše, vadí mi, pokud někdo je poslancem a krajským a obecním zastupitelem zároveň. (Kupka, Rakušan, Kovářová) Ani nechat se zvolit poslancem, a pak rezignovat na funkci zastupitele nepovažuju za šťastné. Politik by měl podle mě vědět, co chce dělat. Není přece nutné bez přestávky zastávat nějakou veřejnou funkci.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Snizek za příspěvek:
Milan.Zeleny

Tomas.Zmuda
Člen KS Středočeský kraj
Profese: projektový manažer
Dal poděkování: 188 poděkování
Dostal poděkování: 275 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas.Zmuda » 08 zář 2019, 21:15

Marek.Rebicek píše:
08 zář 2019, 16:35
Jak si představujete svou politickou budoucnost?
Exekutiva kraje je mi bližší než parlament, pokud budu radním, nemíním do PS kandidovat.
Ve volbách do zastupitelstev obcí obhajovat mandát chci, ale do rady města bych v případě, že budu krajský radní, nešel.
V tom případě Jirko nechápu, proč píšeš, že Marek Tvůj hlas nezíská? Do PS nemíní kandidovat a stejně tak nemá v plánu být uvolněný na dvou židlích. ;)
Naposledy upravil(a) Tomas.Zmuda dne 09 zář 2019, 08:23, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Zmuda za příspěvek:
Milan.Krch

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Středočeský kraj“