KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Stredocesky kraj, Predsedajici, Krajsti predsedajici

Odpovědět
Martin.Polak
Místní předsednictvo
Profese: polygraf
Dal poděkování: 259 poděkování
Dostal poděkování: 478 poděkování

Re: KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Martin.Polak » 09 zář 2019, 23:31

Vážené KF.
Rád bych také zkusil své štěstí a vaší přízeň v primární volbě. Hlásím se do čela.
Jsem předseda MS Kolín, kde jsem i hospodářem. Ve volném čase se zajímám o dobrovolnickou práci pro stranu a už jsem v tom utopil možná stovky hodin.
Čeho chci dosáhnout? Chci být součástí našeho funkčního týmu na kraji a nebo alespoň nabrat nějaké zkušenosti v první linii, které budu moci předat dál dalším a i budoucím členům strany.
Mám zkušenosti s politickou kampaní z let 2010, 2017, 2018 a 2019. Počítám samozřejmě jen ty roky, kdy jsem dělal více, než jen roznášel noviny.
Mám zkušenosti hlavně s tím, jak kampaň nedělat. :)

Různé otázky (doplním později):
Twitter mám osobní, ale moc jej nepoužívám. Tato síť je vhodná na ,,štěbetání" na celostátní témata. Je daleko snazší se na sociálních sítích znemožnit, než dělat dobrou kampaň.

Volby do PSP a další volby - neplánuji kandidovat v čele kandidátky do PSP. Maximálně mohu být "vycpávka" na kandidátce.
Komunální volby v Kolíně - vzhledem k aktuální politické situaci v našem městě neplánuji kandidovat v komunálních volbách. Soudě podle aktuálního celkového stavu si nemyslím, že bude ještě někdy stavět Pirátská strana kandidátku v Kolíně.

otázka: Situace vypadá výhledově tak, že nám může být souzena koalice s pravicovými stranami (zřejmě STAN,ODS).
Nevidím obecně problém v uvedených stranách, ale v lidech.

Ano, vím, že může být nějaký jiný kodex kandidáta a jsem s tím smířen.

Rád bych aby kandidoval @Vojtech.Ertl
Předseda MS Kolín | Držitel titulu "nezvolený" ve volbách 2010, 2017 a 2018. :-)

Jan.Korbel
Krajské předsednictvo
Profese: IT
Dal poděkování: 1450 poděkování
Dostal poděkování: 1274 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF SčK 14/2019 Primární volby (lídr a čelo) kandidátní listiny pro krajské volby 2020 - rozprava

Příspěvek od Jan.Korbel » 10 zář 2019, 07:21

Martin.Polak píše:
09 zář 2019, 23:31
Soudě podle aktuálního celkového stavu si nemyslím, že bude ještě někdy stavět Pirátská strana kandidátku v Kolíně.
Martine nebuď tak depresivní, dřív nebo později to dáte! :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Korbel za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Milan.Zeleny
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů

Marek.Rebicek
Krajské předsednictvo
Profese: majitel firmy - dřevařství
Dal poděkování: 362 poděkování
Dostal poděkování: 369 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek.Rebicek » 10 zář 2019, 07:30

Jan.Korbel píše:
10 zář 2019, 07:21
Martin.Polak píše:
09 zář 2019, 23:31
Soudě podle aktuálního celkového stavu si nemyslím, že bude ještě někdy stavět Pirátská strana kandidátku v Kolíně.
Martine nebuď tak depresivní, dřív nebo později to dáte! :-)
My mu s Ondrou furt navrhujeme, aby místo těch seriozních podcastů natočil něco jako Martinovy hlášky, to by média zaujalo! :D :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Rebicek za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Jan.Korbel, Milan.Zeleny

Jan.Prokop
Člen KS Středočeský kraj
Profese: ITak
Dal poděkování: 468 poděkování
Dostal poděkování: 712 poděkování

Příspěvek od Jan.Prokop » 10 zář 2019, 08:46

Otázka na Daniela, Lucii a Martina.
Co že jste se rozhoupali tak na poslední chvíli? :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Prokop za příspěvek:
Marek.Rebicek

Martin.Polak
Místní předsednictvo
Profese: polygraf
Dal poděkování: 259 poděkování
Dostal poděkování: 478 poděkování

Příspěvek od Martin.Polak » 10 zář 2019, 08:56

Jan.Prokop píše:
10 zář 2019, 08:46
Velice dlouho jsem to zvažoval a čekal kdo se přihlasí.
Pokud by byl výrazný přetlak kandidátů, tak bych se vůbec nehlásil.
O přihlášení ostatních opozdilců jsem nevěděl a přihlásil se v momentě, kdy bylo už několik dnů přihlášeno 10 lidí z 11 nutných.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Polak za příspěvky (celkem 4):
Jan.Prokop, Dalibor.Zahora, Lenka.Kozlova, Jan.Korbel
Předseda MS Kolín | Držitel titulu "nezvolený" ve volbách 2010, 2017 a 2018. :-)

Michal.Hazlinsky
Místní předsednictvo
Profese: Network architect
Dal poděkování: 75 poděkování
Dostal poděkování: 86 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal.Hazlinsky » 10 zář 2019, 12:29

Jan.Prokop píše:
Ahoj,

sice nevím jak moc má už Lucie "v ruce" fungování fóra a dění na něm, ale trochu se jí tu zastanu, protože si jsem vědom lehkého deficitu v předávání informací o postupu primárek až k příznivcům v průběhu srpna a možná to souvisí :) . Lhůta je tu až do 30.9., což se může zdát jako spousta času a kontext toho, že na schůzi v neděli bude osobní představování kandidátů do čela jsem explicitně předal v naší kladenské interní skupině až po víkendu a Lucie sem příspěvek pak dala vesměs obratem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Hazlinsky za příspěvky (celkem 6):
Lenka.Kozlova, Dalibor.Zahora, Jan.Prokop, Radek.Cernohous, Vaclav.Kubaljak, Milan.Zeleny

Stepan.Drtina
Krajské předsednictvo
Dal poděkování: 612 poděkování
Dostal poděkování: 1046 poděkování

Příspěvek od Stepan.Drtina » 10 zář 2019, 12:50

Michal.Hazlinsky píše:
10 zář 2019, 12:29
protože si jsem vědom lehkého deficitu v předávání informací o postupu primárek až k příznivcům v průběhu srpna
Informace o běžících primárkách jsou součástí každého nedělního newsletteru, který je doručován i registrovaným příznivcům.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stepan.Drtina za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Snizek, Jan.Prokop
Nejlepší možnost je ta, která ponechává vždy určitou skulinu pro možnost, že všechno je současně úplně jinak.
- Václav Havel
stepan.drtina@pirati.cz - SčK profil - facebook - 775 221 705

Michal.Hazlinsky
Místní předsednictvo
Profese: Network architect
Dal poděkování: 75 poděkování
Dostal poděkování: 86 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal.Hazlinsky » 10 zář 2019, 13:18

Stepan.Drtina píše:
10 zář 2019, 12:50
Michal.Hazlinsky píše:
10 zář 2019, 12:29
protože si jsem vědom lehkého deficitu v předávání informací o postupu primárek až k příznivcům v průběhu srpna
Informace o běžících primárkách jsou součástí každého nedělního newsletteru, který je doručován i registrovaným příznivcům.
Ano je. Vede to na vlákno, které jsem také umístil do naší skupiny již dříve. Tam jsou termíny oba, ovšem tučně je 30.9. (a to je správně, protože to je deadline). Já si trochu sypu popel na hlavu v tom, že vnímám jako úkol nás zkušených co se fóra a procesů týče být jaksi aktivním průvodcem občas ne úplně zřejmých procesů našeho fóra (o tom už bylo řečeno mnohé).

OFFTOPICJinak já osobně mám forum (phpBB obecně) rád :). Myslím si, že lepší nástroj pro daný účel ani není nikde po ruce. Vesměs to ani není problém kromě té nutnosti (imho nedlouhé) adaptace i na způsob používání pro naše účely a pokud právě ulehčíme nově příchozím adaptaci na trochu "old school" koncept a naše procesy, vše pak funguje dobře.

8-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Hazlinsky za příspěvky (celkem 3):
Jiri.Snizek, Lenka.Kozlova, Stepan.Drtina

Daniel.Netusil
Člen KS Středočeský kraj
Profese: Radní města, Metodik projektového řízení
Dal poděkování: 54 poděkování
Dostal poděkování: 74 poděkování

Příspěvek od Daniel.Netusil » 10 zář 2019, 19:11

Odpovědi na otázky:
1) Jak se stavíte k tomu, že po případném zvolení (na kraj) se začnete prezentovat i na Twitteru?
Twitter nemám, ale sociální sítě a prezentace na nich mi problém nedělají. Pokud to bude příhodné, Twitter si založím a budu na něm svou osobu a práci prezentovat.

2) Situace vypadá výhledově tak, že nám může být souzena koalice s pravicovými stranami (zřejmě STAN,ODS). Hlavní úlohu Pirátů v této možné koalici vidím krom tradičních pirátský témat (transparence, etc.) v tom, že budou muset silně hájit sociální témata a související věci i nerepresivní přístupy a tak podobně. (kontext: varovný příklad brněnské koalice)
Otázka na čelo kandidátky tedy zní - souzníte s touto představou nebo ne?
Myslím si, že je předčasné hodnotit možnou koalici. V každém případě, pokud nejde o stranu extrémistickou, jde mi hlavně o to, jak moc se budou naše programy prolínat, či vylučovat a také, jací lidé budou za ty jednotlivé strany zvoleni.

3) Hlasovali jste o kodexu kandidáta, přes to, že se teprve tvoří kodex, kterému bude tento krajský podléhat?
Ne
4) Budete se ucházet o jiné místo na kandidátce v případě, že nebudete zvoleni na čelo (lídra)?
Ano
5) Souhlasíte s tím, že by měl být ve volbě na čelo upřednostňován ten, kdo neuspěl ve volbě lídra?
Ne

6) S kterým tématem do voleb půjdete?
Budu se snažit prosadit náš program. Chtěl bych se zabývat dotacemi a chtěl bych přispět k větší transparentnosti kraje.

7) Jaké v tom oboru vnímáte tři největší problémy? Zdůvodněte, proč je řadíte tak vysoko v rámci svých žebříčků priorit.
Tendenční rozdělování krajských dotací, netransparentnost jednotlivých krajských dotací, kterého bych chtěl docílit zavedením tzv. registru dotací, a netransparentnost úřadu viz.placení „externistů" krajem, kde není specifikovaná jejich odvedená práce a smlouvy jsou jen s velkým úsilím odtajňovány.
Protože bych chtěl zamezit klientelismu, korupci a nečestnému jednání. Pro mě je velmi důležité, aby kraj, ve kterém žiji nespravovali lidé, pro které je toto denní chléb.

8) Jak si představujete svou politickou budoucnost?
Chtěl bych navázat na tuto (viewtopic.php?f=631&t=47972) diskusi a anketu a zeptat se vás, zda chcete být od roku 21 poslancem/poslankyní a budete se tedy hlásit i na čelní místa v následujících volbách a věnovat kampani hodně energie? Ptám se na to proto, že jako čelní kandidáti byste měli počítat i s tím, že budete zastávat uvolněnou funkci, tedy byste se případně měli funkci věnovat na plný úvazek.
Vylučuji funkci na zastupitelstvu a v poslanecké sněmovně zároveň. V případě uvolněné funkce, vylučuji kandidaturu na čelní místa PS.

9) Otázku ještě rozšiřuju o kandidaturu ve volbách do zastupitelstev obcí v roce 22. Budete kandidovat? Obhajovat mandát?
Je předčasné říkat, co se stane za tři roky, ale v roce 22 s největší pravděpodobností budu kandidovat. Samozřejmě ale vylučuji dvě uvolněné funkce.

10) Otázka na Daniela, Lucii a Martina.
Co že jste se rozhoupali tak na poslední chvíli?
Dlouho jsem se rozmýšlel, zda kandidovat, a případně na jaká místa. Pro mě je důležité, abych svoji práci dělal zodpovědně, a proto jsem potřeboval čas na promyšlení všech proměnných.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Netusil za příspěvky (celkem 7):
Lenka.Kozlova, Dalibor.Zahora, Tomas.Zmuda, Jan.Korbel, Vaclav.Kubaljak, Jan.Prokop, Milan.Krch

Lucie C. Chocholova
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: pedagog volného času, výstavář, propagac
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 36 poděkování

Příspěvek od Lucie C. Chocholova » 10 zář 2019, 20:37

Jan.Prokop píše:
Ono to možná vypadá na poslední chvíli, ale zvažovala jsem kandidaturu celkem odpovědně. Je mi jasné, že to bude klást určité nároky na čas, který tomu budu věnovat a potřebovala jsem si ujasnit, zda ho budu mít. Druhá věc je, že mi mezi kandidáty chybělo právě zastoupení oblasti kultury.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lucie C. Chocholova za příspěvky (celkem 8):
Jiri.Snizek, Lenka.Kozlova, Dalibor.Zahora, Jan.Korbel, Jan.Prokop, Michal.Hazlinsky, Klara.Kocmanova, Milan.Krch

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Středočeský kraj“