KF SčK 11/2019 - Dlouhodobý nájem pirátského centra

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Stredocesky kraj, Predsedajici

Jiri.Snizek
Krajské předsednictvo
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Dal poděkování: 2476 poděkování
Dostal poděkování: 1143 poděkování
Kontaktovat uživatele:

KF SčK 11/2019 - Dlouhodobý nájem pirátského centra

Příspěvek od Jiri.Snizek » 12 čer 2019, 16:54

Vážené krajské fórum,

zahajuji jednání o dlouhodobém pronájmu pražského pirátského centra. Návrh usnesení schválený předsednictvem krajského sdružení (PKS) je následující:
KS SčK bude od srpna 2019 po dobu neurčitou platit nájem pirátského centra v Praze ve výši 8000 Kč měsíčně.
odkaz na hlasování PKS: viewtopic.php?f=314&t=47530

Tento návrh vychází z mého rozhovoru s Ivanem Bartošem a z telefonické žadosti vedoucího kanceláře Aleše Krupy. Pirátské centrum využívá naše koordinátorka a PR manager jako kancelář. Toto je vhodné z důvodu sdílení zkušeností a informací s pražskými piráty a z důvodu organizace společných akcí a spolupráce obecně. Dále máme v pirátském centru (PiCe) velkou plechovou skříň s dokumenty a reklamními předměty. PiCe dále využíváme na krátkodobé uskladnění věcí během kampaně (pirátské listy, stany a stánky, reklamní předměty). Po přechodu z jednorázového nájmu na pravidelný nám bude PiCe k dispozici vždy, když si jako první zamluvíme termín u správce PiCe, například pro pravidelné setkání s nováčky, zasedání krajského fóra, přednášky, pracovní setkání a podobné. Žádost Aleše Krupy vychází z toho, že z hlediska provozu PiCe jsou pro 1. pirátskou pravidlené platby výhodnější. Celkově od roku 2020 by nás tedy nájem PiCe vyšel na 96 000 Kč ročně.

Pro doplnění kontextu přikládám odkaz na jednání pražského krajského fóra o podobné věci viewtopic.php?f=349&t=47346

Rozprava Lhůta pro podávání návrhů usnesení potrvá do středy 3. úterý 2. července 2019. Hlasování bude zahájeno v pátek 5. července a potrvá do pondělí 8. července.

Pokud má někdo zájem o předsedání tomuto jednání, dejte mi prosím vědět, rád předsedání předám.

EDIT I: Zkrácena doba rozpravy o jeden den.
EDIT II: 17. 6. 2019 - opravena terminologie
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Snizek za příspěvky (celkem 4):
Vaclav.Kubaljak, Jan.Korbel, Dalibor.Zahora, Jan.Prokop
721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, https://www.facebook.com/snizekjiri, https://wiki.pirati.cz/lide/jiri_snizek, předseda KS SčK

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

Tomas.Zmuda
Člen KS Středočeský kraj
Profese: projektový manažer
Dal poděkování: 154 poděkování
Dostal poděkování: 230 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF SčK 11/2019 - Dlouhodobý nájem pirátského centra

Příspěvek od Tomas.Zmuda » 13 čer 2019, 13:11

Pokud si dobře vzpomínám, tak když se jednalo o placení pronájmu loni, tak jsme souhlasili s částkou 5000 Kč/rok za umístění skříňky s tím, že si budeme hradit pronájmy. Myslím ale, že jsme je nikdy nakonec nehradili. Dále se počítalo s tím, že tam budou mít Lenka i František regionální kanceláře, ale z toho také sešlo. Doba se tedy změnila a pokud jej využívají 2 lidi, tak má smysl přispívat na provoz konstantně. Částka se mi zdá adekvátní a nízká oproti jiným komerčním pronájmům v centru Prahy.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Zmuda za příspěvky (celkem 5):
Stepan.Drtina, Jiri.Snizek, Vaclav.Kubaljak, Jan.Korbel, Marek.Rebicek

Lenka.Kozlova
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 6756 poděkování
Dostal poděkování: 2459 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lenka.Kozlova » 14 čer 2019, 01:36

Nesouhlasím.
Vůbec netuším, proč bychom měli platit kanceláře, když není potřeba abychom je měli? Práce PR manažera ani koordinátora nemusí mít pracovní místo. Klářino nastěhování se do PiCe vedlo jen k tomu, že dělala to, co jí bavilo s Pražskou partou, kam se hlásila jako dobrovolník, ale na práci v SčK stále neměla dost času i přes to, že měla k dispozici auto a je placená na fulltime.
Na skříň a jako překladiště nabízím zdarma suchý suterénní prostor, který patří k mému nynějšímu bytu v Praze na Smíchově, kam dojede tramvaj od PiCe za 10 - 15 min.
Jinak sklad u Michala Trešla je také k dispozici a pokud si vzpomínám, zamítli jsme prostor, který nám nabízel v Černošicích, kde by mohlo být celé SčK PiCe i se skladem za 7 000. Tak mi teď není jasné, proč najednou potřebujeme kanceláře a dokud nikdo nevolal, nic jsme nepotřebovali.

Je to zástupný důvod, protože Praha na PiCe údajně nemá, ale za to má například na navyšování platů UVOLNĚNÝCH! (čili lidí placených magistrátem) zastupitelů z krajského rozpočtu, díval se někdo z PKS na to, jak Praha hospodaří a kam sype peníze, než jste hlasovali?
SčK bude dělat jen užitečného idiota a vyhodíme 100 000 ročně.
Například z pohledu toho, že jste škrtili peníze pro MS na kampaň - 10 000 mi přijde tohle jako nemístné vyhazování peněz do černé díry bez jakéhokoliv efektu. "Když přijdeme první" to je fakt parádní nabídka.

Že jsme dosud Praze nic neplatili, je jejich binec.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lenka.Kozlova za příspěvek:
Martin.Polak

Martin.Polak
Místní předsednictvo
Profese: polygraf
Dal poděkování: 225 poděkování
Dostal poděkování: 410 poděkování

Příspěvek od Martin.Polak » 14 čer 2019, 03:49

Jako člen si velice vážím návrhu Lenky na její prostory, ale nepořádá PKS právě v prostorech PiCe schůze pro žadatele o členství a nebývá tam jednou za velice dlouhý čas krajská schůze?
Ale dosud jsem nebyl ve starém a ani novém PiCe a když byla schůze našeho kraje v Praze na které jsem byl i já, tak se konala v podzemí restauraci Poja na Žižkově.
Předseda MS Kolín | Držitel titulu "nezvolený" ve volbách 2010, 2017 a 2018. :-)

Lenka.Kozlova
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 6756 poděkování
Dostal poděkování: 2459 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lenka.Kozlova » 14 čer 2019, 04:04

Martin.Polak píše:
14 čer 2019, 03:49
Jako člen si velice vážím návrhu Lenky na její prostory, ale nepořádá PKS právě v prostorech PiCe schůze pro žadatele o členství a nebývá tam jednou za velice dlouhý čas krajská schůze?
Ale dosud jsem nebyl ve starém a ani novém PiCe a když byla schůze našeho kraje v Praze na které jsem byl i já, tak se konala v podzemí restauraci Poja na Žižkově.
:D Myslíš Martine ty 3 schůze za rok?

Martin.Polak
Místní předsednictvo
Profese: polygraf
Dal poděkování: 225 poděkování
Dostal poděkování: 410 poděkování

Příspěvek od Martin.Polak » 14 čer 2019, 04:23

Jestli jsou tři, tak je to více než jsem myslel.
Klidně bych se případně scházel i ve sklepě, alespoň bych byl člen podzemního hnutí.
Bohužel nedokážu předvídat nároky ostatních. :-(
Každopádně by byla škoda, opouštět PiCe bez náhradních prostor.
Rozhodně bych nechtěl, aby hlasování bylo jen ve stylu
Platit/neplatit/zdržet se.
Předseda MS Kolín | Držitel titulu "nezvolený" ve volbách 2010, 2017 a 2018. :-)

Jiri.Snizek
Krajské předsednictvo
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Dal poděkování: 2476 poděkování
Dostal poděkování: 1143 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Snizek » 14 čer 2019, 07:25

https://piroplaceni.pirati.cz/zadost/5993/ viewtopic.php?f=314&t=47310 ještě jedna faktura přijde. Celkem jsme tento rok už měli v PiCe 3 setkání s nováčky a dvě krajské schůze.

EDIT I: Tento rok proběhla v PiCe krajská schůze pouze v červnu, ale už jsme v PiCe schůzovali v roce 2018. Omlouvám se chybný údaj.
721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, https://www.facebook.com/snizekjiri, https://wiki.pirati.cz/lide/jiri_snizek, předseda KS SčK

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

Jan.Korbel
Krajské předsednictvo
Profese: IT
Dal poděkování: 1053 poděkování
Dostal poděkování: 1019 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Korbel » 14 čer 2019, 09:22

Jak už jsem psal jinde, je pro nás výhodou, pokud se KoKS a PRM budou vyskytovat v centru dění, jakým PiCe je. Přičemž tam nemusí sedět pořád. Dostanou se k více informacím a z první ruky. I pro ostatní lidi z kraje je lepší mít možnost se s nimi nebo s někým jiným potkat tam, než pokaždé řešit nějaké cizí prostředí. PiCe využíváme a budeme využívat i různými jinými způsoby - třeba v rámci volebního štábu tam byli i středočeši, to samé platí o využití jako základny při demonstraci minulý týden.

Sklad u Michala používame také, ale v PiCe nejde o stany, ale třeba o dokumenty nebo merch a obecně věci, které potřebujeme mít dostupné.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Korbel za příspěvky (celkem 4):
Dalibor.Zahora, Jan.Prokop, Jana.Skopalikova, Marek.Rebicek
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů

Jana.Skopalikova
Místní předsednictvo
Profese: doktorand - obor botanika
Dal poděkování: 447 poděkování
Dostal poděkování: 374 poděkování

Příspěvek od Jana.Skopalikova » 14 čer 2019, 10:25

Souhlasím s Honzou a jeho argumenty, především s tím, že když bude sedět KoKs a PR manager s Pražáky (aspoň občas) ve stejném PiCe, informace budou plynout lépe. Co jsem byla na hodnocení kampaně v Praze, tak mě přišlo, že jsme trpěli nedostatkem informací z celostátu (čekala jsem, že nám dají vědět, co zajistí oni a co je na nás, budou chodit nějaké e-maily, co se zrovna děje apod.) a to jsem tam řekla, ale od nich jsem se dozvěděla, že Praha na tom byla v pohodě, že oni věděli všechno, co potřebovali. Takže tak...

Co se týká využívání pražského PiCe, tak kromě schůze krajské tam byla ještě schůze KET školství (pokud se nepletu) a teď schůzka s tím PR managerem. Myslím, že i na tyto účely je to super věc. KETů je hodně a mít možnost se sejít v PiCe hodnotím kladně, stejně jako PR manager by chtěl pravidelné schůzky cca 1x měsíčně (a schůzky v rámci MO jsou potřeba), na což mi PiCe přijde taky ideální. Takže platit nějaký paušální nájem a moct toho kdykoliv využít beru jako pozitivní věc. :)

Edit: a pokud nám přijde, že Praha za něco vyhazuje z rozpočtu moc, měli bychom si s ní o tom promluvit, ne neschválit pronájem PiCe... ;-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Skopalikova za příspěvky (celkem 5):
Jan.Korbel, Vaclav.Kubaljak, Dalibor.Zahora, Marek.Rebicek, Jan.Licka

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 22049 poděkování
Dostal poděkování: 10293 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 14 čer 2019, 10:47

Teď jen stručně k jedné věci, k dalším napíšu až později. Psát o PICE jako kanceláři pro Koks či PRM je zavádějící, je to spíš místo na potkávání se s lidmi než kancelář. Navíc, pokud vím šlo v minulosti hlavně o jeden den - a sice tzv. Otevřené pondělí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Lenka.Kozlova
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Středočeský kraj“