KF SčK 9/2019 - Kodex kandidáta do krajského zastupitelstva - rozprava

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Stredocesky kraj, Predsedajici

Odpovědět
Jiri.Snizek
Krajské předsednictvo
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Dal poděkování: 2476 poděkování
Dostal poděkování: 1143 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF SčK 9/2019 - Kodex kandidáta do krajského zastupitelstva - rozprava

Příspěvek od Jiri.Snizek » 12 čer 2019, 19:42

ok. já to teď píšu takhle - rozprava do středy, 48 hodin na rozmyšlenou, pátek až pondělí hlasování. Mám tedy radši rozpravu končit vždy v úterý?
721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, https://www.facebook.com/snizekjiri, https://wiki.pirati.cz/lide/jiri_snizek, předseda KS SčK

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

Stepan.Drtina
Krajské předsednictvo
Dal poděkování: 467 poděkování
Dostal poděkování: 769 poděkování

Příspěvek od Stepan.Drtina » 12 čer 2019, 20:01

Pokud chceme vždy hlasování pátek - pondělí, tak můžeme nastavovat rozpravu, aby končila vždy v úterý, proč ne.
Nejlepší možnost je ta, která ponechává vždy určitou skulinu pro možnost, že všechno je současně úplně jinak.
- Václav Havel
stepan.drtina@pirati.cz - SčK profil - facebook - 775 221 705

Jiri.Snizek
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Snizek » 12 čer 2019, 20:13

Já se snažím postupovat podle tohohle https://wiki.pirati.cz/rules/jdr#hlasovani_na_internetu i když vím, že bychom se mohli řídit podle tohohle https://wiki.pirati.cz/rules/or_zatys#j ... cni_formou
721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, https://www.facebook.com/snizekjiri, https://wiki.pirati.cz/lide/jiri_snizek, předseda KS SčK

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

Lenka.Kozlova
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 6756 poděkování
Dostal poděkování: 2459 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lenka.Kozlova » 12 čer 2019, 21:12

Jak je to tedy s Janiným návrhem na prodloužení?
Bude odmítnut, protože je po nějakém, explicitně neuvedeném čase?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lenka.Kozlova za příspěvek:
Jiri.Snizek

Jiri.Snizek
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Snizek » 12 čer 2019, 21:18

Registruju dostatečnou podporu návrhu postupu. Pravděpodobně ještě dneska zahájím 24hodinové hlasování krajského fóra o návrhu postupu a příště budu v úvodním příspěvku psát, že rozpravy trvají do úterý a ukončím je ve středu, abychom se do této situace už nedostali.

EDIT I: Lhůty běžících jednání, kterým v současnosti předsedám, upravím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Snizek za příspěvky (celkem 5):
Stepan.Drtina, Lenka.Kozlova, Jan.Prokop, Jana.Skopalikova, Jan.Korbel

Jiri.Snizek
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Snizek » 12 čer 2019, 22:48

Zahájil jsem hlasování o návrhu postupu a rozeslal soukromou zprávu členům našeho krajského sdružení.

odkaz na hlasování viewtopic.php?f=406&t=47563
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Snizek za příspěvky (celkem 2):
Stepan.Drtina, Jan.Korbel

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 22049 poděkování
Dostal poděkování: 10293 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 13 čer 2019, 06:16

Podporuji návrh Jany Skopalíkové na prodloužení rozpravy, ovšem současně dávám návrh na daleko delší prodloužení rozpravy, tedy:

Podávám alternativní návrh prodloužení rozpravy skupinou členů a to do 15.9. 2019. Prosím palcujte pro podporu tohoto návrhu (potřeba je 7 členů, tj. navrhovatel + 6 palců).

Zdůvodnění:
Omlouvám se, že reaguji až nyní, ale pro demokratické postupy mi nepřijde ideální, aby se o poměrně základním dokumentu krajských voleb hlasovalo na základě takto krátké rozpravy, do které se zapojilo minimum členů i možných kandidátů, kteří třeba ani nejsou členy. A možná ani v tuto chvíli nemají a nemohou mít informací o volbách do krajského zastupitelstva.
Cílem je mj. mít kvalitní kandidátku, jak kandidáty, tak ale i pokrytý rovnoměrně celý kraj. Nerad bych přicházel o kandidáty jen proto, že neměli možnost ovlivnit schvalování dokumentu, který se jich dotýká.

Domnívám se, že prodloužení rozpravy je v souladu s konsesuálně přijatým postupem, že kandidátka (primárky) se začne tvořit až po prázdninách. V tuto dobu nevíme ani kdo chce přesně kandidovat, schvalovat kodex bez jasných kandidátů mi nepřijde zcela vhodné.
Prodloužení rozpravy podle mého názoru prospěje kvalitě dokumentu a současně nehrozí žádná prodleva.
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Lenka.Kozlova
Poslanec Parlamentu ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lenka.Kozlova » 13 čer 2019, 06:35

Dala jsem ti palec, ale se zdůvodněním mám problém, zní to totiž, jako kdybys chtěl šít kodex na míru kandidátům. Promiň, ale to je hodně neobvyklý přístup, když to napíšu kulantně.
Dávám palec, protože souhlasím s tím, že rozprava byla krátká a vadí mi neúčast dalších členů, s tím, kdo chce kandiovat bych to vůbec nemíchala.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lenka.Kozlova za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Martin.Polak

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 22049 poděkování
Dostal poděkování: 10293 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 13 čer 2019, 07:02

Chápu ty námitky, právě proto by rozprava měla trvat déle, aby jsme si to vyjasnili.

Jinak osobně mi o kodex tolik nejde - do kraje kandidovat neplánuji. Ale třeba jedna z připomínkovaných věcí - kumulace funkcí či střet zájmů kandidáta (uvolněný/neuvolněný zastupitel). Třeba tento možná přísný postup nám může eliminovat některé kandidáty. A krajská kandidátka má přes 60 členů (my jsme v minulých krajských volbách 2016 měli na kandidátce jen polovinu, 29 kandidátů). Vážně jsme si jistí, že obsadíme kvalitně plnou kandidátku, když máme cca 60 členů kraje?

Jedna věc je mít ideály - zapojit do politiky více lidí, druhá politická realita - vážně dokážeme během půl roku vygenerovat 60 dobrých kandidátů, tak abychom zvýšili šance na úspěch?
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Lenka.Kozlova
Poslanec Parlamentu ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lenka.Kozlova » 13 čer 2019, 07:05

Nechápu Jirkův přístup: když na píšu ve středu, budu uzavírat, až budu mít čas, ani to, že vždycky snaží předhodit členstvu něco řádně předžvýkaného, bez širší a delší diskuze, (tady to dokonce vypadá, že jen svojí představu, když se bouří i členové PKS) a rychle zavřít jednání, ještě k tomu, bez ohlášení času.
Chápu, že je to někdy otrava, ale to je tak, chtěl jsi být předsedou kraje....

Jednání se má vést maximállně konsezuálně a důvody snad nemusím uvádět.
Jestli ti vadí uvádět časy k uzavírání jednání, tak nepředsedej, protože při jednání na internetu, je to nezbytné.
Ozvala bych se hned, ale vůbec mě nenapadlo pátrat v úvodním příspěvku po časech, když jsi napsal uzavírám rozpravu. Tím chci také ilustrovat to, že mám zažité, jak se běžně vede jednání a taky že důvěřuji předsedajícímu,ani mě nenapadlo, že bys takto zametal s účastníky jednání. Myslím, že jsem se s tím ještě nesetkala.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lenka.Kozlova za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Středočeský kraj“