KF SčK 9/2019 - Kodex kandidáta do krajského zastupitelstva - rozprava

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Stredocesky kraj, Predsedajici

Odpovědět
Jiri.Snizek
Krajské předsednictvo
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Dal poděkování: 2413 poděkování
Dostal poděkování: 1113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

KF SčK 9/2019 - Kodex kandidáta do krajského zastupitelstva - rozprava

Příspěvek od Jiri.Snizek » 29 kvě 2019, 08:29

Vážené krajské fórum,

zahajuji jednání o Kodexu kandidáta do krajského zastupitelstva. Předsednictvo krajského sdružení navrhuje na základě svého hlasování následující návrh kodexu:
Já, níže podepsaný, prohlašuji že spolu s přihlášením do primárních voleb:
1. jsem zveřejnil své čestné prohlášení o tom, spáchal-li jsem v minulosti trestný čin (včetně již zahlazených), a zavazuji se vzdát kandidatury, rozhodne-li předsednictvo krajského sdružení Středočeský kraj o nevhodnosti mé kandidatury v souvislosti s tímto trestným činem,

2. jsem zveřejnil své čestné prohlášení o osobním zájmu k oblastem projednávaným zastupitelstvem, kde by mi se zřetelem k výsledku projednání věci mohla vzniknout osobní výhoda nebo újma anebo mám na věci jiný osobní zájem,

3. jsem zveřejnil své čestné prohlášení o tom, zda:
a) jsem společníkem nebo členem právnické osoby, včetně její identifikace,
b) jsem členem statutárního orgánu, členem řídícího, dozorčího nebo kontrolního orgánu právnické osoby, včetně její identifikace,
c) podnikám jako fyzická osoba, včetně předmětu činnosti,
d) vykonávám činnost v pracovněprávním nebo obdobném vztahu nebo ve služebním poměru, včetně identifikace zaměstnavatele,

4. jsem zveřejnil své čestné prohlášení o mém historickém členství v politických stranách (včetně těch před rokem 1989) a historických kandidaturách ve volbách do poslanecké sněmovny, senátu, Evropského parlamentu, uzemní samosprávy, České národní rady a Federálního shromáždění,

5. jsem zveřejnil své čestné prohlášení o přijatých finanční podporách z veřejných zdrojů (zejména grantů a dotací) a získaných veřejných zakázkách za posledních 5 let, pokud byly vyšší než 10.000 Kč za kalendářní rok, včetně identifikačních údajů této podpory a zakázek, a to z pozice:
a) fyzické podnikající osoby,
b) statutárního zástupce podnikající či nepodnikající právnické osoby,
c) (spolu)vlastníka či člena řídícího/dozorčího/kontrolního orgánu právnické osoby,
d) (spolu)řešitele projektu podpořeného z veřejných zdrojů,

6. se zavazuji do 20 dnů po svém zvolení na kandidátní listinu do zastupitelstva Středočeského kraje 2020 doručit předsednictvu krajského sdružení Středočeský kraj své čestné prohlášení o majetku a závazcích v rozsahu dle zákona č. 159/2006 Sb., o střetu zájmů, jako bych byl uvolněným zastupitelem nastupujícím do funkce a souhlasím s jeho zpřístupněním osobám s prokázanou totožností v době před volbami a s jeho zveřejněním v případě získání mandátu,

7. se zavazuji vzdát mandátu zastupitele obce v případě, že se stanu uvolněným zastupitelem Středočeského kraje a rozhodnu se tuto funkci vykonávat a naopak se zavazuji vzdát mandátu zastupitele Středočeského kraje, pokud se stanu uvolněným zastupitelem obce a dám přednost funkci v zastupitelstvu obce,

8. se zavazuji řídit Volebním programem, Povolební strategií a Kodexem zastupitele Pirátského klubu v podobě, v jaké budou před volbami schváleny krajským fórem.
Inspirovali jsme se v Praze, viz viewtopic.php?p=541337#p541337 Rozdíl je v tom, že limit pro zveřejnění přijatých prostředků z veřejných zdrojů je 10x nižší než v Praze a zároveň 10x vyšší než u nás při volbách do zastupitelstev obcí, viz viewtopic.php?p=555146#p555146

Každý člen krajského sdružení (KS) může předložit alternativní návrh kodexu. Aby byl alternativní návrh zařazen do hlasování, musí získat podporu dalších 6 členů KS vyjádřenou poděkováním příspěvku s návrhem. Členů KS je 63. https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0

Rozprava Doba podávání návrhů usnesení potrvá do středy 12. června 2019 neděle 15. září 2019. Po 48 hodinách na rozmyšlenou bude v pátek 14. června zahájeno hlasování, které potrvá do pondělí 17. června. Rozhodující hlasování bude zahájeno v pátek 20. září a potrvá do pondělí 23. září 2019.

Rozpravu je možné prodloužit návrhem postupu.

EDIT I: 15. 6. 2019 - Upraveny lhůty na základě návrhu postupu Dalibora Záhory. Upravena terminologie po připomínce Martina Kučery. Za připomínku děkuji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Snizek za příspěvky (celkem 5):
Stepan.Drtina, Jan.Korbel, Petr.Prochazka, Radek.Cernohous, Petr.Tkadlec
721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, https://www.facebook.com/snizekjiri, https://wiki.pirati.cz/lide/jiri_snizek, předseda KS SčK

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

Marek.Rebicek
Krajské předsednictvo
Profese: majitel firmy - dřevařství
Dal poděkování: 142 poděkování
Dostal poděkování: 165 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF SčK 9/2019 - Kodex kandidáta do krajského zastupitelstva - rozprava

Příspěvek od Marek.Rebicek » 09 čer 2019, 11:09

Já nesouhlasim s bodem 7, problém jsou podle mě dvě uvolněné funkce. Kombinace neuvolneny zastupitel obce a třeba radní kraje mi přijde naopak extrémně výhodna, i jako opozičního zastupitele by te museli respektovat a dalo by se i něco piratskeho v obci prosadit. A celkově ve stc víme, jak hodně nás kraj ovlivňuje a proto chceme ukazat, ze se dokážeme svých obci zastat i nahoře.
Bod 5 je podle mě nešikovně napsaný, měl by se vztahovat jen omezeny okruh zakázek, já jich ročně vyhraju desítky, ale jakou má relevanci dodávka paliv do obce na jižní Moravě s krajskými volbami?
Díky
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Rebicek za příspěvky (celkem 6):
Martin.Polak, Jan.Prokop, Stepan.Drtina, Daniela.Weissova, Antonin.Schejbal, Petr.Daubner

Jiri.Snizek
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Snizek » 09 čer 2019, 11:21

U těch zastupitelů by to mohlo být ještě přísnější tak, aby kandidát nemohl být krajský a obecní zastupitel zároveň Například předseda kontrolního výboru SčK neprezentoval výsledky výboru za rok 2018, protože místo toho byl v Kutné Hoře na zasedání Rady/zastupitelstva, což je podle mě špatně.

Ohledně veřejných zdrojů můžeš navrhnout vhodnější formulaci a dát alternativní návrh. Škoda, že ses nezapojil, když jsme o kodexu jednali v PKS.
721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, https://www.facebook.com/snizekjiri, https://wiki.pirati.cz/lide/jiri_snizek, předseda KS SčK

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

Marek.Rebicek
Krajské předsednictvo
Profese: majitel firmy - dřevařství
Dal poděkování: 142 poděkování
Dostal poděkování: 165 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek.Rebicek » 09 čer 2019, 11:42

Jo, to mas pravdu, nevěnoval jsem tomu pozornost v závěru EU kampaně, bral jsem za dane, ze věci pro krajské volby se nebudou řešit před 26.5.
Omezujeme si podle mě množství krajských kandidátu, lidé v obcích hodně do zastoupeni pirátů na radnicich investovali, není třeba relevantni náhradník za ne a muze to být duvod vůbec do kraje nekandidovat.

Jiri.Snizek
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Snizek » 09 čer 2019, 11:50

Já mám za to, že cílem Pirátů je počet lidí v politice zvyšovat a snižovat kumulace a ne naopak. Já jsem se nudil ve volební komisi, tak jsem na kodexu začal pracovat během voleb.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Snizek za příspěvky (celkem 2):
Lenka.Kozlova, Simona.Luftova

Vojtech.Ertl
Místní předsednictvo
Profese: architekt / včelař
Dal poděkování: 95 poděkování
Dostal poděkování: 63 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Ertl » 11 čer 2019, 16:48

ten formát "jsem zveřejnil, jsem zveřejnil, jsem zveřejnil, ..." implikuje pak štos papírů, který podepisuji k tomu (jako jsme to zvorali u komunálek)

> Marin Polák udělal pak pro komunálky jeden papír, který sdružoval všechny čestná prohlášení ...

nebo to celé chápu špatně a kodex bude mít pár kolonek pro to abych tam dopsal kolik milionu jsem dostal z verejnych zdroju ... a podepíšu se jednou.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Ertl za příspěvky (celkem 4):
Jiri.Snizek, Stepan.Drtina, Lenka.Kozlova, Dalibor.Zahora

Jiri.Snizek
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Snizek » 11 čer 2019, 17:22

To je forma a bude vhodné, když forma bude jednotná, například zaškrtávací formulář na jednom listu papíru potištěném z obou stran. I autor formy minulého kodexu Štěpán přiznal, že podepisovat a vyplňovat mnoho papírů nebylo vhodné. Pokud KF kodex schválí určitě uvítám, když papír, který budou kandidáti podepisovat, někdo navrhne a nebudu to muset řešit. Ale samo se to ne to, že jo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Snizek za příspěvek:
Stepan.Drtina

Martin.Polak
Místní předsednictvo
Profese: polygraf
Dal poděkování: 218 poděkování
Dostal poděkování: 386 poděkování

Příspěvek od Martin.Polak » 12 čer 2019, 01:31

Jsem si vzpomněl, že do formuláře ,,čestné prohlášení o přijatých financích z rozpočtu obce" se měl v komunálních volbách uvést u příjem za členství v OVK, protože se jedná o více než tisíc korun a peníze vyplácí obec ze svého účtu. :-(
Tentokrát je limit 10x větší, tak s tím nebude problém.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Polak za příspěvek:
Jiri.Snizek
Předseda MS Kolín | Držitel titulu "nezvolený" ve volbách 2010, 2017 a 2018. :-)

Jiri.Snizek
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Snizek » 12 čer 2019, 08:35

Ukončuji rozpravu a dobu pro navrhování. Hlasování bude zahájeno v pátek 14. června 2019 a potrvá 4 dny, tedy do pondělí 17. června 2019.

Lenka.Kozlova
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 6734 poděkování
Dostal poděkování: 2444 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lenka.Kozlova » 12 čer 2019, 11:22

Mám jednu procedurální připomínku a to sice:
Mohlo by příště PKS, než začne jednat o něčem, co má schvalovat KF zahájit širokou diskusi pro všechny členy KF na foru a pak zohlednit při tvorbě hlasovaného dokumentu,usnesení... podle svého uvážení, názory z diskuse plynoucí?
Beru to jako splnění zásad otevřenosti a transparentnosti + možné aktivizace členstva.

Nestihla jsem dodat alternativní návrh, který by obsahoval i závazek vzdát se funkce v PKS v případě získání uvolněné funkce na úrovni kraje, což je moje chyba. Ale byla bych ráda, kdyby se potenciální kumulátoři i stranických funkcí, zamysleli.
Vede mě k tomu stejná úvaha, jakou prezentoval Jirka. Chceme zapojit co nejvíc lidí + práce na kraji nebude málo.
Čím budou Piráti úspěšnější, tím více budeme potřebovat lidi, kteří získají zkušenosti ve stranické struktuře, aby pak mohli navázat ve státní správě.

Vím, že jsem trochu OT, za to se omlouvám.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lenka.Kozlova za příspěvky (celkem 4):
Jiri.Snizek, Simona.Luftova, Dalibor.Zahora, Tomas.Zmuda

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Středočeský kraj“